صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 58

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط azinkr نمایش پست ها
    سلام
    نه اینطور مستقیم نپرسید. پرسید برای کجایی، گفتم ایران گفت اینجا چیکار میکنی؟ گفتم برای دیدن برادرم اومدم. بعد چندتا سوال از برادرم پرسید. بعد پرسید تا حالا اقدام کرده بودی؟ که با اکراه گفتم آره.
    - برای همین پروگرام؟
    - بله من میخوام برای این پروگرام برم!
    - خوب چی شد؟
    - دفعه اول تقصیر خودم بود و مدارکم کامل نبود اما دفعه دوم را بهم نگفتند چرا، فقط بهم گفتن مطمئن نیستن برای درس خوندن میرم در حالی که من دارم برای درس خوندن میرم و نمیدونم باید چیکار میکردم یا چی میگفتم که مطمئن بشن! (با یه قیافه متعجب(

اگر هم مستقیم میپرسید من آماده بودم بگم:
    وقتی تصمیم گرفتم بیام دیدن برادرم رفتم سایت سفارت آمریکا را نگاه کردم و دیدم نوشته میتونید به سفارتهای دیگه هم مراجعه کنید اما ما آفیسری که به زبان فارسی صحبت کنه نداریم و خوب چون این مسئله هم برای من مشکلی نبود، تصمیم گرفتم برای اینجا هم اقدام کنم.
    (یا یه همچین چیزی، مهم اشاره مستقیم به جمله ای بود که اونا تو سایت نوشتن که بدونه من بررسی کردم!)

…..
    یه پیشنهاد دارم، تا میتونی سوالارو پیش بینی کن (سخت نیست معمولا یه چیزایی رو حتما میپرسن) و براشون جوابای خوب آماده کن. جواب خوب هم لزوما یه جواب مختصر و مفید نیست، مخصوصا اگر میری یه کشور اروپایی. به دو دلیل:
    1- توی آنکارا و دبی انقدر مراجعه کننده دارن و بیشتر هم دانشجو خیلی شاید حوصله نداشته باشن ولی به طور کلی تجربه حضور چند هفته ایم تو آمریکا هم این رو بازم بهم ثابت کرد که آمریکاییا صغری کبری چیدن رو دوست دارن.
    2- نمیتونی منتظر باشی اون راجع به نقطه قوتهای تو سوال بپرسه احتمال اینکه نپرسه زیاده، پس بهتره نقطه قوتتات رو هوشمندانه تو جواب سوالای مختلف آماده کنی که هرکدوم از سوالارو پرسید بگی. (البته حواست باشه اگه شانسا دو تا از اون سوالارو پرسید هی تکرارشون نکنی)

مثلا من ارمنستان وقتی ازم پرسید هزینه ات رو چه طوری میدی؟ یه کلمه گفتم فامیلی فاند. ولی هلند گفتم: راستش این چند سالی که کار کردم فلان فلان فلان (وسط این فلانا چندتا پوین دیگه هم رو کردم) ولی در نهایت با خونواده به این نتیجه رسیدیم که اونا ساپورتم کنن.

…..

شرایط من هم:
    5سال سابقه کار داشتم ولی 3سال گپ (دوسال همزمان دانشگاه کار کردم). از سابقه کارم استفاده کردم برای دلیل اینکه چرا این رشته رو انتخاب کردم.
    مستر بیزینس اسکول بدون فاند
    دخترم پس سربازی هم خیلی مسئله ای نشد برام

در کل به نظرم شرایط خیلی مهم نیست، مهمتر اینه که شرایط خودتون را چه جور پرزنت میکنید یا بهتره بگم چه طور با شرایطی که دارین تصمیماتتون را توجیه میکنید.

