صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 58

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

خوب تجربه ی من اینجوری بود..:
    من متاسفانه وقت مساحبه ام دو روز بعد از فاجعه ی شاری پاریس بود. وقتی تو سفارت منتظر نوبتم بودم تو LCD که داشت اخبار آمریکا رو نشون میداددیدم آقا امام خمینی داره به من دست تکون میده و گفتم بعله.. اخبار کلا بر علیه ایران بود و من کلی استرس شدم. من invitation داشتم واسه expo conference تو Miami همه ی مدا رکم هم کامل بود حتی از استادانشگاهم هم نامه داشتم... وقت مصاحبه بر خلاف حرفای کسایی که تجربه شون رو گفته بودن مامور خیلی ازم سوال پرسید مثل اینکه: چه تاریخی میخای بری، کی میرخای برگردی(با اینکه همه جوابا بود توی مدارک بود)، چقدر از درست مونده، تو ایتالیا کسی از خانوادت هست یا نه و آخریش این بود که how do you support yourself? که من اینطور متوجه شدم که از لحاظ مالی میگه و فقط گفتم My family.. بعد بیست ثانیه یه برگه داد دستم و گفت مناسفانه این دفعه نمیشه. دلیلش توی این برگه هست.روز خوبی داشتع باشی.. با تجربه هایی که شنیدم سفارت تو دبی واسه کساییه که تو پاسشون مهر شینگن دارن خیلی راحت ویزا میده برای همین توصیه میکنم که اول از دبی بعد آنکارا بعد استانبول وبعد جاهای دیگه اقدام کنین. موفق باشین و حتما تجربه هاتونو بنویسین و تنبلی نکنین.. لطفا. امیدوارم همتون ویزا بگیرین و برین خوش بگذرونین..
    ناگفته نماند من 28 ساله مجردم که تو ایتالیا دانشجوی ارشدم و دو سال و نیم اقامت دانشجویی اینجا رو دارم. از سفارت رم اقدام کردم.

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

تجربه برن سویس و یک سوال

من دعوتنامه فرصت مطالعاتی دارم و چون میخواستم شامل قانون دوسال هوم رسیدنسی نشم صورت بانکی داده بودم واسه DS2019
    ویزای شینگن که داشتم گفتم همین سویس میرم و راحت میگیرم ویزا رو

افیسر توی برن در حد 5 دقیقه بام مصاحبه کرد و گفت سربازی رفتی، منم گفتم معافی کفالت دارم. بعد یه برگه سبز داد و گفت ترجمشو بفرست ویزاتو بدیم. فرداش (یک ماه پیش) فرستادم و در جالت Adminstrative process به سر میبرم تا الان.

ترسم از مدت اعتبار ویزای شینگنمه که 3ماه مونده. نظرتون چیه؟ آیا تا یک ماه بعد جواب میدن و معافیت مهمه؟ سابقه کار یا رشته نساجی واسشون؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به آنکارا جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

