نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 14 از 112 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1112

موضوع: تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه دریافت روادید استرالیا و مسائل مرتبط

ضمن تبریک به دوستانی که ویزاشون گرنت شده و آرزوی موفقیت براشون.
    فکر کنم در ترتیب گرنت شدن ویزاها تاریخ شروع دوره یا کورس رو لحاظ می کنن. یعنی کسایی که دوره شون زودتر شروع می شه سعی می کنند که زودتر بهشون ویزا بدن که تو اون تاریخ مورد نظر برسن به دانشگاه. البته این فقط یه حدسه!
    کسایی که دوره شون تو مارچ شروع بشه زودتر از اونایی که آپریل هست ویزا می گیرن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک دانشگاه تهران تبدیل انرژی- -PhD Mech. Eng.

بله ممنون الان خیالم راحت شد و تبریک بخاطر ویزاتون. از من الان cv/proposal نخواستند. میشه نتیجه گرفت که دیگه نمیخوان ازم یا بعدا میخوان؟ همون اول با مدارکام فرستاده بودم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک دانشگاه تهران تبدیل انرژی- -PhD Mech. Eng.

البته من پاسپورت نداشتم و حین خدمت بودم. شاید به این علت بوده. اما زنگ زدم گفتن که فرمت برگی که واسه پاسپورت و خروج میدن عین هم اما با همون میتونم تا 2 ماه خارج شم.البته من اون نامه دیگه ندارم و تحویل گذرنامه دادم.حالا باید رفت و چک کرد دید اکی هست واسه خروج.اما واسه بعد از 2 ماه و تمدید باید با برگ ویزا برم اونجا تا تمدید کنند.اگه به تعطیلات نوروز بکشه نمیدونم چی میشه اون موقع شروع تحصیلمم هست.
    ویرایش توسط mahyar64 : February 16th, 2015 در ساعت 12:28 PM

سوال

دوستانی که تجربه مشابه دارن لطف میکنن جواب بدن:

1. آیا دقیقا از فردای روزی که ویزا گرنت میشه وارد خاک استرالیا شد با در نظر داشتن اینکه تاریخ شروع تحصیلاتت یک ماه بعده؟

2. فرض کنید من با دانشگاه هماهنگ کردم که 10 مارچ شروع کنم و به سفارت هم اعلام کردم که 10 مارچ شروع تحصیلاتمه! حالا اگه گرفتاری پیش بیاد و مجبور شم که 30 مارچ یا حتی 10 آپریل برم ، به فرض اینکه دانشگاه موافقت کنه و مشکلی نداشته باشه آیا سفارت به این موضوع گیر میده؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط jomid نمایش پست ها
    سوال

1. آیا دقیقا از فردای روزی که ویزا گرنت میشه وارد خاک استرالیا شد با در نظر داشتن اینکه تاریخ شروع تحصیلاتت یک ماه بعده؟

2. فرض کنید من با دانشگاه هماهنگ کردم که 10 مارچ شروع کنم و به سفارت هم اعلام کردم که 10 مارچ شروع تحصیلاتمه! حالا اگه گرفتاری پیش بیاد و مجبور شم که 30 مارچ یا حتی 10 آپریل برم ، به فرض اینکه دانشگاه موافقت کنه و مشکلی نداشته باشه آیا سفارت به این موضوع گیر میده؟

ممنون
    سلام
    من با وکیلم در مورد این موضوع سوال کردم و گفت 56 روز قبل از تاریخ شروع دانشگاه می تونید خارج بشید.

سوال

ممنون
    سلام
    تو ویزا تاریخ entry درج میشه و برای ویزای من که entry date روز صدور ویزا هست یعنی از لحظه صدور ویزا حق ورود به خاک استرالیا رو داشتم .
    از لحظه ای که ویزای شما صادر میشه دیگه اصلا شما کاری با سفارت ندارید، مشکل فقط ممکنه دانشگاه باشه که اونم میگید موافقت کرده پس مشکلی نیست

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

CV را فایل وردش را میخوان برای سرچ کردن... فعلا باید صبر کرد... برای بعضی ها هم نیاز ندارن CV را...
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar64 نمایش پست ها
    بله ممنون الان خیالم راحت شد و تبریک بخاطر ویزاتون. از من الان cv/proposal نخواستند. میشه نتیجه گرفت که دیگه نمیخوان ازم یا بعدا میخوان؟ همون اول با مدارکام فرستاده بودم.

