نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 22 از 77 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

بچه هايي كه از ارمنستان ريجكت ميشن اكثراً مستر هستن ؟ اين شايعه حقيقت داره كه واسه مستر نريم ارمنستان ؟ البته من كه انكارا و دبي ريجكت شدم گزينه ديگه ندارم ؟!؟!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام دوستان. من مصاحبم ساعت 13:30 هست ساعت چند جلوی سفارت باشم خوبه؟ هرکسی اینجا نوشته مصاحبش صبح بوده...

خانم من رفته بود ارمنستان برای تقاضای ویزای F-2.
    یه برگه سفید دادن که تقاضاتون به دلیل بند 221-g رد شده تا بتوانیم مراحل اداری لازم را انجام دهیم.
    این همون کلیرنس هست؟ زمان ما برگه کلیرنس زرد رنگ بود. بعد زده که حداقل ۴ هفته طول می‌کشه. واقعا اینقدر زمان میبره برای F-2؟

این همون کلیرنسه! ارمنستان برگه زرد نداره. اونم همین طوری نوشته 4 هفته! ممکن زودتر بیاد. برعکسش هم هست

نقل قول نوشته اصلی توسط kelp نمایش پست ها
    خانم من رفته بود ارمنستان برای تقاضای ویزای F-2.
    یه برگه سفید دادن که تقاضاتون به دلیل بند 221-g رد شده تا بتوانیم مراحل اداری لازم را انجام دهیم.
    این همون کلیرنس هست؟ زمان ما برگه کلیرنس زرد رنگ بود. بعد زده که حداقل ۴ هفته طول می‌کشه. واقعا اینقدر زمان میبره برای F-2؟
    The difficult roads often lead to beautiful destinations

سلام
    خیلی استرس داری نیم ساعت زودتر اونحا باش. 15 دقیقه قبل زمان مصاحبه راتون میدن تو سفارت.

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramhsn نمایش پست ها
    سلام دوستان. من مصاحبم ساعت 13:30 هست ساعت چند جلوی سفارت باشم خوبه؟ هرکسی اینجا نوشته مصاحبش صبح بوده...
    The difficult roads often lead to beautiful destinations

تا ساعت 2 کسی رو راه نمی دن، 2 میگن صف بکشید دونه دونه میفرستن تو، فرقی هم نداره 1:30 باشی یا 2

Junior Member

سلام،
    با این سوالهایی که از شما پرسیده به نظر من مشکل اصلی این بوده که شما برای هزینه هات به اینترنشیپ متکی هستی و احتمالا گارانتی هم نیست که بتونی بری اینترنشیپ. اگه می خوای با همین آی 20 اپلای کنی یه بنک استیتمنت سنگین ببر و یا از دپارتمنت چیر یه نامه ای چیزی نشون بده که مثلا گزینه ی اسیستنت شیپ برات هست. این نظر منه!

نقل قول نوشته اصلی توسط sunnystatue نمایش پست ها
    سلام

من 27 می ارمنستان مصاحبه داشتم و با 214 ریجکت شدم، حالا می خوام بدونم آیا با همین I-20 برم یه سفارت دیگه یا به دانشگاه بگم دیفر میکنم و یه I-20 دیگه برام صادر کنن؟
    من توی برنامه تحصیلم 1سال و نیم Internship داشتم که فکر میکنم این کار دستم داد. برای مستر می خواستم برم.
    کامپیوتر ساینس هستم و سربازی هم ارتش بودم.
    تو فکر این بودم برم آنکارا .
    خیلی خوشحال میشم اگه نظرتون رو بهم بگید.
    Questions :

Q: Why have you chosen this university?
    A: The Universities program has good focus on Software Development and Programming, they have outstanding faculty and also special education system.

Q: How are you going to pay your tuition?
    A: I am going to pay about 10000 $ by myself and remaining is going to be paid by university’s financial aid & internship.

Q: What is internship, What are going to do by internship?
    A: The program contains curricular practical training which will help to pay back university’s financial aid.

Q: Are you going to work to pay your tuition?
    A: This is part of the program and I have to work and learn some of my courses by doing work in an industry company.

