صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: عشق آباد (ترکمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

- هوا احتمال داره خیلی سرد بشه تو مرز پس لباس کمی گرم داشته باشید ( البته اونم شانس من بود که سرد بود و چون محل ایست تریلی ها منتظر بودم تا تاکسی بیاد برم تا گمرک سردم شد؛ ساعت 6 صبح اونجا بودم با استین کوتاه)
    -بر خورد افراد سفارت آمریکا خوبه
    - از من مدارک لیسانس و ارشد رو نخواست.
    - bank statement رو فقط دادم و ترجمه سند زمین بدردم نخورد ( فول فاند بودم)؛ البته شغل پدر و مادرم رو خواست
    -مدرک سربازی رو می خواد
    - rp از من نخواست ( حالا بعدا میل نزنن بگنن بفرست )
    - سوال ها :
    چیکار می کنی تو ایران
    چرا میری امریکا
    بعدش می خوای چیکار کنی
    چطور این یونی رو پیدا کردی
    سربازی کجا بودی
    پدر مادرت چیکارن
    فامیل دارید اونجا

پیش فرض پاسخ : عشق آباد (ترکمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط mbpssc نمایش پست ها
    - هوا احتمال داره خیلی سرد بشه تو مرز پس لباس کمی گرم داشته باشید ( البته اونم شانس من بود که سرد بود و چون محل ایست تریلی ها منتظر بودم تا تاکسی بیاد برم تا گمرک سردم شد؛ ساعت 6 صبح اونجا بودم با استین کوتاه)
    -بر خورد افراد سفارت آمریکا خوبه
    - از من مدارک لیسانس و ارشد رو نخواست.
    - bank statement رو فقط دادم و ترجمه سند زمین بدردم نخورد ( فول فاند بودم)؛ البته شغل پدر و مادرم رو خواست
    -مدرک سربازی رو می خواد
    - rp از من نخواست ( حالا بعدا میل نزنن بگنن بفرست )
    - سوال ها :
    چیکار می کنی تو ایران
    چرا میری امریکا
    بعدش می خوای چیکار کنی
    چطور این یونی رو پیدا کردی
    سربازی کجا بودی
    پدر مادرت چیکارن
    فامیل دارید اونجا
    متشکر از به اشتراک گذاشتن تجربیات. آیا عشق اباد همانند ایروان و آنکارا لیست 11 سواله داره که لیست مقالات و ... باید براشون ارسال بشه؟

Junior Member

لیست سوال نداره، و من خودم شخصا لیست مقالات خودم رو روز مصاحبه ندادم

Junior Member

نحوه گرفتن وقت از سفارت ترکمنستان:

