نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 75 از 77 نخستنخست ... 2565666768697071727374757677 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط samah نمایش پست ها
    والا من خودم تا الان یه نفر رو دیدم که برا لیسانس اقدام کرده بود و گرفت. که البته 6 ماه یا یک سال رو بعنوان پیش دانشگاهی تو انگلیس خونده و نامه بانکی اش خیلی قوی و پرو پیمون بود یعنی ساپورت مالی خیلی بالا داشت.
    ممنون از پاسختون، من خودم ماه بعد میرم اتریش برای کالج و 3 ماه بعد میرم سفارت امریکا تو همون وین، نامه بانکی نصف از حساب خواهرم میگیرم که پرستاره و نصف از حساب پدرم که بازنشستست. این تاثیر داره به نظر شما؟

Junior Member viona20 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir0030352 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون، من خودم ماه بعد میرم اتریش برای کالج و 3 ماه بعد میرم سفارت امریکا تو همون وین، نامه بانکی نصف از حساب خواهرم میگیرم که پرستاره و نصف از حساب پدرم که بازنشستست. این تاثیر داره به نظر شما؟
    خواهش میکنم
    والا من نمیتونم یه نظر قطعی بدم شاید بهتر باشه با یه مشاور مشورت کنید. ولی فکر میکنم رفتن به اتریش و داشتن ساپورت مالی قوی حتما میتونه براتون تاثیر مثبت داشته باشه و همینطور زبان انگلیسیتون باید تسلط داشته باشین برای روز مصاحبه به نطرم

ساپورت مالی باید از طرف پدر و مادر باشه. من شنیدم حتی پدربزرگ رو هم قبول نمیکنن. کسی به شما گفته خواهر رو میشه به عنوان اسپانسر انتخاب کرد یا خودتون این تصمیم رو گرفتید؟
    شغل اسپانسر خیلی مهمه و معمولا اگه BS به مبلغ بالا باشه میپرسن طرفی که این پول به نامشه چه کارست؟ بعید می دونم BS به رقم بالا رو از شغل پرستاری قبول کنن.
    قصد جسارت ندارم ولی خود من هم مدرس هستم و به دانشگاه BS به مبلغ 40000$ داده بودم که تو I-20 ذکر شده بود و آفیسر به حالت مسخره ای بهم گفت این همه پولو از کجا آوردی؟! از تدریس؟! واقعا باور نمیکرد. پس نسبت شغل به مقدار BS مهمه. این تجربه برای من واقعا گرون بود و نمیدونستم به همچین چیزی گیر میدن و ریجکت هم شدم.
    در مقابل BS زیاد، باید شغل متخصص، وکیل، بیزینسمن، صاحب شرکت و کارخونه و کمپانی و این چیزا باشه. و ترجیحا مدارکی مثل سند ملک درفتر کارش یا کارخونه یا شرکت اون طرف و یا آگهی ثبت، روزنامه ی رسمی شرکت و یا یه همچین چیزایی همراهتون باشه.
    البته من چون خودم سر این قضیه ی BS حسابی سابقه دارم و 2 تا ریجکت بخاطرش گرفتم و بعد با رعایت همین نکات مشکلم حل شده دارم میگم که لااقل این 3 سفارتی که برای ایرانی ها تعیین کردن خیلی امسال سخت گرفتن. نمیدونم سفارت امریکا در اتریش چطوری برخورد میکنه ولی این نرم کلیشه و بهتره رعایت کنید که خدایی نکرده اتفاق بدی نیوفته.

سلام
    مصاحبه من در ارمنستان و در 15 جولای بود و چند تا سوال ساده پرسیدن، که بعد از درس می خوای پیکار کنی و چیکار میکردی بعد از درست در ایران. بعدشم هم کلیرنس خورد و بعد از 30 روز ویزا اومد. همگی موفق باشید