Q: The program is 32 month, are you going to work after first year?
    A: Yes this is part of program.

Q: How are you going to pay the second and third year tuition because there is written you work for to pay your first year tuition?
    A: By participate in curricular practical training I will pay my tuition.

Officer: your bank statement shows you have already 12000 $, this is not enough to pay your second year tuition.

Q: Does this degree valid in your country ?
    Yes.

sorry but you are not qualified at this time

Junior Member

سلام،
    من 27 می مصاحبه داشتم. 2 سال امریکا مستر خوندم و 2 ساله ایرانم، الان برای پی اچ دی بیزنس میرم، فول فاند دارم. معاف از خدمت.
    از من اول در مورد مستر مهندسی که 7 سال پیش ایران خونده بودم پرسید، اینکه ریسرچ چیکار کرده بودم، منم گفتم که ریسرچ نداشتم، درس محور بودم. (خودش می دونست! ازم ریز نمره نحواست) بعدش گفت الان چی کار میکنی، منم توضیح دادم و بعد رفتیم تو فاز گپ زدن در مورد شرایط بیزنس تو ایران و رفع تحریم ها، اون تایپ می کرد و یهو گفت ویزات اپروو شده. در مورد پروگرام پی اچ دی هیچ سوالی نپرسید و هیچ مردک اضافه ای هم نخواست (همون آی 20 و دی اس و ویزای قبلیم و کارت معافیت)

کلا تجربه من اینه که همون چیزی رو می پرسن که نقطه ی ظعف ویا ابهام پروفایل اپلیکنت هست. تا حد خوبی میشه پیش بینی کرد چی می پرسن.

موفق باشید.

پی نوشت: عکسی که آپلود کرده بودم همون عکس ویزای 4 سال پیشم بود. همون اول گفت برو یه عکس جدید بگیر بیار، منم رفتم و وقتی بر گشتم شدم نفر آخر. ولی مشکلی نبود.

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

سلام

من دیروز سفارت بودم. کلا میتونم بگم تمام شرایط برای گرفتن ویزای درجای مالتی پل رو داشتم، فقط یه جا رو حساب نکرده بودم، طرف شاید research interest من رو ندونه چیه؟ نتیجه چی میشه؟ کیس بررسی بیشتر میخواد چون آفیسر اطلاعات نداره راجع به یه ترم خاص. برای رشته من عمران این کلمه من رو فرستاد به کلیرنس: ( به نظر خودم تنها دلیل فرستادن من به کلیرنس همین بوده، به احتمال 90 درصد)

Building Information Modeling
    حالا چی هست؟ یه سری نرم افزارهای گرون قیمت که میان ساختمان رو قبل از ساختش به طور کامل از اول تا آخر شبیه سازی میکنن.
    دلیل: شاید یه فناوری پیشرفته باشه
    شرایط من:
    فول فاند، معافیت تحصیلی سربازی، رشته عمران، مقطع دکترا دانشگاه رنک 66

کلا 3 تا کیوسک برای مصاحبه توی ایروان هست. من با سخت ترینشون افتادم از شانس خوبم. باجه 5 که اولین باجه از سمت چپ باشه. یه آقای حدودا 40 ساله، ریش دار، چهره جدی، پیراهن آبی.
    سوالایی که پرسیدصداش سخت میومدا)
    1- میری دانشگاه فلان؟
    yes, I am going there for my Phd
    2-Do you have a CV or something?
    yes I have, here it is
    3- Have you done military service?
    No I am student and I have deposited 15 million tomans in nezam vazifeh, you wanna see?
    33- No
    4- When did you graduate?
    I will defend my thesis next month and I will graduate
    5- So, You are an assistanchip ?
    yes , I am
    اینجا یه سری چیزا داشت میگفت که اصلا صداش نمیومد، داشت در مورد یه سری هزینه ها صحبت میکرد. سوالی نبود صحبتاش منم بی خیالش شدم. البته الان که فکر میکنم چون فاند من پایین بوده 18000 تا میگم نکنه که طرف شاید گفته خب پس هزینه هات رو باید خودت بدی؟ نمیدونم صداش ضعیف میمود. البته بعیده ، چون از I20 معلوم هست که من فول فاند هستم و این رقم پایین فاند برای این هست که من شهریه نیاز نیست که بدم که این هم توی I20 اومده که معاف از tuition. در ثانیه طرف جملش سوالی نبود. امیدوارم که اشتباه نکرده باشه توی فاند من .
    6- what are you going to do after PHD?
    I will get back to Iran and I seek for a job. You know, the employers in Iran are really interested in those who graduate from a university in USA
    7- what are you going to do in your phd?

