نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 64 از 112 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1112

موضوع: تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

با سلام

اول از همه از دوستان بابت پیغامهای تبریک شون تو پیغام خصوصی تشکر میکنم.

مثل اینکه رشته ما بی خطر ترین رشته ممکن بوده )‌ Marketing Communications رشته مستر - داشگاه ملبورن . که از زبانشناسی به این رشته تغییر دادیم. یه جورایی غیر مرتبط محسوب میشه.
    و اما مدارکی که برای ویزا ارایه دادیم به این ترتیبه. (اپلیکنت اصلی همسرم هستن که خانومه)

- تافل ۸۴ و جی آر ای ۲۹۰
    - سه تا سند ملکی به نام همسرم (شامل زمین،‌ مغازه،‌ خونه) و یک سند ملکی به نام خودم و یه ماشین به نام همسرم
    - خودم ضامن مالی همسرم شدم و توی محضر یه نامه ضمانت مالی دادم که ترجمه کردیم (ناتی)
    - یه استیتمنت بانکی که سه ماه گردش آخر حساب من رو نشون میداد (میانگین سه ماهه ۳۰۰ میلیون تومن و مانده نهایی ۳۵۰ میلیون تومن)
    - گواهی تمکن مالی هم به همون مبلغ بالا صادر شد با این تفاوت که بانک من بخاطر گردش بالای حسابم و خوش حسابی نزدیک ۷۰۰ میلیون تومن هم اعتبار نقدی (در مجموع یک نزدیک ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومن) برای من در نظر گرفت که اون رو توی گواهی ذکر کرد.
    - یه اس او پی خیلی خوب آماده کردیم که توضیح دادیم چرا و برای چی این رشته رو انتخاب کردیم. بر اساس همون هم سی وی برای همسرم آماده کردیم.
    - گواهی کار برای همسرم که توش قید شده بود دو سال کار مرتبط به رشته ای که انتخاب کرده +‌ یه جاب آفر توی لول سنیور همونن شغل برای اینکه وقتی برگشت دوباره شرکتش حاضره استخدامش کنه.
    - گواهی کار برای من توی شرکتی که توش مشغول به کار (و سهامدار)‌ هستم + سی وی خودم.
    - دو هفته زودتر از لاج کردن مدارک هم رفته بودیم مدیکال داده بودیم که جوابش اومده بود. (که به تفصیل توضیح دادم توی بخش مدیکال تجربمون رو)

یه نکته ای که بود از سفارت با ما تماس گرفتن و یه خانم به زبان فارسی یه سری سوالات که خودمون میدونیم مربوط به جنیون بودن دانشجو هست رو پرسیدن. خانوم من اولش خیلی دست پاچه شد و ازشون خواست که ۱۰ دقیقه دیگه تماس بگیرن که اون ها هم اینکار رو کردن. )

سوال ها هم :‌ یکمی در مورد این رشته برای ما بگو - چرا این رشته رو انتخاب کردی - چرا این رشته تو استرالیا و دانشگاه ملبورن؟‌ وقتی برگشتی میخوای چیکار کنی؟ برنامه بلند مدتت چیه؟ همسرت اونجا چیکار میکنه؟ الان همسرت چیکار میکنه توی ایران؟ و مثل اینکه قانع شد بعدش )

چون بعدش طی تماسی که با وکیلمون داشتیم ایشون عرض کردن که ویزای شما گرنت شده. ایمیلش اومده. بیاین تسویه حساب تا ایمیل رو براتون بفرستم :دی و ما رفتیم مسافرت و الان اومدیم

Junior Member

آقا من مجدد تبریک میگم به شما....امیدوارم ویزا ما هم اوکی بشه
    ماشالله با این مدارک و حساب بانکی که شما دادین باید یه روزه کارتون رو اوکی میکردن... واقعا خیلی کامل بود مدارک ارسالیتون.البته ما هم شرایطمون خیلی شبیه شماست بجز اون مورد حساب بانکی که البته بیشتر از نیاز یک سالمون گذاشتیم....با این مدارکی که فرمودین پس شما گواهی محضری عدم پناهندگی ارائه ندادین؟؟؟ درسته؟

Junior Member

ما دقیقا 12 نوامبر فایل نامبر گرفتیم....بله با سفارت 3 بار تماس داشتم و خداییش هر بار هم با احترام کامل و صبر و حوصله مثال زدنی جواب ما رو دادن و گفتن که تمام مراحل کاری بر اساس ضوابط انجام میشه و شما فقط باید صبر کنید و امیدوار باشید...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک دانشگاه تهران تبدیل انرژی- -PhD Mech. Eng.

