صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 58

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

کسی خبر داره کابل اپلیکانت ایرانی قبول میکنه یا نه ؟ اطلاعات جدید در مورد کابل نیست ؟
    هر کی اطلاع داره جواب بده لطفا.

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط akbari نمایش پست ها
    سلام شما توریستی سوییس تشریف بردین و ویزا اقدام کردین یا ساکن سوییس هستید؟ برن اولین بار است می شنوم.
    سلام نه بنده فرصت مطالعاتی امدم، بعد دعوتنامه از امریکام داشتم اینجا اقدام کردم.

تجربه سفارت برن سویس (20Feb interview.... 27 May issued)

20 فوریه مصاحبه شدم برای J-1 فرصت مطالعاتی.. مصاحبه در حد 5 دقیقه که هدفت چیه و آیا قبلا رفتی... در اخر کارت پایان خدمت که گفتم معافم... و برگ سبز دادن که ترجمشو بفرست ویزاتو بدیم..
    خودم پیشنهاد دادم که پس پاسپورتمو ببرم شاید مسافرت رفتم که کاش نمی گفتم (در اروپا پاسپورت میمونه توی سفارت و بعد با ویزا پست میکنن)

بعد از ارسال ترجمه کارت معافیت خودشون گفتن که اواسط ماه می بهت ایمیل میزنیم که همینجورم شد ... بدون Update ...تا هفته پیش پاسپورتمو خواستن و دیروز چک کردم زده بود Issued و منتظر پاسم که فردا برسه دستم.

نمی دونم اصلا کلیرنس خوردم یا نه فقط پروندمو خوابوندن 3ماه . اگه ترجمه کارت همراه داشتم و پاسمم میذاشتم میموند چه میشد ...؟ کسی اطلاعاتی داره بنویسه که دوستان دیگه بدونن

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.naeimirad نمایش پست ها
    تجربه سفارت برن سویس (20Feb interview.... 27 May issued)

20 فوریه مصاحبه شدم برای J-1 فرصت مطالعاتی.. مصاحبه در حد 5 دقیقه که هدفت چیه و آیا قبلا رفتی... در اخر کارت پایان خدمت که گفتم معافم... و برگ سبز دادن که ترجمشو بفرست ویزاتو بدیم..
    خودم پیشنهاد دادم که پس پاسپورتمو ببرم شاید مسافرت رفتم که کاش نمی گفتم (در اروپا پاسپورت میمونه توی سفارت و بعد با ویزا پست میکنن)

بعد از ارسال ترجمه کارت معافیت خودشون گفتن که اواسط ماه می بهت ایمیل میزنیم که همینجورم شد ... بدون Update ...تا هفته پیش پاسپورتمو خواستن و دیروز چک کردم زده بود Issued و منتظر پاسم که فردا برسه دستم.

نمی دونم اصلا کلیرنس خوردم یا نه فقط پروندمو خوابوندن 3ماه . اگه ترجمه کارت همراه داشتم و پاسمم میذاشتم میموند چه میشد ...؟ کسی اطلاعاتی داره بنویسه که دوستان دیگه بدونن
    درود بر شما
    لطفا با پر کردن فرم اطلاعات دانشجویی در دیگر سفارت ها که در لینک زیر قرار دارد به دیگران کمک کنید:
    لینک فرم ارسال اطلاعات دانشجویی امریکا + جدول ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology and Management at UT Dallas

سلام به همگی من ویزام رو از سفارت آمریکا در هلند گرفتم. دوبار قبل از ارمنستان و ترکیه به فاصله یه ماه با 214B ریجکت شدم.
    ارمنستان مدارکم کامل نبود و با اینکه فیش حقوقی داشتم که نشون میداد ساپورت میشم اما چون BSام به اندازه یه سال مبلغ توش نداشت ریجکتم کرد. بعد تصمیم گرفتم با مدارک کاملتر برم ترکیه.