Junior Member

سوال

ممنون
    جواب

1. شما دو ماه قبل از شروع دوره و به محض گرنت ویزا می تونید برید استرالیا البته باید توجه داشته باشید که تاریخ بیمه رو هم باید لحاظ کنید چون بدون بیمه نمی تونید استرالیا باشید. یعنی ورود معادل با تاریخ شروع بیمه باشه.

2. فکر نکنم گیر بده فقط باید اونها رو هم در جریان بگذارید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

تاریخ شروع بیمه را میشه عوض کرد و مشکلی از این بابت نداره... مطمن باش اگر تاریخ داشت حتما میگفتن تا فلان روز وقت دارید برید...
    دوستانی که ویزا گرفتن بپرسید لطفا از سفارت
    نقل قول نوشته اصلی توسط shnias83 نمایش پست ها
    جواب

1. شما دو ماه قبل از شروع دوره و به محض گرنت ویزا می تونید برید استرالیا البته باید توجه داشته باشید که تاریخ بیمه رو هم باید لحاظ کنید چون بدون بیمه نمی تونید استرالیا باشید. یعنی ورود معادل با تاریخ شروع بیمه باشه.

2. فکر نکنم گیر بده فقط باید اونها رو هم در جریان بگذارید
    ویرایش توسط hamed_golden7 : February 16th, 2015 در ساعت 01:05 PM

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

توضیحات مربوط به تماس با اساتیدو گرفتن بورس و ادمیشن و مسائل مرتبط و میتونید اینجا بخونید.

و اما ویزا.

بعد از اینکه جواب بورسم و از سیدنی گرفتم بلافاصه کارای مربوط به امور دانشجویی وزارت علوم و انجام دادم و مدارک و آپلود کردم (ادمیشن + مدرک تافل) و گفتن فردا برم امور دانشجویی. فردا رفتم امور دانشجویی و نامه ی مربوط به نظام وظیفه رو گرفتم. فرداش رفتم نظام وظیفه کارای مربوط به گذاشتن وثیقه رو انجام دادم. و نامه معافیت رو واسه امور دانشجویی آوردم.
    بعدش کارای مربوط به آزاد کردن مدرک بود که کلی اذیتم کرد (نه اینکه کار خاصی داشته باشه پروسه اداری دانشگاه مسخره و طولانی بود).
    همزمان کارای مربوط به ترجمه رو به یه موسسه ناتی دادم و همه مدارک مورد نیاز که پایین لیست
    می کنم دادم واسه ترجمه ناتی.

یه مساله ای که در مورد بورسم بود این بود که بورسم بیمه رو کاور نمی کرد و تا گرفتن بیمه CoE رو بهم نمیداد دانشگاه. یه کم دو به شک بودم که دو تا سینگل بگیرم یا یه کاپل (هزینه هاشون کلی فرق می کنه). از سفارت پرسیدم گفت دو تا سینگل مشکلی نداره اما ترجیح دادم کاپل بگیرم تا بازم شک و شبهه ی آفیسر نسبت به صوری بودن ازدواجمون بیشتر نشه. خلاصه از خود دانشگاه بیمه رو گرفتم که آلیانز بود و 8000 دلار قیمتش بود (عجیب بود آلیانز و اگر می خواستم مستقیم از شرکتش بگیرم واسه همون مدت 12000 تا میشد!!) . مدت بیمه هم دانشگاه 54 ماه اعلام کرده بود. از طریق یه صرافی پول و حواله سفید کردم. بعدش رسید و واسه آفیسر ادمیشنم فرستادم و فرداش CoE رو صادر کرد.

توضیح 4:
    تمام مدارکی که ترجمه کردم توسط ناتی و با مهر ناتی و بدون مهر دادگستری و امور خارجه بود.

