صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 75

موضوع: باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

من فایل های سئوالات و مدارک مورد نیاز احتمالی رو ضمیمه کردم. البته من خیلی دست بالا گرفتم و اگر همه این مدارک رو نداشتی هیچ مشکلی نیست. فقط فراموش نکنید که اصل کارت ملی همراهتون باشه چون دم در می گیرندش
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط svasebi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،
    من هم 4 جون مصاحبه داشتم. نفر آخری بودم که مصاحبه شدم. همه F1ها و returing student ها بدون استثنا کلیرنس خوردند. چند تا از F2 ویزا درجا و بعضی ها کلیر خوردند. خوشبختانه جو سفارت خیلی خوب بود، کسی ریجکت نشد، برخورد کارمندا خوب بود و ... .
    در مورد خود مصاحبه باید بگم که :
    1. سئوالاتی که از من و سایر بچه پرسیدن تقریبا تو یه حدود بود ولی گاها سئوالات بی ربط هم می پرسیدن (کلان نگران نباشید). من بر اساس مطالب بچه ها از تجربیات 2014 و 2015 یه لیستی از سئوالات آفیسر رو آماده کرده بود و یه جواب کوتاه برای هر کدوم نوشته بود. با اون تمرین کردم و سر مصاحبه خیلی راحت بودم. (من این لیست رو بعدا همینجا آپلود می کنم)
    2. استرس نداشته باشید؛ البته دلیلی وجود نداره که استرس داشته باشید. این افیسر حداقل رفتار خیلی خوبی داشت ولی کلان تو چشای من زل زده بود. اول استرس گرفت من رو ولی بعدش اوکی بود و فقط گوش می کرد و نگاه می کرد. هیچی یاداشت نکرد.
    3. هر مدارکی که به نظرتون می رسه لازمه همراهتون باشد. من برای این هم لیست داشتم و اونجا کاملا جوابگو بود (البته بعضی ها رو دادم و بعضی ها رو گذاشتم که اگه خواستن بدم). من این لیست رو بعدا همینا آپلود می کنم. من این مدارک رو اول تحویل دادم (DS160, I20, Sevis Fee, هزینه مصاحبه- کپی ترجمه رسمی ریزنمرات و دانشنامه ها- مقالات- مدارکی که وضعیت نظام وظیفه رو نشون بده که من خودم نامه وزارت علوم به سازمان نظام وظیفه رو ترجمه کرده بودم و کپی برگه وثیقه بانکی رو گذاشته بودمGRE-TOEFL- CV-Research plan- Admission letter). اما آخرش فقط این مدارک رو گرفت و نگه داشت (DS160, Sevis fee, هزینه سفارت، کپی ریزنمرات، مدارک سربازی، CV). البته بگم که اگر همه این مدارک رو ندارید و یا مشکلی هست اصلا نگران نباشید. اونجا می تونید توضیح بدید و نهایتا اگه خواستند فقط باید بعدا اونها رو براشون ایمیل کنید.
    موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

پیش فرض پاسخ : باکو (آذربایجان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

با سلام خدمت دوستان
    من دوم جون با بند 501 از آنکارا ریجکت شدم. می خواهم برای باکو اقدام کنم. آیا انتخاب درستی هست؟ اگر دوستان تجربه ای دارند و راهنمایی کنند خیلی ممنون می شوم.
    با تشکر.

Junior Member

سلام دوستان،
    من 13 جون آیلتس داشتم آذربایجان و الان باید برم حضوری مدرکمو بگیرم، البته با پست هم میشه که هزینه ی بالایی داره چون مجبورم از صرافی اقدام کنم.
    از دوستان کسی هست که بخواد بره باکو؟

متشکرم

Junior Member

سلام دوستان.
    ای کاش شبیه همین پست خودم رو یک هفته پیش می دیدم.
    لطفا در وقت گرفتن از باکو دقت کنید.
    ایرانی ها فقط پنجشنبه ها می تونن
    رزرو کنن.
    متاسفانه کسی اینجا اشاره نکرده بود و من هم روز 4 شنبه رو وقت گرفته بودم که متاسفانه گفتن امروز نمی تونی و الان منتظرم بعد از 5 روز کاری بهم ایمیل بزنن2 تا نزدیکتر ین وقت رو رزرو کنم.
    الان باید ویزای باکو رو دوباره تمدید کنم.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mamadeby نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ای کاش شبیه همین پست خودم رو یک هفته پیش می دیدم.
    لطفا در وقت گرفتن از باکو دقت کنید.
    ایرانی ها فقط پنجشنبه ها می تونن
    رزرو کنن.
    متاسفانه کسی اینجا اشاره نکرده بود و من هم روز 4 شنبه رو وقت گرفته بودم که متاسفانه گفتن امروز نمی تونی و الان منتظرم بعد از 5 روز کاری بهم ایمیل بزنن2 تا نزدیکتر ین وقت رو رزرو کنم.
    الان باید ویزای باکو رو دوباره تمدید کنم.
    موفق باشید.
    اینجا بارها اشاره شده که ایرانی ها فقط پنجشنبه ها میتونن وقت بگیرن.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...B1%DB%B5/page3

در تاپیک نحوه وقت گیری هم جناب هایزنبرگ تاکید کرده بود که شما نباید در انتخاب ملیت خودتون کشور درخواست کننده ویزا رو وارد کنید.