فرم اکسپت افر با اسکولارشیپ فرق داره. شما افرتون گرفتید؟ اگر گرفتید همون فرم اکسپت داره باید پرش کنی و برگردونی به دانشگاه و این همون چیزی هست ک در این جمله انگلیسی نوشته شده در همون فرم جایی هست ک سفارتت رو مینویسی. بعد یونی بهت coe میده. اگر نگرفتی باید منتظر باشی تا افرت بگیری بعد این مدارکی ک ازت خاستن. اگر هم افرت پر کردی فرستادی اینو یادت رفته بنویسی یا اطلاعاتت تغییر کرده به یونی ایمیل بزن اپدیت کن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    UTS به من فقط CONDITIONAL LETTER OF OFFER را داده گفته مدرک لیسانس و فوق را بفرست
    بعد یک فرم اکسپت هم تو نامه اسکلارشیپ برای خود اسکالرشیپ داده
    فرم اکسپتی برای افر نداده است؟!؟!؟!؟!
    البته فکر کنم باید منتظر افر باشم بعد ارسال مدارک..درسته؟
    http://www.uts.edu.au/future-student...-and-deferring
    If you have received an unrestricted/unconditional letter of offer from UTS and you wish to accept please complete and return the Acceptance Form included in your letter.

نقل قول نوشته اصلی توسط ponesh50 نمایش پست ها
    ما دقیقا 12 نوامبر فایل نامبر گرفتیم....بله با سفارت 3 بار تماس داشتم و خداییش هر بار هم با احترام کامل و صبر و حوصله مثال زدنی جواب ما رو دادن و گفتن که تمام مراحل کاری بر اساس ضوابط انجام میشه و شما فقط باید صبر کنید و امیدوار باشید...

سلام. ما هم شرایطمون خیلی شبیه شرایط شماست فایل نامبرمون رو 16 نوامبر گرفتیم. و 18 نوامبر HAP ID بهمون دادن و 23 نوامبر ما رفتیم بیمارستان ایرانمهر که بعدا فهمیدیم گویا نیازی به مدیکال نیست و دیروز از بیمارستان با ما تماس گرفتن که نمیتونن نتایج رو وارد کنن! در صورتیکه خودم میتونم با وارد کردن HAP ID وارد سایت emedical بشم. میخوام از سفارت بپرسم که آیا نیازی به نتایج مدیکال هست یا نه ولی تا الان نتونستم با سفارت تماس بگیرم. زنگ میزنم ورمیدارن و قطع میکنن. شما چطوری و از طریق چه شماره ای تماس گرفتید؟ به ایمیل هم که جواب نمیدن.

Junior Member

درووود...من با شماره 88724456
    البته به سختی میگیره.چندین بار باید بگیری شماره رو.
    در ضمن من که زنگ زدم خود سفارت گفت که نیازی به مدیکال دیگه نیست و وکیل شما خلاف قانون عمل کرده که بهتون گفته زودتر مدیکال بگیرید.
    خلاصه اینکه گفت مدیکال دیگه نمیخواد مگر اینکه خود افسر پرونده باهاتون تماس بگیره ویا ایمیل بزنه و ازتون بخواد.در کل اینکه این روزها همش شده استرس برامون.
    امیدوارم شما صبرتون از ما بیشتر باشه حداقل

