صفحه 153 از 175 نخستنخست ... 53103143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,521 تا 1,530 , از مجموع 1745

موضوع: روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

Junior Member

Unhappy پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط sabrinhayavi نمایش پست ها
    نه فرق میکنه. اطلاعات خاصی نمیدن میگن سرمون شلوغه باید وایسید و تا جواب این چک نیاد نمیتونن در مورد ویزا تصمیم بگیرن! متاسفانه ...
    20 دسامبر به من گفتن تا 14 روز کاری دیگه تازه بهت خبر میدیم آفیسر بهت تعلق گرفت که هنوز هیچ خبری نیست...
    از بچه های فروم میگفتن 18 روزه و دو هفته ای هم ویزاشون اومده البته قبل آگوست... الان دارن مارو عذاب میدن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

سلام. ببخشید من برای ویزای دانشجویی نیوزلند می خواستم اقدام کنم. کسی هست بتواند راهنماییم کنه؟ خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Abdolbaset نمایش پست ها
    دوستان،
    آیا گواهی سوء پیشینه ای که باید واسه سفارت نیوزلند تهیه کنیم با گواهی سوء پیشینه ای که واسه کارهای داخل کشور صادر میشه فرقی داره؟ آیا داشتن پاسپورت برای صدور این گواهی (واسه یه سفارت) شرطه؟
    من خارج از کشور زندگی می کنم و خواستم ببینم واسه تسریع کارا اگه از داخل بگیرم واسه من مشکلی پیش میاد یا نه.

ممنون

سلام . من 2 هفته ی پیش (1 بهمن 97 ) برای گرفتن سو پیشینه برای سفارت نیوزیلند اقدام کردم . پاسپورت نیاز نبود و فقط کارت ملی گرفتن و اسکن کردن اثر تمام انگشت هامو . نیم ساعته تو پلیس +10 همه کارها انجام شد و دقیقا 7 روز بعد پست آورد گواهی سوپیشینه رو . البته 1 ماه فقط اعتبار داره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jaber1987 نمایش پست ها
    20 دسامبر به من گفتن تا 14 روز کاری دیگه تازه بهت خبر میدیم آفیسر بهت تعلق گرفت که هنوز هیچ خبری نیست...
    از بچه های فروم میگفتن 18 روزه و دو هفته ای هم ویزاشون اومده البته قبل آگوست... الان دارن مارو عذاب میدن
    سلام دوست عزیز .هنوز خبری بهتون ندادن؟ منم بعد از دقیقا 63 روز،ایمیل زدم و همین جوابی که به شما دادن بهم گفتن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed84kh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .هنوز خبری بهتون ندادن؟ منم بعد از دقیقا 63 روز،ایمیل زدم و همین جوابی که به شما دادن بهم گفتن.
    سلام.
    ببخشید با تاخیر مینویسم. مدتی درگیر بودم.
    تاریخ 24 ژانویه به من ایمیل دادن که ویزات اپروو شده و فقط مونده پاسپورتتو اسکن کنی. من هم وقت گرفتم برای اولین 5 شنبه بعدیش توی VFS و رفتم با 45 یورو ناقابل پاسپورتمو اسکن کردن.
    و 5 فوریه E-visa برام ایمیل شد. فکر میکنم برای بچه هایی که National security Check میره این مرحله اسکن رو نمیخواد. البته فقط نظر خودمه و در کل خیلی متفاوت عمل میکنن برای پرونده ها.
    تو پست بعدی در مورد vfs و اتفاقاتی که افتاد بیشتر توضیح میدم.
    برای من از 5 اکتبر تا 5 فوریه زمان برد. یعنی دقیقا 124 روز . یا 82 روز کاری!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid4527 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان بنده ۲۶ جون اقدام کردن و روز ۱۳ جولای (۱۸ روز) جوابم اومد که ازم خواستن شهریه رو بپردازم که ویزام رو ارسال کنند. خوشبختانه هیچ ایمیلی راجع به ارسال مدارک اضافه تر و … دریافت نکردم. مجموعا دو ایمیل دریافت کردم. ایمیل روز اول که مدارکم تکمیل شد و ایمیلی که ویزات اماده شده منوط به پرداخت شهریه. بعدا که شهریه رو دادم ویزا الکترونیکی ام توی ۵ روز اومد.

چون من خودم از مطالب دوستان خیلی استفاده کردم به طور خیلی دقیق همه مراحل خودم و توضیح میدم که به درد بقیه دوستان هم بخوره.