Junior Member

دوستان من امروز براي مصاحبه رفته بودم باكو، همونطور كه دوستان قبلا هم گفته بودند، برخوردشون خوبه و همه چيز با ارامش پيش ميره
    افيسر از من موضوعات عمومي رو سوال كرد مثل محل تامين هزينه ها، فيلد كاري، سابقه ي كار و مقاله هام رو هم گرفت بهمراه رزومه و ترجمه شناسنامه و ريز نمرات
    سوالات سخت و پيچيده نبود.

نقل قول نوشته اصلی توسط sima_cma نمایش پست ها
    دوستان من امروز براي مصاحبه رفته بودم باكو، همونطور كه دوستان قبلا هم گفته بودند، برخوردشون خوبه و همه چيز با ارامش پيش ميره
    افيسر از من موضوعات عمومي رو سوال كرد مثل محل تامين هزينه ها، فيلد كاري، سابقه ي كار و مقاله هام رو هم گرفت بهمراه رزومه و ترجمه شناسنامه و ريز نمرات
    سوالات سخت و پيچيده نبود.
    خب شما از خودت بگو
    رشتت چی بود؟ فاند داشتی؟ سربازی؟ سابقه کار؟ سابقه ریجکت از سفارت دیگه (دبی . انکارا و ..) داشتی؟
    نتیجه مصاحبت چی شد؟

Junior Member

من برق بودم و فول فاند يعني مقدار فاندم از هزينه هام هم بيشتر بود و حتي هزينه همسرم رو پوشش ميداد
    دختر هستم كه حتمن سربازي نداشتم، سابقه ي كار هم فقط تدريس
    البته دانشجوي دكترا هم هستم كه چيزي نپرسيد، اما تو رزومه ام نوشته ام كه بهش دادم
    حتمن بعدا چكش مي كنه
    و ريجكت هم تا بحال نشدم
    افيسر بهم گفت همه ي دانشجويان ايراني بايد برن كليرنس و اين دست ما نيست
    دو ماه هم طول ميكشه ويزا بياد ، به دانشگاهت اطلاع بده

QUOTE=Mohammad2244;2036039]خب شما از خودت بگو
    رشتت چی بود؟ فاند داشتی؟ سربازی؟ سابقه کار؟ سابقه ریجکت از سفارت دیگه (دبی . انکارا و ..) داشتی؟
    نتیجه مصاحبت چی شد؟[/QUOTE]

Banned

Master یا phd?
    برای کدوم اقدام کردید که ویزا بگیرید؟

من برق بودم و فول فاند يعني مقدار فاندم از هزينه هام هم بيشتر بود و حتي هزينه همسرم رو پوشش ميداد
    البته دانشجوي دكترا هم هستم كه چيزي نپرسيد، اما تو رزومه ام نوشته ام كه بهش دادم
    حتمن بعدا چكش مي كنه
    و ريجكت هم تا بحال نشدم

نتیجه مصاحبت چی شد؟
    [/QUOTE]

حتمن بعدا چكش مي كنه
    و ريجكت هم تا بحال نشدم

نتیجه مصاحبت چی شد؟
    [/QUOTE]

سلام دوست عزيز
    خيلي ممنون از نكته هايي كه گفتيد.

منم دانشجوي دكتري برق هستم و شرايطم خيلي مشابه شماست. ولي از ارمنستان وقت گرفتم. چند تاسوال داشتم ازتون. ميشه لطفا راهنماييم كنيد؟
    من سال گذشته براي سفارت ارمنستان براي ويزاي J1 اقدام كردم و خوشبختانه بعد از دو هفته كلير شدم. وقتي رفتم آمريكا، تونستم براي PhD براي spring 2016 پذيرش بگيرم از همون استادي كه باهاش كار مي كردم . پذيرشمfull fund هستش و علاوه بر اون تونستم از اون دانشگاه يك fellowship چهارساله هم بگيرم. الان برگشتم كه دوباره برم سفارت براي مصاحبه.
    1- من دوباره براي سفارت ارمنستان
    دوهفته ديگه اقدام كردم. دليل اينكه اينقدر زود وقت گرفتم هم اين بود كه به سفارت ايميل زدم و پرسيدم كه پروسه ويزام چقدر طول ميكشه؟ گفتند بين سه تا شش ماه و من ديدم اگر بيشتر از چهار ماه طول بكشه به ترم بعد نمي رسم. به نظرتون كار درستي انجام دادم؟
    2- من الان ايران دانشجوي دكتري هستم و قراره كه درسم را ول كنم. ولي دوتا دليل محكم براي برگشتن دارم: اول اينكه همسرم باهام نمياد و دوم اينكه به خاطر ويزاي قبليم شامل قانون two-year home هستم. به نظرتون چقدر شانس گرفتن ويزا دارم؟
    3- سوم اينكه شنيدم كسايي كه آمريكا زندگي كردن، پروسه ويزاشون خيلي بيشتر طول ميكشه. اين درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)