ممنون ازت،فقط يه سوال،چطور شما فهميدي كه كامنتهايي كه افيسر قبلي نوشته بود واسه اين آفيسر عجيب بوده؟چيزي در اين مورد گفت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology and Management at UT Dallas

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_ezati نمایش پست ها
    ممنون ازت،فقط يه سوال،چطور شما فهميدي كه كامنتهايي كه افيسر قبلي نوشته بود واسه اين آفيسر عجيب بوده؟چيزي در اين مورد گفت؟

نه... برداشتم این بود، آخه یه مدت طولانی داشت با همکارش راجع به کیس من حرف میزد، فقط اینو بین حرفاشون شنیدم: "اون مجبور بوده ریجکت کنه(ارمنستانیه رو میگقت) اما این یکی!" بعد همکارش اومد توی مونیتور این شروع کرد به خوندن از حالت چهره اش این حدس رو زدم. تو آنکارا آفیسره خیلی تایپ کرد، یادمه فکر میکردم این داره این همه مینویسه که اوکی رو بده، من یه جمله میگفتم اون 2-3خط مینوشت! اینجام خوندنشون طول کشید.
    بعد هم که مشورتش تموم شد از من عذرخواهی کرد که طول کشید گفت فقط یه کم دیگه هم صبر کن من یه چیزایی بنویسم، وسط نوشتنش آخرین سوالش رو پرسید که جز برادرم بقیه خونوادم ایرانن؟ (این دقیقا موضوعی بود که حدس میزنم آنکارا روش حساس شده بود چون آنکارا فقط از شرایط خونوادگی و کاریم پرسید هیچی از دانشگاه و رشته و ساپورت مالی و اینا نپرسید)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azinkr نمایش پست ها
    سلام
    نه اینطور مستقیم نپرسید. پرسید برای کجایی، گفتم ایران گفت اینجا چیکار میکنی؟ گفتم برای دیدن برادرم اومدم. بعد چندتا سوال از برادرم پرسید. بعد پرسید تا حالا اقدام کرده بودی؟ که با اکراه گفتم آره.
    - برای همین پروگرام؟
    - بله من میخوام برای این پروگرام برم!
    - خوب چی شد؟
    - دفعه اول تقصیر خودم بود و مدارکم کامل نبود اما دفعه دوم را بهم نگفتند چرا، فقط بهم گفتن مطمئن نیستن برای درس خوندن میرم در حالی که من دارم برای درس خوندن میرم و نمیدونم باید چیکار میکردم یا چی میگفتم که مطمئن بشن! (با یه قیافه متعجب(

اگر هم مستقیم میپرسید من آماده بودم بگم:
    وقتی تصمیم گرفتم بیام دیدن برادرم رفتم سایت سفارت آمریکا را نگاه کردم و دیدم نوشته میتونید به سفارتهای دیگه هم مراجعه کنید اما ما آفیسری که به زبان فارسی صحبت کنه نداریم و خوب چون این مسئله هم برای من مشکلی نبود، تصمیم گرفتم برای اینجا هم اقدام کنم.
    (یا یه همچین چیزی، مهم اشاره مستقیم به جمله ای بود که اونا تو سایت نوشتن که بدونه من بررسی کردم!)

…..
    یه پیشنهاد دارم، تا میتونی سوالارو پیش بینی کن (سخت نیست معمولا یه چیزایی رو حتما میپرسن) و براشون جوابای خوب آماده کن. جواب خوب هم لزوما یه جواب مختصر و مفید نیست، مخصوصا اگر میری یه کشور اروپایی. به دو دلیل:
    1- توی آنکارا و دبی انقدر مراجعه کننده دارن و بیشتر هم دانشجو خیلی شاید حوصله نداشته باشن ولی به طور کلی تجربه حضور چند هفته ایم تو آمریکا هم این رو بازم بهم ثابت کرد که آمریکاییا صغری کبری چیدن رو دوست دارن.
    2- نمیتونی منتظر باشی اون راجع به نقطه قوتهای تو سوال بپرسه احتمال اینکه نپرسه زیاده، پس بهتره نقطه قوتتات رو هوشمندانه تو جواب سوالای مختلف آماده کنی که هرکدوم از سوالارو پرسید بگی. (البته حواست باشه اگه شانسا دو تا از اون سوالارو پرسید هی تکرارشون نکنی)

مثلا من ارمنستان وقتی ازم پرسید هزینه ات رو چه طوری میدی؟ یه کلمه گفتم فامیلی فاند. ولی هلند گفتم: راستش این چند سالی که کار کردم فلان فلان فلان (وسط این فلانا چندتا پوین دیگه هم رو کردم) ولی در نهایت با خونواده به این نتیجه رسیدیم که اونا ساپورتم کنن.