بازم ممنون از راهنماییتون، من رشته دیپلم و رشته قبولی دانشگاه و رشته پذیرش همه یکیه، در رابطه با BS هم باید بگم من از خیلی ها شنیدم که گفتن یه مقدار بیشتر ار I-20 باشه. مثلا 7000 تا بیشتر چون پرینت بالا یکی از دلایل ریجکتیه.
    مورد بعدی اینه که پسر عموی پدرم 40 سال امریکاست و الآن شیکاگو زندگی میکنه (ناگفته نمونه که خیلی باهم صمیمی هستیم و عمو صداش میکنیم) و دانشگاه منم شیکاگو، البته به آفیسر میخوام بگم اون پسرعموی پدرمه و تا حالا ندیدمش و هیچ رابطه ای نداریم. اصلا بگم که کسیو اونجا دارم؟
    چون میترسم نگم و اونا متوجه بشن که کسی به این فامیلی تو شیکاگو هست. خلاصه اونا رو دروغ خیلی حساسن که خودتونم میدونید.
    و آخرین سوالم اینه که درمورد خدمتم چی بگم؟ چون من با وثیقه توریستی از کشور خارج میشم. به سفارت چی بگم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    نگرانی نداره. شما خیلی جوونید. هزارتا راه براتون هست. هرچی بشه باز گزینه های دیگه دارید که اونها هم کم از تحصیل تو آمریکا نیستن. پس به این قضیه ی ویزا مثل برد و باخت نگاه نکنید که دیگه استرس هم نداشته باشید.
    بگذزیم.... پس بهتره کیس خواهر رو از BS بذارید کنار چون بعیید میدونم قبول کنن. مادر خانه دار هم این ارث رسیدن یا خونه اجاره ای دلیل خوبیه ولی همونطور که گفتم باید سندی چیزی داشته باشید که ساپورتش کنه. نباید به آفیسر مجال بدید و از همون اول BS مادرتون رو همراه با سند ملک بهش بدید و بگید مثلا به مادرم ارث رسیده و این ملکم داره و گفته منو ساپورت میکنه. یه BS هم که از پدرتون میگیرید.
    رقم BS شما باید بالا باشه. چون برای لیسانس میرید و به لیسانس فاند تعلق نمیگیره و هزینه ها پای خودتونه باید هزینه ی 4 سال رو به همراه داشته باشید. این واقعا مهمه. در کنار اینا آمادگی داشته باشید برای شغل پدر تون یه چیزی بگید که به اون BS رقم بالا بیاد. چون حتما ازتون میپرسه ایشون شغلشون چیه و قاعدتا نمیتونید بگید مثلا کارمند بازنشسته هستن.
    مورد دیگه که رعایت کنید اینه که رشته ی تحصیلی دیپلمتون و رشته ای که تو آمریکا میخواید بخونید باید تطبیق داشته باشه. من همین ماه پیش تو آنکارا پسر جوون حدودا 20 ساله ای دیدم که داشت برای لیسانس بیولوژی میرفت و رشته دیپلمش زیاضی بود و گفت که تو ایران هم دانشجوی سال اول رشته ی ریاضیه و داره اینو ول میکنه که بره بیولوژی بخونه که بعد بره پزشکی. ومیگفت توی DS-160 که به سفارت دادم نگفتم که اینجا دانشجو هستم چون پون منفی داره. ولی انگار یادش رفته بود که دیپلم و ریزنمره های دبیرستانش و پیش دانشگاهیش کاملا داره نشون میده که رشته اش ریاضیه و به بیولوژی و پزشکی ربطی نداره!!! و اونجا تو مصاحبه نمیتونه ادعا کنه که بخاطر علاقش به پزشکی داره میره آمریکا. و خب من مطمئن بودم با این گیر می افته. البته اشکالات ریز دیگه ای هم داشت که همه با هم نمیذاشت ویزا بگیره مثل داشتن فامیل درجه یک تو همون شهر ویا بدتر از اون پذیرشش از نظر زبان کاندیشینال بود(نمره ی زبان حداقل دانشگاه رو نیاورده بود و به طور مشروط از دانشگاه پذیرش گرفته بود وباید قبل از هرچیز وقتی به دانشگاه میرسید کورس زبان میگذروند) که این اواخر از نظر سفارت این خیلی ایراد بزرگیه. به هرحال موقع برگشت به ایران دیدمش و همونطور که حدس زده بودم ریجکت شده بود و میگفت آفیسر بهم گفته برنامه ی خوبی داری ولی نمیتونم به حرفات اعتماد کنم! این عدم اعتماد به دلیل عدم تطابق مدارک ایشون با هم بود که باعث میشد آفیسر به راستگویی ایشون شک کنه.
    پس این مهمه که رشته ی دبیرستان و این کالجی که دارید میرید و اون پذیرش دانشگاهی که از آمریکا میگیرید و با I-20 ش میرید سفارت تو یه فیلد و راستا باشه.
    بازم ممنون از راهنماییتون، من رشته دیپلم و رشته قبولی دانشگاه و رشته پذیرش همه یکیه، در رابطه با BS هم باید بگم من از خیلی ها شنیدم که گفتن یه مقدار بیشتر ار I-20 باشه. مثلا 7000 تا بیشتر چون پرینت بالا یکی از دلایل ریجکتیه.
    مورد بعدی اینه که پسر عموی پدرم 40 سال امریکاست و الآن شیکاگو زندگی میکنه (ناگفته نمونه که خیلی باهم صمیمی هستیم و عمو صداش میکنیم) و دانشگاه منم شیکاگو، البته به آفیسر میخوام بگم اون پسرعموی پدرمه و تا حالا ندیدمش و هیچ رابطه ای نداریم. اصلا بگم که کسیو اونجا دارم؟
    چون میترسم نگم و اونا متوجه بشن که کسی به این فامیلی تو شیکاگو هست. خلاصه اونا رو دروغ خیلی حساسن که خودتونم میدونید.
    و آخرین سوالم اینه که درمورد خدمتم چی بگم؟ چون من با وثیقه توریستی از کشور خارج میشم. به سفارت چی بگم؟

