صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 75

موضوع: باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

پیش فرض باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده در باکو در سال ۲۰۱۵ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایالات متحده در باکو در سال ٢٠١٤، به
    این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام بچه ها
    من امروز مصاحبه داشتم گفتم بذارم اینجا شاید به درد بقیه هم بخوره
    افسری که بره ایرانیا بود یه آقای نه پیر نه خیلی جوون سفید بود، خیلی مهربون بود، بهم اولش فارسی گفت من فارسی بلدم هر جارو متوجه نشدی بگو بهت فارسی بگم منم گفتم اوکی تازه کلی ام اولش سلام احوال پرسی...
    بعد گفت background ت چیه؟
    رفتی خارج؟
    کسی رو داری امریکا؟
    من رشته قبلیم مواد بوود، گفت پس تخصصت مواده؟ چه ربطی به رشته دکترات که عمرانه داره؟ رو چی میخای کار کنی؟
    تو دوره لیسانس و فوق چند تا دختر بودین؟ پس چرا انقد کم؟ مگه دخترای ورودی دانشگاه تو ایران بیشتر از پسرا نیستن؟
    چرا این دانشگاه؟
    بعد گفت باید بیشتر موردت بررسسی گنیم، هرچی سوال داری بپرس و ده دفعه هر مورد برام توضیح میداد. بعد فرمی رو داد پر کردم بردم که بهش پس بدم گفت یه سوال دیگه دارم ازت، ما چی کار کنیم بچه های شریف راححتتر بتونن پوزیشن مناسبشونو تو امریکا پیدا کنن!!!!!! منم هاج و واج موندم و ناراحت شدم به حال و روز مملکتمون(
    بعدم آرزوی موفقیت و ... کرد برام بعدم خدافظ
    فقط بدیش این بود من از 15 مین به نه اونجا بودم و همه رو را انداختن موندیم 4 تا ایرانی، من 1.5 تموم شد مصاحبم، با خودتون شکلات ببرین، واقعا بد بووود
    بعد یه نکته دیگه یه جواب مختصر مفید بگید دیگه ادامه نمیده و علاوه بر این تو رشته من یکم حالیش بوود! از کارایی ک کرده بودم اطلاعات داشت
    از منم رزومه، نامه مربوط ب سوابق کار که من job offer دادم که توش نوشته بود از فلان تاریخ اینجاس رو دادم گفت اوکیه، نمره ها و مقالات رو خواست و نگه داشت بقیه رو پس داد
    سوالی بوود در خدمتم
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط mathildaa نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من امروز مصاحبه داشتم گفتم بذارم اینجا شاید به درد بقیه هم بخوره
    افسری که بره ایرانیا بود یه آقای نه پیر نه خیلی جوون سفید بود، خیلی مهربون بود، بهم اولش فارسی گفت من فارسی بلدم هر جارو متوجه نشدی بگو بهت فارسی بگم منم گفتم اوکی تازه کلی ام اولش سلام احوال پرسی...
    بعد گفت background ت چیه؟
    رفتی خارج؟
    کسی رو داری امریکا؟
    من رشته قبلیم مواد بوود، گفت پس تخصصت مواده؟ چه ربطی به رشته دکترات که عمرانه داره؟ رو چی میخای کار کنی؟
    تو دوره لیسانس و فوق چند تا دختر بودین؟ پس چرا انقد کم؟ مگه دخترای ورودی دانشگاه تو ایران بیشتر از پسرا نیستن؟
    چرا این دانشگاه؟
    بعد گفت باید بیشتر موردت بررسسی گنیم، هرچی سوال داری بپرس و ده دفعه هر مورد برام توضیح میداد. بعد فرمی رو داد پر کردم بردم که بهش پس بدم گفت یه سوال دیگه دارم ازت، ما چی کار کنیم بچه های شریف راححتتر بتونن پوزیشن مناسبشونو تو امریکا پیدا کنن!!!!!! منم هاج و واج موندم و ناراحت شدم به حال و روز مملکتمون(
    بعدم آرزوی موفقیت و ... کرد برام بعدم خدافظ
    فقط بدیش این بود من از 15 مین به نه اونجا بودم و همه رو را انداختن موندیم 4 تا ایرانی، من 1.5 تموم شد مصاحبم، با خودتون شکلات ببرین، واقعا بد بووود
    بعد یه نکته دیگه یه جواب مختصر مفید بگید دیگه ادامه نمیده و علاوه بر این تو رشته من یکم حالیش بوود! از کارایی ک کرده بودم اطلاعات داشت
    از منم رزومه، نامه مربوط ب سوابق کار که من job offer دادم که توش نوشته بود از فلان تاریخ اینجاس رو دادم گفت اوکیه، نمره ها و مقالات رو خواست و نگه داشت بقیه رو پس داد
    سوالی بوود در خدمتم
    موفق باشید
    سلام و تبریک
    ممکنه راجع به مدارک شغلی ،مالی و مدارک مربوط به social ties بگید که چیا بردید با خودتون؟ و همینطور راجع به کسایی که اونروز قبول شدن یا ریکجت شدن...
    ممنون

