صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: عشق آباد (ترکمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

پیش فرض عشق آباد (ترکمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده در عشق آباد در سال ۲۰۱۵ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایالات متحده در عشق آباد در سال ٢٠١٤، به
    این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

1- برای رفتن موقت (با مرخصی تحصیلی/پزشکی...) از امریکا به ایران، ترکمنستان انتخاب خوبیه؟ (برای کسی که قصد داره قبل از رفتن به ایران در همون ترکمنستان وقت سفارت بگیره)
    2- ویزای ترکمنستان رو چه کنم؟
    3- از ترکمنستان چجوری برگردم ایران؟ راحت میشه یه راهی پیدا کرد؟

ویزا: Single Entry F1

Junior Member behnamnj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مكانيك

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

اگر شما شهروند ايران هستين يعني با پاسپورت ايراني قسط رفتن به تركمنستان داريد بايد قبل از رفتن درخواست ويزا بدين به سفارت تركمنستان در امريكا كه معمولا دو هفته اي حاضر ميشه ، براي برگشتن به ايران هم از عشق آباد تا مرز كمتر از يك ساعت راهه و تا مشهد حدود دو ساعت ، اگه امكان گرفتن ويزا رو ندارين تركيه براي ايراني ها ويزا نميخواد و فقط كافيه در همون فرودگاه حق ورود رو پرداخت كنين ، سوالي بود در خدمتم

سلام
    اخیرا کسی عشق آباد برای مصاحبه نرفته؟ یکی از دوستام میگفت سال قبل اینجا خیلی خوب بود. لطفاً اگه کسی رفته تجربیات خودشو بذاره.

سلام، دوستان راهنمایی کنن که عشق آباد چقدر به سربازی تو س چقدر حساسند. من فکر نکنم مورد خاصه دیگه ای از نظر گرفتن ویزا داشته باشم.

Junior Member

سلام
    کسایی که اخیرا رفتند ترکمنستان خواهشا اطلاعات بدید که برای مصاحبه خانم آتنا هست یا Ivna؟

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

سلام، اگر کسی عشق آباد رفته لطفا درباره جو فعلی یک توضیحی بده. من وقت دارم برای اونجا. تجربه دوستان می تونه کمک رسان باشه.

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

سلام. ما روز 26 می عشق آباد رفتیم. سه گروه بودیم. دو گروه F1 و F2 و یک خانم که F1 بود. از بین ما فقط گروه اول که F1 و F2 بودند و بار اولشون بود رفتن تو کلیرنس و ما و اون خانوم که قبلا یک بار به ترتیب از آنکارا و دبی ریجکت شده بودیم مجددا ریجکت شدیم. این آفیسر جدید عشق آباد اگرچه خوش اخلاق هست، اما قدرت کافی برای اعمال نظر به خصوص رد نظر آفیسرهای دیگه رو نداره. در نتیجه کلا عشق آباد فراموش کنند دوستان. آقای نظر که دوستان باهاش آشنا هستند هم میگه که آفیسر قبلی خیلی خوب بود و از هر 10 نفر 9 نفر قبول می کرد. اما این یکی از هر 10 نفر یک نفر قبول می کنه.

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_bozorgi نمایش پست ها
    سلام. ما روز 26 می عشق آباد رفتیم. سه گروه بودیم. دو گروه F1 و F2 و یک خانم که F1 بود. از بین ما فقط گروه اول که F1 و F2 بودند و بار اولشون بود رفتن تو کلیرنس و ما و اون خانوم که قبلا یک بار به ترتیب از آنکارا و دبی ریجکت شده بودیم مجددا ریجکت شدیم. این آفیسر جدید عشق آباد اگرچه خوش اخلاق هست، اما قدرت کافی برای اعمال نظر به خصوص رد نظر آفیسرهای دیگه رو نداره. در نتیجه کلا عشق آباد فراموش کنند دوستان. آقای نظر که دوستان باهاش آشنا هستند هم میگه که آفیسر قبلی خیلی خوب بود و از هر 10 نفر 9 نفر قبول می کرد. اما این یکی از هر 10 نفر یک نفر قبول می کنه.
    درود بر شما
    لطفا با پر کردن فرم اطلاعات دانشجویی برای عشق آباد که در لینک زیر قرار دارد به دیگران کمک کنید:
    لینک فرم ارسال اطلاعات دانشجویی امریکا + جدول ها

