صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 58 , از مجموع 58

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

این دوستی که کابل مصاحبه داشته در بالا اطمینان دارم افغانیه.

لطفا اطلاعات غلط نده دوست افغانی عزیز. کابل اصلا به ایرانیها وقت نمیده. درسته شما فارسی زبان هستی ولی خواهشا جوری ننویس هم زبان افغانی عزیز که ایرانیها دچار اشتباه بشن

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

اینکه رو تغییر رشته حساس هستن تا حدی درسته. اما معمولا رو تغییر رشته های کم ارتباط این مشکل پیش میاد. ممکنه فکر کنن این رشته جدید پوششی هست برای پنهان کردن رشته اصلی. البته برق و کامپیوتر مشترکات زیادی دارن و فکر نمی کنم این حساسیت خاصی ایجاد کنه. اما اینکه بری اونجا و تغییر رشته بدی امن تره.

Junior Member

بنا بر دينى كه به اين وبسايت دارم دوست دارم تجربيات خود را از اقدام كردن براي ويزاي تحصيلي امريكا در سفارت آمريكا در كويت را در ميان دوستان بگذارم

اولين تاريخ اقدام ١٣ آگوست٫ من به همراه ٣ نفر از دوستانم براى ليسانس٫ بنده رجكت و بقيه دوستانم درجا ويزا
    يكى از دوستانم سفر به تمام اروپا٫دومى و سومى فقط ايران و بنده فقط ايران و عراق (كربلا)
    دليل رجكت من :" bt از ايران را قبول نداريم اين چى هست اصلا" بنا بر گفته هاى افيسر
    زمان مصاحبه باور نكردنى كمتر از ٣٠ ثانيه هم براي من هم براي دوستانم
    سوال ها : كدام دانشگاه/كدام شهر/ كي ساپورت ميكنه/ bt , پايان مصاحبه
    روز سفارت به طرز عجيبي شلوغ بود شماره ي من بالاى ٣٠٠ بود كه داخل صالون سفارت جا براى ايستادن نبود و تا لحظه اي كه ميخواستم از سفارت در بيام همينجور ادم ميومد تو صالون سفارت

تاريخ دومين اقدام ٢٩ نوامبر٫ تنها ساعت ٦ صبح بيرون سفارت منتظر باز شدن در چك امنيتي
    در چك امنيتي باز شد و ١٠ نفر كه بعد از من اضافه شده بودن وارد سفارت شديم٫ سه بار وارد غرفه هاى متنوع چك امنيتي شديم بعد از اتمام
    برگه ها را قبل از ورود به در اصلي صالون سفارت تحويل دو شخص كه كارشون چك كردن برگه ها بود دادم بعد از چك كردن گفت sevis ندادي گفتم اره بعد رو ds160 با خودكار نوشت no sevis و گفت مشكل خاصى نيست روز خوبى داشته باشيد
    شماره ١ را گرفتم و پس از انگشت نگارى رفتم رو صندلى نشستم غرفه هاى مصاحبه خالي بود و پرده ها پايين كشيده بود٫ بعد از ٤٥ دقيقه يكى از پرده ها بالا رفت
    و قلبم از شدت استرس داشت از جا كنده ميشد
    شماره ١ در اومد رو تابلو انتظار و پس از رفتن به سمت شيشه افيسر مصاحبه شروع شد
    مدت مصاحبه٫ ٧ دقيقه
    اولين سوال چه چيزي شما را وادار به اومدن به سفارت آمريكا كرده است؟ منم با استرس زياد گفتم ببخشيد نفهميدم
    تكرار سوال و من با جواب دادن to continue my education
    كجا ميخواي بري/ دانشگاه / i20 لطفا
    وقتي كه مصاحبه ادامه پيدا كرد بنده به طور عجيبي ميزان استرسم پايين اومد
    كه ساپورت ميكنه؟ مادرم
    Bt لطفا
    بعد از زيرو رو كردن bt كه ماله يكي از بانك هاى كويت بود تقريبا ٣ دقيقه روي bt وقت گذاشت
    سوال ها مادرت كارش چيه؟ چندتا اكانت داره؟ خوب يه مبلغ بزرگي به ميزان ٣ هزار دينار ( ٣٠ مليون تومن ) در يك روز وارد حسابش شده توضيح بده
    پدرت كارش چيه؟ كجاس؟ چقدر در ماه در مياره؟ من در جواب نميدونم در امدش رو اون يك تاجر هست خيلي متغير هست در امدش٫ افيسر در جواب خوب حالا يه قيمت بگو
    من هم بدون دادن مدرك و چيزي يه قيمت گفتم مطابق اطلاعاتى كه داشتم. خيلي دوست دارم دليل اين كه بدون منبع پرسيد رو بدونم
    بعد گفت همه چيز خوب پيش ميره ds160 را برداشت و همه برگه ها و پاسپورت را پس داد
    بعد من به افيسر گفتم كه دمه در روي ds160 نوشت no sevis نياز هست من دوباره پرداخت كنم و بفرستم ؟
    گفت نه صبر كن بت زنگ ميزنيم وقتي هم كه زنگ زديم" just send your passport no additional paper"

