نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 46 از 77 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan_228 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    آقا ما بازم ریجکت شدیم این بار از ارمنستان بار قبل از دبی
    دیگه بیخیال آمریکا. واقعا عمرم رفت 5-6 سشم پای این کشور
    سلام
    متاسفم. من تو پست 6 سوالی قبلی بهتون جواب دادم و خواهش کردم که نتیجه رو بگید چون خود من هم می خوام ترم بعدی دوباره اقدام کنم و می خوام ببینم ارمنستان چطوره. ممنون که نتیجه رو گفتید اما می شه توضیح بدید مصاحبه چطوری پیش رفت؟ اصلا سوال و جواب جدی ای بود یا فقط از روی ریجکت قبلی به نتیجه رسید. بحث پارشیال فاندینگ و حساب بانکی مشکلی حل نکرد؟ گیر روی همون قضیه شرکت دایی تون بود؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سلام
    متاسفم. من تو پست 6 سوالی قبلی بهتون جواب دادم و خواهش کردم که نتیجه رو بگید چون خود من هم می خوام ترم بعدی دوباره اقدام کنم و می خوام ببینم ارمنستان چطوره. ممنون که نتیجه رو گفتید اما می شه توضیح بدید مصاحبه چطوری پیش رفت؟ اصلا سوال و جواب جدی ای بود یا فقط از روی ریجکت قبلی به نتیجه رسید. بحث پارشیال فاندینگ و حساب بانکی مشکلی حل نکرد؟ گیر روی همون قضیه شرکت دایی تون بود؟
    والا طبق ریجکت قبلی. مدارک نخواست . سوالات هم همون همیشگی. منم همه چیزایی که آماده کرده بودم گفتم . آخرش اصلا واسش مهم نبود که چی میگم. گفت قبلا این شرکت گفتی الان میگی مشاوره به شرکت در کناره استاد دانشگاه.گیر مسخره داد