دوستان می بخشید این تجربه مصاحبه رو در اینجا میزارم چون نتونستم تاپیکی واسش پیدا کنم.
    تجربه مصاحبه در سفارت آمریکا در کابل
    قبل از خواندن این متن توجه شود که این تجربه مصاحبه بیشتر به درد هموطنانم یعنی افغانستانی های عزیز میخورد.
    قبل از مصاحبه
    بعد از اینکه نامه ی مصاحبم اومد و تاریخ مصاحبه مشخص شد من در ایران بودم. نحوه تایید مدارک به شکل زیر بود:
    در ایران به تایید:
    وزارت علوم-تحقیقات و فناوری (مدارک ارشد، کارشناسی، کاردانی به همراه گواهی ریزنمرات) / وزارت آموزش و پرورش (مدرک دیپلم و ریزنمرات) / وزارت خارجه (کلیه مدارک دانشگاهی فوق الذکر و دیپلم همراه با ترجمه هایشان) / سفارت افغانستان (کلیه مدارک دانشگاهی و دیپلم همراه با ترجمه هایشان)
    در افغانستان به تایید:
    وزارت امور خارجه(کلیه مدارک تحصیلی با ترجمه هایشان) / مدارک کارشناسی ارشد و کارشناسی در وزارت تحصیلات عالی / مدرک کاردانی و دیپلم در وزارت معارف رسیده بود.
    در مورد واکسن ها باید بگم که من واکسن هپاتیت رو امسال طی سه مرحله زده بودم و به دلیل مشغله زیاد فرصت نکردم واکسن های ام ام ار و انفولانزا رو بزنم و بیست روز مونده به مصاحبه با مشورت دوستان گروه تلگرام از زدن این واکسن ها به دلیل تاثیرات احتمالی در ازمایش خون صرف نظر کردم و فقط واکسن دیفتری کزاز را زدم. بعدشم با پرواز تهران – کابل رفتم افغانستان.
    روز مدیکال
    روز یک فوریه ساعت 9 صبح وقت مدیکال داشتم. جلوی مرکز پزشکی امریکایی ها یک خانواده و یک پسره دیگه هم بود. زمانش که شد صدا کردند و رفتیم داخل. برگه وقت پزشکیمون رو چک کرد. یه چک امنیتی بدنی ساده و گرفتن موبایل ها و دسته کلید ها و دادن یک کلید صندوق، بعدشم از این بخش وارد یک ساختمان دیگه شدیم که جلوش با دستگاه بازرسی بدنی شدیم. بعدشم رفتیم داخل. اونجا هم بازم یک بازرسی بدنی با دستگاه شدیم. اسمامون رو تو یه دفتر نوشتیم و از یک در دیگه وارد شدیم. یه پلاستیکایی دادن که رو کفشمون بپوشیم چون محیط پزشکی بود! جلوی پذیرش مدارکهایی مثل برگه قبولی لاتری که داخلش کیس نامبرمون نوشته شده، اصل پاسپورت و کپی رنگیش، 12 قطعه عکس 3 در 4 و 500 دلار پول رو گرفتن، بعدشم اشاره کرد گفت برین پایین اونجا بشینین. اونجا ادم زیاد بود. چیزی حدود 15 نفر که اکثرا کیس های اس آی وی(ویزای مخصوص آمریکا) بودند. اونجا منتظر موندیم. بعد از نیم ساعت صدام زدند. رفتم طبقه ی بالا ازم ایکس ری گرفتند. باز برگشتم و منتظر موندم. بعد از بیست دقیقه صدام زدند و رفتم یه پزشک زن محلی اول فشارمو گرفت و بعدش چند تا سوال در مورد اینکه بیماری خاصی داشتی یا نه ؟ سابقه ی فشار خون داشتی؟ پدر و مادرت سابقه فشار خون داشتند؟ قبلا جایی از بدنت شکسته؟ عینک میزنی؟ اگه میزنی شمارش چنده؟ قد و وزنمم گرفت و بعدشم با تابلوی تعیین بینایی چند تا سوال ازم پرسید. بعدشم کارت واکسنمو دید و گفت که اینها رو کجا زدی؟ گفتم ایران. بعدش دوباره برگشتم اتاق انتظار و بعد از بیست دقیقه صدام کردند و از پنج تا واکسن، سه تا واکسن بهم زدند. گفتن دوتا واکسن رو زدی بهت نمیزنیم. بعدشم واسه آزمایش ازم خون گرفت. بعدش گفت میتونی بری بالا بخش پذیرش. اونجا تو یه اتاقم یه دکتر امریکایی معاینه کرد و بعدشم بخش پذیرش آمدم باقی پولم را پس داد و یه صورت حساب هزینه ها و یه برگه آزمایشات پزشکی که شامل واکسن ها میشد و یه سی دی بهم داد و گفت که اینو وقتی امریکا رسیدی باید تو فرودگاه به افیسر بدی. و اینم تمام شد و منم بعدش اومدم بیرون
    روز مصاحبه
    خونه ی ما تا سفارت راه زیادی بود. زمان مصاحبه هم ساعت 7.30 صبح بود. من ساعت یک ربع به 6 راه افتادم و ساعت 7 رسیدم جلوی سفارت. هیچ کسی نبود و من تنها بودم. نگهبان در ورودی امد اسم نوشت و اسم منو اول نوشت و من اولین نفر رفتم داخل. چک های امنیتی زیاد بود. اول یه بازرسی بدنی با دستگاه مخصوص دستی که کل بدن رو بازرسی می کنند. بعدم میریم جلوتر وارد یه اتاق دیگه میشیم. جلوی اتاق برگه مصاحبه و پاسپورت رو از پشت پنجره می بینن وقتی که چک کردند میگن بیا داخل. موبایلمو هم گفتن خاموش کن و بده. بعدش در رو میزنن و میری داخل اتاق. داخل یه سبد پلاستیکی میدن میگن مدارک ها و کمربند را دربیار . باز از زیر یک دروازه ی چک امنیتی رد میشی و مدارکاتو بهت میدن. اینجا همش امریکایی ها مسئول چک هستند.