من می خواستم با خانمم اقدام کنم واسه ویزا اما هنوز عقد نکرده بودیم!! تو این یه هفته ی طولانی که از گرفتن خبر فاند در جمعه شروع و با عقدمون در جمعه هفته بعد تموم شد داغووون شدم. داغووووون . یه کم هم دلهره داشتم که نکنه فکر کنن ازدواج صوری یه به همین خاطر عکسایی که تو رابطه ی 4-5 سالمون داشتیم و ضمیمه پرونده ویزا کردم تا آفیسر متقاعد بشه (شاید هم نیاز نبود).

اشتباه 4:
    می تونستیم خیلی قبل تر یه حساب مشترک باز کنیم منو خانمم که نشون بده رابطمون طولانی مدت بود. و از همون حساب واسه bank statement استفاده کنیم.

بعد از آزاد کردن مدرک نامه عدم تعهد و بردم وزارت علوم و تحویلشون دادم.
    خلاصه بعد از کلی کنجار برای تهیه مدارک یه کاور استثنایی آماده کردم و مدارک و تو کلر بووک گذاشتم (تو این پروسه یاد مونیکا تو فرندز می افتادم هی که وسواس خاصی تو categorization داشت ). واقعا تر و تمیز شده بود همه چی.
    سه تا جاب آفر واسه خودم گرفتم (فکن یه درصد اینا به من کار میدادن) و یه جاب آفر واسه خانمم.
    گواهی اشتغال هم اوکی کردم

توضیح5
    : ترجیح میدادم تا این نامه ها به فارسی باشن و ترجمه بشن و مهر ناتی بخورن تا اعتبار بیشتری پیدا کنن.

توضیح 6
    : علاوه بر مهر ناتی کپی اصل مدارک و که به ترجمشون ضمیمه بود و مهر کپی برابر اصل انگلیسی زدم همینجوری واسه محکم کاری (بعید میدونم نیاز باشه).

پایین لیست مدارک و میبینید که تو یه بخش از کاور لتر جا دادم. رنگ نوشته ها با رنگ لیبل های کلر بووک یکیه :

اوله کاور لتر اینجوری بود:

I am ....... the main applicant of this application. I have decided to pursue a PhD program in a world distinguished university, and found the University of Sydney the most appropriate choice for me, and became familiar with Prof. ......... who is one of the leading experts in the field of supply chain management. After applying for admission and scholarship, I have succeeded to get an offer for PhD program as well as Food and Beverage Supply Chain Optimisation Scholarship. (See Doc. No. 8 & 9). The scholarship covers tuition fees, cost of living, and I have prepared the OSHC for me and my wife who is accompanying me in this trip as an additional applicant of this application. However, I have a bank statement which enables me to pay all the trip costs and additional expenses (Doc. No. 26). Please note that my PhD course will start from 1st of March. Furthermore, I have prepared a statement of purpose including my research and working background, purpose of study, my future plan, and other information (See Doc. No. 28). I would like to submit my documents for Postgraduate Research Sector (Subclass 574).

Your prompt action will be highly appreciated in this regard. For any additional documents or clarifications, please contact me directly by cell phone: +98 ...... or my home Tell: +98 ........ or by Email: .......@gmail.com .

Best Regard,

اینم لیست مدارک:
    1. Completed 157A form (See Doc. No. 1)
    2. Completed 1221 form for Meysam ..... the main applicant (See Doc. No. 2)
    3. Completed 1221 form for my wife the additional applicant (See Doc. No. 3)
    4. Supplement for students form (See Doc. No. 4)
    5. Additional information form for Meysam .... (See Doc. No. 5)
    6. Additional information form for my wife (See Doc. No. 6)

7. CoE (See Doc. No. 7)
    8. Offer scholarship and its acceptance form (See Doc. No. 8)
    9. Offer admission and its acceptance form (See Doc. No. 9)

10. Meysam CV (See Doc. No. 10)
    11. True certified copies of my passport (See Doc. 11)
    12. True certified of my birth certificate (See Doc. 12)
    13. Research proposal (See Doc. No. 13)
    14. Certificate of B.Sc. (See Doc. No. 14)
    15. Certificate of M.Sc. (See Doc. No. 15)
    16. Work certificate for Sep 2014 to present-XX Co (See Doc. No. 16)
    17. Work certificate for 2014 to present- XX Co (See Doc. No. 17)
    18. Job offer from XX Co (See Doc. No. 18)
    19. Job offer from XX Co (See Doc. No. 19)
    20. Job offer from XX Co (See Doc. No. 20)