Junior Member

سلام
    طبق قولی که به خودم داده بودم اومدم تا نتیجه رو بگم.من 11 آگوست مصاحبه داشتم.اینجا رو خونده بودم و به قدری از ریجکت شدن می ترسیدم که کل شب و بیدار بودم تا صبح!!صبح 9:30 بود وقت سفارتم.من 8 اونجا بودم و سریع رفتم جلوی در سفارت یهو برگشتم دیدم من اولین نفرم پشت سرم یه صف بلند!!رفتیم تو مدارک و دادیم دوباره برا اثر انگشت یه باجه دیگه دفعه سوم که منو به یکی از باجه ها گفتن برم فک کردم باز دادن مدارک و ایناست و هنوز مونده به مصاحبه م!انقد هول بودم در و نمیتونستم دستگیرشو پیدا کنم!!آفیسره یه آقای جوونی بود و مرتب،خیلی مودب حالمو پرسید ازم پرسید برا چی این دانشگاه و میری و چطور میشناسیش؟منم گفتم استادم بهم پیشنهاد داد و این چیزا اونم اصلا حس می کردن گوش نمیده فقط تایپ می کرد!!بعد گفت یه کم راجع به رشته ت و گرایشت تو دوره فوق توضیح بده،من انقد استرس داشتم که هی چیزای تکراری راجع به رشته م گفتم!!بعد دیدم خیلی ضایعست گفتم ببخشید من یه کم استرس دارم گفت چرا منم گفتم خوب به نظرم یه کمش نرماله!!گفت نه خیلی راحت باش و نگران نباش!!بعد جاهایی که اپلای کردم و پرسید و اینکه اونای دیگه رو چرا نرفتم!منم گفتم اینجا فاند بهتری می داد و گرایش اینجا بیشتر بهم نزدیکه.بعدش رزومه مو خواست و بهش گفتم RP و SOP و بقیه چیزام بدم؟گفت نه لازم نیست.بعد یه چیزی آروم گفت دید من مثل دیوار نگاش میکنم تعجب کرد)) گفتم ببخشید چی گفتین؟گفت که جمعه ساعت 5 یعنی دقیقا سه روز دیگه ش بیا ویزاتو بگیر!!یعنی نزدیک بود جیغ بزنم از خوشحالی.گفتم میتونم بپرسم مولتی یا سینگل؟گفتش مولتی دیگههه فارسی و ترکی و انگلیسی و قاطی کرده بودم و ازش تشکر می کردم))
    خلاصه الان تو هتل نشستم و فردا باید برم بگیرم ویزامو انشالا...آهان راجع به کارم تو ایران پرسید منم گفتم گپی نداشتم بعد از فوق و همزمان با فوق تدریس کردم فقط.
    در ضمن من دخترم و فارغ التحصیل از شریف.رشته م فیزیکه گرایش جامد الانم فول فاند پذیرش گرفتم از یکی از دانشگاه های کالیفرنیا.
    آرزوی موفقیت دارم برا همه اونا که وقت سفارت دارن.موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان
    من قبل از اینکه برای مصاحبه برم نظرات دوستان رو در این صفحه خوندم و برای من مفید بود. با وجود اینکه تجربیات من از مصاحبه به احتمال زیاد مشابه تجربیات دوستانی هست که در این صفحه نوشتن اما من هم مینویسم شاید مفید واقع بشه. نکاتی که به نظرم مهم میومدن رو با ستاره مشخص کردم و در پایان متن آوردم.
    مصاحبه من 15 جون ساعت 2 بود. در مورد صف ورودی سفارت و سیستم نوبت دهیشون دوستان زیاد نوشتن...
    وقتی وارد اتاق مصاحبه شدم ایشون به فارسی از من پرسید چطوری آقا محمدرضا. منم گفتم مرسی...
    اول از همه ایشون به من گفت که سربازی رفتی؟ من هم بهشون گفتم که بله. ایشون گفت مدرکت بده.منم گفتم که مدرکش رو دادم به خانوم بادجه 7 و ایشون به من برنگردوند (بادجه 7 یکی از 3 بادجه ای بود که مدارک بچه هارو تحویل میگرفت). بعد ایشون با تعجب بلند شد رفت سمت بادجه 7. مدرک سربازی من اونجا نبود. بعد بنده خدا اومد کلی اطراف میزش رو زیر و رو کرد تا کاغد منو پیدا کنه (حدودا 2-3 دقیقه). در این حین یه نگاه به مدارکم انداختم و دیدم که بود!* خانوم بادجه شماره 7 مدارک رو به من برگردونده بود. بعد من گفتم ببخشید مدرک سربازیم اینجاست*. ایشون گفت سربازیت رو کجا بودی و من بهشون گفتم که بنیاد نخبگان بودم و ایشون شروع کرد نامه پایان سربازی من رو به صورت فارسی خوندن. نامبرده از تاریخ ...
    بعد گفت پروژه ات چی بوده؟ من هم به صورت خیلی مختصر و در حد عنوان گفتم که پروژه ام چی بوده. بعد ایشون گفت که کی تموم کردی و من هم گفتم حدود 1 ماه پیش.
    بعد ایشون گفت مدرک تحصیلی (ارشد) رو بده. بعد که مدرک رو دادم اول درس هام رو نگاه کرد و بعدش گفت چرا تاریخ فراغت از تحصیلت فلان موقع اس (منظور این بود که چرا سربازی نرفتی!) بعد سریع خودش یادش اومد که چند دقیقه پیش داشت با من درباره سربازی حرف میزد! و بعدش گفت اوکیه.
    بعد در مورد فیلدی که کار میکنم پرسید. من هم به طور خیلی خلاصه فقط عنوان چیزی که کار میکنم رو گفتم (گفتم پایداری سیستم های قدرت*). بعدش من گفتم که از استادم research plan گرفتم. بدم بینید. گفت نه اوکیه.
    بعد یدفعه ایشون سوییچ کرد رو سربازی و در حالی که داشت از بالای عینکش نگاه میکرد گفت سپاه بودی؟ منم گفتم نه 01 ارتش بودم.
    بعد ایشون پرسید چند جا اپلای کردی. من هم گفتم که فقط یکجا. بعد گفتم که میتونید اینو از ریپورت تافل و جی آر ایم چک کنید. بدم ببینید؟ که ایشون گفت نه اوکیه لازم نیست.
    بعدش ایشون پرسید که بعد فراغت از تحصیل میخوای چکار کنی. بهشون گفتم که تا زمانی که یک پوریشن خوب در ایران پیدا کنم در امریکا کار میکنم.*
    مصاحبه من خیلی طولانی شد. فک میکنم حدود 15 دقیقه طول کشید.