مرحله اول این که ترجیحا به سایت www.immigration.govt.nz و به صورت آنلاین برای ویزا اقدام کنید ( البته اگر تنها می خواهید اقدام کنید و همراه ندارید) خود سایت هم توضیحات خیلی خوبی داره. از طریق سایت خیلی راحت با توجه به نوع ویزای درخواستی تون یک اکانت می سازید.

مرحله دوم و اصلی تهیه مدارک مورد نیاز.

من مجرد هستم و فاند هم نداشتم پس مدارکی که میگم برای کیس های مشابه خودم هستش که البته با بقیه کیس ها هم تقریبا ۹۰ درصد یکیه
    چک لیست هایی بسیار زیادی دوستان گذاشتن که میتونید از اون ها استفاده کنید منم مجددا مرور میکنم همه رو.

۱ - عکس - راحت ترین قسمت یک عکسی که خیلی قدیمی نباشه از عکاسی میگیرد یا خودتون اگر امکانشو دارید و فایلشو آپلود می کنید ( این هم لینک توضیحات عکس https://www.immigration.govt.nz/new-...eptable-photos)

۲ - اسکن تمام صفحه های پاسپورت (حتی صفحه های سفید)

۳ - آفر دانشگاه

۴ - فرم ۱۰۱۴ ( فرم مالی ) ( تمام فرم ها رو با یه سرچ ساده میتونید پیدا کنید) (کافیه توی سایت مهاجرت سرچ کنید INZ 1014 فرم براتون میاره که میتونید دانلود کنید)

۴ - ۱ - توی این قسمت من پرینت حساب و تمکن مالی پدرم رو گذاشتم، ظاهرا بر خلاف کشورهای دیگه بانک هم اصلا مهم نیست چی باشه برای من رسالت بود دوستان دیگه هم از بانک های مختلف من دیدم توی پست های قبلی گذاشتن که مشکلی پیش نیومده ( در ضمن شناسنامه پدر به همراه ترجمه رسمی و پاسپورت پدر رو هم همه رو در یک فایل پی دی اف به همرا فرم ۱۰۱۴ و نامه تمکن قرار دادم و آپلود کردم )
    پرینت برای ۶ ماه بود و میانگین ۱۰۰ تومان توی حساب بود که من ماه آخر کردمش ۲۸۰ تومان و پرینت گرفتم

۵ - نامه تمکن مالی از بانک خودم برای نشون دادن اینکه قدرت خرید بلیط دارم ( ۵۰ تومان توی حساب بود و چون گردش لازم نیست کافیه یک روز پول رو بریزید و بردارید)

۶ - وارد کردن کد معاینه پزشکی -
    برای همه لازمه این مورد، یه صبح تا ظهر وقت گرفت البته چون نفر آخر بودم وگرنه کل معاینه + عکس از قفسه سینه + آزمایش ادرار و خون ۳۰ دقیقه طول کشید.
    قبلش زنگ بزنید نوبت بگیرید و حتما پاسپورت هم همراه خودتون ببرید. در آخر به شما یک کد میدن که شما کد رو توی سایت وارد میکنید اونا بر اساس کد به اطلاعات پزشکی شما دسترسی پیدا می کنند.
    تهران ، اصفهان ، مشهد و شیراز انجام میدند که اطلاعات بیمارستان هاش اینجا هستش (https://www.immigration.govt.nz/new-...al-examination)

۷ - گواهی عدم سوپیشینه ##‌ به همرا ترجمه رسمی#‌# - این مورد رو زودتر از همه انجام بدید به نظر من اول برید دنبال این چون برای من ۲۲ روز طول کشید تا بیاد البته به چند تا تعطیلی هم خورد. بعضی ها اینجا گفته بودن حتما از تهران باید انجام داد و فلان پلیس +۱۰ من هم همین کار رو کردم ولی فکر نکنم اصلا فرقی بکنه از کجا باشه به نظرم از شهر خودتون انجام بدید پروسه اش از تهران هم زودتر انجام میشه.

۸ - کارت معافیت یا انجام خدمت سربازی ##‌ به همرا ترجمه رسمی#‌# - من معاف شده بودم هیچ توضیحی هم ندادم چرا معاف شدم.

۹ - BONA FIDA - مثل انگیزش نامه میمونه. در اصل باید توضیح بدید چیکار میخاهید بکنید و بیشتر به این موضوع اشاره کنید که بعد از اتمام تحصیل دوست دارید برگردید ایران. توی مرحله هایی که به صورت آنلاین پر میکنید یه قسمتی هست سه تا سوال پرسیده من همون جواب ها رو مقداری بسط دادم و اینجا هم نوشتم به علاوه این که از محلی که تدریس میکردم نامه گرفتم که من و میخان بعد از دکترا استخدام کنند و با من همکاری کنند، شما هم اگر بتونید همچین نامه ای بگیرید به نظرم خیلی عالی هستش.