دوستان و خانواده نظرشون این بود که از اروپا بهتره خیلی ها حتی گفتن که نرم ترکیه و یکراست برم اروپا اما من میترسیدم که ویزا اروپا ریجکت شم توی پاس مهرش رو ببینن کارم بدتر گره بخوره و فکر میکردم که چون مدارکم را اینسری کامل میبرم ترکیه حتما بهم ویزا میده و دلیلی نداره که نده! اما خوب انگار یه دلایلی داشت

سومین بار برای من تیری در تاریکی بود چون اونجا فامیل دارم و با اینکه برای ویزا میرفتم اما به هرحال یه 20 روز یه ماهی هم پیش اقوام می بودم و عملا چیزی رو از دست نمیدادم. خودمم فکر نمیکردم بدون کلیرنس بدن و فکر میکردم این ترم رو از دست میدم حتما
    اما خوب چندتا نکته مثبت داشت هلند بودنم، اینکه اگر کسی بخواد درس نخونه و صرفا بخواد از ایران خارج بشه عملا اروپا براش بهتره و طرف که میبینه من تا اونجا رفتم بازم دارم برای رشته ام اقدام میکنم یه کم بیشتر فکر میکنه به پروندم.
    قبلش 7 سال پیش رفته بودم هلند برای همین عملا(چون بیشتر از 5سال گذشته بود) اینا نمیدونستن که من شنگن هم گرفتم... و گویا ویزای شنگن خیلی مهمه
    با همه اینا انقدر ریزه کاری داره که بازم نمیشه قانون کلی داد یا گفت اینا چی براشون مهمه و چی نیست.

فقط هلند توی سفارت که بودم آفیسر قشنگ پروندم رو بررسی کرد و حتی با همکارش راجع به من مشورت کرد و قشنگ مشخص بود از سوالایی که میپرسه چه نتایجی میخواد بگیره و اگر اونجا به من ویزا نمیدادن میتونستم مطمئن بگم که پروندم یه ایرادی داره، اما ترکیه احساس کردم خیلی سلیقه ای و براساس بکگراندش از آدمایی که میرن اونجا نظر داد. راستش اینجور که من فهمیدم کامنتهایی که تو آنکارا تو پروندم گذاشته بود برای آفیسرهای هلند هم عجیب بود!

سلام
    من دیروز در کنسولگری آمریکا در هالیفکس کانادا برای ویزای F1 مصاحبه داشتم
    تنها سوال جدی که آفیسر ازم پرسید این بود که موضوع تحقیقم چیه سوالهای دیگه همش یا شوخی بود یا سوالهای واضح مثلا قبلا آمریکا رفتی یا از اینجا پذیرش داری که من فقط می گفتم آره یا نه. آفیسر همزمان یه چیزهایی هم تایپ می کرد.
    بعد از چهار پنج دقیقه تموم شد و بهم گفت approved. گفت پاسپورت و آی تونی رو بهت پست می کنیم و آی تونی رو باید توی فرودگاه آمریکا بهشون نشون بدی. بهش گفتم مالتیپله گفتش I think it's a multiple entry visa for the duration of your study.
    کلا گفتن I think برام عجیب بود. الان سایت ویزا را چک کردم status رو زده:

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks, or longer. As explained on the day of your interview, if further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved when administrative processing is finished, you will receive notification to collect the passport with the visa from the Loomis branch you selected when you booked your appointment

آفیسر هیچ چیزی در مورد این پروسه توضیح نداد دوستانی که تجربه دارند این یعنی ویزام رفته کلیرنس؟

شما پاسپورت داديد سفارت. تا وقتي كه ويزا پرينت نشه و به پاس نچسبونن. اون به issued تغيير پيدا نميكنه! نگران نباشيد. شائم حتي پاستون بگيريد ولي يه مدت طول بكشه به issuedتعيير كنه

