نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 101 از 112 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1112

موضوع: تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

پیش فرض پاسخ : تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

چه خوب دوست عزيز. اميدوارم تلاش شما مثمر ثمر واقع بشه و ويزاي همه منتظرين با خبرهاي خوب هرچه سريعتر بياد.
    دست شما درد نكنه

Junior Member

ا سلام خدمت دوستان
    من تقریبا یک ماه پیش ویزام اوکی شد و قصد دارم تا آخر Junاسترالیا باشم (تا زمان اعتبار اسکولارشیپ). با این توضیح که دکتری میرم و اسکالرشیپ دارم. تو این مدت اگه خدا بخاد دارم ازدواج می کنم و تا آخر فروردین عقد میکنم و با همسرم میرم. چند تا سوال اساسی داشتم و ممنون میشم دوستانی که شرایط مشابه من رو داشتند جواب بدهند و تجربه خودشون رو بفرمایند:
    1- من فاند دانشگاهی داشتم و دقیقا دو روز بعد از ویزام یک فاند صنعتی معادل 10000$ بعنوان Top-up بهش اضافه شد که نامه آفرش رو فرستادن و من تایید کردم و کلا شد 136000$ حالا این رو چطوری به سفارت بگم با توجه به اینکه این به ویزای خانمم هم کمک میکنه . فرم خاصی داره؟؟؟
    2- آیا مدارکی که میفرستم فقط برای خانمم خواهد بود یا برای خودم هم باید مدارکی و فرمهایی مجددا ارسال بشه؟ مثلا شناسنامه ام که قبلا فرستاده بودم و الان صفحه ازدواج تغییر کرده؟و کلا چه مدارکی برای خودم مجددا باید ارسال بشه؟؟
    3- برای بیمه خانمم دقیقا از تاریخ ورود ایشان بگیرم دیگه؟ از کجا اقدام کنم از خود دانشگاه میتونم درخواست بدم؟ اگه از دانشگاه اقدام کنم باید یک CoE جدید صادر کنند و هم تاریخ ورود جدیدم ذکر شه و هم بگه بیمه شامل هر دوی ماست.درسته؟
    4- چه فرمهایی نیاز هست؟ 157a؟ 1221؟ Additional information؟ به نظر من به 157a نیازی نیست. آیا به 919 با توجه به اینکه میخوام باهم بریم و من که هنوز ایران رو ترک نکردم لازمه؟؟
    5- برای همراه هم باید هزینه ویزا رو پرداخت کرد دیگه؟
    )
    6- رزومه و SOP برای ایشان هم باید نوشته بشه؟؟
    7- مدراک لیسانس و فوق لیسانس ایشون هم نیاز هست؟
    8- مدرک زبان میخواد؟ ایشون مدرک زبان ندارهL
    9- مدارکی که نشون بده ازدواج سوری نیست چی باید باشه. ما یک روز قبل از گرنت ویزا نامزد کردیم و بلافاصله یک حساب مشترک باز کردم که حتی اگر چند ماه بعد عقد کنیم پرینت این حساب مدرک خوبی میتونه باشه
    فکر کنم این سوالها برای شرایط مشابه من کافی باشه و ایشالله دوستان با تجربه همه رو جواب بدن.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط emg نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال. مدارک رو پنجشنبه میتونم پست کنم سفارت استرالیا تو تهران؟ راستش باید 31 مارچ استرالیا میبودم اما درخواست دادم قراره یه COE جدید با تاریخ 21 آوریل برام بفرستن. این اتفاق کار پرداحت بیمه و هزینه سفارت رو عقب انداحته و فکر نمیکنم زودتر از 5 شنبه بشه پست کنم. اگه 5 شنبه نشه که باز 2 روز هم اینجا عقب میفتم. چه راهکاری دارید دوستان؟ آنلاین میشه بفرستم مدارک رو؟
    با سلام،
    تا جایی که من میدونم آنلاین نمی تونید و باید پست کنید، باز هم ممنون می شم اگر غیر از این هست دوستان راهنمایی کنند.
    موفق باشید

Junior Member

ممنون از جوابتون.
    یه سوال شاید ابتدایی برام پیش اومده اونم اینکه وقتی از یکی از این شرکتها میخوام که هزینه ویزا یا بیمه رو برام واریز کنه از کجا معلوم بشه که اینو من پرداخت کردم. منظورم اینه که جایی باید ثبت نام کنم یا لینک خاصی داره؟ مثلا هزینه ویزا رو به چه حسابی باید ریحت؟ در مورد بیمه داخل COE قبلیم فقط اومده بود که بیمه ندارم. روندش چی هست؟ میشه هزینه رو بپردازم و بعد فقط برگه رو ضمیمه کنم یا حتما باید اطلاعاتش داخل COE باشه؟
    (ببخشید اگه ابتدایی بود سوالام. قسمت مدارک لازم و روند درخواست یا اینا رو توضیح نداده بود یا من نفهمیدم)