ازم پرسید سی دی یا فلش داری که من گفتم سی دی همراهمه و اونو از من گرفت گفت موقع خروج بهت میدیم. بعدش میری جلو. از یه مسیر مشخص که پیاده بود رفتم به سمت بخش کنسولی. اونجا دوباره همین چک های امنیتی رو داشتند. از اینجا هم رد شدم و یک ساختمان بزرگ بود که تابلوهای راهنما زده بود بخش کنسولی. وقتی وارد شدم کسی دیگه ای نبود. من اولین نفر بودم. مامور داخلش یک افغان بود که نامه مصاحبمو دید و یه شماره نوبت بهم داد. من اولین نفر بودم. هنوز کارمندها نیومده بودند. اداره شون به صورت باجه ای بود. کم کم کارمندهاش اومدن. کارهای ابتدایی مثل گرفتن مدارک هویتی و تحصیلی و پول رو کارمندای محلی افغان انجام میدادند. اولین نفر شمارمو صدا زدند و مدارکام رو گرفتند. منم مدارک ها رو که شامل کلیه مدارک تحصیلی و ترجمه هاشون، پاسپورت، تذکره(شناسنامه) و ترجمه ی آن و دو قطعه عکس بود را تحویل دادم که اونا رو داخل یه پوشه گذاشت. البته نا گفته نماند که من نه استیتمنت بانکی داشتم نه اسپانسر و نه گواهی عدم جرم. داییم تو کانادا واسم برگه های اسپانسرو پر کرد ولی فکر نمیکنم بدردم میخوردم. منم موقع تحویل مدارک ندادم. گواهی عدم جرمم که از ایران گرفته بودم و ترجمه کرده بودمم ندادم. فقط مدارک تحصیلی و هویتی رو دادم. بعدشم ازم اثر انگشت گرفت. مسئولش ازم یک کپی از همه مدارکام هم خواست که دادم. باز نشستم. بعد از 5 دقیقه دوباره شمارمو خوندند و توی باجه ی اول 330 دلار رو دادم. بعدش باز نشستم. یه دختر جوون امریکایی که به نظر آفیسر میومد اومد تو باجه ی دوم و دیدم که پرونده ی من دستشه و تمام مدارکام رو داره میبینه. منم حدس زدم که باید با همین مصاحبه کنم. مدارکامو میدید و یه چیزایی وارد کامپیوتر می کرد. بعد از چند دقیقه شمارم خونده شد و من رفتم جلوی باجه واسه مصاحبه. یه گوشی بود که اشاره کرد که اون گوشی رو بردار و باهام صحبت کن. بعد از صبح بخیری و حال احوال گفت که ابتدا دست راستتو ببر بالا و قسم بخور که همه چیزهایی که توی فرم نوشتی و اینجا میگی راسته. منم قسم خوردم . بعدش شروع کرد سوال های زیر رو ازم پرسید:
    چه زمانی لاتری ثبت نام کردی؟ کجا ثبت نام کرد؟ (در ایران) کجای ایران؟
    چه سالی دیپلمتو گرفتی؟ از کدوم مدرسه؟ اسمش چی بود؟ کجا بود؟
    فوق دیپلتمو چه سالی شروع کردی ؟ چی خوندی؟
    لیسانسو از کدوم دانشگاه گرفتی؟ به چه کلاسی تو دوره ی لیسانست علاقه داشتی ؟
    فوق لیسانس چی خوندی؟ کدوم دانشگاه؟ اسم یه استادتو بگو؟ چی درس میداد؟
    الان کارت چیه و چیکار میکنی؟ کجا کار میکنی؟
    چند ساله بودی که رفتی ایران؟ پدر و مادرت کجان؟ چند وقته اومدی افغانستان؟ کی اومدی؟
    بعدش گفت مدیکال دادی؟ گفتم اره. گفت برگه مدیکالتو نشون بده. بهش نشون دادم. یه نگاه کرد بهش و بهم پس داد. جالی خوشحالی اینجا بود که در مورد استیتمت بانکی یا اسپانسر حتی یک سوالم ازم نپرسید و ازم نخواست. بعدشم یک سر تا اونور رفت و برگشت. یه کارت زرد اورد با خودش و یه تیک روش زد و بهم گفت که مدیکالت هنوز به ما نرسیده. پاسپورتت پیش ما میمونه تا مدیکالت بیاد. من گفتم که کی بیام پاسمو بگیرم؟ گفت بهت خبر میدیم. این کارت پیشت باشه که بتونی باهاش بیای داخل که روش زده بود زمانی که وضعیت ویزاتون در سایت "صادر شد" ثبت شد روز یکشنبه بین یک تا سه بیاین ویزاتون رو بگیرید. گفتم چه روزی میشه؟ گفت دوشنبه یا سه شنبه، دیگه نهایتش چهارشنبه میشه. ما با ایمیل بهت خبر میدیم. منم تشکر کردم و خداحافظی کردم و اومدم بیرون. البته یه نکته اینکه من چند تا مشکل در ارتباط با تفاوت چند تا چیز در فرم اولیه و فرم دی اس 260 داشتم که افیسر گیر نداد. یکی اینکه اسپل اسمم حروف صدادارش تو دو تا فرم متفاوت بود. تاریخ تولدم متفاوت بود. محل تولدمم متفاوت بود! اما جالبه که افیسر اصلا حرفشم نزد و سوالی در این زمینه ها کرد.
    بعد از سه هفته که بالاخره ویزام صادر شد روز یکشنبه رفتم سفارت پاسپورتمو که روش ویزا خورده بود رو همراه با یک پاکت نارنجی که درش بسته بود و مهر شده بود بهم دادند اینم تجربه مصاحبه تو سفارت آمریکا در کابل بود.