Junior Member

سلام
    من 18 دسامبر مصاحبه داشتم و کلیرنس خوردم
    برخورد همه پرسنل سفارت خیلی خیلی خوب بود
    حتی مرحله انگشت نگاری که ممکنه به آدم بربخوره خانومی فوق العاده خوش برخورد با نهایت صمیمیت راهنماییتون میکنه که چطور انگشت نگاری بشید
    من فول فاند هستم رشته مهندسی شیمی بودم مقطع دکتری پذیرش گرفتم دانشگاه مینه سوتا
    ازم فقط پرسید رو چی کار میکردی و بعدا میخوای رو چیکار کنی! ریسرچ پلن رو ازم گرفت و مقاله ام رو هم خودم بهش دادم
    مشکلم فقط اینه که من باید تا 14 ژانویه امریکا باشم و احتمال بالا باید دیفر کنم
    ولی کلا شکر خدا همه چیز خیلی خوب بود بعدشم هم با دوتا از بچه ها تو سفارت دوست شدم و چند روز فقط تفریح کردیم
    آهان راننده شب اول از من 30 هزار درام گرفت درصورتی که باید 3 هزار تا میگرفت به پلیس فرودگاه گفتم خیلی پیگیری کردن و طرف رو شناختن (آخه طرف شمارشو داد و گفت هرجا خواستی بری بهم زنگ بزن! فک کنم خیلی بهش خوش گذشته بود اون شب!!! (((..... ) ولی من چون پرواز داشتم نتونستم پولمو پس بگیرم
    کلا همه جا از راننده بخواین تاکسی متر رو روشن کنه و اگر ترنسفر ندارین وقتی رسیدین هتل و قبل از پرداخت پول از هتل بپرسین مبلغ رو... این تنها قسمت تلخ سفرم بود

در مورد ریجکت شدن به علت بالا بودن BS به هیچ وجه موافق نیستم. پول زیاد داشتن هیچ ربطی به ریجکتی نداره و من نمیدونم این اشتباه از کجا انقدر تو اپلای ابرود رایج شده!!! آفیسر به بی پولی بیشتر از پول داشتن گیر میده. یه دانشجوی لیسانس که سال بعد هم قرار نیست فاندو این چیزا داشته باشه برای چی نباید خرج تحصیلش همراهش باشه؟
    تجربه ی ریجکتی های منو در صفحه ی 113 تجربیات دوبی بخونید متوجه قضیه میشید. لازمه اصافه کنم علت اون ریجکتی ها همین اصرار بچه های اینجا به نبردن پول زیاد بود. و من با اینکه پذیرش فول فاند دکترا داشتم آخرش مجبور شدم BS به اندازه ی هزینه ی 4 سال دکترا بدون فاند ببرم که پول خیلی زیادی هم بود تا وارد کلیرنس بشم وگرنه که دوباره ریجکت میشدم. تاپیک تجربیات ویزا از آنکارا صفحه 98 رو ببینید.
    داشتن آشنا پون منفیه. تو دی اس که این سوال رو میپرسه و بستگی به فامیلی تون داره. شیکاگو ایرانی زیاد داره. اگه فامیلیتون یه اسم رایج با تکرار زیاد باشه( مثل محمدی...حیدری... رضایی....) راست هم نگید و تو دی اس هم ننویسید نمیفهمن ولی اگه اسم خاصیه و شبیهش اصلا پیدا نمیشه که بنظرم بهتره راست بگید ولی تو مصاحبه اگه پرسید بگید از پدرتون شنیدید پسر عموش اونجاست اما باهاش رابطه ندارید و نمشناسیدش. ایشونم شما رو نمیشناسه. حتی بگید نمیدونید ایشون کجا زندگی میکنه.
    خب من زیاد از قوانین خدمت سر در نمیارم چون موضوع کار خانوما نیست

اینو دوستان آقا بهتر میتونن کمک کنن. ولی اونجا ازتون میپرسن 100% و باید براش آماده باشید