…..

شرایط من هم:
    5سال سابقه کار داشتم ولی 3سال گپ (دوسال همزمان دانشگاه کار کردم). از سابقه کارم استفاده کردم برای دلیل اینکه چرا این رشته رو انتخاب کردم.
    مستر بیزینس اسکول بدون فاند
    دخترم پس سربازی هم خیلی مسئله ای نشد برام

در کل به نظرم شرایط خیلی مهم نیست، مهمتر اینه که شرایط خودتون را چه جور پرزنت میکنید یا بهتره بگم چه طور با شرایطی که دارین تصمیماتتون را توجیه میکنید.
    سلام دوست عزيز تبريك ميگم، راستش منم تقريبا شرايطم مشابه شماست براي مستر MBA اقدام كردم و ٣ سال سابقه كار مديريتي دارم و رشته ليسانسم مهندسي شيمي هست، يكبار از ارمنستان و يكبار از تركيه ريجكت شدم اما اون موقع پذيرشم كانديشنال زبان بود، الان پذيرشم رو اكي كردم ،افيسر بهم گفت برو زبانو بخون و با پذيرش كامل بيا و من هم همينكارو كردم، به زودي ميخوام از دبي اقدام كنم، اما چند تا سوال دارم ازتون: رنك دانشگاتون چنده ؟ چون براي من متوسط به پايينه، و اينكه منم دليل تغيير رشتمو مثل شما بگم خوبه؟ چون دليلي ندارم واقعا، و اينكه تو دي اساي قبليم سابقه كاريمو نگفته بودم اما اينبار ميخام بگم چون گپ تحصيلي حساب نشه واسم ،مشكلي پيش نمياد واسم كه بگن چرا قبلا سابقه كاريتو نگفتي؟ و ٨ ماهي ام از ريجكت قبليم ميگذره، كلا اگه توصيه اي داريد خوشحال ميشم بگيد، من دخترم ٢٦ سالمه

Junior Member

درضمن دوست عزيز افيسر در مورد سه سال گپ ازتون چيزي نپرسيد؟ من سابقه كاريم مشكل ساز نيست شركتشم خصوصي هست واسه همين ميخام ارائه بدم كه گپ تحصيلي نداشته باشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaiiii نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز تبريك ميگم، راستش منم تقريبا شرايطم مشابه شماست براي مستر MBA اقدام كردم و ٣ سال سابقه كار مديريتي دارم و رشته ليسانسم مهندسي شيمي هست، يكبار از ارمنستان و يكبار از تركيه ريجكت شدم اما اون موقع پذيرشم كانديشنال زبان بود، الان پذيرشم رو اكي كردم ،افيسر بهم گفت برو زبانو بخون و با پذيرش كامل بيا و من هم همينكارو كردم، به زودي ميخوام از دبي اقدام كنم، اما چند تا سوال دارم ازتون: رنك دانشگاتون چنده ؟ چون براي من متوسط به پايينه، و اينكه منم دليل تغيير رشتمو مثل شما بگم خوبه؟ چون دليلي ندارم واقعا، و اينكه تو دي اساي قبليم سابقه كاريمو نگفته بودم اما اينبار ميخام بگم چون گپ تحصيلي حساب نشه واسم ،مشكلي پيش نمياد واسم كه بگن چرا قبلا سابقه كاريتو نگفتي؟ و ٨ ماهي ام از ريجكت قبليم ميگذره، كلا اگه توصيه اي داريد خوشحال ميشم بگيد، من دخترم ٢٦ سالمه

