نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 20 از 77 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

من امروز سه شنبه ۲۶ می مصاحبه داشتم ویزای مالتیپل بدون کلیرنس گرفتم. دانشجوی دکترای علوم کامپیوتر هستم. قبلا ویزای سینگل F1 داشتم که از دبی گرفته بودم و بعد از پنج سال برای دیدن خانواده به ایران برگشته ام. فاندم را پرسید، گفتم برای تابستان RA دارم اما مدرکی چک نکرد. پرسید اونجا چی خوندم و بعد گفت معلومه خیلی انگیزه داری. رزومه خواست و تحویل گرفت. از استادم و دانشکده نامه داشتم که نگاه کرد و بعد به خودم پس داد. سوال دیگری نکرد گفت جمعه بیا ویزا رو تحویل بگیر. پرسیدم مالتیپل هست؟ گفت خیلی عجیبه که بار اول مالتیپل نگرفتی! گفتم هنوز قانون مالتیپل برای ایرانی ها تصویب نشده بود.
    من پاسپورت ام را که ویزای امریکا خورده بود یکبار تمدید کرده ام که سفارت موقع چک کردن مدارک خواست اون رو هم ببینه.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط khajouei نمایش پست ها
    من امروز سه شنبه ۲۶ می مصاحبه داشتم ویزای مالتیپل بدون کلیرنس گرفتم. دانشجوی دکترای علوم کامپیوتر هستم. قبلا ویزای سینگل F1 داشتم که از دبی گرفته بودم و بعد از پنج سال برای دیدن خانواده به ایران برگشته ام. فاندم را پرسید، گفتم برای تابستان RA دارم اما مدرکی چک نکرد. پرسید اونجا چی خوندم و بعد گفت معلومه خیلی انگیزه داری. رزومه خواست و تحویل گرفت. از استادم و دانشکده نامه داشتم که نگاه کرد و بعد به خودم پس داد. سوال دیگری نکرد گفت جمعه بیا ویزا رو تحویل بگیر. پرسیدم مالتیپل هست؟ گفت خیلی عجیبه که بار اول مالتیپل نگرفتی! گفتم هنوز قانون مالتیپل برای ایرانی ها تصویب نشده بود.
    من پاسپورت ام را که ویزای امریکا خورده بود یکبار تمدید کرده ام که سفارت موقع چک کردن مدارک خواست اون رو هم ببینه.
    سلام. ممنون از اینکه تجربیاتتون رو اینجا نوشتید. منظورتون از اون جمله چی بوده؟
    من میخواستم از دوستان خواهش کنم که لطفا اطلاعات منفی ندید به آفیسرهای سفارت ها. مثلا پارسال یکی به آفیسر باکو گفته بود هیچ جای دیگه به جز باکو مالتیپل نمیده (یه چیزی شبیه این) و آفیسر کلی تعجب کرده بود. امسال معلوم نیست باکو هنوز مالتیپل میده یا نه! شما الان شاید با گفتن همچین چیزی حساسیت آفیسر رو بردید بالا و شانس مالتیپل گرفتن بقیه ی دوستان رو کاهش داده باشید.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    من میخواستم از دوستان خواهش کنم که لطفا اطلاعات منفی ندید به آفیسرهای سفارت ها. مثلا پارسال یکی به آفیسر باکو گفته بود هیچ جای دیگه به جز باکو مالتیپل نمیده (یه چیزی شبیه این) و آفیسر کلی تعجب کرده بود. امسال معلوم نیست باکو هنوز مالتیپل میده یا نه! شما الان شاید با گفتن همچین چیزی حساسیت آفیسر رو بردید بالا و شانس مالتیپل گرفتن بقیه ی دوستان رو کاهش داده باشید.
    سلام نه ایشون اطلاعات خاصی به آفیسر ندادن، قبل از بیستم می 2011 همه دانشجویان ایرانی ویزای یک بار ورود دریافت میکردند اما قانونی از طرف وزارت خارجه منتشر شد با این مضمون که از بعد از بیستم می 2011 دانشجویان ایرانی متقاضی روادید دانشجویی روادید چندبار ورود دریافت میکنند. فقط بعضی از رشته ها مشمول قانون جدید نمی شوند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    من سال 2010 رفتم امریکا و همین طور که این دوستمون گفتند اون موقع به ایرانی ها فقط ویزای سینگل می‌دادند. اینجور نیست که به خاطر حرف یک نفر کار رو واسه بقیه سخت کنند. آفیسرهایی که مصاحبه می‌کنند معمولا قانون‌های چند سال اخیر رو می‌دونند.