Junior Member

من job offer برده بودم که از همون جایی بود که کار کردم. ولی اون یه مدرکی می خواست که سابقه کاری رو نشون بده. من بهش گفتم رییس شرکتمون نوشته که من از این تاریخ تا این تاریخ اونجا کار کردم گفت پس همینم قبوله.
    من فول فاند بودم مدرک مالی هیجی نبردم همون مدارکی که یونی فرستاده بود. فقطم ازم پرسید مخارجتو کی تامین میکنه گفتم فول فاندم گفت اوکی
    در مورد تای هم مدرک نداشتم فقط تد sop اینا نوشته بودم به اسن دلایل برمیگردم، اونم اصلا نگفت برمیگردی یا نه....
    کلا از من سی وی، جاب آفر، نمره، مقاله گرفت بقیه رو پس داد
    اون روز یه دختری بره پیت داک بود، یه خانومی توریستی و من که همه کلیرنس خوردیم
    یه خانوم آقای جوونی ام توریستی که نفهمیدم چی شدن، بعده من بودن
    ولی به غیر ایرانیا 3 -4 تا درجا رد بقیه درجا ویزا داد، من کسی رو غیر ایرانیا ندیدم کلیرنس بخوره

سلام
    مصاحبه من 26 مارچ انجام شد. ساعت 9:30 وقت داشتم. از ساعت 8:45 دم در بودم. ساعت 10 به داخل راه دادند. بعد از بازرسی، ورود به سالن انتظار و تحویل مدارک به باجه و انتظار تا ساعت 12 که مصاحبه انجام شد.
    افیسر یه آمریکایی سفید پوست با حدود سن 45 مسلط به فارسی. از پیش زمینم و رشتم پرسید (مکانیک). از کجا این دانشگاه رو پیدا کردید؟ که گفتم US news، از جزئیات مقالاتم پرسید. از این پرسید که روی چی تو ارشد کار کردم. از سربازی پرسید با جزئیات و اینکه په پروژه ای و کجا انجام دادم (نخبگان). پرسید آیا فامیلی در آمریکا داری؟ خانوادت کجا زندگی میکنند؟ شغل پدر؟ و این سوال که به نظرت چه کمکی کنیم که دانشجوهای مستعد دیگه راحتتر پوزیشنشونو تو آمریکا پیدا کنند؟ گفتم دانشجویانی که علاقه ذارند از طریق Us news ,سرچ در اینترنت و غیره پوزیشن ها رو پیدا میکنند و اپلای میکنند، شما به عنوان سفارت پروسه کلیرنس را کوتاه تر کنید!
    به من گفت برای پرونده ات باید بررسی اداری بیشتر انجام بشه. یک لیست داد شامل مدارکی که میخواستند بهشون تحویل بدم که عبارت بود از لیست مقالات (که من رزومه ام رو دادم)، ریز نمرات (که من دانشنامه ها رو هم بهشون دادم)، مدارکی از سوابق کاری، مدارک سربازی و فرم سفارت (شامل نام و پاسپورت فعلی و قبلی، ادرس محل سکونت، لیست سوابق کاری، نام خواهران و برادران، ...)، I20 و ریسرچ پلنم رو خودم دادم (ریسرچ پلنم که توسط استادم نوشته شده بود حالت یک نامه حمایتی رو داشت و توضیح داده بود که پروژه من انتقال تکنولوژی و اطلاعات حساس نداره، برای همین ترجیح دادم این نامه رو خودم تحویل بدم)
    غیر از من یه دوست ایرانی دیگه برای فوق لیسانس اقدام کرده بود و فاند نداشت و درجا ریجکت شد

