نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 12 از 77 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

دوستانی که زحمت میکشین و تجربیاتتون رو میگین لطف کنین بی زحمت کامل توضیح بدین..
    این که فقط بگین "من رفتم..مصاحبه کردم..کلیرنس خوردم..اومدم.." فایده ای برای بقیه نداره..
    حداقل در مورد یه سری مسایل مثه اینا توضیح بدین:
    - رشتت چی هست؟ نکته خاصی تو رزومه یا sop نداشتی؟
    - با چه شخصی مصاحبه کردی؟
    - چه سوالایی طرف پرسید؟
    - جوابای تو چی بود؟
    - نکته خاصی در مورد محل سفارت
    - نکته ای در مورد سفرمون به ارمنستان، هتلی که خوب باشه، اگه جایی تو پاچت خدای نکرده کرده باشن.

و موارد دیگه که ممکنه برای بقیه مفید باشه..

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

دوستان اگر لطف کنند و در این لینک اطلاعات مربوط به مصاحبه و وضعیتشون رو وارد کنند تا در این جدول اضافه بشه، همه می‌تونند استفاده کنند حتی خودشون چون از وضعیت کلیرنس بقیه افراد آگاه می‌شن.

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ilia1989 نمایش پست ها
    دوستانی که زحمت میکشین و تجربیاتتون رو میگین لطف کنین بی زحمت کامل توضیح بدین..
    این که فقط بگین "من رفتم..مصاحبه کردم..کلیرنس خوردم..اومدم.." فایده ای برای بقیه نداره..
    حداقل در مورد یه سری مسایل مثه اینا توضیح بدین:
    - رشتت چی هست؟ نکته خاصی تو رزومه یا sop نداشتی؟
    - با چه شخصی مصاحبه کردی؟
    - چه سوالایی طرف پرسید؟
    - جوابای تو چی بود؟
    - نکته خاصی در مورد محل سفارت
    - نکته ای در مورد سفرمون به ارمنستان، هتلی که خوب باشه، اگه جایی تو پاچت خدای نکرده کرده باشن.

و موارد دیگه که ممکنه برای بقیه مفید باشه..

ممنون
    سلام .
    - دوباره تاکید می کنم که برای ویزای دانشجویی اصلا مهم نیست کی با شما مصاحبه می کنه. سوال ها مشخص هست. چه برای رشته های خاص چه برای رشته های دیگه.
    - من هتل شیراک رفتم. ترنسفر هم نگرفتم چون با نصف پول ترنسفر تورها (معمولا 100 تومن) می تونید خودتون تاکسی بگیرید. اگر چند نفر باشید که چه بهتر. قبل اینکه از سالن اصلی فرودگاه خارج بشید دوتا آقای ارمنی هستند که برای آژانس فرودگاه هستند و از همه ایرانی هایی بهتر قیمت می دن. کلا توی ایروان به ایرانی ها زیاد اعتماد نکنید. چون اومد برای جذب درآمد از توریست های ایرانی ولی از خود ارمنی ها هم گرون تر حساب می کنن. هتل شیراک جاش عالیه. می تونید پیاده منطقه اصلی شهر رو بگردید. من با جی پی اس بیشتر شهر رو خودم گشتم. امنیت شهر عالیه. تا هر وقت شب خواستید بیرون بمونید فقط اگر می خوایید احساس امنیت بیشتر کنید تاکسی بگیرید موقع برگشت(اگر چند نفر باشید و قسمت های مرکزی شهر اصلا لازم نیست). تاکسی از شیراک به سفارت شده بود 500 تا 1000 درام یعتی 4 تا 8 هزار تومن. من چون صبح 8:30 مصاحبه داشتم به هتل گفتم از شب قبل و هم صبح زنگ زدن بیدارم کردن و هم تاکسی منتظرم بود (صبحانه هتل 7:30 هست و اگر 8 حرکت کنید به همه چی می رسید). یک ربع زودتر اونجا باشید کافی هست.
    فقط اگر از اتاق تون راضی نبودید همون اول بگید عوض می کنندو اتاق های طبقه 12 خوب بودن. هتل 3 ستاره هست و شیک نیست. تو اتاق چای ساز نیست و کنسرو گرم نمی کنند ولی هتل بسیار امن و مهمترین موضوع جای هتل هست چون اگر خوب برنامه ریزی کنید جز فرودگاه (که خارج از شهر هست) و سفارت دیگه نیاز به تاکسی ندارید.
    - نگران سفارت نباشید. مدارک ببرید ولی می بینید که خیلی هاش اصلا نیاز نمی شه.
    - کسایی که توریستی می رن مهم ترین مساله وابستگی به ایران هست که مطمئن شن شما بر می گردید. روز مصاحبه ما و ایرانی هایی که هتل ما بودن: هیچ مجردی ویزای توریستی نگرفت جز یک خانومی که گفت ویزای دو هفته یی می خوام و مدرک شغلی قوی داشت. همه مادر پدرها ویزا ویزیت دانشجو گرفتن.