I am gonna work on BIM. BIM is ...It reduces the time and the cost of the project
    8- which tools do you use?
    well, I do not know about tools, but it is a software
    9- OK, Ok, so it a software tool. which software? Can you name the company makes the software (ye chi to hamin mayeha_
    well , yes, for example Autodest, Naviswork ... eeee. yeah this to companies are the most famous in this field

اینجا برگه سفید رو درآورد:
    your case need further information, open the website here....
    بعد من اینجا دیگه چون اصلا انتظار سفید رو نداشتم، یه خورده روحیم رو از دست دادم و دست و پا شکسته یه سری سوال راجع به اینکه ویزام رو آیا گرفتم و late arrival و این چیزا پرسیدم. اونم یه سری جوابا داد که باز من چون اصلا این آخرا حالم گرفته شده بود نفهمیدم چی میگه.

یه سری نکات در رابطه با ایروان:
    1- یه چیزی که برام جالب هست توی ایروان اینه که اصلا از شما نامه Research Plan نمیخوان. یعنی چی؟ یعنی اینکه شما میتونین الان قبل از مصاحبه سوال 11 سفارت رو بفرستین برای استادتون. اگه دیدین زمینه کاریتون یه خورده خطرناک هست و ممکنه دردسر ساز بشه، شما بیاین این ریسک رو بکنین که اصلا سر مصاحبه یه چیز دیگه بگین در مورد RP و بعد همون جا ویزای بگیرین و کار به 11 تا سوال نرسه. که اینجا بعضی از بچه ها همین کار رو هم کردن و جواب هم داد!

2- آقا این سفارت اصلا انگار به مدرک هیچ کاری نداره. همین دیروز هم دوست من با من مصاحبه داشت، ایشون هیچ مدرکی ، تکرار میکنم، هیچ مدرکی توی مصاحبش نشون نداد. ( البته غیر از DS, MRV, Sevis Fee, I20 که همون اول قبل از انگشت نگاری از همه میگیرن) یعنی شما بگو از ایشون یه CV بخواد!!!، هیچی آقا هیچی. درجا ویزای مالتی پل هم گرفت. البته ایشون با اون آقاهه که شبیه آلن ایر هست و خییلی خوش برخورده افتاده بود.

3- کلا اینجا عجیب غریب هست، یکی از بچه ها با خانومش رفته اصلا هیچ مدرکی نخواستن که اینا ازدواج کردن، یعنی اگه طرف یه دختر رو همین جوری از ایران میاورد هم هیچ فرقی نمیکرد. ضمنا هیچ سوالی هم از خانومش نپرسیده. ویزای درجا مالتی پل هم گرفتن.

4- راستی اونجا اصلا بوفه نیست برای خوردن، همه خوراکی ها هم دم در میگیرن. خودتون کامل قبلش حتما غذا بخورین که حدود 2 ساعت و نیم معطل هستین اونجا. (زمان رو از موقع صف اول سفارت تا آخر که میاین بیرون حساب کردم)

روز ما این طور که شنیدم 90 درصد بچه ها کلیرنس خوردن، ولی ارمنستان خوبیش اینه که حداکثر سر 60 روز شما کلیر میشین، اگه برین جدول پارسالی ها رو ببینین متوجه میشین

حداقل زمان اقدام برای مصاحبه دوم چقدر باید باشه؟ فاصله حدود 1 ماه خوبه؟
    27 می ریجکت شدو و 29 جولای باید دانشگاه باشم اگر 1 جولای دوباره وقت سفارت بگیرم اکیه ؟
    یا دیفر کنم و بذارم 3 4 ماه بگذره ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)