نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 103 از 112 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1112

موضوع: تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

سلام، منم همین شرایط رو داشتم هیچکس چیزی نپرسید
    نقل قول نوشته اصلی توسط simplifier نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 12 ماه کسری پروژه ای گرفتم و فقط 9 ماه خدمت رفتم. آيا اگه زنگ بزنن از سفارت میپرسن؟ کسی تجربه داره که چی جواب بدیم بهتره؟

سلام ... هزینه 550 دلار رو شما چطوری پرداخت کردید؟ من کسی رو استرالیا ندارم این کار رو انجام بده. ممنون می شم راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط garzadinjast نمایش پست ها
    سلام ... هزینه 550 دلار رو شما چطوری پرداخت کردید؟ من کسی رو استرالیا ندارم این کار رو انجام بده. ممنون می شم راهنماییم کنید.
    با سلام‌،
    بنده با استفاده از ویزا کارت پرداخت کردم، البته خودم نداشتم و از کارت دوستم استفاده کردم، فرم ۱۴۴۰ را پر کردم و اطلاعات ویزا کارت دوستم را وارد کردم و اسکن فرم امضاء شده را برای اداره مهاجرت فرستادم، دو روزه از کارت کسر کردند و رسید را برام ایمیل کردند، من هم پرینت رسید مربوطه را با سایر مدارک پست کردم تهران، فکر می کنم شما هم باید از همین روش استفاده کنید،علاوه بر این شرکتهایی مثل.... هم می تونند براتون پرداخت کنند البته کارمزد می گیرند، ممنون می شم دوستان با تجربه تر هم راهنمائی کنند.
    موفق باشید

Junior Member

سایت tehranpayment رو توی گوگل سرچ کن یه کارت ویزا به مقداری که می خوای شارژ کنی میده نصف روزه بعد مشخصات اون کارتو توی فرم 1440 وارد می کنی بعد فرم رو ایمیل می کنی به payment@border.gov.au
    بعد خودشون 555 از کارتت کم می کنن توی استرالیا رسدشو برات ایمیل می کنن
    قصد کمک بود نه تبلیغ
    کارت به دلار امریکا شارژ میشه ولی مشکلی نداره
    570 دلار استرالیا عید 94 یک میلیون هفتصد هزار تومن تموم شد-بیشتر شارژ کنید بهتره یه موقع کم نمی یاد -
    نکته مهم اینه که اگه بعدا بورسی قبول شدید که هزینه ویزا رو پوشش می ده (مثل IPRS) بعدا می تونید درخواست برگشت پول رو به همین ویزا کارت بکنید تا یک سال- راه حل صرافی مثل اینکه برای این مورد درد سر داره-مطمئن نیستم

Junior Member

من هم از همون موسسه ای که بچه ها معرفی کردند کمک گرفتم. 556 دلار از کارت بابت هزینه تشکیل پرونده کم شد. 20 دلار هم که هزینه صدور ویزا کارت هست. اگه اسکالرشیپ ات IPRS هست حتما از همین روش استفاده کن هر چند که گرونتره. چون بعدا موقع refund پول رو به حساب همین کارت می ریزند. اگه IPRS نیستی از صرافی ها هم می تونی کمک بگیری. چون قرار نیست بعدا پولی بهت برگشت داده بشه.

Junior Member

با سلام و تبریک سال نو به همه دوستان

من سند منزلی که به نام خودم هست بصورت دفترچه ای هست و تو صفحه نقل انتقال به نام من زده شده با مراجعه به دارالترجمه اونا گفتن که نیازی به تک برگی کردن سند برای ترجمه نیست و همان سند دفترچه ای هم ترجمه میشه تنها چون صفحاتش بیشتر هزینش بیشتر میشه. اگر کسی اطلاعی داره اطف کنه بگه که نیاز به تک برگی کردن سند قبل از ترجمه هست یا خیر

