نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 109 از 112 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1112

موضوع: تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

با سلام خدمت همه دوستان. امیدوارم همگی خوب باشید. این فروم رو یکی از دوستام معرفی کرده بود بهم مدتها پیش، ولی من نخوندمش تا اینکه مدارکم رو برای گرفتن ویزا پست کردم سفارت استرالیا در تهران! با اینحال، مطالب اینجا (هر چند که بعد از ارسال مدارک به سفارت خوندمشون) بسیار مفید بود و هست. بنابراین، خودم رو موظف میدونم که من هم تجربیاتم رو به اشتراک بذارم، شاید مفید واقع شد.

خوشحالم بگم که امروز ظهر، 3 خرداد، ویزام اومد (مدیکال نداشتم طبیعتاً):

رشته: ادبیات آمریکا/انگلیس، دکترا، فول فاند، دانشگاه آدلاید

ویزا: ساب کِلَسِ 574 (تو ویزام نوشته که این ویزا مشمول طرح SVP شده)، ارسال مدارک: 7 اردیبهشت، دریافت فایل نامبر: 8 اردیبهشت، 14 اردیبهشت ایمیلی دریافت کردم مبنی بر اینکه مدارک تکمیلی زیر رو میخواستن: فرم 10، فرم 1221، فرم Supplement for Postgraduate Students، پروپزال، نامه SOPبه صورت تایپ شده (من این نامه رو تو فرم 157 اِ، اونجا که تو سوال 33 خواسته بود، با دست خط خودم نوشته بودم. خوب بالای این فرم گفته که فرم رو با حروف بزرگ و با خودکار پر کنید که منم همین کار رو کردم. ولی همونجوری که گفتم ایمیل دادن و گفتن که این نامه رو تایپ شده و به صورت جداگانه بفرستید. لازم به ذکر هست که این نامه رو هم دقیقا اونجوری که تو سوال 33 خواسته بود نوشتم. یعنی اینکه چرا این رشته، چرا این دانشگاه و ... به علاوه اینکه ذکر کردم میخوام برگردم و این رشته چطور میتونه به مردم سرزمینم کمک کنه!)، کپی برابر اصل ترجمه رسمی شناسنامه خودم و مادرم (شناسنامه مادرم رو به این لحاظ خواسته بودن که اولا تو همون فرم 157 اِ، اونجا که پرسیده بودن نزدیکترین قوم و خویشتون تو ایران کی هست، من اسم مادرم رو ذکر کرده بودم. دوما گفتم برا اینکه گیر ندن حالا که بورست هزینه های رفت و آمدت رو از استرالیا به ایران و بالعکس پوشش نمیده، از کجا میخوای پول رفت و آمدت رو بدی، مادرم از حسابش تو بانک یه صورت وضعیت تمکن گرفت به مبلغ 53 میلیون تومن و یه وکالت نامه محضری داد که دخترم میتونه از این حساب هر وقت که خواست برداشت کنه (دقت کنید دوستان که این "تعهد" نبود ها، "وکالت" با "تعهد" به لحاظ محتوا فرق دارن تو محضر خونه). بعد من این وکالت رو دادم ترجمه رسمی کردن و بعد یه کپی برابر اصلشو گرفتم و همراه برگه بورسم گذاشتم رو مدارکی که بار اول فرستادم سفارت).

حالا، مدارکی که سری اول فرستادم، یعنی قبل از اینکه اون شش تا مدرک تکمیلی رو ازم بخوان:
    چک لیست مربوط به مدارک ارزیابی ویزای 574 رو بالای همه مدارکم گذاشتم و همه اون چیزهایی رو که خواسته بود تو اون لیست براشون تیک زدم که بدونن چی فرستادم (بعضی از دوستان ظاهرا کاور لتر هم فرستاده بودن که من اصلا نمیدونم چرا این کار رو کردن وقتی تو چک لیست نگفته. من هم نفرستاده بودم کاور لتر چون مبنام همین چک لیست بود).