نقل قول نوشته اصلی توسط goldenzahra نمایش پست ها
    سلام
    من دیروز در کنسولگری آمریکا در هالیفکس کانادا برای ویزای F1 مصاحبه داشتم
    تنها سوال جدی که آفیسر ازم پرسید این بود که موضوع تحقیقم چیه سوالهای دیگه همش یا شوخی بود یا سوالهای واضح مثلا قبلا آمریکا رفتی یا از اینجا پذیرش داری که من فقط می گفتم آره یا نه. آفیسر همزمان یه چیزهایی هم تایپ می کرد.
    بعد از چهار پنج دقیقه تموم شد و بهم گفت approved. گفت پاسپورت و آی تونی رو بهت پست می کنیم و آی تونی رو باید توی فرودگاه آمریکا بهشون نشون بدی. بهش گفتم مالتیپله گفتش I think it's a multiple entry visa for the duration of your study.
    کلا گفتن I think برام عجیب بود. الان سایت ویزا را چک کردم status رو زده:

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks, or longer. As explained on the day of your interview, if further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved when administrative processing is finished, you will receive notification to collect the passport with the visa from the Loomis branch you selected when you booked your appointment

آفیسر هیچ چیزی در مورد این پروسه توضیح نداد دوستانی که تجربه دارند این یعنی ویزام رفته کلیرنس؟
    The difficult roads often lead to beautiful destinations

