صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 58

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member aidin12 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام
    من هم تجربه مصاحبه خودم رو برای دریافت ویزای B1- B2 در تابستون امسال از سفارت آمریکا در ورشو براتون بگم
    من از یک کنفرانس در لاس وگاس دعوتنامه داشتم ، متنها یک مشکلی بود . اینکه چند چیز در دعوتنامه ام ایراد داشت ، اول اینکه در 2-3 جای این دعوتنامه که اسمم اومده بود ، هر بار اسمم رو اشتباه نوشته بودن ))) مثلا یک جا A رو جا انداخته بودن ...یک جا یک حرف فامیلی و در آخر محل کارم هم اشتباه زده بودن ، من هم براشون ایمیل زده بودم و خواهش کرده بودم مشخصات رو تصحیح کنن و برام بفرستند و امیدوار بودم تا روز مصاحبه دعوتنامه تصحیح شده به دستم برسه .
    متاسفانه تا صبح روز مصاحبه نسخه تصحیح شده دعوتنامه به دستم نرسید . من هم تصمیم گرفتم زیاد روی موضوع سفر برای کنفرانس مانور ندهم .
    پس از ورود به سفارت و بازرسی و .... ریجستر شدم و به سالن انتظار هدایت شدم که اونجا روزانه بیش از 100 نفر مراجعه کننده داره .
    من هم وقتی به سالن انتظار وارد شدم فراموش کردم که باید قبل از مصاحبه برای انگشت نگاری به باجه مورد نظر بروم و فکر می کردم شماره اصلی ، همون شماره ای است که روی پاسپورتم چسباندن )))
    خلاصه بعد از یک ساعت و نیم دیدم تقریبا همه رفتن ...کمی مشکوک شدم ، دوباره مراجعه کردم به بخش اطلاعات ...و سوال کردم موضوع چیه ...
    خانمی که اونجا بود گفت ...وای خدای من ...چرا نرفتی برای انگشت نگاری ..خدا کنه باجه رو نبسته باشن ....
    و من رو هدایت کرد اونجا
    خوشبختانه در حال بستن کرکره باجه بودن که من رسیدم )))
    خانمه در باجه پرسید پس کجا بودی تا حالا ..))).من هم به شوخی گفتم اونجا داشتم تلویزیون نگاه می کردم، راستش برنامه اش خیلی مهیج بود، کلآ فراموش کردم بیام پیش شما ))) اون هم خندید و ازم اثر انگشت گرفت و گفت منتظر باش تا شماره ات رو روی مانیتور ببینی .
    بعد از 1 دقیقه شماره م اعلام شد.، خوب چون دیگه کسی نمونده بود )) ...فقط خودم مونده بودم ..آخرین نفر ))
    رفتم دم باجه دیدم یه دختر خانم جوان حدود 26-27 ساله است کنسول.
    پیش خودم گفتم واویلا ....تموم شده ..الان ریجکتم می کنه ... چون هم دیر کرده بودم و هم آخرین نفر ، هم تجربه ام می گفت که کنسول های جوان به دلیل کم تجربگی زیاد ریسک نمی کنن و راحت ترین کار رو ، یعنی ریجکت رو می دهند دست آدم .
    خلاصه ...
    مصاحبه من حدودآ 35 ثانیه طول کشید که در طول مصاحبه هم من لبخند می زدم و ریلکس ..کمی هم شوخی موادبانه می کردم.
    خانم کنسول به انگلیسی گفت : به چه زبانی صحبت کنیم؟
    من جواب دادم ...هر زبونی که شما دوست دارید...انگلیسی ، لهستانی ، فارسی ، روسی .....)))
    کنسول))) اوکی ... وضعیت تاهل ؟ چواب: مجرد
    سوال : شغل ؟ جواب : ....
    سوال : برای چه کاری می خواهی بری ؟ جواب : می روم با دوستانم دیدار کنم ، البته به کنفرانس هم دعوت شدم ، که اگر بشه 2-3 روز هم می خواهم اونجا باشم.
    سوال: چند روی می خواهی بروی ؟ جواب : حدودآ 15 روز
    سوال : تا حالا آمریکا بودی ؟ جواب : بله - سال 2008
    سوال : چند روز ؟......جواب : 38 روز ( البته در زمان ورود توی فرودگاه شیکاگو خود پلیس امیگریشن ویزامو تمدید کرد برای 6 ماه)
    کنسول : خوب..... از نظر من مشکلی نیست ...کمی فرم منو توی کامپیوتر بالا پایین کرد و گفت: ..اما ..................متولد کجا هستی ؟ ایران ؟ جواب : بله )