بعد فرم 154 اِ

بعد
    CoE
    بعد رسید پرداخت هزینه ویزا

بعد کپی برابر اصل صفحه اول پاسپورت

بعد مدارک مربوط به بیمه که از طرف بورسم پوشش داده شده بود (فقط اینکه چون ویزاها برامون معمولا 3.5 ساله صادر میشه، بورس من اون 6 ماه extension ویزا رو پوشش نمیداد. بنابراین من مبلغ 480 دلار خودم دادم برا اون شش ماه و رسید اون رو گذاشتم رو مدارکم و فرستادم)

بعد کپی برابر اصل ترجمه رسمی سوء پیشینه

بعد برگه مربوط به بورسم به همراه وکالت محضری مادرم که بالا توضیحشو دادم

یه رزومه (من برای سوابق کاریم که یا ترجمه بود یا تدریس در آموزشگاه ها هیچ مدرکی ارائه ندادم و همش نگران بودم که اگر بخوان ازم باعث عقب افتادن رسیدگی به ویزام شه، چون گرفتن این جور نامه ها از محل های کار زمان بر هست، ولی خوشبختانه چیزی نخواسته بودن از سفارت)

کپی برابر اصل ترجمه های مدارک دبیرستان، پیش دانشگاهی، لیسانس و فوق (دقت کنید من مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی رو به این جهت گذاشتم که تو فرم 157 اِ گفته بود هر مقطع تحصیلی رو که خارج از استرالیا بودین رو قید کنید و اینکه آیا مدرکی دال بر ادعاتون ضمیمه کردین یا نه. و من هم چون اینها رو نام برده بودم (همه مقاطع تو ایران بودم) مدارکشون رو ضمیمه کردم.)

اینم ذکر کنم که تو استرالیا فامیلی نداریم.

چون من خودم همه این مراحل رو به تنهایی طی کردم، بدون کمک گرفتن از شخصی (دوباره یادآوری میکنم که مطالب این فروم رو بعد از فرستادن مدارکم به سفارت خوندم)، همه چیز رو جزئی نوشتم گفتم شاید به درد کسی بخوره.
    فراموش نکنین که ویزا گرفتن سخت ترین بخش کار هست و با توجه به مطالب فروم دیدیم که خیلی ها ناعادلانه ریجکت شدن به خاطر تحریم ها و رشتشون. ولی آخرین مرحله نیست و تازه بعد از گرفتن ویزا کلی کار دارین: رزو خوابگاه، خرید بلیط، آماده کردن وسایل، تحقیق دقیق راجع به دانشگاهتون و شهری که میخواید برید و صد البته آماده شدن به لحاظ آکادمیکی حتی اگر شده فقط یه مقاله بتونین بخونین.

آرزوی بهترین ها رو برای همه دوستای خوبم دارم. مانا باشید.

Junior Member

تبریک به دوستانی که ویزاشون اومده
    ظاهرا ویزای دوستان غیر مهندسی خیلی زودتر میاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ponesh50 نمایش پست ها
    درووووود به همه.
    ویزا ما هم اومد.البته بعد از 5.5 ماه....سابکلاس 573-دارای گپ تحصیلی 8 ساله-مین پرونده خانومم بود-شهر بریزبن-جفتمون سابقه کار 8 ساله-حساب بانکیمون حدود 170 میلیون-ترم قبل باید میرفتیم که دیفر کردیم البته-رشته مدیریت(رشته تحصیلی در ایران،مهندسی صنایع)-البته من خیلی وقته اینجا نبودم و همه این اطلاعات رو در گروه تلگرام برا بچه های اونجا نوشتم.
    مهمترین چیزی که ما داشتیم ارائه یه sop قوی بود.....بنظر من بقیش همش شانسه.شانس مطلق.
    امیدوارم همگی ویزاتون گرنت بشه.
    تبریک
    میشه ادرس گروهو بذارید ما هم عضو بشیم؟

Junior Member

سلام
    من 20 روزه درخواست ویزا 574 دادم. امروز زنگ زدم سفارت گفت رفته واسه سکوریتی چک دو تا سه ماه دیگه میاد اگه خوش شانس باشی!!!! من کلا یه ماه دیگه وقت دارم.
    به نظرتون امیدی هست یا باید بیخیال شم؟؟؟