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به آنکارا جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط javid20 نمایش پست ها
    دوستان می بخشید این تجربه مصاحبه رو در اینجا میزارم چون نتونستم تاپیکی واسش پیدا کنم.
    تجربه مصاحبه در سفارت آمریکا در کابل
    قبل از خواندن این متن توجه شود که این تجربه مصاحبه بیشتر به درد هموطنانم یعنی افغانستانی های عزیز میخورد.
    قبل از مصاحبه
    بعد از اینکه نامه ی مصاحبم اومد و تاریخ مصاحبه مشخص شد من در ایران بودم. نحوه تایید مدارک به شکل زیر بود:
    در ایران به تایید:
    وزارت علوم-تحقیقات و فناوری (مدارک ارشد، کارشناسی، کاردانی به همراه گواهی ریزنمرات) / وزارت آموزش و پرورش (مدرک دیپلم و ریزنمرات) / وزارت خارجه (کلیه مدارک دانشگاهی فوق الذکر و دیپلم همراه با ترجمه هایشان) / سفارت افغانستان (کلیه مدارک دانشگاهی و دیپلم همراه با ترجمه هایشان)
    در افغانستان به تایید:
    وزارت امور خارجه(کلیه مدارک تحصیلی با ترجمه هایشان) / مدارک کارشناسی ارشد و کارشناسی در وزارت تحصیلات عالی / مدرک کاردانی و دیپلم در وزارت معارف رسیده بود.
    در مورد واکسن ها باید بگم که من واکسن هپاتیت رو امسال طی سه مرحله زده بودم و به دلیل مشغله زیاد فرصت نکردم واکسن های ام ام ار و انفولانزا رو بزنم و بیست روز مونده به مصاحبه با مشورت دوستان گروه تلگرام از زدن این واکسن ها به دلیل تاثیرات احتمالی در ازمایش خون صرف نظر کردم و فقط واکسن دیفتری کزاز را زدم. بعدشم با پرواز تهران – کابل رفتم افغانستان.
    روز مدیکال
    روز یک فوریه ساعت 9 صبح وقت مدیکال داشتم. جلوی مرکز پزشکی امریکایی ها یک خانواده و یک پسره دیگه هم بود. زمانش که شد صدا کردند و رفتیم داخل. برگه وقت پزشکیمون رو چک کرد. یه چک امنیتی بدنی ساده و گرفتن موبایل ها و دسته کلید ها و دادن یک کلید صندوق، بعدشم از این بخش وارد یک ساختمان دیگه شدیم که جلوش با دستگاه بازرسی بدنی شدیم. بعدشم رفتیم داخل. اونجا هم بازم یک بازرسی بدنی با دستگاه شدیم. اسمامون رو تو یه دفتر نوشتیم و از یک در دیگه وارد شدیم. یه پلاستیکایی دادن که رو کفشمون بپوشیم چون محیط پزشکی بود! جلوی پذیرش مدارکهایی مثل برگه قبولی لاتری که داخلش کیس نامبرمون نوشته شده، اصل پاسپورت و کپی رنگیش، 12 قطعه عکس 3 در 4 و 500 دلار پول رو گرفتن، بعدشم اشاره کرد گفت برین پایین اونجا بشینین. اونجا ادم زیاد بود. چیزی حدود 15 نفر که اکثرا کیس های اس آی وی(ویزای مخصوص آمریکا) بودند. اونجا منتظر موندیم. بعد از نیم ساعت صدام زدند. رفتم طبقه ی بالا ازم ایکس ری گرفتند. باز برگشتم و منتظر موندم. بعد از بیست دقیقه صدام زدند و رفتم یه پزشک زن محلی اول فشارمو گرفت و بعدش چند تا سوال در مورد اینکه بیماری خاصی داشتی یا نه ؟ سابقه ی فشار خون داشتی؟ پدر و مادرت سابقه فشار خون داشتند؟ قبلا جایی از بدنت شکسته؟ عینک میزنی؟ اگه میزنی شمارش چنده؟ قد و وزنمم گرفت و بعدشم با تابلوی تعیین بینایی چند تا سوال ازم پرسید. بعدشم کارت واکسنمو دید و گفت که اینها رو کجا زدی؟ گفتم ایران. بعدش دوباره برگشتم اتاق انتظار و بعد از بیست دقیقه صدام کردند و از پنج تا واکسن، سه تا واکسن بهم زدند. گفتن دوتا واکسن رو زدی بهت نمیزنیم. بعدشم واسه آزمایش ازم خون گرفت. بعدش گفت میتونی بری بالا بخش پذیرش. اونجا تو یه اتاقم یه دکتر امریکایی معاینه کرد و بعدشم بخش پذیرش آمدم باقی پولم را پس داد و یه صورت حساب هزینه ها و یه برگه آزمایشات پزشکی که شامل واکسن ها میشد و یه سی دی بهم داد و گفت که اینو وقتی امریکا رسیدی باید تو فرودگاه به افیسر بدی. و اینم تمام شد و منم بعدش اومدم بیرون
    روز مصاحبه
    خونه ی ما تا سفارت راه زیادی بود. زمان مصاحبه هم ساعت 7.30 صبح بود. من ساعت یک ربع به 6 راه افتادم و ساعت 7 رسیدم جلوی سفارت. هیچ کسی نبود و من تنها بودم. نگهبان در ورودی امد اسم نوشت و اسم منو اول نوشت و من اولین نفر رفتم داخل. چک های امنیتی زیاد بود. اول یه بازرسی بدنی با دستگاه مخصوص دستی که کل بدن رو بازرسی می کنند. بعدم میریم جلوتر وارد یه اتاق دیگه میشیم. جلوی اتاق برگه مصاحبه و پاسپورت رو از پشت پنجره می بینن وقتی که چک کردند میگن بیا داخل. موبایلمو هم گفتن خاموش کن و بده. بعدش در رو میزنن و میری داخل اتاق. داخل یه سبد پلاستیکی میدن میگن مدارک ها و کمربند را دربیار . باز از زیر یک دروازه ی چک امنیتی رد میشی و مدارکاتو بهت میدن. اینجا همش امریکایی ها مسئول چک هستند.