سوالی اگه هست بفرمایید

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaniazi85 نمایش پست ها
    سلام
    مصاحبه من 26 مارچ انجام شد. ساعت 9:30 وقت داشتم. از ساعت 8:45 دم در بودم. ساعت 10 به داخل راه دادند. بعد از بازرسی، ورود به سالن انتظار و تحویل مدارک به باجه و انتظار تا ساعت 12 که مصاحبه انجام شد.
    افیسر یه آمریکایی سفید پوست با حدود سن 45 مسلط به فارسی. از پیش زمینم و رشتم پرسید (مکانیک). از کجا این دانشگاه رو پیدا کردید؟ که گفتم US news، از جزئیات مقالاتم پرسید. از این پرسید که روی چی تو ارشد کار کردم. از سربازی پرسید با جزئیات و اینکه په پروژه ای و کجا انجام دادم (نخبگان). پرسید آیا فامیلی در آمریکا داری؟ خانوادت کجا زندگی میکنند؟ شغل پدر؟ و این سوال که به نظرت چه کمکی کنیم که دانشجوهای مستعد دیگه راحتتر پوزیشنشونو تو آمریکا پیدا کنند؟ گفتم دانشجویانی که علاقه ذارند از طریق Us news ,سرچ در اینترنت و غیره پوزیشن ها رو پیدا میکنند و اپلای میکنند، شما به عنوان سفارت پروسه کلیرنس را کوتاه تر کنید!
    به من گفت برای پرونده ات باید بررسی اداری بیشتر انجام بشه. یک لیست داد شامل مدارکی که میخواستند بهشون تحویل بدم که عبارت بود از لیست مقالات (که من رزومه ام رو دادم)، ریز نمرات (که من دانشنامه ها رو هم بهشون دادم)، مدارکی از سوابق کاری، مدارک سربازی و فرم سفارت (شامل نام و پاسپورت فعلی و قبلی، ادرس محل سکونت، لیست سوابق کاری، نام خواهران و برادران، ...)، I20 و ریسرچ پلنم رو خودم دادم (ریسرچ پلنم که توسط استادم نوشته شده بود حالت یک نامه حمایتی رو داشت و توضیح داده بود که پروژه من انتقال تکنولوژی و اطلاعات حساس نداره، برای همین ترجیح دادم این نامه رو خودم تحویل بدم)
    غیر از من یه دوست ایرانی دیگه برای فوق لیسانس اقدام کرده بود و فاند نداشت و درجا ریجکت شد

سوالی اگه هست بفرمایید
    سلام. امیدوارم به زودی نتیجه ی مثبت ویزاتون هم بیاد
    امکانش هست یه خلاصه ای از رزومه تون بدید؟ مخصوصا دانشگاه ایران و دانشگاهی که قبول شدید و اینکه فول فاند بودید یا نه.
    درضمن در مورد اون دوستی که درجا ریجکت شد اطلاعات دیگه ای ندارید؟ دلیل ریجکتشون چی بوده؟
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

سلام

سوالی اگه هست بفرمایید
    ممنون از توضیحاتتون. امیدوارم زود جواب + بیاد. اینجور که من از تو فروم‌ فهمیدم، سفارت باکو اگر همون زمان مصاحبه ریجکت نکنه 100٪ مالتی می ده، درسته؟
    این آفیسر جدید هست گویا، در کل مصاحبه‌تون اکی و مثبت بود؟
    موفق باشید

سلام

سوالی اگه هست بفرمایید
    سلام سینا جان.

من سعی کردم براتون پیغام خصوصی بزارم ولی صندوقتون پر بود.

چند تا سوال داشتم.

شما راجع به مدارک گفتید که فرم سفارت رو تحویل دادین و توی پرانتز توضیح دادی پاسپورت قبلی و فعلی.

1. من پاسپورتم اکسپایر شده. برای تمدیدشم هم باید تا بعد عید صبر کنم چون نیاز به گواهس اشتفال به تحصیل دارم. ( دانشجوی ترم آخر هستم و مشمول ) . برای ساختن اکانت در سایت سفارت نیاز به شماره پاسپورت هست. آیا میتونم الآن با پاسپورت تاریخ گذشته اکانت بسازم و وقت بگیرم و بعداً که پاسپورتم و تمدید کردم و شماره پاسپورت جدید برام صادر شد به سفارت بگم ؟ آیا مشکلی پیش نمیاد؟ شما هم همین کار و کردین؟