Junior Member

سلام دوستان
    من رشته ام برق است و 21 می مصاحبه داشتم و آفیسر بهم گفت که 11 سوال رو برام ایمیل می کنه. کلا 2 سوال ازم پرسید و فقط صفحه اول CV رو نگاه کرد و پس داد! تاحالا ایمیل 11 سوال رو دریافت نکردم. با این اوصاف باید نگران باشم؟ دیروز به سفارت ایمیل زدم که 11 سوال را نفرستادید ولی جواب نداند. برای شما چند روز طول می کشید؟ باید صبر کنم یا فردا تماس بگیرم و یا دوباره ایمیل بزنم؟
    ممنون از پاسختون!

Junior Member

سلام
    کسی که فاند نداره ازش Research Plan می خوان؟ (برای PhD مهندسی مواد)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AKJ110 نمایش پست ها
    سلام
    کسی که فاند نداره ازش Research Plan می خوان؟ (برای PhD مهندسی مواد)
    ریسرچ پلن ربطی به فاند نداره. اتفاقا به نظرم شما اگه داشته باشی براتون بهترم میشه. سعی کن از خوده دپارتمانتون بگیری.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jpa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشته ام برق است و 21 می مصاحبه داشتم و آفیسر بهم گفت که 11 سوال رو برام ایمیل می کنه. کلا 2 سوال ازم پرسید و فقط صفحه اول CV رو نگاه کرد و پس داد! تاحالا ایمیل 11 سوال رو دریافت نکردم. با این اوصاف باید نگران باشم؟ دیروز به سفارت ایمیل زدم که 11 سوال را نفرستادید ولی جواب نداند. برای شما چند روز طول می کشید؟ باید صبر کنم یا فردا تماس بگیرم و یا دوباره ایمیل بزنم؟
    ممنون از پاسختون!
    کلا این سفارت خیلی خوب پاسخ گوست. اگر تا الان ایمیلی دریافت نکردید دوباره ایمیل بزنید و نگران نباشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط engyashara نمایش پست ها
    سلام دوستان من هفته گذشته مصاحبه داشتم و می خوام تجربیاتم رو اینجا بنویسم تا شما هم استفاده کنید.

13 می ساعت 1.30 وقت داشتم.
    رشته تحصیلی عمران ژئوتکنیک برای دکتری فول فاند.
    درجا گرفتم. مالتیپل.
    آفیسرم همون مرد کمی مسن با ریش قهوه ای بود که خیلی جدی بود
    من خیلی راحت بودم و اصلا استرس نداشتم.. شما هم هرچی استرس کم داشته باشید به نفعتون هست
    اصلا هم به حرف بعضی ها که می ترسوننتون گوش ندید. خیلی محکم برید جلو.
    سوالاتش خیلی نرمال همون سوالایی بود که اینجا هم ذکر شده.
    نگید چون من عمران بودم و درجا گرفتم اینقدر راحت حرف می زنم، چون همراه من یک پسر دکتری مکانیک بود که درجا گرفت.
    رمز کار اینه: هرچی استرس کم نتیجه بهتر
    بازم سوال داشتید در خدمتم
    موفق باشید
    سلام و تبریک و البته خوش به حالتون!
    میشه لطفا شرایط اون آقایی که گفتید دکترای مکانیک بود و درجا ویزا گرفت رو بگید؟ زمینه تحصیلی، سابقه کار و ...

سلام دوستان
    اول از همه بچه های فروم تشکر می کنم که تجربیاتشون رو اینجا می گذارند.
    منم سه شنبه 26 می مصاحبه داشتم. برای اینکه دیگه تکرار گویی نشه آفیسر از منم همون سوالای تکراری رو که تقریبا از همه بچه های میپرسن رو پرسید. فقط چون خدمت سربازی من تو بنیاد نخبگان بود بیشتر از اون پرسید که نظامی بوده یا نه و اینکه تو کدوم ارگان بوده پروژت. ماله منم که تو وزارت دفاع بود همونو گفتم. کلا اینو بگم که آفیسرها این جریان نخبگان رو کامل با جزیاتش می دونن.

من رشتم مکانیک، دکتری فول فاند. گه clearance خوردم و آفیسر گفت بعد 4-5 هفته سایت رو چک کن شاید تا اون موقع اوکی شده باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)