21. My wife CV (See Doc. No. 21)
    22. True certified copies of her passports (See Doc. No. 22)
    23. True certified copies of her birth certificate (See Doc. No. 23)
    24. Work certificate-Feb 2014 to present-XX Co. (See Doc. No. 24)
    25. My wife Job offer from XX Co.. (See Doc. No. 25)

26. Bank statement related to a joint account that belongs to me and my wife (See Doc. No. 26)
    27. Our marriage deed (See Doc. No. 27)
    28. Statement of Propose (SoP) (See Doc. No. 28)

29. Documents relating my brothers and sisters living in Iran (Job letters and telephone bill) (See Doc. No. 29)
    30. Document proving I inherit two apartments from my father (probate and my father birth certificate). The two apartments worth at least xxx Rls. (See Doc. No. 30)
    31. Titles of the two before mentioned apartments. (See Doc. No. 31)

32. Some pictures relating my wife and I 4.5 years relationship (including our wedding pics) (See Doc. No. 32)
    33. A document proving I ranked x in the Nationwide Masters’ Degree Examination 2012 (See Doc. No. 33)
    34. Documents proving my wife is an only child and her parents are living in Iran (Her father birth certificate & their telephone bill) (See Doc. No. 34)
    35. My military service status (Exception for Students studying abroad) (See Doc. No. 35)
    36. Required photographs of me and my wife (See Doc. No. 36)

توضیح 7: در مورد CV من نهایت وسواس و به خرج دادم و یه گانت چارت آخرش گذاشتم که آفیسر بتونه تمام فعالیت های منو با یه نگاه متوجه بشه و هیچ گپی هم نداشت.

با این تفاسیر مدارک عزیز تر از جانم و از طریق یه پست معروف تو دانشگاه شریف که قیمتش 50 درصد ارزونتره قیمت بیرون از دانشگاه فرستادم اردن (20 دسامبر)

دو روز بعد مدارک رسید و سه روز بعد فایل نامبر و گرفتم. امیدوار بودم قبل از تعطیلات بتونم درخواست مدیکال و بگیرم اما مثل خیلی از بچه ها تاخیر دادن و 28 روز طول کشید درخواست مدیکال و از لانا بگیرم. واقعاً دوران استرس زایی بود و اگر از خودم می پرسیدی می گفتم با توجه به دقتی که تو تهیه مدارک کردم باید ویزام زیر 30 روز میومد اما انقد تاخیر تو رسیدن مدیکال! تو این مدت 2 بار با سفارت تماس گرفتم که هر دوبار گفتن مدارک تحت بررسیه و سرمون شلوغه.

توضیح 8:
    هیچ مدرکی ازمون نخواستن موقع مدیکال. هیچی

مدیکال و با بیمارستان آتیه اوکی کردیم. چهارشنبه زنگ زدیم واسه شنبه بهمون نوبت دادن و چهارشنبه مدیکال و ارسال کردن. هزینش حدود 900 تا شد واسه جفتمون و در کمال تعجب آزمایش خون هم گرفتن ازمون منم خیلی کلنجار نرفتم که چرا و اینا مهم نبود برام (واسه همین یه کم هزینه اش از بقیه جاها بیشتره). البته من حاضرم پول بیشتری بدم اما برخورد خوب ببینم (اصلاً منظورم دی نیست )
    به هر حال مدیکال و فرستادن و بعدش 2-3 باری به لانا ایمیل زدم که هر باز جوابمو به خوبی داد تا اینکه بالاخره دیروز ویزام گرنت شد.

توضیح 9:
    بعد از لاج مدارک بلیط رو واسه 1 مارچ رزرو کرده بودیم و قطعی شده بود رزرومون (یعنی پولشو داده بودیم)

اشتباه 5
    : درسته که شروع دوره 2 مارچ بود طبق CoE اما orientation یه هفته قبلش بود که شاید نرسیم بش و میگن خیلی مهمه (ما که ندیدیم)

امیدوارم چیزی و جا ننداخته باشم.
    به امید گرنت ویزای همه ی دوستان
    تنور دلاتون گرم.
    ویرایش توسط meysamr1 : February 16th, 2015 در ساعت 02:31 PM
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)