مرسی عزیزم
    UTD رنکش متوسط به بالاس، ولی رنک خیلی مهم نیست تو میتونی دلیل قانع کننده تری از رنک برای انتخاب دانشگاهت جور کنی. از من که میپرسید چرا این دانشگاه من اصلا راجع به رنک حرف نمیزدم.
    آره بگو خیلی تغییر رشته حساب نمیشه، خیلی ها از رشته های مختلف برای MBA هم اقدام میکنن چون یه مدیریت جنرال از همه شاخه های بیزینس توش یاد میگیریم و کمک میکنه با دانشی که تو رشته قبلی کسب کردیم بتونیم یه بیزینس راه بندازیم... یا بگو توی کار فهمیدم خیلی مهمه که دانشم رو تو این زمینه افزایش بدم یا خیلی خوشم اومد و از این چیزا. البته اینا یه جورایی دلیلای من بود برای انتخاب ITM، ممکنه دلایل شما فرق کنه واقعا بشین به دلیلش فکر کن. یکی از خوبیای که این پروسه برام داشت این بود که تکلیفم حتی با خودم و آیندم روشنتر شد

سابقه کاریت اگر مشکل ساز نیست بگو حتما ولی خوب فکر کن یه دلیل قانع کننده جور کن برای اینکه چرا قبلا ننوشته بودیش، ممکنه آفیسر ds قبلیارو نخونده باشه ولی یه درصد اگر آفیسر قبلیه تو علت ریجکتیت نوشته باشه گپ تحصیلی اونوقت طرف حساس میشه. مثلا ااااگر تو فضای اونجا حس کردی لازمه یه جا اون وسطا بگو یه اشتباهی که دفعات پیش کردم سابقه کاریم رو ننوشته بودم چون .... (ولی دلیل خوب اگه نتونستی جور کنی اصلا اشاره نکن به این قضیه مگر خودش مستقیم بپرسه)

Junior Member
    رشته و دانشگاه

تو این سه تا سفارت کسی از من نپرسید چرا گپ تحصیلی داری
    برداشت من اینه که اونا لزوما انقدر مستقیم سوال نمیپرسن. یه وقت ممکنه ابهامی براش وجود داشته باشه که اصلا مطرحش نکنه و همونم مشکل ساز بشه. پس بهترین کاری که قبلش میشه کرد اینه که بشینید خودتون رو بزارید جای اون و سعی کنید تو جواب هر سوالی علاوه بر اطلاعات مستقیمی که اون سوال دنبالشه یه سری اطلاعات اضافه تر بدید برای رفع ابهامات احتمالی. از نظر من باید تا میتونید تو جواب سوالای محدودی که ازتون میپرسن امثال این ابهامارو به نوعی رفع کنید:
    - چرا این دانشگاه و این رشته و چرا آمریکا و آیا قصدت ادامه تحصیله و یا فقط میخوای بری آمریکا؟ برای این میتونی غیرمستقیم به چیزا یا کسایی که تو ایران میزارید و میاین اشاره کنید تو جواب سوالا دیگه یا وسط سوالای دیگه بگید چه طور با به این رشته علاقه مند شدید و توی سایت این دانشگاه چه چیزایی داشت که شما فکر کردین این یکی از همون جاهاییه که باید درس بخونید
    - چرا تا حالا به فکر ادامه تحصیل نیوفتادید و 3 سال بعد از فارغ التحصیلی؟
    - چرا این سفارت و نه اون سه سفارت اصلی
    - برای کل دوره تحصیل ساپورت مالی هستین یا نه
    و ...

فقط مهمه که اگر آفیسر مستقیم راجع به اینا سوال نمیپرسه شما هم یک دفعه بی هوا و مستقیم این مسائل را مطرح نکنید. فکر کنید به راه هایی که خیلی کول و عادی گریز بزنید یا اشاره کنید(با بادی لنگویج حتی)
    یه مثال میزنم، وقتی داشت BS من را بررسی میکرد وسطش گفتم، فلان مدرک را لازم دارید؟ یه جوری که اگر میخوای در بیارم اگر نه کیفم را بزارم سرجاش، گفت بزار اینو ببینم بعد و بعدش ازم خواست اون مدرک را هم. خوب به نظرم بهتر از این بود که از اول بهش بدم یا بگم "فلان مدرک را هم دارم!"