Junior Member

سلام به دوستان عزیز، 9 june وقت سفارت داشتم و رفتم تو کلیرنس از تجربیاتم میگم
    نحوه رفتن دقیقا همون چیزیست که بچه ها گفتن در پی ام های قبلی
    - حتما حتما با اقای نظر هماهنگ کنید؛ و خیالتون راحت باشه که حتی به سود شماست تو هزینه ها و ادم بسیار خوبیه( عکسشم می زارم تا ببینیدش, شمارشم بگردید پیدا می کنید چون اینجا می گن شما نباید شماره بدید)
    - روز مصاحبه فقط من تنها بودمممممم و هیچ ایرانی نبود که این خیلی بد بود برام
    - نیروی امنیتی تو شهر فراوان هست و یادتون باشه هر جا نیروی انتظامی دیدید از ساختمان ها عکس نگیرید که مثل من نیفتید تو مشکل ( منو گرفتن و قبل از اینکه از این مامور به اون مامور بفرستن منو ؛عکس رو پاک کردم از گوشیم و وفتی ارشدشون گوشی رو ازم خواست و عکسی ندید گوشی رو پس داد و فقط نام و نام خوانوادگیمو از تو پاسپورت یادداشت کرد)
    - بیرون می رید واسه دور زدن حتما پاسپورت همراهتون باشه
    - سیگار تو خیابون نکشید
    - بازار روس ها چیزی واسه دیدن نداره
    - 120 منات کفایت می کنه برای رفت و برگشت واسه یک نفر
    - آقای نظر 50 منات برای انتقال افراد از دم مرز تا هتل میگیره
    - دلار اونجا قابل استفادست پس منات زیاد نگیرید که موقع برگشت مجبورشید منات رو خیلی ارزون بفروشید.
    - هزینه من با 55 دلار ویزای ترکمنستان 800 تومان شد ( رفت و برگشت تا قوچان رو از ترمینال شرق با اتوبوس رفتم و یک شب هتل اک التین)
    - ارزش منات نسبت به دلار پایین اومده 100 دلار == 350 منات و 1 منات = 950 تومان
    - بردن سیگار خیلی کاربردی نداره و فکر کنم بیشتر از 2 بسته قاچاق باشه ( خیلی مطمئن نیستم)
    -قرص کدویین نبرید
    - اگر هر قرصی می برید ( هر قرصی ) حتما به دکتر تو گمرک ایران نشون بدید و خودتون هم به دکتر تو گمرک ترکمنستان نشون بدید ( منظورم اینه مامور های ترکمنستان از کیفتون پیدا نکن اول ؛ بعد بخواید از ترکمنستانیها بپرسید که این مجار هست یا نه)
    - اگر صبح زود برسید گمرک باجگیران به خانم های ترکمن برخورد نمی کنید که این امر باعث میشه جاتون رو از دست ندیددر صف ورود به خاک ترکمنستان
    - از ترمینال قوچان تا محل ایستگاه ماشین های باجگیران 2.5 تا 3 هزارتومان کرایست.
    - اگه مسافر نبود تا ماشین تکمیل بشه می تونید دربستی بگیرید که با 25 می تونید از قوچان برید تا مرز البته خطی ها سخت این قیمت رو قبول می کنن مخصوصا موقع رفت پس با شخصی برید( دقت کنید ماشین شخصی رو دیگه داخل محوطه گمرک راه نمی دن و تو محلی که تریلی ها هستن نگه می دارن اونجا می تونید با تاکسی که هست برید تا ساختمان گمرک که یادتون باشه بیشتر از 2 هزار کرایه ندید من خودم 1 هزار تومان دادم )
    - موقع برگشت از ترکمنستان هم وقتی از گمرک ایران وارد کشور شدید تاکسی ها هستن که رقم های زیادی مثل 50 می خوان برای بردن شما تا قوچان که اگه چانه بزنید مثل من تا 30 هزار هم قبول می کنندد؛ اگر قبول نکردن برید همون محل پارک تریلی ها که اونجا با قیمت مناسبتری میبرن( 20-30 هزار تومان)
    - عوارض ایران شده 25 هزارتومان
    - نقشه گمرک ایران و ترکمنستان که بعضی بچه ها گذاشتن کمی تغییر کرده
    - اگه زمانی رسیدید که محسن ( شخصی که منات می فروشه؛ که می گن موقع برگشت منات رو ارزون می خره ازتون و ضرر میکنید) نبود تا منات بگیرید، نترسید می تونید از بانک تو گمرک ترکمنستان هم دلار رو با منات معاوضه کنید.
    - به من قبل رفتن گفته بودن که باید رومینگ خطت رو فعال کنی تا بتونی اونجا مکالمه کنی که من بدون اینکه اینکار رو بکنم می تونستم با ایرن تماس بگیرم
    - هزینه تماس با خط همراه اول برابر است با ( از یکی از دوستان پرسیدم )
    مکالمه با ایران : 10500 تومان( ده هزار و پانصد تومان؛ خیلییییی گرونههههه)
    ارسال پیامک : 1500 تومان
    دریافت مکالمه : 2500 تومان
    مکالمه داخلی : 4000 تومان
    - راستی کسی هم تو گمرک ترکمنستان ازم پول چایی نخواست ( بعضی ها گفته بودن که می خوان)
    - هتل اک التین اینترنت داره ولی من به سختی بهش متصل شدم؛ میلم رو تونستم چک کنم اما وایبر و لاین رو نتونستم

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)