نقل قول نوشته اصلی توسط OnGoHeMe نمایش پست ها
    با سلام،
    تا جایی که من میدونم آنلاین نمی تونید و باید پست کنید، باز هم ممنون می شم اگر غیر از این هست دوستان راهنمایی کنند.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط emg نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون.
    یه سوال شاید ابتدایی برام پیش اومده اونم اینکه وقتی از یکی از این شرکتها میخوام که هزینه ویزا یا بیمه رو برام واریز کنه از کجا معلوم بشه که اینو من پرداخت کردم. منظورم اینه که جایی باید ثبت نام کنم یا لینک خاصی داره؟ مثلا هزینه ویزا رو به چه حسابی باید ریحت؟ در مورد بیمه داخل COE قبلیم فقط اومده بود که بیمه ندارم. روندش چی هست؟ میشه هزینه رو بپردازم و بعد فقط برگه رو ضمیمه کنم یا حتما باید اطلاعاتش داخل COE باشه؟
    (ببخشید اگه ابتدایی بود سوالام. قسمت مدارک لازم و روند درخواست یا اینا رو توضیح نداده بود یا من نفهمیدم)
    با سلام،
    در مورد هزینه ی ویزا، من فرم ۱۴۴۰ را تکمیل کردم که باید اطلاعات ویزا کارتتون را وارد کنید( من چون خودم ویزا کارت نداشتم دوستم زحمتش رو برام کشید) و به آدرسpayment@border.gov.au ایمیل کردم، خود سفارت بعد از دو روز هزینه ی ویزا+کارمزد را از کارت کسر کرد و یه فرم دال بر پرداخت هزینه ی ویزا توسط من را برام ایمیل کردند و من اسکن این فرم را توسط سایر مدارک پست کردم برای سفارت تهران. در مورد هزینه ی بیمه متوجه منظورتون نشدم، اگر در Coe ذکر شده که شما نیازی به پرداخت بیمه ندارید پس عملا کاری نباید بکنید ولی اگر منظورتون این هست که ذکر شده هزینه را پرداخت نکردید قاعدتا باید پرداخت کنید و رسید پرداختی را همراه با سایر مدارک پست کنید، من چون دانشگاه گریفیث ابتدا ازم خواست بیمه را پرداخت کنم و بعد Coe صادر کردند داخل Coe ذکر شده بود که هزینه ی بیمه را پرداخت کردم، گرچه من رسید را هم همراه سایر مدارک پست کردم. برای پرداخت هزینه ی بیمه، داخل آفر من سه روش مشخص شده بود که آن زمان به خاطر اینکه من از ایران می خواستم پرداخت کنم تنها یک گزینه را می تونستم انتخاب کنم که در آن swift code و شماره حساب و اطلاعات مربوطه ذکر شده بود و چون به خاطر تحریمها swift code در ایران جواب نمیداد من از طریق یه صرافی در استرالیا هزینه را پرداخت کردم و رسید فرستاده شده توسط صرافی را پست کردم،‌شاید الان مشکل swift code حل شده باشه و از ایران بشه پرداخت کرد. اینها تجربیات من بود باز هم از سایر دوستان جویا بشید.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من 12 ماه کسری پروژه ای گرفتم و فقط 9 ماه خدمت رفتم. آيا اگه زنگ بزنن از سفارت میپرسن؟ کسی تجربه داره که چی جواب بدیم بهتره؟

Junior Member

از دیروز کلاسامون در استرالیا شروع شد ولی ما همچنان در ایران منتظر ویزا هستیم.
    117 روز
    ما که رفتیم برا دیفر ترم بعد...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biotechnology , swinburne

نقل قول نوشته اصلی توسط ponesh50 نمایش پست ها
    از دیروز کلاسامون در استرالیا شروع شد ولی ما همچنان در ایران منتظر ویزا هستیم.
    117 روز
    ما که رفتیم برا دیفر ترم بعد...
    بلاخره ما نفهیدیم موضع شما دوست عزیز چیه؟میخوای دانشجویی بری؟کاری بری ؟دیفر کنی؟بیخیال بشی؟آخرش چی شد؟
    با این حرفها فقط جو فروم رو متشنج میکنی. اگر واقعا امتیاز کافی برای از طریق کار رفتن داری پس چرا میخوای دانشجویی بری؟اگه پول زیاد داری یکمشم به ما قرض بده!!

Junior Member

پروسه دانشجویی اقدام کردیم که ویزا نیومد(یعنی تا حالا)...حالا مهاجرتی میخوایم اقدام کنم همزمان.
    چه ربطی به جو فروم داره.از دیوار سفارت که بالا نرفتم عزیز من.
    شرایط جفتشو دارم و طبق قانون(دقت کن گفتم قانون) میشه همزمان برای جفتش اقدام کرد.
    در مورد پول هم اگه زیادشو داشتم که استرالیا واسه چی میرفتم.؟
    برا همتون آرزوی موفقیت دارم.از فرومم میرم.بدرووووود همگی

Junior Member

سلام دوستان
    من بورس از دانشگاه مكواری گرفتم. دو سه ماه تقریبا طول كشید تا offer اومد. بعد از اومدن افر با استادم صحبت كردم و گفت كه دیگه مشكلی نیست ویزا رو بگیر و دو ماه زودتر بیا كه كارت رو شروع كنی. البته به استاد گفتم كه تازه مشكل شروع شده ( اخذ ویزا). مداركم رو داخل كلیر بوك گذاشتم و با ارامكس فرستادم سفارت. همون روز ( 2 مارچ) فایل نامبر اومد ولی تا حالا دیگه خبری نشده. در مورد پرداخت هزینه ویزا و بیمه به نظرم استفاده از صرافی ارزان تر از استفاده از كارت هست.
    من فكر میكنم تو چند ماه اخیر سفارت یك مقدار سخت گیر تر شده، نظر شما چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)