سلام
    من 4 مي ساعت 13:30 وقت داشتم براي ويزاي J1، براي ريسرچ پزشكي با فاند
    براي رسيدن به سفارت، با تاكسي خيلي راحته و وقتي كه تاكسي متر بزنه گرون هم نميشه.
    اگه بخواين هزينه تون كم بشه، ون و اتوبوس هم جلوي سفارت ايستگاه داره. حتمن اپ Yerevan routes رو بريزيد و مسير رو چك كنيد. قيمت هر بار سوار شدنش 100 درام ميشه فقط. (فقط حتمن مسير حركت رو از روي نقشه مپ. چون همه مسيرهاي نزديك رو نشون ميده و لزوما از جلوي مقصد شما رد نميشه)
    زود راه نميدن و تا يك و ربع تو ايستگاه اتوبوس وايساده بوديم. همه هم ايراني ها بودن. كلا هم نوبت به ترتيب وارد شدن به سفارته. واسه همين اگه عجله دارين، وقتي صدا ميكنن كه بياين، تند تند بريد تا تو صف جلو وايسين!
    وقتي وارد شدين هم يه شماره ميدن بهتون و ميگه كه يه سري مدارك رو آماده كنيد:

1. كانفرم فرم DS-160
    2. گذرنامه
    3. فيش بانكي (كه همون رسيد پرداخت هزينه مصاحبه MRV fee منظورشه

اين مورد سوم باعث نگراني و سردرگمي خيلي ها ميشه. اگه رسيد رو پرينت دارين كه هيچي، اگه ندارين هم توي تاييديه ي وقت سفارت هم اطلاعاتش رو نوشته و مهم نيست كه خود رسيد حتمن باشه. نگران نباشيد
    خواهش ميكنم اگه براي پدر و مادرتون اقدام كردين، دقيقا بهشون بگين كه هر فرم چيه و كمكشون كنين كه مداركشون رو دسته بندي كنن و با شرايط مصاحبه آشنا باشن. خيلي گناه دارن، پدر و مادرهايي كه سني ازشون گذشته، با استرس زياد، تو محيط و با زبوني كه باهاش آشنا نيستن وسط يه عالمه فرم و كاغذ سردرگم باشن و بخوان از اين و اون كمك بگيرن.

بعد به شماره صدا ميكنن و فرم ها رو تحويل ميگيرن و عكس و فرم DS160 رو چك ميكنن، بعد انگشت نگاري و بعد هم مصاحبه.
    من با آقاي ميانسال با ريش و چشمهاي روشن بودم. به نسبت خيلي سوال پرسيد. مدت طولاني اي هم داشت تايپ ميكرد و سي وي م رو هم با دقت تمام خوند.
    سوالهاش:

• براي چي ميخواي بري امريكا؟
    • ريسرچت در چه مورديه؟
    • كي خرجت رو ميده؟ كه گفتم دانشگاه و خيلي تعجب كرد (چون معمولاً پزشكي ها فاند ندارن) و گفت كه چطور با اين دانشگاه و اين گروه آشنا شدم و چطور اين پوزيشن رو پيدا كردم
    • از شغل الانم پرسيد
    • از اينكه چرا قبلاً رفته ام امريكا پرسيد
    • از اينكه با استادم چطور آشنا شدم
    • سوالي از برنامه ي آينده نكرد
    • پرسيد چه مدت ه اين دوره؟
    • از سوابق تحقيقاتي م در دانشگاه پرسيد
    • خيلي دقيق از جزييات تو CV‌م پرسيد
    • ريسرچ پلن رو خودم همراه با سي وي بهش دادم و نامه ي اشتغال دانشگاه رو. كه اصلاً نگاهشون نكرد

قبل از اينكه سي وي رو ازم بخواد فرم DS2019 رو امضا كرد و لبخند به لب بود. جوري كه يه آن فكر كردم كه تموم شد و ميخواد درجا بهم بده. ولي سي وي رو كه گرفت، چون سوابق تحقيقي م تو دانشگاه زياد بود يهو با يه تعجبي بهم نگاه كرد و گفت با دانشگاه كار كردي؟ كه گفتم كارهاي تحقيقاتي م داوطلبانه بود و من كارمند دانشگاه نبودم. ولي همين فكر كنم باعث شد كه كليرنس بزنه. البته من چاره اي جز حقيقت نداشتم. چون مقاله هام مشخص و قابل پيدا كردن هست و من قصد مخفي كاري نداشتم و اينكه من قبلا دوبار براي ويزاي امريكا رفته بودم و تو فرم هاي قبلي اين اطلاعات رو وارد كرده بودم. ولي به نظرم اومد كه آفيسر از قبل كيس رو چك نكرده و صرفاً همونجا با توضيحات در لحظه و اطلاعاتي كه تو همين فرم DS160 جلوش وارد كردين تصميم ميگيره.
    در نهايت هم گفت كه همه چيز اوكي هست ولي نياز به بررسي بيشتر وجود داره كه ميتونه چند ماه طول بكشه و برگه كليرنس رو بهم داد. من گفتم كه شروع دوره م اول جون هست و عجله دارم. گفت اول جون خيلي زمان نزديك و محدودي هست و بعيد ميدونم به اون برسي. به هرحال اگه بعد از دوهفته خبري نشد، فيل فري تو ايميل آس!
    و بعدش هم من رفتم. 11 تا سوال رو هم برام نفرستادن
    من چون زود مصاحبه م انجام شد خيلي خبر ندارم بقيه چي بودن.
    يه خانوم و آقايي بودن ميخواستن برن امريكا عكاسي كنن، درجا بهشون ويزاي توريستي دادن
    يه خانواده بودن كه پسرشون دانشجو بود و براي ديدن اون ميرفتن. پدر و مادر و يه پسر نوجوان بودن. به پدر و مادر كليرنس خورد ولي پسرشون ريجكت شد.
    يه خانواده چهارنفره بودن كه توريستي ميخواستن برن و انگار سفر خارجي زياد داشتن. پدر و مادر هم قبلا رفته بودن امريكا. الان ميخواستن با هم برن. فك كنم رفتن تو كليرنس
    يه خانوم و آقاي مسني بودن كه ميخواستن برن ديدن برادر خانوم. سابقه ي سفر خارجي ديگه نداشتن. بچه هاشون همه ايران بودن. ريجكت شدن متاسفانه
    يه دختر خانومي بود كه مهندسي شيمي بود و با فاند ميخواست بره (نميدونم مستر يا phd) كه كليرنس خورد و 11 سوال هم براش فرستادن
    شنيدم كه انگار اكثر كسايي كه بودن كليرنس خوردن اون روز
    بعد مصاحبه هم ما همون اطراف قدم زديم و پياده هم رفتيم تا هتل. كلا راه زيادي نبود و هوا خوب بود و مناظر هم خيلي قشنگ بود.
    كلاً شرايط و سوالات ويزا مشخصه. آماده باشيد و استرس نداشته باشيد. ترجيحاً همون يه روز قبل مصاحبه بريد تا زود از نگراني ش خلاص شيد و بريد از سفر لذت ببريد. الان فصل خوب ارمنستانه. برين بگرديد و از زيبايي طبيعت لذت ببريد. اطلاعات سفر رو هم به زودي تو تاپيك خودش مينويسم.
    اميدوارم همه موفق باشن و همه زود كلير شيم