نکته 1: من به توصیه یکی از دوستان تمام مدارکم رو داخل یک کلر بوک گذاشتم و برای هر مدرک یک لیبل درست کردم و به بالای صفحه مربوط به اون مدرک چسبوندم. این کار باعث میشه که مدارکتون رو خیلی سریع و بدون آشفتگی پیدا کنید.
    نکته 2: اصن نیازی نیست کلی پول بدین و مدارکتون رو ترجمه کنید. آفیسرها به خوبی متن های فارسی شما رو میخونن
    نکته 3: به هیچ وجه توضیح اضافه لازم نیست. اونها دانشجو نمیخوان بگیرن و شما هر چه کارتون رو ساده تر و با جزییات کمتر نشون بدین کارتون راحت تر پیش میره.
    نکته 4: من این ریسک کردم و خدا رو شکر بد هم جواب نداد. در همون روز مصاحبه من، یکی از دوستان به آقای بادجه 6 همون جواب تکراری و همیشگی رو گفته بود که میخوام برگردم ایران استاد شم! بعد ایشونن به دوستم گفته بود ای بابا همتون همینو میگید که. اگه نتونستی استاد بشی چی؟ دوستم گفته بود میتونم رزومم خوبه. بعد ایشون گفته بود حالا اگه نتونستی چی؟ دوستم گفته بود بالاخره تو یه شرکتی کارخونه ای چیزی کار پیدا میکنم. من توصیه نمیکنم جواب منو بدید چون این خلاف قوانین ویزای F1 هست و آفیسر میتونه به راحتی ریجکتتنون کنه.
    نکته 5: ریجکت شدن بقیه هیچ ارتباطی به شما نداره! شماره من 41 بود. به جرئت میتونم بگم که از بین 7-8 نفر قبلی من 5-6 نفر درجا ریجکت شدن (هر دو بادجه ریجکت میکردن). خیلی باورنکردنی بود که هر کی میومد بیرون ریجکت میشد. ما فکر کردیم شاید آفیسر خسته شده میخواد زود جمش کنه! ولی خب این اتفاق برای من و دوستانم که بعد از من بودن نیفتاد.
    من بعد از 32 روز کلیر شدم و مالتیپل گرفتم
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار ؛ دکتر شریعتی

دوستان سلام
    من به دعوت برادرم كه مسترش تو امريكا تموم شده و داره كار ميكنه، وقت سفارت گرفتم براي ويزاي توريستي، چندتا سوال :
    ١- به افسر بگم كه درس برادرم تموم شده و درامد خوبي داره يا اينكه بگم هنوز داره ادامه تحصيل ميده؟. چون مهلت ويزاي تحصيلي اش هنوز تموم نشده.
    ٢- من دارم براي ادامه تحصيل در استراليا اقدام ميكنم و هفته اينده جوابش مياد، به نظرتون بهشون بگم كه بعد از امريكا ميخوام برم استراليا؟؟
    ٣- برادرم از نظر مالي چه فرمهايي رو براي ساپورت بايد پر كنه؟
    ٤- و اينكه فرمت دعوتنامه به چه شكل هست؟

ممنون ميشم جواب بديد دوستان، چون مطالب اكثرا درمورد دانشجويي هست،

Junior Member huney_bee_6 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Of Sport Science and Sport Rehabilitation

سلام دوستان
    من از یه کنفرانس معتبر توی تگزاس برای سخنرانی مقاله دعوتنامه داشتم و 28 جولای از دبی به دلیل نداشتن وابستگی به کشور رجکت شدم
    در صورتی که همسرم ایران بود . یه باشگاه به نام خودم در ایران داشتم و در ضمن دانشجوی سال دوم دکترا هستم . و برای همه مدرک نشون دادم.
    حالا میخوام برم ارمنستان و این بار از پسر عموم که توی آمریکا سیتیزن هستش خواستم که برام دعوتنامه بده تا اینبار هم با دعوتنامه پسر عموم و هم با دعوتنامه کنفرانس اقدام کنم ؟
    به نظرتون بازم بهم ایراد میگیره ؟ یعنی چون یه بار رجکت شدم بهم گیر نمیده که دفعه قبل گفتی کنفرانس حالا میگی دعوتنامه پسر عمو؟

سلام دوستان
    منو آفیسر بدلیل زبان ریجکت کرد. نوع ویزام J1 هست و برای 6 ماه. معمولا به این نوع ویزا زیاد گیر نمیدن ولی به من گفت باید زبانتو تقویت کنی و برگه ای هم بهم نداد. حالا تاریخ شروعمو دو ماه انداختم عقب و میخوام یخورده روی speaking کار کنم.
    ممنون میشم اگر کسی میتونه کمکی کنه که توی 45 روز چه کلاسی برم که بهتره و جواب بده

سلام. میشه بیشتر توضیح بدید چرا به بهانه زبان رد شدید؟ آیا متوجه سوالات نمیشدید یا speaking شما ضعیف بود؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering at sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_bme نمایش پست ها
    سلام. میشه بیشتر توضیح بدید چرا به بهانه زبان رد شدید؟ آیا متوجه سوالات نمیشدید یا speaking شما ضعیف بود؟ ممنون
    معمولا منظورشون این بود که متوجه سوالات نمیشید. وگرنه اسپیکینگ زیاد بد نیس معمولا. خودمم تجربه اش رو داشتم

سلام
    من 10 آگوست از دبی ریجکت شدم
    میخوام این هفته از طریق ارمنستان دوباره اقدام کنم
    ریجکت قبلی من تا چه حد برای اونا اهمیت داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)