خوب تجربه ی من اینجوری بود..:
من متاسفانه وقت مساحبه ام دو روز بعد از فاجعه ی شاری پاریس بود. وقتی تو سفارت منتظر نوبتم بودم تو LCD که داشت اخبار آمریکا رو نشون میداددیدم آقا امام خمینی داره به من دست تکون میده و گفتم بعله.. اخبار کلا بر علیه ایران بود و من کلی استرس شدم. من invitation داشتم واسه expo conference تو Miami همه ی مدا رکم هم کامل بود حتی از استادانشگاهم هم نامه داشتم... وقت مصاحبه بر خلاف حرفای کسایی که تجربه شون رو گفته بودن مامور خیلی ازم سوال پرسید مثل اینکه: چه تاریخی میخای بری، کی میرخای برگردی(با اینکه همه جوابا بود توی مدارک بود)، چقدر از درست مونده، تو ایتالیا کسی از خانوادت هست یا نه و آخریش این بود که how do you support yourself? که من اینطور متوجه شدم که از لحاظ مالی میگه و فقط گفتم My family.. بعد بیست ثانیه یه برگه داد دستم و گفت مناسفانه این دفعه نمیشه. دلیلش توی این برگه هست.روز خوبی داشتع باشی.. با تجربه هایی که شنیدم سفارت تو دبی واسه کساییه که تو پاسشون مهر شینگن دارن خیلی راحت ویزا میده برای همین توصیه میکنم که اول از دبی بعد آنکارا بعد استانبول وبعد جاهای دیگه اقدام کنین. موفق باشین و حتما تجربه هاتونو بنویسین و تنبلی نکنین.. لطفا. امیدوارم همتون ویزا بگیرین و برین خوش بگذرونین..
ناگفته نماند من 28 ساله مجردم که تو ایتالیا دانشجوی ارشدم و دو سال و نیم اقامت دانشجویی اینجا رو دارم. از سفارت رم اقدام کردم.