صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 75

موضوع: باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط sinus2011 نمایش پست ها
    با سلام. در روزی که من مصاحبه رفته بودم در حدود هشت هفته پیش (ذر صفحات قبلی توضیح کامل داده ام)، یکی از دانشجوهای ایرانی برای مستر بدون فاند ریجکت شد. البته به این معنانیست که هیچ مستر بی فاندی از باکو ویزا نگرفته و نخواهد گرفت ولی توصیه میشه باکو رو جز گزینه های اول خود قرار ندهید!
    ممنون از جوابتون. راستش من از آنکارا و دبی ریجکت سوشال تای شدم و نمیدونم اصلا دوباره اقدام کنم یا نه ! و اگه دوباره اقدام کنم کجا برم ...
    گفتم شاید باکو گزینه خوبی باشه ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

یکی از دوستان من از ارمنستان واسه مستر بدون فاند کامپیوتر ساینس مالتی پل در جا گرفت. البته ایشون خانوم بود و هیچ وقفه ای هم بین تحصیلش نبود.
    دانشگاهی هم که پذیرش داشت رنک ۴۰-۵۰ امریکا بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط fardad_es نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. راستش من از آنکارا و دبی ریجکت سوشال تای شدم و نمیدونم اصلا دوباره اقدام کنم یا نه ! و اگه دوباره اقدام کنم کجا برم ...
    گفتم شاید باکو گزینه خوبی باشه ...

Junior Member

سلام دوستان

من با بند 501 از دبي ريجكت شدم. 4 سال سابقه نفتي دارم با مدرك مهندسي نفت. و پذيرشم براي فول فاند عمران.
    بعضي از دوستان بمن باكو رو پيشنهاد كردن ، ازتون ممنون ميشم كه بمن بگيد كه آيا شما باكو رو پيشنهاد ميكنيد براي كيس من ياخير.
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, SUT

سلام
    به عنوان تشکر از فروم هم که شده من اومدم تا اتفاقایی که روز مصاحبه افتاد رو اینجا بنویسم که دوستان استفاده بکنن

روزی که ما رفتیم چند تا از بچه های ایرانی که returning بودن اومده بودن + ما 3-4 نفر که دفعه ی اولمون بود
    تا جایی که من اطلاع دارم هممون کلیرنس خوردیم به جز یکی از دوستان F2 که ویزای درجا گرفت
    یه آقای سفید پوست چاق باهامون مصاحبه کرد و کلا معطلیش زیاد بود. مصاحبه هر نفر بیشتر از چیزی که تصور می کردم طول می کشید (حدود 20-30 دقیقه با احتساب علافی های انگشت نگاری و paper work و فاصله ی بین مصاحبه ها)

سوالایی که از من پرسید:
    1- در مورد بکگراندت بگو (که من تز کارشناسیمم توضیح دادم) و پرسید که ادمیشنی که گرفتی چیه (مستر یا دکترا)
    2- در مورد اقدام به 2 رشته ای و رشته ی دومم سوال کرد
    3- فاندت از کجا میاد و چطوریه (توضیح بده)
    4- جایی کار کردی؟ کار داوطلبانه داشتی؟
    5- خواهر یا برادر یا فامیل تو US داری؟
    6-از اهداف شغلیت بگو
    7- تهشم پرسید نظر مردم ارومیه (من اهل ارومیه هستم) در مورد دریاچه چیه؟ در موردش چیکار می کنن؟ دولت چیکار می کنه؟
    بعدم انگشت نگاری کردن

از بین تمام مدارکی هم که بهشون تحویل دادم DS conf و MRV و کارنامه و CV رو پیش خودشون نگه داشتن و بقیه رو برگردوندن.

آخرشم گفت که پروسه ی ویزات نیاز به administrative processing داره و 1-2 ماه طول می کشه.
    یه فرم هم دادن که پر کنیم که توش مشخصات، سفر های 15 سال اخیر، آدرسهای 15 سال اخیر و سابقه ی شغلی رو باید می نوشتیم و همونجا بهشون تحویل می دادیم.