کنسول : hmmmmm ببخشید ...1 لحظه ...- میکرفونش رو قطع کرد و با کنسول باجه بغل صحیت کرد ...من هم کماکان خیلی ریلکس ...زل زده بودم بهش و با لبخند نگاهش می کردم
    بعد مجددا میکرفون رو روشن کرد و گفت .... می دونی ...نیاز هست که شاید تا 2 هفته منتظر باشی
    من گفتم باشه ...2 هفته که چیزی نیست ، مواردی بوده که تا 3-4 سال هم منتظر بودم
    کنسول گفت : پس می تونم پاسپورتتو بهت بدهم. این برگه( سفید) رو هم بگیر . سایت رو چک کن ، اونجا وضعیت کیس ت رو دنبال کن. البته هر وقت که ویزات آماده باشه ما هم برات ایمیل می فرستیم ، اونوقت پاسپورتتو بیار.
    من هم فقط برگه رو گرفتم با شوخی گفتم ...نه ممنون پاسپورتم پیش شما باشه جاش امن تر، اینجوری خیالم راحت تره ! ...می ترسم ببرم خونه ، گمش کنم )))
    او هم خندی و گفت اوکی ! ، مسافرت نمی خواهی بری ؟
    گفتم فعلا که نه ، اگر هم بروم آی دی کارت دارم
    گفت : اوکی - اگر لازمت شد بیا پاسپورت رو بگیر از سفارت .....بای

هنگام مصاحبه من هیچ مدرکی نشون ندادم ..هیچ ...! کنسول هم هیچ مدرکی ازم نخواست . اون روز جمعه بود آخرین روز کاری هفته . شنبه و یکشنبه هم تعطیلات آخر هفته ، روز دوشنیه ساعت 8.30 صبح روی موبایلم زنگ دریافت ایمیل شنیدم . نگاه کردم دیدم ایمیل سفارت آمریکاست. نوشته پاسپورت شما در باجه پستی آماده است!! ...خیلی تعجب کردم ،کلا 1 روز کاری هم طول نکشیده بود ، من فکر می کردم باید 2-3 هفته یا بیشتر منتظر باشم .
    البته زیاد نگران نبودم ، چون اگر ریجکت هم می شدم لاتاری برنده شدم و تا آخر اکتبر برای دریافت ویزای مهاجرت باید اقدام کنم به همین سفارت . حالا خیلی جالب می شه که کنسول هم همین خانمه باشه !!!))) کلی می خندیم بازم

نتیجه می گیریم که:
    برای ویزای آمریکا قاعده خاصی وجود نداره و بیشتر خود شخص رو کنسول مورد بررسی قرار می ده و ممکنه حتی 1 مدرک هم ازتون نخواد
    همچنین نتیجه می گیریم که من پیش داوری کردم بودم در مورد کنسول های جوان، اون هم از نوع خانم های مو بورش !! )))
    شماره کیس:2016EU46XX رویت قبولی:2015/May/10 - سفارت:Warsaw - تعدادکیس:1نفر - سابمیت فرم :2015/Jun/02
    کارنت شدن: August 11, 2015 - نامه دوم: 29.09.2015 - مصاحبه:23.11.2015 - نتیجه: ویزای یکضرب -
    اولین ورود: 24.12.2015 - سانفرانسیسکو

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام دوستان

واقعا کارت پایان خدمت اینا میخوان؟
    به چه دردشون میخوره؟
    توی امریکا که خدمت obligatory نیست!
    در اروپا چگونه ترجمه کنم کارتمو؟!

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط involvement نمایش پست ها
    سلام دوستان

به چه دردشون میخوره؟

ممنون
    سلام. حتما میخوان. شک نکنید.
    اگه امکانش هست با پست بفرستید ایران ترجمه کنن دوباره برگردونن. شاید راه بهتری هم باشه البته

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

سلام دوستان

به چه دردشون میخوره؟

ممنون
    ترجمه شده نمیخوان . البته اروپا رو نمیدونم

سلام دوستان

به چه دردشون میخوره؟

ممنون
    خدمت در س=ریجکت
    خدمت در ارتش یا معافیت=کلیر

نقل قول نوشته اصلی توسط omid497 نمایش پست ها
    خدمت در س=ریجکت
    خدمت در ارتش یا معافیت=کلیر
    نقل قول نوشته اصلی توسط fardad_es نمایش پست ها
    ترجمه شده نمیخوان . البته اروپا رو نمیدونم

مرسی دوست عزیز

خدمت در ارتش کلیرنس؟؟ نمیدونین معمولا کلیرنس ستوان چقدر طول میکشه؟(یا منظورتون بود در جا کلیر میشیم) افیسر های داخل اروپا فکر نکنم حالیشون باشه از خدمت؟!
    من ترجمه میکنم اگر نخواست ندم دیگه؟!
    اگر ترجمه نکنیم چجور میخواد بفهمه؟ اینجا افیسراش ایرانی نیستن!