الان ١ ماه شد و اونا زنگ نزدن در طول اين مدت من ٣ بار به بخش nonimmigrant سفارت ايميل زدم جواب ندادن
    ١٣ روز ديگه هم ترمم شروع ميشه چيكار كنم دوستان؟ نظر پيشنهادي نداريد؟

لازم شد اين را هم بگم تو اين مدت يه بار زنگ زدم به سفارت كه بدون گرفتن شماره پاسپورت و چيزي پس از توضيحات روز مصاحبم گفت كه شما وارد پروسس ادارى شديد كه به دليل تشابه اسمى هست و ٦ هفته تو سايت نوشته اين پروسس طول ميكشه و من نميدونم بيشتر ميشه يا نه! ( احساس ميكنم يه چيز گفت كه سريع قطع كنه)

Junior Member

من نمیدونم این که وارد پروسس کلیرنس شدم برای چی هست من تازه وارد ۱۹ سال شدم و آمریکا خیلی کم دانش آموزان لیسانس را وارد کلیرنس میکنه مخصوصا این سفارت آمریکا در کویت
    اگر بنا به دلیل سفرم به کربلا باشه باید عرض کنم که من بعد از تاریخ دومین اقدامم اپلیکیشن پدر یکی از دوستام، (دوستم که چند ماه قبل از من رفته بود آمریکا) را پر کردم و در لیست سفر هاش ترکیه، عراق،ایران، و امارات را گذاشتم پس این دلیلش نمیتونه باشه
    وپدرش درجا ویزا گرفت و رفت پسرش را ببینه
    آیا واقعا تشابه اسمی دلیل وارد شدنم به پروسس کلیرنس میتونه باشه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sk1pper11 نمایش پست ها
    من نمیدونم این که وارد پروسس کلیرنس شدم برای چی هست من تازه وارد ۱۹ سال شدم و آمریکا خیلی کم دانش آموزان لیسانس را وارد کلیرنس میکنه مخصوصا این سفارت آمریکا در کویت
    اگر بنا به دلیل سفرم به کربلا باشه باید عرض کنم که من بعد از تاریخ دومین اقدامم اپلیکیشن پدر یکی از دوستام، (دوستم که چند ماه قبل از من رفته بود آمریکا) را پر کردم و در لیست سفر هاش ترکیه، عراق،ایران، و امارات را گذاشتم پس این دلیلش نمیتونه باشه
    وپدرش درجا ویزا گرفت و رفت پسرش را ببینه
    آیا واقعا تشابه اسمی دلیل وارد شدنم به پروسس کلیرنس میتونه باشه؟
    به دلیل تشابه اسمی می تونه باشه - چک کردن فعالیت های اقتصادی پدر و مادر هم ممکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    به دلیل تشابه اسمی می تونه باشه - چک کردن فعالیت های اقتصادی پدر و مادر هم ممکنه.
    خيلى ممنون بابت پاسختون
    اونها چطور به فعاليت هاى اقتصادى دسترسي دارن؟ از مكان هايى مانند بانك استعلام ميگيرن؟
    يك ماه براى چك كردن فعاليت اقتصادى زياد نيست؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sk1pper11 نمایش پست ها
    خيلى ممنون بابت پاسختون
    اونها چطور به فعاليت هاى اقتصادى دسترسي دارن؟ از مكان هايى مانند بانك استعلام ميگيرن؟
    يك ماه براى چك كردن فعاليت اقتصادى زياد نيست؟
    من فقط حدس زدم. نمی دونم چطوری چک می کنن. ولی فعالیت اقتصادی چیزی نیست که بشه خیلی مخفیش کرد. بالاخره شرکتی وجود داره و هر داد و ستدی طرفهای مقابل داره. بانک های کشورهایی که با امریکا رابطه دارند هم می تونن به اونا اطلاعات بدن.
    شاید هم پرونده رفته زیر 10 تا پرونده دیگه که شب عیدی حس و حالش نیست کارشو راه بندازن! 1 ماه - 2 ماه - 1 سال- عمر ما جهان سومی هاست. در درجه سوم اهمیته. ریلکس باش چون هر حالت دیگه ای فقط به خودت صدمه میزنه.

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

دوستان و همراهان گرامی،

با توجه به پایان یافتن سال ۲۰۱۵ میلادی، این موضوع بسته می‌شود. لطفاً برای بیان تجربیات مصاحبه خود در سفارت ایالات متحده در دیگر کنسولگری ها در سال ۲۰۱۶، به
    این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

تیم مدیریت

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)