دو تا نکته هم لازمه در آخر بگم، من الان دارم ریلکس مینویسم راجع به اینا وگرنه من خودمم اونجا خیلی نگران بودم و خیلی از ری اکشناییم که دارم مثال میزنم ناخودآگاه بود و البته از سر تجربه سه تا سفارت قبلی و سوال جوابایی که تمرین کرده بودم بود. (اگر سفارت هلند تو ایران را هم حساب کنیم که واقعا اونم کمک بزرگی شد بهم که بفهمم که واقعا با آفیسرها چه جور برخورد کنم. چون به هرحال توی ایران بود و فارسی حرف میزد نکته های بیشتری ازش یاد گرفتم)
    دوم اینکه با همه اینا ممکن بود توی هلند هم یهو بگه ریجکت بدون اینکه بفهمم چرا! و من و همه ما که اینجا تجربیاتمون رو میگیم فقط داریم برداشتهای خودم را از مسئله مینویسیم.
    پس توصیه ام اینه که:
    1- تجربیات را بشنوید و شرایط خودتون رو نسبت بهش بسنجید
    2- سوالای مختلفی که فکر میکنید ممکنه پرسیده بشه و ابهامایی که ممکنه در رابطه با شرایط شما وجود داشته باشه را بنویسید سعی کنید جوابهای هوشمندانه به انگلیسی براشون پیدا کنید، جوابهایی که با شرایط شما همخونی داشته باشه و تا حد امکان حقیقت باشه. چون حقیقت را خیلی بهتر میتونید ساپورت کنید و در نهایت هم حس بهتری نسبت به تصمیمی که گرفتین خواهید داشت.
    منظورم از جواب این نیست که جمله حفظ کنید، بیشتر منظورم اینه که شرایط رو برای خودتون به انگلیسی روشن کنید. که یک دفعه با یک سوال نا آشنا غافلگیر نشید.
    3- تا حد امکان سعی کنید ریلکس و حق به جانب (برای موضوع درخواستتون) جلوه کنید اما کاملا محترمانه

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

راستی الان یادم اومد بعد از مشورتشون جزو سوالای آخرش این بود که دقیق اسم رشته ات رو بگو و اسم بیزینس اسکول را(با اینکه I20ام جلوش بود)، فکر کنم رفت سایتش را باز کرد. احتمال میدم هم میخواسته سایت را چک کنه هم میخواسته ببینه من که میگم میخوام درس بخونم اصلا میدونم کجا دارم میرم یا نه (البته اسم رشته گفتن برای همه امتیاز نیست ولی رشته من اسمش هرجا یه چیزه و ممکن بود قاطی کنم مثلا MBA همه جا MBA هست برای همین ممکنه از طول دوره یا چیزای دیگه اش بپرسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به آنکارا جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط delaramarefi نمایش پست ها
    سلام اقا جاوید ممنون بابت راهنماییتون خیلی خوشحال شدم که بلاخره یک نفر با شرایط تقریبا مشابه پیدا کردم من 19سالمه و افغانم و در ایران زندگی میکنم من دیپلم تجربی با معدل 19.51 از یک community collegeپذیرش گرفتم در هوستون تگزاس 2هفته دیگه هم تافل امتحان دارم 3بارم لاتاری شرکت کردم یکم نگرانم چون پذیرشم از کالج ویزا ندن و اینکه ایا برای روز مصاحبه لازمه مدارکمو افغانستان هم تایید کنه یا نه ممنون از لطفتون
    سلام . اگه شما لاتری برنده شدی مطمینن رد نمیشی با شرایطی که داری
    فقط باید مدارکاتو هر چه سریعتر درست کنی و اقدام کنی
    میتونی تو خصوصی بهم پیام بدی

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

دوستان امسال کسی کابل نرفته ؟ امارش چجوریه ؟ سفارتهای اصلی که وقت ندارن .

Junior Member

سلام دوستانو کسی راجب سفارت قطر اطلاع داره-----------------؟!
    به من گفتن که سرشون خلوته و کارو سریع ادجام می دن-------------؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)