در پاسخ به رد موقت یا 221g
    اولا در پاسخ به دوستانی که اینقدر با اطمینان در مورد رنگ برگه ها نظر میدن بگم که برگه طی مراحل اداری سفیده که من هم یکیشو دارم و ربطی هم به رنگ سفید برگه های ویزای توریستی و دانشجویی ندار. اگر کلیرنس بشی 100% بهت ویزا میدن. معنی اون به شرح زیر:
    افیسر سفارتی که با شما مصاحبه می کند در واقع اولین و مهم ترین مسئول پرونده شما است. افیسر با ارزیابی که از پرونده شما و مصاحبه با شما انجام می دهد بنا به دلایلی که اکثر مواقع بر ما پوشیده است تصمیم می گیرد که یا شما را در مصاحبه رد یا قبول کند. در صورتی که شما در مصاحبه رد شوید دیگر نیازی هم به ورود به مرحله کلیرنس ندارید و از دید افیسر شما واجد شرایط ویزا نیستید.
    اگر در مصاحبه قبول شوید آن وقت بنا به تصمیم افیسر دو حالت پیش می آید. افیسر با ارزیابی شما در هنگام مصاحبه و همچنین بررسی مدارک شما قبل یا بعد از مصاحبه در مورد پروسه کلیرنس شما تصمیم می گیرد. افیسر موظف است تا هر یک از چک های امنیتی مذکور در پست قبلی را در مورد پرونده شما بسنجد و تعداد این لایه های امنیتی لازم را برای شما چک کند که کدام یک نیاز هست و کدام یک نیست!
    پس از بررسی مرحله فوق افسیر ممکن است دو جواب مختلف به شما بدهد. اگر افیسر تشخیص دهد هیچ کدام از لایه های امنیتی برای شما نیاز به بررسی ندارد به شما می گوید پروسه AP یا کلیرنس برای شما نیاز نیست و شما می توانید ظرف چند روز آینده برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید. اما در صورتی که افیسر تشخیص دهد که برای شما چک کردن برخی از لایه ها ضروری است به شما می گوید که مرحله AP یا کلیرنس در مورد پرونده شما الزامی است. در این مواقع پروسه بیش از حدود سه روز و گاهی بیش از نود روز نیز احتمال دارد به طول بیانجامد و این زمان بستگی مستقیمی به تعداد لایه های امنیتی لازم در مورد پرونده شما دارد. این لایه های لازم در وزارت امور خارجه و سازمان ها و آژانس های مرتبط از قبیل CIA, FBI, آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای انجام می گیرد و افیسر موظف به پیگیری نتایج آن ها می باشد. در نهایت با توجه به نتایج حاصله افیسر کلیر شدن یا عدم کلیرشدن شما را پس از انجام کارهای مذکور از طریق سفارت به اطلاع شما می رساند.