Junior Member

سلام
    من که خودم دو ماه و 20 روزه پیش لاج کردم..منم زنگ زدم گفتن رفته سکیوریتی چک و یه بار هم دیفر کردم..فکر کنم با این روند مجبور بشم دوباره هم دیفر کنم..البته رشته من حساسه..
    شما هم اگه رشتتون حساسه احتمالا باید دیفر کنید چون دقیقا حرف درستی بهتون گفتن از سفارت..
    امیدوارم ویزای همه به زودی بیاد..
    راستی اگر کسی لینک تلگرام رو داره اینجا بذاره که ما هم عضو بشیم ببینیم اوضاع ویزا دادن چجوریه چون اینجا که کسی نمی نویسه ویزاش اومده یا رجکت شده!!!!!

Junior Member

من که یه بار دیفر کردم و احتمالا دیگه نتونم این کار رو بکنم
    لینک گروه تلگرام رو اگه کسی داره بزاره لطفا اگه نه که یه گروه جدید ایجاد کنیم.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen2550 نمایش پست ها
    من که یه بار دیفر کردم و احتمالا دیگه نتونم این کار رو بکنم
    لینک گروه تلگرام رو اگه کسی داره بزاره لطفا اگه نه که یه گروه جدید ایجاد کنیم.
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم ویزاتون خیلی زود بیاد. منم مثل شما یکبار مجبور شدم دیفر کنم. اگر به هر دلیلی ویزاتون نیومد با استاد صحبت کنید و امیدوارم موافقت کنه با دیفر مجدد. من دیدم اینجا بچه هایی که بیش از یکبار دیفر کردن.
    به هر حال همیشه شانس چاشنی اینجور موقعیت ها هست.
    به امید گرنت شدن ویزای همه دوستان

Junior Member

دوستان آیا لازم هست که در در فرمها به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم اشاره کنیم؟ آیا باید ترجمه اینها رو هم به همراه ریز نمرات 4 سال دیپلم و پیش دانشگاهی بفرستیم موقع لاج کردن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط msh83 نمایش پست ها
    دوستان آیا لازم هست که در در فرمها به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم اشاره کنیم؟ آیا باید ترجمه اینها رو هم به همراه ریز نمرات 4 سال دیپلم و پیش دانشگاهی بفرستیم موقع لاج کردن؟
    نیازی نیست.

Junior Member

سلام
    وقت بخیر
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
    خواستم بدونم میشه همزمان برای ویزای استرالیا و انگلیس اقدام کرد. و اینکه بعد از گرفتن ویزای استرالیا میشه منصرف شد و پول بیمه را پس گرفت؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Junior Member

سلام دوستان
    من برای لیسانس در دانشگاه unisa رشته مدیریت با هزینه خودم اقدام کردم ولی روندی در دانشگاه بنام GTE survey هست که من تایید نشدم یعنی دیگه نمیتونم برای ویزا اقدام کنم
    کسی میدونه که دانشگاه unisa در این مورد سخت گیره یا طبق شرایط من کلا شانس پایینی دارم؟منظورم ایینه که اگه جای دیگه apply کنم سخت گیری کم تره؟
    من سابقه ی کاری در یه مغازه دارم و 3 سال گپ تحصیلی... اگه سابقه کاریمو مثلا تو یه شرکت معتبر بزنم فرقی تو روند survey داره؟
    در ضمن دوستان اینو اضافه کنم که دانشگاه از SOP من ایراد گرفت و گفت درستش کن که حسابی روش کار کردم و یه SOP عالی نوشتم که جواب تمام سوالات از جمله وضیعت خوانوادگی و job offer بعد از تحصیل
    چرا ایران درس نمیخونم و... همرو توضیح دادم و جالب اینجاست که ایراد گرفته بود که خودم sop رو ننوشتم چون نگارشش با نمره زبان تطابق نداره :O
    حالا نمیدونم مشکل کجا بوده منو راهنمایی کنید لطفا.
    ویرایش توسط follower : May 30th, 2016 در ساعت 05:28 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)