امیدوارم همگی موفق باشیم

Banned

سلام دوستان..

من اهل ارومیه هستم و ویزای توریستی من و خانمم و پسرم که آذر ماه سال 93 مصاحبه رفته بودیم حدودا 50 روز قبل اومد. و تا 20 آگوست زدن که باید بریم... الان پذیرش خانمم امده برای ادامه تحصیل(البته بعد از issue شدن ویزا) منتظر فرم i20 هستیم برا وقت سفارت تا نرفته شاید بتونیم ویزامونو به f1 , f2 تبدیل کنیم.با توجه به اینکه administrative processing ما تموم شده و 13 مارچ جوابش اومده به نظرتون در جا ویزا می دن؟ در ضمن ما از طرف شرکتی تا سقف 200 هزار دلار برای 18 ماه با نامه و چکی که به سفارت آمریکا نوشتن تامین هزینه شدیم.

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

نقل قول نوشته اصلی توسط irasp نمایش پست ها
    سلام دوستان..

من اهل ارومیه هستم و ویزای توریستی من و خانمم و پسرم که آذر ماه سال 93 مصاحبه رفته بودیم حدودا 50 روز قبل اومد. و تا 20 آگوست زدن که باید بریم... الان پذیرش خانمم امده برای ادامه تحصیل(البته بعد از issue شدن ویزا) منتظر فرم i20 هستیم برا وقت سفارت تا نرفته شاید بتونیم ویزامونو به f1 , f2 تبدیل کنیم.با توجه به اینکه administrative processing ما تموم شده و 13 مارچ جوابش اومده به نظرتون در جا ویزا می دن؟ در ضمن ما از طرف شرکتی تا سقف 200 هزار دلار برای 18 ماه با نامه و چکی که به سفارت آمریکا نوشتن تامین هزینه شدیم.
    سلام دوست عزیز
    برو آمریکا اونجا استتوستو عوض کن.. خیلی راحتتره از اینه که دوباره بری واسه ویزا از اول... چون شما ویزا هم داری الان

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط don_omid نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    برو آمریکا اونجا استتوستو عوض کن.. خیلی راحتتره از اینه که دوباره بری واسه ویزا از اول... چون شما ویزا هم داری الان
    سلام دوست عزيز ممنون از راهنماييت. مطمني ميشه اونجا عوض كرد ؟ چند جا پرسيدم گفتند اونجا نمي شه عوض كرد توريستي به چيزي تبديل نميشه بايد بري سفارت !!! خودمم موندم چيكار كنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