نقل قول نوشته اصلی توسط baltazzar نمایش پست ها
    اصولا ۴ حالت وجود داره برای نتیجه گیری مصاحبه توسط مصاحبه گر سفارت آمریکا

قبول شده (که ویزای شمارو بین ۳ تا ۵ روز گذشته از زمان مصاحبه بهتون میدان.)
    در انتظار نوع اول (رنگ سبز) (یه سری مدارک لازمه که شما موقع مصاحبه ارائه ندادین و باید با ایمیل دوباره بفرستین، اصولا باید شماره پرونده بدن)
    در انتظار نوع دوم (رنگ زرد) (که شما مدارک کاملی ارائه کردین، اما پرونده شما احتیاج به گذراندن مرحله اداری داره که بین ۱۰ هفته تا ۶ ماه طول میکش، شماره پرونده بهتون میدان که پیگیری کنین از طریقه سایت)
    رد شدن درخواست ویزا (رنگ سفید) (که ممکن شما مصاحبه گر رو قانع نکردین که واجد شرایط دریافت ویزا هستین)

در حال حاضر، پرونده خودم در جریان اداری قرار داره و رنگ برگم زرد و شماره پرونده دارم. بهم گفت شده بین ۳ تا ۱۰ هفته باید صبر کنم. البته این رو دوستان دیگه می‌تونن کمک کنن جواب بدن، ممکن شما توریستی اقدام کرده باشین که کلا شماره پرونده نداشته باشین، من اینجوری حدس میزنم.