ازم پرسید سی دی یا فلش داری که من گفتم سی دی همراهمه و اونو از من گرفت گفت موقع خروج بهت میدیم. بعدش میری جلو. از یه مسیر مشخص که پیاده بود رفتم به سمت بخش کنسولی. اونجا دوباره همین چک های امنیتی رو داشتند. از اینجا هم رد شدم و یک ساختمان بزرگ بود که تابلوهای راهنما زده بود بخش کنسولی. وقتی وارد شدم کسی دیگه ای نبود. من اولین نفر بودم. مامور داخلش یک افغان بود که نامه مصاحبمو دید و یه شماره نوبت بهم داد. من اولین نفر بودم. هنوز کارمندها نیومده بودند. اداره شون به صورت باجه ای بود. کم کم کارمندهاش اومدن. کارهای ابتدایی مثل گرفتن مدارک هویتی و تحصیلی و پول رو کارمندای محلی افغان انجام میدادند. اولین نفر شمارمو صدا زدند و مدارکام رو گرفتند. منم مدارک ها رو که شامل کلیه مدارک تحصیلی و ترجمه هاشون، پاسپورت، تذکره(شناسنامه) و ترجمه ی آن و دو قطعه عکس بود را تحویل دادم که اونا رو داخل یه پوشه گذاشت. البته نا گفته نماند که من نه استیتمنت بانکی داشتم نه اسپانسر و نه گواهی عدم جرم. داییم تو کانادا واسم برگه های اسپانسرو پر کرد ولی فکر نمیکنم بدردم میخوردم. منم موقع تحویل مدارک ندادم. گواهی عدم جرمم که از ایران گرفته بودم و ترجمه کرده بودمم ندادم. فقط مدارک تحصیلی و هویتی رو دادم. بعدشم ازم اثر انگشت گرفت. مسئولش ازم یک کپی از همه مدارکام هم خواست که دادم. باز نشستم. بعد از 5 دقیقه دوباره شمارمو خوندند و توی باجه ی اول 330 دلار رو دادم. بعدش باز نشستم. یه دختر جوون امریکایی که به نظر آفیسر میومد اومد تو باجه ی دوم و دیدم که پرونده ی من دستشه و تمام مدارکام رو داره میبینه. منم حدس زدم که باید با همین مصاحبه کنم. مدارکامو میدید و یه چیزایی وارد کامپیوتر می کرد. بعد از چند دقیقه شمارم خونده شد و من رفتم جلوی باجه واسه مصاحبه. یه گوشی بود که اشاره کرد که اون گوشی رو بردار و باهام صحبت کن. بعد از صبح بخیری و حال احوال گفت که ابتدا دست راستتو ببر بالا و قسم بخور که همه چیزهایی که توی فرم نوشتی و اینجا میگی راسته. منم قسم خوردم . بعدش شروع کرد سوال های زیر رو ازم پرسید:
    چه زمانی لاتری ثبت نام کردی؟ کجا ثبت نام کرد؟ (در ایران) کجای ایران؟
    چه سالی دیپلمتو گرفتی؟ از کدوم مدرسه؟ اسمش چی بود؟ کجا بود؟
    فوق دیپلتمو چه سالی شروع کردی ؟ چی خوندی؟
    لیسانسو از کدوم دانشگاه گرفتی؟ به چه کلاسی تو دوره ی لیسانست علاقه داشتی ؟
    فوق لیسانس چی خوندی؟ کدوم دانشگاه؟ اسم یه استادتو بگو؟ چی درس میداد؟
    الان کارت چیه و چیکار میکنی؟ کجا کار میکنی؟
    چند ساله بودی که رفتی ایران؟ پدر و مادرت کجان؟ چند وقته اومدی افغانستان؟ کی اومدی؟
    بعدش گفت مدیکال دادی؟ گفتم اره. گفت برگه مدیکالتو نشون بده. بهش نشون دادم. یه نگاه کرد بهش و بهم پس داد. جالی خوشحالی اینجا بود که در مورد استیتمت بانکی یا اسپانسر حتی یک سوالم ازم نپرسید و ازم نخواست. بعدشم یک سر تا اونور رفت و برگشت. یه کارت زرد اورد با خودش و یه تیک روش زد و بهم گفت که مدیکالت هنوز به ما نرسیده. پاسپورتت پیش ما میمونه تا مدیکالت بیاد. من گفتم که کی بیام پاسمو بگیرم؟ گفت بهت خبر میدیم. این کارت پیشت باشه که بتونی باهاش بیای داخل که روش زده بود زمانی که وضعیت ویزاتون در سایت "صادر شد" ثبت شد روز یکشنبه بین یک تا سه بیاین ویزاتون رو بگیرید. گفتم چه روزی میشه؟ گفت دوشنبه یا سه شنبه، دیگه نهایتش چهارشنبه میشه. ما با ایمیل بهت خبر میدیم. منم تشکر کردم و خداحافظی کردم و اومدم بیرون. البته یه نکته اینکه من چند تا مشکل در ارتباط با تفاوت چند تا چیز در فرم اولیه و فرم دی اس 260 داشتم که افیسر گیر نداد. یکی اینکه اسپل اسمم حروف صدادارش تو دو تا فرم متفاوت بود. تاریخ تولدم متفاوت بود. محل تولدمم متفاوت بود! اما جالبه که افیسر اصلا حرفشم نزد و سوالی در این زمینه ها کرد.
    بعد از سه هفته که بالاخره ویزام صادر شد روز یکشنبه رفتم سفارت پاسپورتمو که روش ویزا خورده بود رو همراه با یک پاکت نارنجی که درش بسته بود و مهر شده بود بهم دادند اینم تجربه مصاحبه تو سفارت آمریکا در کابل بود.
    سلام اقا جاوید ممنون بابت راهنماییتون خیلی خوشحال شدم که بلاخره یک نفر با شرایط تقریبا مشابه پیدا کردم من 19سالمه و افغانم و در ایران زندگی میکنم من دیپلم تجربی با معدل 19.51 از یک community collegeپذیرش گرفتم در هوستون تگزاس 2هفته دیگه هم تافل امتحان دارم 3بارم لاتاری شرکت کردم یکم نگرانم چون پذیرشم از کالج ویزا ندن و اینکه ایا برای روز مصاحبه لازمه مدارکمو افغانستان هم تایید کنه یا نه ممنون از لطفتون