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

سلام دوستان
    به شدت کمک شما نیاز دارم
    من دکتری می خونم در کانادا ترم اول.....می خواهم از سفارت استرالیا در کانادا قادام کنم برای مقطع دکتری در استرالیا....گفته شده است کسایی که در مقطع مشابه درخواست داده اند سفارت ردشون کرده است؟؟؟؟ چه باید کرد؟ آیا مثلا در قسمت وضعیت فعلی خودم بزنم دارای stuydy permit در کانادا اما استاد مناسب با موضوع تحقیقاتی مشترک نیافته بودم تا اینکه این این دانشگاه استرالیا پذیرش گرفتم!؟!؟!؟!؟!؟ میتونن بفهمن من دانشجو هستم....خواهش دارم کمک کنید
    I spring over the spring with the spring in the spring

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به شدت کمک شما نیاز دارم
    من دکتری می خونم در کانادا ترم اول.....می خواهم از سفارت استرالیا در کانادا قادام کنم برای مقطع دکتری در استرالیا....گفته شده است کسایی که در مقطع مشابه درخواست داده اند سفارت ردشون کرده است؟؟؟؟ چه باید کرد؟ آیا مثلا در قسمت وضعیت فعلی خودم بزنم دارای stuydy permit در کانادا اما استاد مناسب با موضوع تحقیقاتی مشترک نیافته بودم تا اینکه این این دانشگاه استرالیا پذیرش گرفتم!؟!؟!؟!؟!؟ میتونن بفهمن من دانشجو هستم....خواهش دارم کمک کنید
    این کار اصلا توصیه نمیشود. شما ویزای کانادا و استادی پرمیت را براساس پذیرش قطعی و در واقع پیداکردن استاد ار قبل گرفته اید و اینکه چنین مساله ای عنوان کنید که بعد از ورود به کانادا دنبال استاد میگردید چندان منطقی نیست. فهمیدن اینکه شما در کدام دانشگاه کانادا از چه زمانی و در چه شرایطی مشغول به تحصیل بوده یا هستید و اصولا شرایط اقامت قانونی شما در کشور مبدا ابتدایی ترین کاری است که ممکن است در نظر گرفته شود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

میشه بفرمایید دلیل این تغییر عقیدتون برای رفتن به استرالیا اونم از کانادا چیه؟ من هم رشته عمران هستم البته یه مقطع پایین تر...ولی شنیدم که کانادا برای رشته ما جای بسیار مناسبیه، با توجه به اینکه نزدیک آمریکا هم هست و اکثر بچه های رشته عمران بعد از مدتی کوچ میکنن به آمریکا...(هر چند استرالیا هم برای رشته عمران جای مناسبیه)....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ponesh50 نمایش پست ها
    میشه بفرمایید دلیل این تغییر عقیدتون برای رفتن به استرالیا اونم از کانادا چیه؟ من هم رشته عمران هستم البته یه مقطع پایین تر...ولی شنیدم که کانادا برای رشته ما جای بسیار مناسبیه، با توجه به اینکه نزدیک آمریکا هم هست و اکثر بچه های رشته عمران بعد از مدتی کوچ میکنن به آمریکا...(هر چند استرالیا هم برای رشته عمران جای مناسبیه)....
    در مورد سوالتان از دوست عزیز امیدوارم خودشان اگر پاسخ مناسبی دارند بدهند. در مورد توضیحات شما در بخش دوم و سوم مسلما پیداکردن موقعیت شغلی و تحصیلی و... تعیین کننده تر از این هست که در مورد خوب بودن یا بد بودن جا صرفا براساس اسم قضاوت کنید. کافی است نگاهی به تعداد تقاضاهای مهاجرت کشورها و طیف وسیع افراد جابجا شده از هریک از این کشورها به یکدیگر بیندازید و در آن صورت متوجه خواهید شد که نتیجه گیری شما دقیق یا حداقل کامل نیست. ضمن اینکه اگر موقعیت مناسبی در هریک از این کشورها پیداکنید(نظیر فاند و...) مسلما به اینکه کشور دیگر جای بهتری برای کوچ کردن است براساس شنیده های خود از دیگران تصمیم نخواهید گرفت. این موقعیتها در حال حاضر در امریکا و کانادا بسیار محدود است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)