من هم 4 جون مصاحبه داشتم که کلیرنس خوردم. واسه دکترای کامپیوتر دارم میرم و پارشیال فاند(4000 تا کم دارم بر اساس I-20).
    ساعت 8:15 رسیدن جلوی سفارت که 5،6 نفری قبل من بودند اونجا و نگهبان اسم کسانی رو که میومدن با لیستی که داشت تطبیق میداد که اول نتونست اسم منو پیدا کنه و بعدا معلوم شد نصف لیست دستش نبوده بعد براساس صف جلوی سفارت، از ساعت 9 رفتیم تو و همون جریان گرفتن کارت ملی و دادن یه کارت ویزیتور بود. تو بخش کنسولی یه اتاق انتظار هست که وصل میشه به یه اتاق دیگه ای که باجه های مصاحبه و تحویل مدارک هستند. یکی یکی صدا میکنند از بلندگو که بیاین مدارکتون رو بدید به باجه یک. باجه یک یه خانمیه که گفت I-20, sevis fee receipt, ds-160 confirmation و هر چی supporting document داری بده که من cv و bank statement رو هم دادم. اونی که با ایرانیها مصاحبه میکرد یه مرد میانسال بود که وسط سرش هم موهاش ریخته و تو باجه 3 بود. کیسهای ایرانی و آذربایجانی رو موازی از بلندگو صدا میکنند واسه مصاحبه. بعد کلی انتظار ساعت 1 منو صدا کردن باجه 3 و اول انگشت نگاری شدم و بعد شروع کرد به سوال پرسیدن:
    1- بکگراند تحصیلیت رو بگو
    2- تز ارشدت رو چی بود؟ (روی reinforcement learning و یه خورده توضیح دادم)
    3- چرا رفتی ترکیه واسه ارشد (که گفتم دنبال یه دانشگاه انگلیسی زبان بودم و برای تحصیلات تکمیلی دانشگاههای ترکیه بهتر از ایرانند و همچنین میخواستم یه تجربه جدید به دست بیارم)
    4- چرا این دانشگاه تو آمریکا انتخاب کردی؟ (گفتم رنک خوبی داره و استادای خوبی تو فیلد تحقیقاتی من هستن)
    5- تو چه زمینه ای میخوای کار کنی؟ (machine learning)
    6- چه کاربردی تو صنعت داره؟ (برای پیدا کردن ترندها روی داده های مختلف مثل قیمت سهام)
    7- چطور استفاده میشه این فیلد؟ (مثلا روی داده های مربوط به قیمت سهام و داده های مربوط به سلامت استفاده میشه)
    8- وضعیت سربازیت چیه؟ (گفتم معاف 3 برادری شدم و یه خورده توضیح دادم که گفت باید یه ترجمه انگلیسی از برگه ای که وضعیت سربازیت رو نشون میده واسمون بفرستی که من داشتم و بهش دادم، گفت حالا کارت معافیتتو که آوردی بده یه نگاه بندازم )
    9- برادر یا خواهری داری تو آمریکا (نه)
    10- فامیل نزدیکی؟ نه
    (جالبه که نپرسید بعد تحصیل میخوای چیکار کنی)
    اینجا برگشت گفت که کیست به بررسیهای بیشتر احتیاج داره و یه برگ سفید درآورد و گفت از این آدرس چک کن و یه فرمی هم داد گفت پر کن و بده به باجه یک و ترنسکریپتات رو هم بده. این فرم یه صفحست که اسم برادر و خواهران و آدرس جاهایی که در 15 سال گذشته زندگی کردی و کشورهایی که بهشون سفر کردی رو میپرسه.
    بعد گفت از کدوم شهر ایرانی و کجاست، وقتی گفتم نزدیکیای تبریزه گفت چه خبر از تراکتور و فصل بعد وضعیت تیم چی میشه و مثل اینکه بازی آخر درگیری شده و یه 5 دقیقه هم در مورد این موضوع حرف زدیم.
    گفتم چقدر طول میکشه که گفت حدود 2 ماه و پرسیدم کاری میتونم بکنم که پروسه سریعتر بشه؟ گفت نه و گفتم نوع ویزا چیه که جواب داد ما (یعنی سفارت باکو) ویزای مالتیپل 2 ساله میدیم.
    کلا همه ایرانیهایی که بودن حتی رشته های کمتر حساس مثل صنایع هم کلیرنس خوردن. به نظر میرسه باکو گزینه خوبی برای کسانی که رشته های حساسی مثل برق و مکانیک هستن و مشتاق ویزای مالتیپل میباشند، هست و رشته های کم خطرتری مثل کامپیوتر و صنایع که مورد خطرناکی تو رزومشون نیست خیلی راحتتر میتونن از ایروان در جا مالتیپل بگیرند. 2 تا از دوستام با وضعیت تقریبا مشابه من (رشته و دانشگاهمون تو آمریکا یکیه و وضعیت سربازیمون هم یکیه و زمینه تحقیقاتی هم مشابهه) از ایروان درجا گرفتن.
    در پایان جا داره از تک تک دوستان بسیار بسیار عزیزی که موقع خوردن به مشکل، 10 جای فروم پست میزارن ولی برای کمک به دیگران حاضر نیستند 2 سطر بنویسن خاضعانه و خاشعانه تشکر کنم که این کلیرنس رو مدیون اونا هستم. شاید اگه تجربه مصاحبشون رو مینوشتن من به جای باکو، از ایروان وقت میگرفتم و تا الان ویزام رو گرفته بودم. اون روز تو سفارت حداقل 7، 8 تا کیس ایرانی بود که صدای حرف زدنشون بعضی وقتا نمیزاشت صدای بلندگو شنیده بشه و حتی آذربایجانیها هم گاهی برمیگشتن و با تعجب نیگاشون میکردن ولی وقتی سر نوشتن که میشه خستگی بر هموطنان عزیز غالب میشه.