در مورد ریجکت شدن به علت بالا بودن BS به هیچ وجه موافق نیستم. پول زیاد داشتن هیچ ربطی به ریجکتی نداره و من نمیدونم این اشتباه از کجا انقدر تو اپلای ابرود رایج شده!!! آفیسر به بی پولی بیشتر از پول داشتن گیر میده. یه دانشجوی لیسانس که سال بعد هم قرار نیست فاندو این چیزا داشته باشه برای چی نباید خرج تحصیلش همراهش باشه؟
    تجربه ی ریجکتی های منو در صفحه ی 113 تجربیات دوبی بخونید متوجه قضیه میشید. لازمه اصافه کنم علت اون ریجکتی ها همین اصرار بچه های اینجا به نبردن پول زیاد بود. و من با اینکه پذیرش فول فاند دکترا داشتم آخرش مجبور شدم BS به اندازه ی هزینه ی 4 سال دکترا بدون فاند ببرم که پول خیلی زیادی هم بود تا وارد کلیرنس بشم وگرنه که دوباره ریجکت میشدم. تاپیک تجربیات ویزا از آنکارا صفحه 98 رو ببینید.
    داشتن آشنا پون منفیه. تو دی اس که این سوال رو میپرسه و بستگی به فامیلی تون داره. شیکاگو ایرانی زیاد داره. اگه فامیلیتون یه اسم رایج با تکرار زیاد باشه( مثل محمدی...حیدری... رضایی....) راست هم نگید و تو دی اس هم ننویسید نمیفهمن ولی اگه اسم خاصیه و شبیهش اصلا پیدا نمیشه که بنظرم بهتره راست بگید ولی تو مصاحبه اگه پرسید بگید از پدرتون شنیدید پسر عموش اونجاست اما باهاش رابطه ندارید و نمشناسیدش. ایشونم شما رو نمیشناسه. حتی بگید نمیدونید ایشون کجا زندگی میکنه.

اینو دوستان آقا بهتر میتونن کمک کنن. ولی اونجا ازتون میپرسن 100% و باید براش آماده باشید
    خیلی ممنون از راهنماییتون. من استرس خیلی خیلی دارم بابت ویزا چون اگر ریجکت هم بشم راه برگشت به ایران ندارم و در نهایت باید برم ترکیه
    اگر بار اول از وین ریجکت بشم میتونم ار آنکارا دوباره اقدام کنم؟ آیا کسی پشت هم درخواست بده مثلا 2 بار پشت هم و ریجکت بشه آیا باز هم امیدی هست؟؟؟
    کلا خودم فکر میکنم تو بدترین شرایط به کلیرنس بخورم چون هر دانشجویی که برای لیسانس اقدام کرد (کسایی که من میشناسم) به جز اونی که شما گفتید، درجا بدون کلیرنس گرفتن.
    چون شنیدم امریکا به دانشجویان لیسانس بهتر ویزا میده، چقدر این موضوع صحت داره؟
    ببخشید انقدر این موضوع رو کشش دادم ولی امیدوارم شخصی مثل من با این شرایط رو درک کنید

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پول زیاد اگه مرجعش معلوم نباشه و افیسر شک کنه دردسرساز میشه. مثلا شما 250 هزار تا BS نشون بدی ممکنه شک کنه یه ادم به این سن و سال از کجا اورده؟ شاید قصد راه اندازی تجارت داره و می خواد تحت عنوان دانشجو بره اونجا. پول هم که داره و به مشکل نمی خوره که مجبور به برگشتن بشه. چند نفر ادم با سن و سال معمول اپلی می شناسید که همچین پولی داشته باشن؟ اینکه میگن اگه به نام پدر باشه بهتره هم به همین خاطره. حالا باور کردنش هم به عهده افیسره. مثلا یکی میگه پدرم جراحه و پول خوبی هم تو حسابش هست. یکی هم مدرک شغلی از پدرش نشون میده و طرف باور نمی کنه. وقتی شما سال اول بدون حضور اونجا فاند میگیری سال دوم و ... به احتمال خیلی قوی فاند میگیری. گاهی یه رفتار ناخوداگاه ما افیسر رو به فکر می اندازه و شک می کنه و دستش انقدر بازه که به بهانه کم بودن یا زیاد بودن پول 214 بزنه.
    ضمنا پسر عموی خود ادم هم از نظر اونا فامیل نیست. به نظرم قضیه اونقدر حاد نیست که به خاطرش استرس دروغ گفتن بیاد تو کار. ببینید افیسرها وقتی شما رو ریجکت می کنن به عمد کاری میکنن که نفهمی موضوع اصلی چیه. بنابراین با سوالشون گمراهت می کنن. اینه که ادم فکر می کنه به خاطر فامیل دور داشتن ریجکت شده در حالیکه با داشتن فامیل نزدیک هم ویزا میدن گاهی. (البته ممکنه افیسر خوب و با وجدانی هم باشه که به دلیلی مجبور به ریجکت باشه ولی راهنمایی صحیح کنه در مورد دفعه بعد. منکر این نیستم.)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)