نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 14 از 77 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط l3oykhasteh نمایش پست ها
    با سلام به همه ی دوستان.

قبل از هرچیز از همه ی دوستانی که تجربیاتشون را با بقیه به اشتراک می گذارند و کسانی که بانی این سایت هستند سپاس گزارم.

من 4 می مصاحبه داشتم و جزییات مصاحبه به شرح زیر است:

شرایط من: پذیرش دکتری در رشته ی مهندسی محیط زیست. فول فاند. سربازی معافیت کفالت. عدم سابقه ی کار دولتی

ساعت مصاحبه 8:30 دقیقه بود و من ساعت 8 اونجا حاضر شدم و حدود 8:15 اعلام کردند که صف تشکیل دهید و شماره بگیرید و وارد سفارت شوید. من جزو شماره های اولیه بودم. فرآیند بازرسی و انگشت نگاری تا حدود ساعت 10 طول کشید و سپس شماره ی من اعلام شد. به نظرم توی این مدت آفیسر ها نگاهی به سوابق و فرم مراجعین دارند. قبل از من یک زوج مسن که برای دیدن فرزندانشون اقدام کرده بودند مصاحبه کردند که بدلیل شغلشون کلیرنس خوردند. دختر خانم دیگری هم برای کنفرانسی ظاهرا اقدام کرده بودند که ظاهرا پس از سوال هایی در مورد زمینه کارشون و موضوعات مرتبط با کنفرانس بهشون ویزا دادند. سپس نوبت من شد. افسر مصاحبه کننده آقای خوش قامت با موهای جو گندمی و تقریبا جدی بودند. فرم I20 و کارت معافیت سربازی و فرم DS من که قبل از مصاحبه از من گرفته بودند روبروی ایشان بود.

پس از سلام و احوال پرسی سوالات زیر رو پرسیدند و همزمان پاسخ های من رو تایپ میکردند.

در دوران ارشد در چه زمینه ای کار کردید؟ تصفیه ی آب
    تو چه زمینه ای قصد ادامه ی تحقیق دارید؟ در ادامه ی زمینه ی تحقیقات گذشته ام میخواهم روی روش های تصفیه ی آب کار کنم. RP دارم اگر میخواهید! پاسخ دادند نیازی نیست!
    مجردی؟ بله
    شغل دولتی داشتی؟ خیر
    رزومتون؟ رزومه رو تحویل دادم 30 ثانیه خواندند و گفتند پس فردا بیاید ویزاتون آمده است.
    من هم تشکر کردم مدارکم رو دریافت کردم و خارج شدم.

توضیحات
    حتما همه ی مدارک که دوستان در پست هایشان گفته اند رو همراه داشته باشید شاید نیاز به ارایه باشد و شاید هم نیازی نشد ولی اینجوری خودتون آرامش دارید.
    با صداقت و متانیت صحبت کنید و تو هیچ شرایطی اغراق نکنید یا آرامشتون رو از دست ندید. من پس از مصاحبه سریع محل رو ترک کردم و از وضعیت باقی مراجعین مطلع نیستم ولی از اونجاییکه با سفر زمینی برگشتم دیدم همه مسافرین اتوبوس که برای مصاحبه آمده بودند خوشحال بودند و اکثرا ویزای دانشجویی و توریستی گرفتند. متوجه شدم جو ویزا دادن این روز ها در ایروان بسیار خوب بود البته اگر جزو برخی موارد خاص نباشید که پیشتر دوستان توضیح دادند.

شما رو به خدا میسپارم و امیدوارم همه موفق باشید
    درود
    چند تا سوال:

1- عمران قبلا خوندین یا شیمی؟
    2- CV و SOP رو دست زدین؟ نسبت به اونی که قبلا به دانشگاه داده بودین.
    3- اون پس فردا که گفتین ویزاتون رو ساعت 5 بعداظهر دادن؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

من مهندسی شیمی خوندم.

CV و SOP مشابه چیزی که به دانشگاه دادم بود و تغییری ندادم چون نیازی هم به این کار نبود زمینه ی تحقیقاتی من مورد حساسی نداشت.

بله 5 بعد از ظهر 2 روز بعد از مصاحبه ویزا رو دادن.

نوع ویزا هم مالتیپل بود.

سلام.
    با تشکر از همه که تجربیاتشونو در اختیار ما میزارن.
    من 15 آپریل مصاحبه داشتم. و کلیرنس خوردم. دیروزم کیس نامبرم اومد.
    رشته : ژیست شناسی ملکولی، دکتری، فول فاند.
    روز مصاحبه، مصاحبه ام خیلی کوتاه طول کشید، حدود پنج دقیقه. آفیسر یه آقای مو و ریش قهوه ای مهربون بود. اولش کلی هیجان زده شد و تعجب کرد که از اون دانشگاه فول فاند شدم. بعدش در مورد کارم پرسید که من مدرس زبان بودم و توضیح دادم. بعدم درباره این پرسید که چرا این دانشگاه گفتم چون استادای مختلف و زمینه های کاری مختلف داشت و رنکش بالا بود.
    بعد گفت کیست اوکیه چند هفته دیگه منتظر ویزات باش، البته این به شرطیه که سوالا رو برات فرستادیم کامل و سریع جواب بدی. منم پنج روز بعد روز مصاحبه براشون جوابارو میل کردم و دور روز بعدم کانفرم کردن که به دستشون رشیده.