این آدرس سایت سفارت دوبی‌ که در مورد این نتیجه‌ها به صورت انگلیسی‌ توضیح داده
    http://dubai.usconsulate.gov/day_of_...plication.html
    در پاسخ به رد موقت یا 221g
    اولا در پاسخ به دوستانی که اینقدر با اطمینان در مورد رنگ برگه ها نظر میدن بگم که برگه طی مراحل اداری سفیده که من هم یکیشو دارم و ربطی هم به رنگ سفید برگه های ویزای توریستی و دانشجویی ندار. اگر کلیرنس بشی 100% بهت ویزا میدن. معنی اون به شرح زیر:
    افیسر سفارتی که با شما مصاحبه می کند در واقع اولین و مهم ترین مسئول پرونده شما است. افیسر با ارزیابی که از پرونده شما و مصاحبه با شما انجام می دهد بنا به دلایلی که اکثر مواقع بر ما پوشیده است تصمیم می گیرد که یا شما را در مصاحبه رد یا قبول کند. در صورتی که شما در مصاحبه رد شوید دیگر نیازی هم به ورود به مرحله کلیرنس ندارید و از دید افیسر شما واجد شرایط ویزا نیستید.
    اگر در مصاحبه قبول شوید آن وقت بنا به تصمیم افیسر دو حالت پیش می آید. افیسر با ارزیابی شما در هنگام مصاحبه و همچنین بررسی مدارک شما قبل یا بعد از مصاحبه در مورد پروسه کلیرنس شما تصمیم می گیرد. افیسر موظف است تا هر یک از چک های امنیتی مذکور در پست قبلی را در مورد پرونده شما بسنجد و تعداد این لایه های امنیتی لازم را برای شما چک کند که کدام یک نیاز هست و کدام یک نیست!
    پس از بررسی مرحله فوق افسیر ممکن است دو جواب مختلف به شما بدهد. اگر افیسر تشخیص دهد هیچ کدام از لایه های امنیتی برای شما نیاز به بررسی ندارد به شما می گوید پروسه AP یا کلیرنس برای شما نیاز نیست و شما می توانید ظرف چند روز آینده برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید. اما در صورتی که افیسر تشخیص دهد که برای شما چک کردن برخی از لایه ها ضروری است به شما می گوید که مرحله AP یا کلیرنس در مورد پرونده شما الزامی است. در این مواقع پروسه بیش از حدود سه روز و گاهی بیش از نود روز نیز احتمال دارد به طول بیانجامد و این زمان بستگی مستقیمی به تعداد لایه های امنیتی لازم در مورد پرونده شما دارد. این لایه های لازم در وزارت امور خارجه و سازمان ها و آژانس های مرتبط از قبیل CIA, FBI, آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای انجام می گیرد و افیسر موظف به پیگیری نتایج آن ها می باشد. در نهایت با توجه به نتایج حاصله افیسر کلیر شدن یا عدم کلیرشدن شما را پس از انجام کارهای مذکور از طریق سفارت به اطلاع شما می رساند.

سفارت برن سویس 40 روز AP بدون Update

گفتم شاید شینگن داشته باشیم راحت بگیرن ولی ...

Junior Member

سلام به همه اساتید
    بچه ها یه سوال دارم. کسی میدونه که سفارت امریکا تو تاشکند فارسی هم صحبت میکنن؟ من متقاضی H1B برای پست داک هستم و این رو برای همسرم که H4 هست میپرسم.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط m.naeimirad نمایش پست ها
    سفارت برن سویس 40 روز AP بدون Update

گفتم شاید شینگن داشته باشیم راحت بگیرن ولی ...
    سلام شما توریستی سوییس تشریف بردین و ویزا اقدام کردین یا ساکن سوییس هستید؟ برن اولین بار است می شنوم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

سلام دوستان . تاشکند این روزا چطور ویزا میده ؟ من مستر بدون فاندم و 2 بار ریجکت سوشال تای از انکارا و دبی شدم. تاشکند ارزش رفتن داره ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

در مورد تاجیکستان نظرتون چیه ؟ اخیرا کسی رفته ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)