- ایجاد فرم DS-160 در سایت https://ceac.state.gov/genniv/
    - زدن ایمیل به NonResidentStudentAKD@state.gov با فرمتی که در لینک روبرو می باشد http://turkmenistan.usembassy.gov/nivnr.html
    - بعد از چند روز سفارت آمریکا در عشف اباد براتون یک وفت مصاحبه تایین می کنه
    ( دقت کنید بعضی وقتها با یک میل زدن جواب نمی دن- اگه بعد از 4 روز کاری جواب ندادن حتما دوباره میل بزنید- من 3 بار میل زدم تا جواب بدن, نمی دونم دلیلش چی بود شاید دلیلش این بود که من متن میل رو دقیقا از یکی از کامنتهای سال های قبل گرفتم)
    - وقتی تاریخی برای مصاحبه دادن, برای تایید اون وقت نیاز به میل زدن مجدد ندارید و به طور خودکار اون وقت تایید شده است
    -فقط در صورتی که اون تاریخ براتون مناسب نیست باید یک میل دیگه بزنید و بگید اون تاریخ مناسب نیست.
    - برای رفتن به ترکمنستان نیاز به ویزا دارین
    - با مدارک زیر به سفارت ترکمستان در تهران مراجع می کنید آدرس سفارت رو با یک سرچ کوچیک تو گوگل مپ به راحتی پیدا می کنید)
    متن جواب ایمیل دریافتیتون+ کپی رنگی پاسپورت+عکس رنگی 3*4+پاسپورت
    - ساعت 9 سفارت ترکمنستان باشید.
    -سفارت شنبه ها تعطیل هست
    -اونجا باید یک فرم پر کنید و عکستون رو به فرم بچسبونید ( دقت کنید خودکار, چسب و ... در سفارت بهتون نمی دن, با خودتون ببرید) و و متن ایمیل و کپی پاسپورتتون رو بدید به سفارت ( در این مرحله از شما پول واسه ویزا نمی گیرن)
    - بعد دادن مدارک کارمند سفارت ازتون می خواد که یک هفته بعد برای ویزا بیایید و یک فرم دیگه( تو این فرم تاریخ ورود و خروجتون رو به ترکمنستان مشخص می کنید) هم باید بهتون بده تا پر کنید و هفته بعد بیارید.
    - بعد از یک هفته با مدارک زیر دوباره میرید سفارت
    کپی رنگی پاسپورت ( اما من در این مرحله کپی سیاه سفد دادم و قبول کرد پس بهتر جلسه اول بپرسید ار کارمند) + فرم پر شده + عکس رنگی 3*4 + پاسپورت + 55 دلار
    - بعد گرفتن ویزا ترکمنستان هم حرکت به سوی سفارت آمریکا در ترکمنستان
    - 160 دلار مربوط به مصاحبه رو, در روز مصاحبه و به صورت نقدی به سفارت آمریکا می دین
    - هیچ گونه سوالی به صورت اینترنتی نیاز به پر کردن ندارید ( شنیدم که بعضی سفارت ها لیست سوال دارن که برای سفارت آمریکا در عشق آباد چنین چیزی نبود حداقل تا روزی که من رفتم)
    -در خود سفارت هم به شما فرمی برای پر کردن نمی دن

Junior Member

سلام
    چرا کسی اینجا از نتایج مصاحبه اش نمیگه
    لطفا ما رو مطلع کنید

Junior Member

ترکمنستان در سال 2016
    سلام دوستان
    من وقت سفارت دارم 15 دی - 5 ژانویه. منتظر تماس شما هستم برای هماهنگی

سلام. دوستان!
    من پزشک هستم و برای دوره کاپلان ثبت نام کردم و می خوام برا ویزای F1 اقدام کنم. سابقه یه ریجکت توریستی(B1) از دوبی رو دارم. به نظرتون این دفعه از عشق اباد اقدام کنم که به پزشکا برای کاپلان خوب ویزا میده؟ یا اینکه با توجه به حساسیت عشق اباد به سابقه ریجکت، سفارت دیگه ای رو انتخاب کنم. ممنون

Junior Member

سلام
    برای ویزای b1 کنفرانس مترجم داره سفارت آمریکا در ترکمنستان؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    سلام. دوستان!
    من پزشک هستم و برای دوره کاپلان ثبت نام کردم و می خوام برا ویزای F1 اقدام کنم. سابقه یه ریجکت توریستی(B1) از دوبی رو دارم. به نظرتون این دفعه از عشق اباد اقدام کنم که به پزشکا برای کاپلان خوب ویزا میده؟ یا اینکه با توجه به حساسیت عشق اباد به سابقه ریجکت، سفارت دیگه ای رو انتخاب کنم. ممنون
    ترکمنستان رو پیشنهاد نمی کنم بهتون، قبلا خوب بوده ولی الان ریجکتی خیلی داره و پروسه کلیرنسش بسیار طولانی هست ضمنا سوالات غیر منطقی زیاد پرسیده میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apply4u نمایش پست ها
    سلام
    برای ویزای b1 کنفرانس مترجم داره سفارت آمریکا در ترکمنستان؟؟؟؟
    خیر ترکمنستان مترجم نداره و سایت سفارت هم این موضوع رو تایید می کنه.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)