نقل قول نوشته اصلی توسط azinkr نمایش پست ها
    سلام به همگی من ویزام رو از سفارت آمریکا در هلند گرفتم. دوبار قبل از ارمنستان و ترکیه به فاصله یه ماه با 214B ریجکت شدم.
    ارمنستان مدارکم کامل نبود و با اینکه فیش حقوقی داشتم که نشون میداد ساپورت میشم اما چون BSام به اندازه یه سال مبلغ توش نداشت ریجکتم کرد. بعد تصمیم گرفتم با مدارک کاملتر برم ترکیه.

دوستان و خانواده نظرشون این بود که از اروپا بهتره خیلی ها حتی گفتن که نرم ترکیه و یکراست برم اروپا اما من میترسیدم که ویزا اروپا ریجکت شم توی پاس مهرش رو ببینن کارم بدتر گره بخوره و فکر میکردم که چون مدارکم را اینسری کامل میبرم ترکیه حتما بهم ویزا میده و دلیلی نداره که نده! اما خوب انگار یه دلایلی داشت

سومین بار برای من تیری در تاریکی بود چون اونجا فامیل دارم و با اینکه برای ویزا میرفتم اما به هرحال یه 20 روز یه ماهی هم پیش اقوام می بودم و عملا چیزی رو از دست نمیدادم. خودمم فکر نمیکردم بدون کلیرنس بدن و فکر میکردم این ترم رو از دست میدم حتما
    اما خوب چندتا نکته مثبت داشت هلند بودنم، اینکه اگر کسی بخواد درس نخونه و صرفا بخواد از ایران خارج بشه عملا اروپا براش بهتره و طرف که میبینه من تا اونجا رفتم بازم دارم برای رشته ام اقدام میکنم یه کم بیشتر فکر میکنه به پروندم.
    قبلش 7 سال پیش رفته بودم هلند برای همین عملا(چون بیشتر از 5سال گذشته بود) اینا نمیدونستن که من شنگن هم گرفتم... و گویا ویزای شنگن خیلی مهمه
    با همه اینا انقدر ریزه کاری داره که بازم نمیشه قانون کلی داد یا گفت اینا چی براشون مهمه و چی نیست.

فقط هلند توی سفارت که بودم آفیسر قشنگ پروندم رو بررسی کرد و حتی با همکارش راجع به من مشورت کرد و قشنگ مشخص بود از سوالایی که میپرسه چه نتایجی میخواد بگیره و اگر اونجا به من ویزا نمیدادن میتونستم مطمئن بگم که پروندم یه ایرادی داره، اما ترکیه احساس کردم خیلی سلیقه ای و براساس بکگراندش از آدمایی که میرن اونجا نظر داد. راستش اینجور که من فهمیدم کامنتهایی که تو آنکارا تو پروندم گذاشته بود برای آفیسرهای هلند هم عجیب بود!