Junior Member

سلام. در تاپیک "
    با شرایط من، کدام سفارت را برای انجام مصاحبه مناسب‌تر می دانید؟" نوشتن "از شروع ماه فوریه سفارت ایروان سخت گیری بیش از اندازه ای روی کیس های بدون فاند، پارشیال فاند و توریستی می کنه! " کسایی که این اواخر رفتن هم این تجربه رو داشتن؟ کسایی که فاند نداشتن و اینجا رفتن میشه لطفا نظر بدن... ممنونم خیلی

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

سلام

من یه سوال دارم. اگه از ما Research Plan رو بخوان بعد دوباره اون 11 تا سوال رو بفرستن، جواب سوال 11 دوباره همون RP میشه که تو سفارت دادیم؟ درسته؟

سلام میشه لطفا 11 سوال ارمنستان رو اینجا پست کنید. من کامنت های قبلی رو گشتم ظاهرا در گذشته 10 سوال بوده و لیست دقیق رو هم پیدا نکردم. متشکر

Dear Visa Applicant,

Greetings from US Embassy, Yerevan.

As a part of your administrative processing, you are requested to provide our office the following information:

1. Your name and any family members who will be traveling with you.

2. Please provide the name of the port of entry at which you plan to enter the U.S. with your nonimmigrant visa.

3. List your research and/or business interests and whether you intend to continue this line of research or business in the U.S. If you do plan to continue, state how and where.(The street address(es), Web site address(es), phone numbers of, and points of contact at, the organizations, institutes, and/or companies the applicant intends to visit in the United States (applicants going to academic institutions or conferences should give the name of an academic contact, not the name of the foreign student advisor);

4. Please list detailed descriptions of your proposed research or work plans in the U.S. If any, please include a statement of purpose of your travel to the U.S.

5. List your entire employment background. (List the most recent employment first and include specific duties and responsibilities.)

6. Please list your entire educational background, including dates attended, degrees received, projects worked on, names of professors you worked with, and any publications you wrote.

Please provide

- Complete list of publications of the applicant

7. List all overseas travel you have made, most recent trip first.

8. Name who or which organization will be funding your travel to the United States. Please provide

-Letters of invitation from the United States sponsor;
    -Letters of recommendation from a United States source or from abroad;
    -Letters of support from the financial sponsor;

9. Export license number (or, if pending, an export license application number) covering the activity in the United States (if relevant and available)

10. Mother name, Father name, Date and place of birth.

11.Please provide us with a letter from your U.S. academic advisor that:
    1) explains goals of your research and any practical applications;
    2) identifies the lab or center in which research will take place;
    3) states sources and amounts of any U.S. government money (or funding from U.S. corporations assisting the U.S. government) to be used to support that research; and
    4) describes any export-controlled technology and/or information that will be shared with you.
    The letter should be printed on the university’s letterhead and it should be originally signed by your academic advisor. Your academic advisor can scan and email the letter to you. After you receive it, please email it to us as soon as possible so that we can continue your administrative processing.

You may send your message to the e-mail address IranNIVyerevan@state.gov.Your subject line must read “nivadminprocessing” (no space between letters).

Please also attach an electronic copy of your Statement of Purpose, CV (and if your spouse is accompanying you, please provide your spouse’s résumé too) to your e-mail.

Thank you,
    Consular Section

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    سلام

من یه سوال دارم. اگه از ما Research Plan رو بخوان بعد دوباره اون 11 تا سوال رو بفرستن، جواب سوال 11 دوباره همون RP میشه که تو سفارت دادیم؟ درسته؟

بله همون RP ميشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadtb نمایش پست ها
    خب من که TA دارم و استاد و موضوع پروژم مشخص نیست چی باس بدم؟
    اینجا تاپیک تجربیات روز مصاحبه ست. جواب سوالتون رو تو تاپیک زیر شاید بهتر بتونین دنبال کنید:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...7%D9%86/page12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)