ممنون از راهنمایی احتمالی دوستان

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. امیدوارم که تعطیلات خوش گذشته باشه و سال جدید همراه با موفقیت و سلامتی باشه.
    به یک موردی برخوردم که میخوام دوستان با تجربه مشابه کمکم کنند.
    من اواخر ژانویه ویزام برای یک دانشگاهی اومده و بخاطر مشکلاتی مجبور شدم CoE رو عوض کنم و ورودم به استرالیا رو چند ماهی عقب بندارم این مطلب رو به سفارت اعلام کردم و آنها هم فایل ویزام رو آپدیت کردن و بهم اعلام کردند. البته پرسیدن که ریسرچت عوض شده یا نه که منم گفتم نه و فقط تاریخ ورودم عوض شده.
    حالا چند روزی هست از یک دانشگاه بهتر پذیرش گرفتم و میخوام اگه بشه درخواست تغییر CoEبدم. آیا این امر معمول هست و برای دومین بار مشکلی نخواهد بود؟
    نگرانی من این هست که CoE جدیدم باید برای رشته دیگه باشد که سابقا جز تحریمی ها بود. حالا این امر ریسکی هست الیته شاید هم نه چون تحریم ها رو برداشتن. ولی کلا سوای تحریمی بودن یا نبودن وقتی رشته عوض میشه آیا مدارک جدیدی میخوان ؟ پروسه ویزا تکرار میشه یا نه؟ من فکر میکنم چون وقتی اسکالرشیپ میگیری یعنی دیفت اوکی داده و دیگر بحث تحریمی نیست و نباید مشکلی باشه.
    ممنون میشم در این مورد نظرات خودتون رو بفرمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arman2020 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. امیدوارم که تعطیلات خوش گذشته باشه و سال جدید همراه با موفقیت و سلامتی باشه.
    من اواخر ژانویه ویزام برای یک دانشگاهی اومده و بخاطر مشکلاتی مجبور شدم CoE رو عوض کنم و ورودم به استرالیا رو چند ماهی عقب بندارم این مطلب رو به سفارت اعلام کردم و آنها هم فایل ویزام رو آپدیت کردن و بهم اعلام کردند. البته پرسیدن که ریسرچت عوض شده یا نه که منم گفتم نه و فقط تاریخ ورودم عوض شده.
    حالا چند روزی هست از یک دانشگاه بهتر پذیرش گرفتم و میخوام اگه بشه درخواست تغییر CoEبدم. آیا این امر معمول هست و برای دومین بار مشکلی نخواهد بود؟
    نگرانی من این هست که CoE جدیدم باید برای رشته دیگه باشد که سابقا جز تحریمی ها بود. حالا این امر ریسکی هست الیته شاید هم نه چون تحریم ها رو برداشتن. ولی کلا سوای تحریمی بودن یا نبودن وقتی رشته عوض میشه آیا مدارک جدیدی میخوان ؟ پروسه ویزا تکرار میشه یا نه؟ من فکر میکنم چون وقتی اسکالرشیپ میگیری یعنی دیفت اوکی داده و دیگر بحث تحریمی نیست و نباید مشکلی باشه.
    سلام. به نظر مشکل شیرینی میاد.
    تحریم رشته های مرتبط با صنعت نفت برداشته شده ولی این چیزی هست که سیاستمدران استرالیایی میگن و روزنامه نگاران استرالیایی می نویسند. اینکه سفارت استرالیا هم بر همین اساس رفتار می کنه در هاله ای از ابهامه. و چون ما اولین گروه از دانشجویان پساتحریمی هستیم و خیلی از دوستان لطف می کنند و اطلاعات دریافت ویزاشون رو وارد نمی کنند هیچ و دقیقا هیچ نتیجه ای نمیشه گرفت که آیا واقعا رشته های سابقا تحریمی رو همچنان اذیت میکنند یا نه.
    در مورد اسکالرشیپ و بررسی پروپوزال بعضی از دانشگاهها قبل از دادن با dfat هماهنگ اند، بعضی ها خودشون تحریمی بودن یا نبودن پروپوزال رو بررسی میکنند. اگه افر اسکالرشیپ تون بعد از تاریخ معمولی که این افرها به بقیه ارایه میشه بهتون داده شده به احتمال زیاد این تاخیر به معنی بررسی شدن پروپوزال در dfat هست. حتی با وجود این بررسی ممکنه که سفارت در طی پروسه ویزا، پروپوزال رو ازتون بخواد که به dfat بفرسته.
    ولی به قول قدیمی ها سیلی نقد بهتر از حلوای نسیه است.

Junior Member

با سلام
    من از دانشگاه Deakin اسکالرشیپ گرفتم (رشته عمران-پروپوزال درباره تاثیر استفاده از نانوتیوب کربن در بتن) ولی سوپروایزرم گفت که قبل از صدور eCOE پروپوزالم باید تو DFAT ارزیابی بشه. کسی تجربه این ارزیابی رو داره؟ معمولا چقدر زمان میبره؟ ممکنه رد بشه؟

Junior Member

من جای شما بودم ریسک نمیکردم میرفتم همینو شروع میکردم اونجا اگه شرایط اوکی بود برا تعویض دانشگاه اقدام میکردم

نقل قول نوشته اصلی توسط arman2020 نمایش پست ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)