دیروز کیس نامبرم تو سایتشون اعلام شد که میتونم اقدام کنم برا پیکاپ. البته فعلا نمیدونم مالتیپل هستش یا سینگل باید وایسم تا دوشنبه میلمو جواب بدن.
    حالا من چندتا ترس داشتم و فک میکردم مشکل ایجاد میکنه واسم چون مشکلی ایجاد نشد لازم دونستن به بقیه تو این سایتم بگم.
    اول: من ریسرچ پلن نداشتم، چون استاد صد در صد ندارم، و این امکان بهم داده شده که لب روتیشن داشته باشم و با چند تا استاد سال اول کار کنم. از دانشگاه خواستم سوال یازده ارمنستان و جواب بده اونام سیستمشونو توضیح دادن و گفتن این امکان خوب براش فراهم کردیمو خودمون مواظبیم کار های تک انجام نده. این برام مشکلی ایجاد نکرد پس اگه مثل من هستید نگران نباشید.
    دوم من مهر عراق تو پاسم بود، همه وکلای عزیز میگن اگه عراق رفته باشی ریجکتی که نه من نه یه خانم دیگه که ایشونم مهر عراق داشت ریجکت نشدیم.
    من تو سی وی یه بند در مورد ترجمه یک کتابو حذف کردم ترسیدم به کپی رایتش گیر بدن، تو sop هم چند جمله حذف کردم که دلیل سفر به آمریکا رو توضیح بدم.

موفق باشید

رشته و دانشگاه

درود

من فول فاند هستم. به نظرتون احتباجی هست چیزی رو به عنوان social tie ببرم؟ اگه آره چی مثلا؟

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    درود

من فول فاند هستم. به نظرتون احتباجی هست چیزی رو به عنوان social tie ببرم؟ اگه آره چی مثلا؟
    سلام
    فول فاند بودن ربطی به سوشال تای نداره. سوشال تای واسه اینه که ثابت کنین دوباره بر میگردین.
    Never Say Never

Junior Member

ﺩﺭﻭﺩ

ﻣﻦ ﻓﻮﻝ ﻓﺎﻧﺪ ﻫﺴﺘﻢ. ﺑﻪ ﻧﻈﺮﺗﻮﻥ ﺍﺣﺘﺒﺎﺟﯽ ﻫﺴﺖ ﭼﯿﺰﯼ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ social tie ﺑﺒﺮﻡ؟ ﺍﮔﻪ ﺁﺭﻩ ﭼﯽ ﻣﺜﻼ؟
    ﻓﻮﻝ ﻓﺎﻧﺪ ﻋﻤﺮﺍﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺳﯿﻨﮕﻞ ﻭ ﻣﺎﻟﺘﯽ~ﻟﻦ ﻧﻪ ﺭﯾﺠﮑﺖ ﺷﺪﻥ..
    ﻭﻟﯽ ﺧﻮﺏ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﺗﺎﯼ..ﺳﻨﺪ ﻣﻠﮏ- ﻣﺎﺷﯿﻦ...ﻫﻤﺴﺮ..ﺳﺎﺑﻘﻪ ﮐﺎﺭ ﺑﺎ ﺟﺎﺏ ﺁﻓﺮ..ﺑﻪ ﻋﻼﻭﻩ ﺯﺑﻮﻥ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ..

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ilia1989 نمایش پست ها
    ﻓﻮﻝ ﻓﺎﻧﺪ ﻋﻤﺮﺍﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺳﯿﻨﮕﻞ ﻭ ﻣﺎﻟﺘﯽ~ﻟﻦ ﻧﻪ ﺭﯾﺠﮑﺖ ﺷﺪﻥ..
    ﻭﻟﯽ ﺧﻮﺏ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﺗﺎﯼ..ﺳﻨﺪ ﻣﻠﮏ- ﻣﺎﺷﯿﻦ...ﻫﻤﺴﺮ..ﺳﺎﺑﻘﻪ ﮐﺎﺭ ﺑﺎ ﺟﺎﺏ ﺁﻓﺮ..ﺑﻪ ﻋﻼﻭﻩ ﺯﺑﻮﻥ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ..
    درود
    یعنی شما میفرمایین مدرک سوشال تای صرفا برای گرفتن ویزا هست و ربطی به اینکه سینگل و مالتی بگیریم نداره؟

Senior Member m_rond آواتار ها

درود
    یعنی شما میفرمایین مدرک سوشال تای صرفا برای گرفتن ویزا هست و ربطی به اینکه سینگل و مالتی بگیریم نداره؟
    دقیقاً
    سوشال تای یعنی اینکه من بخاطر این وابستگیهاییکه به ایران دارم بعد از اتمام تحصیلاتم برمی گردم.
    سینگل یا مالتیپل بودن به نوع ریسرچ شما بستگی داره و اینکه یه مقدار حساسیت برانگیز بوده یا نبوده. اگه تشخیص بدن حساسیت برانگیزه، بهتون سینگل میدن تا هر وقت خواستین با خیال راحت رفت و آمد نکنین تا یه وقت انتقال تکنولوژی انجام بدین و هر بار چکتون کنن. مالتیپل یعنی ایشون ریسرچش مشکلی نداره تا 2 سال هی بیا و برو و حالشو ببر. اگر آفیسر ازتون پرسید ه آیا برمی گردید شما سعی کنین با مدرک و اگر مدرک ندارین با زبون متقاعدش کنین که برمی گردین.
    Never Say Never

Junior Member

سلام دوستان
    من پنج شنبه وقت مصاحبه دارم سربازی هم نرفتم هنوز
    آیا نیازه مدارک سوشال تای آماده کنم یا نه؟

سوشال تاي نياز به مدرك نداره بلكه شما بايد وقتي آفيسر در مورد برگشت به ايران پرسيد دلايل منطقي ارائه بديد

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadtb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پنج شنبه وقت مصاحبه دارم سربازی هم نرفتم هنوز
    آیا نیازه مدارک سوشال تای آماده کنم یا نه؟
    The difficult roads often lead to beautiful destinations

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)