نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 50 از 77 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام
    برای پُست داک (ویزای J1) پذیرش فول فاند گرفتم و امروز بعد از 28 روز خوشبختانه کیس نامبرم اعلام شد. سربازی بنیاد ملی نخبگان بودم و زمانی که برای مصاحبه (ارمنستان) رفته بودم طرحم تموم نشده بود. توی فرم DS-160 برای سربازی پوزیشن رو Conscript و محل رو Army و تخصص رو No Specialty نوشته بودم. تنها مدرکی که وضعیت سربازیم رو مشخص می کرد ترجمه ی نامه ای بود که از بنیاد به ناجا برای صدور مجوز خروج از کشور گرفته بودم. روز مصاحبه مسئول مدارک اولین چیزی که خواست کارت پایان خدمت یا معافی بود که گفتم ندارم ولی مدرکی در مورد سربازی دارم که گفت خوبه. وقتی وارد اتاق مصاحبه شدم، افسر تنها سوالی که در مورد سربازی پرسید این بود که آیا بنیاد نخبگان بودی؟! منم گفتم بله. دیگه چیزی در مورد جزئیات نپرسید. در ضمن رشته من مهندسی پزشکیه که جزء رشته های حساس فهرست TAL محسوب میشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام به همگی
    دوستان من بعد از 15 روز کیس نامبرم اعلام شد....از این بابت بسیار خوشحالم... انگاری کل فرایند ویزا آمریکا مثل آب خوردن راحت و سریع بود... دوستان باور کنید اگر مدارکتون کامل باشه هیچ دلیلی برای اون همه استرس و نگرانی که برخی عزیزان اشاره می کنند وجود نداره....
    به امید خوشحالی همه دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas87 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    دوستان من بعد از 15 روز کیس نامبرم اعلام شد....از این بابت بسیار خوشحالم... انگاری کل فرایند ویزا آمریکا مثل آب خوردن راحت و سریع بود... دوستان باور کنید اگر مدارکتون کامل باشه هیچ دلیلی برای اون همه استرس و نگرانی که برخی عزیزان اشاره می کنند وجود نداره....
    به امید خوشحالی همه دوستان
    اینکه شما راحت و سریع ویزا گرفتی دلیل نمیشه همه اینطوری بگیرن. خیلی ها به خاطر رشته مقالات سربازی مدتهای طولانی در کلیرنس میمونن و ریجکت میشن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omid497 نمایش پست ها
    اینکه شما راحت و سریع ویزا گرفتی دلیل نمیشه همه اینطوری بگیرن. خیلی ها به خاطر رشته مقالات سربازی مدتهای طولانی در کلیرنس میمونن و ریجکت میشن
    خب من هم عرض کردم اگر مدارک کامل باشه (یعنی همه چی شفاف باشه و مورد مشکوکی نداشته باشیم) دلیلی برای نگرانی نداره...شاید یکم پروسه طولانی بشه اما ریجکت نمیشن. تنها دو یا سه رشته حساس داریم که به ناحق دچار مشکل میشن....اما بقیه که اینطور نیستن... اینکه طرف هیچ کار تحقیقاتی یا مقاله ای انجام نداده و به خیال خودش می خواد با دست خالی بره اونور که چی؟ نه عزیزم از این خبرا نیست...این مشکل خودشه.... اتفاقا اون روزی که من وقت سفارت داشتم حدود 8 نفر ریجکت شده بودن....فکر می کنید دلیلش چی بود؟ همشون می خواستند برن اونجا بمونن...خودشون گفته بودن و هیچ مدرکی هم برای برگشت نداشتند...

نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas87 نمایش پست ها
    خب من هم عرض کردم اگر مدارک کامل باشه (یعنی همه چی شفاف باشه و مورد مشکوکی نداشته باشیم) دلیلی برای نگرانی نداره...شاید یکم پروسه طولانی بشه اما ریجکت نمیشن. تنها دو یا سه رشته حساس داریم که به ناحق دچار مشکل میشن....اما بقیه که اینطور نیستن... اینکه طرف هیچ کار تحقیقاتی یا مقاله ای انجام نداده و به خیال خودش می خواد با دست خالی بره اونور که چی؟ نه عزیزم از این خبرا نیست...این مشکل خودشه.... اتفاقا اون روزی که من وقت سفارت داشتم حدود 8 نفر ریجکت شده بودن....فکر می کنید دلیلش چی بود؟ همشون می خواستند برن اونجا بمونن...خودشون گفته بودن و هیچ مدرکی هم برای برگشت نداشتند...
    دوست من یک سری به تاپیک ریجکتی های بند 306، 501 و 212 بزن. دانشجوی شریف با مقالات و رزومه درخشان که تو عمرش هیچ ارتباطی به نهادهای نظامی امنیتی نداشته صرفا به خاطر تحریمها ریجکت میشه. یا فرضا بنده خدایی مثل من که به اجبار و بدون سابقه بسیج سربازی تو سپاه بودیم ریجکت میشیم. پس این نوع ریجکتها ظالمانه و بر خلاف حقوق انسانی هستند.

Junior Member

Turkey (Ankara): Next available appointment for Iranian students: 02 November, 2015

Junior Member

من فقط شركت كرده بودم و برنده نشده بودم هرگز.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaiiii نمایش پست ها
    دوست عزيز چه جوابي دادين به سوالي كه افيسر راجبه لاتاري پرسيد؟ لطفا جواب بدين كه كمكي باشه واسه بقيه، ممنون
    من گفتم كه همه تو ايران شركت ميكنن . كلن همه همديگرو تشويق ميكنن به شركت كردن . اگه شركت نكني عجيبه ! كه اينجا افيسر گفت من دليل ديگران رو كار ندارم دليل خودتو بگو، منم گفتم من براي تحصيل نياز به نمره زبان بالا داشتم و نميتونستم اپلاي كنم چون نمره زبانم خوب نبود واسه همين اولين بار لاتري شركت كردم كه برم امريكا و شايد اونجوري راحت تر وارد دانشگاه بشم . گفتم اگه قبولم ميشدم نميخواستم بمونم هميشه و فقط ميخواستم درس بخونم و اين حرفا. بعدم گفتم من خانوادم ايرانن خيلي وابسته ام نميتونم ولشون كنم برم امريكا طولاني مدت زندگي كنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan_k70 نمایش پست ها
    وقتی در مورد لاتاری سوال کرد شما چی جواب دادی؟
    من فقط شركت كرده بودم و برنده هم نشدم هيچ وقت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SepandarA نمایش پست ها
    .... واقعا چه جوابی باید داد ؟.....مگه لاتاری رو هم می پرسن؟....
    از من پرسيد ، منم شوك شدم واقعا! ولي جواب درست اينه كه واسه تحصيل بايد ويزا داشت و اينكه قصد موندن نداشتي و قصد تحصيل داشتي.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)