2. درباره ی RP. من فوق بدون فاند پذیرش دارم. برام Temporary Advisor تعیین کردند ولی خب 2 بار ایمیل زدم جواب ندادند.
    به نظرتون اگه بهش زنگ بزنم و جریان و بگم زشته ؟
    اگه بهش بگم لطفاً بنویسید که به تکنولوژی و اطلاات حساس دسترسی ندارم که بتونم ویزا بگیرم و بیام، زشته ؟
    شما احتمالاً با استادت در ارتباط بودی و فاند هم بهت داده که تونستی ریسرچ پلن بگیری.
    به نظزتون من چیکار کنم؟

مرسی.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

سلام

سوالی اگه هست بفرمایید

سلام دوست عزیز. انشالله هرچه زودتر جواب مثبت تون بیاد. یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایم کنید. من پذیرش یکی از دانشگاه های آمریکا با فاند گرفتم و باید برای ویزای دانشجوی اقدام کنم. به طور کلی بگم هیچ مشکلی نداشتم و در هیچ ارگان حساسی نبودم. فقط شاید کمی به خاطر معافیت سربازیم نگران باشم. خیلی وقته پاسپورت دارم ولی هیچ جای نرفتم و نوع معافیتم موارد خاص هستش. آیا اصولا این نوع معافیت تاثیری در گرفتن ویزا داره؟ و اینکه شغل پدر (نظامی بودن) تاثیرگذار هستش؟

ممنون میشم راهنماییم کنید. با تشکر

سلام
    فرمی که سفارت به من داد از من خواسته بود که شماره پاسورت فعلی و قبلی رو بنویسم. منظور صرفا شماره بود نه خود پاسپورت.
    1- این مسئله در مورد من اتفاق نیفتاده بود. ولی فکر میکنم که شما میتونید با پاسپورت قبلی همه کاراتون رو من جمله فرم دی اس 160وتعیین وقت سفارت انجام بدین و سر جلسه مصاحبه هم پاسپورت قبلی که توسط پلیس بعلاوه ده سوراخ شده و هم پاس جدید رو ببرید. حتما به این نکته هم توجه دارید که پاسپورت با از لحظه ورود به هر کشوری تا حداقا شش ماه بعدش اعتبار داشته باشه.

2- در مورد ریسرچ پلن فکر کنم مناسب باشه که به همون فرد در دپارتمان آیندهتون ایمیل بزنید و بگید که نامه ای مربوط به ریسرچ پلن شما در آینده برای شما ارسال کنند و بگویید که این نامه را میخواهید به سفارت آمریکا ارائه دهید که روند گرفتن ویزای شما را تسهیل دهد. در موارد مشابه دپارتمان ها تجربه کافی دارند. اگر هم اصلن نامه ای ندادند با توجه به اینکه فعلن فاند نیست نگران نباشید. برای شما جزو مدارک اختیاری است.

با ارزوی موفقیت برای شما

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    سلام سینا جان.

من سعی کردم براتون پیغام خصوصی بزارم ولی صندوقتون پر بود.

چند تا سوال داشتم.

شما راجع به مدارک گفتید که فرم سفارت رو تحویل دادین و توی پرانتز توضیح دادی پاسپورت قبلی و فعلی.

1. من پاسپورتم اکسپایر شده. برای تمدیدشم هم باید تا بعد عید صبر کنم چون نیاز به گواهس اشتفال به تحصیل دارم. ( دانشجوی ترم آخر هستم و مشمول ) . برای ساختن اکانت در سایت سفارت نیاز به شماره پاسپورت هست. آیا میتونم الآن با پاسپورت تاریخ گذشته اکانت بسازم و وقت بگیرم و بعداً که پاسپورتم و تمدید کردم و شماره پاسپورت جدید برام صادر شد به سفارت بگم ؟ آیا مشکلی پیش نمیاد؟ شما هم همین کار و کردین؟

2. درباره ی RP. من فوق بدون فاند پذیرش دارم. برام Temporary Advisor تعیین کردند ولی خب 2 بار ایمیل زدم جواب ندادند.
    به نظرتون اگه بهش زنگ بزنم و جریان و بگم زشته ؟
    اگه بهش بگم لطفاً بنویسید که به تکنولوژی و اطلاات حساس دسترسی ندارم که بتونم ویزا بگیرم و بیام، زشته ؟
    شما احتمالاً با استادت در ارتباط بودی و فاند هم بهت داده که تونستی ریسرچ پلن بگیری.
    به نظزتون من چیکار کنم؟

مرسی.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)