Junior Member

سلام دوستان،

من هم ۴ جون مصاحبه داشتم، گفتنی ها رو دوستان گفتن. برداشت من این بود این اقای میانسال نسبتا کچل باجه ۳،بر خلاف جرج (افیسر سابق باکو) که راحت بچه ها رو با بهانه هایی مثل مستر دوم، پذیرش بدون فاند یا فاند ناقص در جا ریجکت میکرد، اهل ریجگت در جا نبود و از طرفی انگاری دانشجویی ها رو در جا هم نمیداد. در کل خیلی منطقی تر از جرج به نظر میرسی. سعی میکرد در مورد شهر هر طرف هم یه حرفی بزنه و نظری بده :دی
    ۴ نفر توریستی ایرانی رو هم ما دیدیم که همین افیسر در جا داد، البته همشون بار چندمشون بود که داشتن میرفتن امریکا. یه زن و شوهر بودن ،میخواستن برن عروسی دخترشون ،که سری قبل ۷ ماه تو کلیرنس بودن ولی این سری بشون در جا داد.
    در کل توصیه من اینه که اگر موردی دارین که نگران ریجکت در جا هستین مثلا با ۲۱۴، احتمالا این افیسر گزینه معقولی میتونه باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

سلام به همه دوستان،
    من هم 4 جون مصاحبه داشتم. نفر آخری بودم که مصاحبه شدم. همه F1ها و returing student ها بدون استثنا کلیرنس خوردند. چند تا از F2 ویزا درجا و بعضی ها کلیر خوردند. خوشبختانه جو سفارت خیلی خوب بود، کسی ریجکت نشد، برخورد کارمندا خوب بود و ... .
    در مورد خود مصاحبه باید بگم که :
    1. سئوالاتی که از من و سایر بچه پرسیدن تقریبا تو یه حدود بود ولی گاها سئوالات بی ربط هم می پرسیدن (کلان نگران نباشید). من بر اساس مطالب بچه ها از تجربیات 2014 و 2015 یه لیستی از سئوالات آفیسر رو آماده کرده بود و یه جواب کوتاه برای هر کدوم نوشته بود. با اون تمرین کردم و سر مصاحبه خیلی راحت بودم. (من این لیست رو بعدا همینجا آپلود می کنم)
    2. استرس نداشته باشید؛ البته دلیلی وجود نداره که استرس داشته باشید. این افیسر حداقل رفتار خیلی خوبی داشت ولی کلان تو چشای من زل زده بود. اول استرس گرفت من رو ولی بعدش اوکی بود و فقط گوش می کرد و نگاه می کرد. هیچی یاداشت نکرد.
    3. هر مدارکی که به نظرتون می رسه لازمه همراهتون باشد. من برای این هم لیست داشتم و اونجا کاملا جوابگو بود (البته بعضی ها رو دادم و بعضی ها رو گذاشتم که اگه خواستن بدم). من این لیست رو بعدا همینا آپلود می کنم. من این مدارک رو اول تحویل دادم (DS160, I20, Sevis Fee, هزینه مصاحبه- کپی ترجمه رسمی ریزنمرات و دانشنامه ها- مقالات- مدارکی که وضعیت نظام وظیفه رو نشون بده که من خودم نامه وزارت علوم به سازمان نظام وظیفه رو ترجمه کرده بودم و کپی برگه وثیقه بانکی رو گذاشته بودمGRE-TOEFL- CV-Research plan- Admission letter). اما آخرش فقط این مدارک رو گرفت و نگه داشت (DS160, Sevis fee, هزینه سفارت، کپی ریزنمرات، مدارک سربازی، CV). البته بگم که اگر همه این مدارک رو ندارید و یا مشکلی هست اصلا نگران نباشید. اونجا می تونید توضیح بدید و نهایتا اگه خواستند فقط باید بعدا اونها رو براشون ایمیل کنید.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)