راهی هست از گیرش در بریم؟من حوصله ندارم مدرک بفرستم ایران برا ترجمه!
    ویرایش توسط involvement : October 28th, 2015 در ساعت 01:34 AM

مرسی دوست عزیز

خدمت در ارتش کلیرنس؟؟ نمیدونین معمولا کلیرنس ستوان چقدر طول میکشه؟(یا منظورتون بود در جا کلیر میشیم) افیسر های داخل اروپا فکر نکنم حالیشون باشه از خدمت؟!
    من ترجمه میکنم اگر نخواست ندم دیگه؟!
    اگر ترجمه نکنیم چجور میخواد بفهمه؟ اینجا افیسراش ایرانی نیستن!

راهی هست از گیرش در بریم؟من حوصله ندارم مدرک بفرستم ایران برا ترجمه!
    فقط اگه مدرک خواستن میدید دیگه. نهایتش روز مصاحبه گیر میده بهش بگید براشون ایمیل میکنید. ارتش اصلا درجه مهم نیس کلیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط omid497 نمایش پست ها
    فقط اگه مدرک خواستن میدید دیگه. نهایتش روز مصاحبه گیر میده بهش بگید براشون ایمیل میکنید. ارتش اصلا درجه مهم نیس کلیره.
    یعنی میگید ریسک ریجکت شدن مطلقا نداره؟؟، اگر کارت رو به صورت فارسی تازه اگر خواست بهش ارائه بدم و بگم نمیدونستم اینم جزو مدارک بوده، یا شایدم برگرده اونجا بهم بگه بهتر نبود همون سفارت های دور ایران میرفتی تویی که کارت خدمت فارسی میدی!
    چون مطلقا نمیخوام ریجکتی تو سوابقم الکی بخوره و در عین حال اگر بخوام کارت رو بفرستم تهران با tnt یا dhl چون fedx نمیفرسته ایران، میشه 60 یورو، 4 5 روز میرسه

اگر با پست اکسپرس محلی بفرستم میشه 15 یورو ولی 9 تا 12 روزه میرسه
    شما بگیر 9 تا 12 اینبر تا ایران، 4 روز هم حداقل ترجمه طول بکشه، از اونبرم 5 روز با tnt برسه اینجا دست من خودش میشه 20 روز!!!

ممنون
    دوستان یک نکته ظریف همینجا قید کنم خدمتتون تو سایت tnt و dhl زده بود هزینه میشه 130-140 یورو برای ارسال به ایران، زنگ زدم دفتر نزدیک فرودگاه دو تا سرویس tnt و dhl
    dhl که میفرستاد به 60 یورو و نمیان از در خونه pickup کنن چون میخوای بفرستی به ایران(کجای دلم بزارم اینو دیگه)
    به tnt تا که گفتم میخوام بفرستم ایران آنی tone صداش cold شد، و گفت فقط کمپانی ها میتونن بفرستن به ایران!!!(tnt زیر مجموعه fedx)
    ویرایش توسط involvement : October 28th, 2015 در ساعت 04:20 PM

سلام دوستان من کابل مصاحبه داشتم گفت approvedبرگه ی سبز داد گفت 2 روز دیگه بیا بگیر پاستو ولی نگفت مدرک دیگه ای لازم یعنی الان چی شد

نقل قول نوشته اصلی توسط delaramarefi نمایش پست ها
    سلام دوستان من کابل مصاحبه داشتم گفت approvedبرگه ی سبز داد گفت 2 روز دیگه بیا بگیر پاستو ولی نگفت مدرک دیگه ای لازم یعنی الان چی شد
    سلام تبریک میگم. خیلی غافلگیر شدیم. لطفا از رشته، فاند، سابقه کار، سربازی و سوالات و شرایط مصاحبه هم برای دوستان بفرمایید. ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)