سفارت هلند از شما نخواست كه به سفارتهاي اصلي مراجعه كنيد؟شرايطتون رو كامل توضيح ميدن؟سربازي؟ فاند؟ و ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology and Management at UT Dallas

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_ezati نمایش پست ها
    سفارت هلند از شما نخواست كه به سفارتهاي اصلي مراجعه كنيد؟شرايطتون رو كامل توضيح ميدن؟سربازي؟ فاند؟ و ...

سلام
    نه اینطور مستقیم نپرسید. پرسید برای کجایی، گفتم ایران گفت اینجا چیکار میکنی؟ گفتم برای دیدن برادرم اومدم. بعد چندتا سوال از برادرم پرسید. بعد پرسید تا حالا اقدام کرده بودی؟ که با اکراه گفتم آره.
    - برای همین پروگرام؟
    - بله من میخوام برای این پروگرام برم!
    - خوب چی شد؟
    - دفعه اول تقصیر خودم بود و مدارکم کامل نبود اما دفعه دوم را بهم نگفتند چرا، فقط بهم گفتن مطمئن نیستن برای درس خوندن میرم در حالی که من دارم برای درس خوندن میرم و نمیدونم باید چیکار میکردم یا چی میگفتم که مطمئن بشن! (با یه قیافه متعجب(

اگر هم مستقیم میپرسید من آماده بودم بگم:
    وقتی تصمیم گرفتم بیام دیدن برادرم رفتم سایت سفارت آمریکا را نگاه کردم و دیدم نوشته میتونید به سفارتهای دیگه هم مراجعه کنید اما ما آفیسری که به زبان فارسی صحبت کنه نداریم و خوب چون این مسئله هم برای من مشکلی نبود، تصمیم گرفتم برای اینجا هم اقدام کنم.
    (یا یه همچین چیزی، مهم اشاره مستقیم به جمله ای بود که اونا تو سایت نوشتن که بدونه من بررسی کردم!)

…..
    یه پیشنهاد دارم، تا میتونی سوالارو پیش بینی کن (سخت نیست معمولا یه چیزایی رو حتما میپرسن) و براشون جوابای خوب آماده کن. جواب خوب هم لزوما یه جواب مختصر و مفید نیست، مخصوصا اگر میری یه کشور اروپایی. به دو دلیل:
    1- توی آنکارا و دبی انقدر مراجعه کننده دارن و بیشتر هم دانشجو خیلی شاید حوصله نداشته باشن ولی به طور کلی تجربه حضور چند هفته ایم تو آمریکا هم این رو بازم بهم ثابت کرد که آمریکاییا صغری کبری چیدن رو دوست دارن.
    2- نمیتونی منتظر باشی اون راجع به نقطه قوتهای تو سوال بپرسه احتمال اینکه نپرسه زیاده، پس بهتره نقطه قوتتات رو هوشمندانه تو جواب سوالای مختلف آماده کنی که هرکدوم از سوالارو پرسید بگی. (البته حواست باشه اگه شانسا دو تا از اون سوالارو پرسید هی تکرارشون نکنی)

مثلا من ارمنستان وقتی ازم پرسید هزینه ات رو چه طوری میدی؟ یه کلمه گفتم فامیلی فاند. ولی هلند گفتم: راستش این چند سالی که کار کردم فلان فلان فلان (وسط این فلانا چندتا پوین دیگه هم رو کردم) ولی در نهایت با خونواده به این نتیجه رسیدیم که اونا ساپورتم کنن.

…..

شرایط من هم:
    5سال سابقه کار داشتم ولی 3سال گپ (دوسال همزمان دانشگاه کار کردم). از سابقه کارم استفاده کردم برای دلیل اینکه چرا این رشته رو انتخاب کردم.
    مستر بیزینس اسکول بدون فاند
    دخترم پس سربازی هم خیلی مسئله ای نشد برام

در کل به نظرم شرایط خیلی مهم نیست، مهمتر اینه که شرایط خودتون را چه جور پرزنت میکنید یا بهتره بگم چه طور با شرایطی که دارین تصمیماتتون را توجیه میکنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)