تا اینجا مدارکی بود که سایت مهاجرت به صورت اجباری از شما میخاد از اینجا به بعد مدرکی ذکر نشده ولی بر اساس تجربه دوستان قبلی حتما این ها رو هم اضافه کنید

۱۰ - شناسنامه ##‌ به همرا ترجمه رسمی#‌#

۱۱ - کارت ملی ##‌ به همرا ترجمه رسمی#‌#

۱۲ - دیپلم ##‌ به همرا ترجمه رسمی#‌#

۱۳ - پیش دانشگاهی ##‌ به همرا ترجمه رسمی#‌#

۱۴ - لیسانس ##‌ به همرا ترجمه رسمی#‌#

۱۵ - فوق لیسانس ##‌ به همرا ترجمه رسمی#‌#

۱۶ - آدرس ۵ سال اخیر ( آدرس - کد پستی - شماره تلفن و …)

۱۷ - فرم INZ 1200 - این فرم هم با یه سرچ ساده پیدا میشه، تقریبا همه سوال ها شو میپرسه توی خود سایت ولی به توصیه دوستان توی همین فروم من هم پر کردم حالا لازم بود یا نه نمیدونم.

۱۸ - پایان نامه ارشد - من چون به انگلیسی بود کلشو فرستادم ، این هم از اون دسته مدارکی هستش که دوستان قبلی توصیه کردن

۱۹ - پروپوزال دکترا - این هم از اون دسته مدارکی هستش که دوستان قبلی توصیه کردن.

۲۰ - مدرک آیلتس - نخواسته بود ولی من فرستادم

۲۱ - رزومه هم بعضی دوستان گفتن بفرستیم بهتره که منم ضمیمه کردم.

نکته ۱ : من هیچ مهری به غیر از مهر دارالترجمه روی مدارکم نزدم.
    نکته ۲ : هزینه بررسی ویزا ( ۲۷۰ دلار نیوزلند) باید یه صورت اینترنتی پرداخت کنید.

دوستان کسی سوالی داشت در خدمتم .
    نقل قول نوشته اصلی توسط parinazdd نمایش پست ها
    سلام. ببخشید من برای ویزای دانشجویی نیوزلند می خواستم اقدام کنم. کسی هست بتواند راهنماییم کنه؟ خیلی ممنون
    سلام. بهتون تبریک میگم بابت پذیرش. بچه ها تو صفحه های قبل واااقعا قشنگ همه چیز رو با جزئیات کامل توضیح دادن. این پست رو بخونید واقعا کامل گفته همه چیزو.
    جدیدا یه مرحله اضافه شده که توی مرکز VFS انجام میشه و در مرحله بعدی هست. امیدوارم هرچی زود تر ویزاتونو سابمیت کنید و خبرای خوب بشنوید.

فقط اینو اضافه کنم که اگر فاند دارید میتونید به جای تمکن مالی نامه دانشگاه رو قرار بدین. اما برای تمکن مالی خرید بلیط برگشت باید یه مبلغی پول توی حسابتون بزارید پرینت بگیرید و بعدش میتونی بردارید از حساب. , و اینکه مبلغ پرداختی برای ویزا از 270 دلار نیوزیلند شده 295 دلار نیوزیلند. و 45 یورو هم باید به vfs بدین اگر به اونجا نیاز بشه.

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان.
    ویزای من هم بالاخره بعد از 4 ماه اومد. بر اساس گفته اداره مهاجرت نیوزیلند از ماه نوامبر تا مارچ سرشون خیلی شلوغه و زمان صدور ویزا طولانی تر از زمان های دیگست.
    من از تجربیات بچه ها خیلی استفاده کردم و لازم میدونم تجربه خودمو هم به شما انتقال بدم.
    تقریبا همه جزئیات مورد نیاز برای اپلای کردن توی پست های قبلی هست و من واااقعا از دوستانی که تجربیاتشونو به اشتراک گذاشتن تشکر میکنم چون خیلی تو همه چیز کمک کرد. برای اینکه تکرار مکررات نشه من موردی رو میگم که کمتر در موردش صحبت شده که البته در این زمینه هم بچه ها زحمت کشیدن اما برای اینکه مشکلی که برای من پیش اومد برای دوستان بعدی پیش نیاد این رو هم اضافه میکنم.
    بعد از حدودا سه ماه و نیم انتظار یه ایمیل برام اومد که به نزدیک ترین مرکز VAC در کشورتون مراجعه کنید تا ویزاتون اسکن بشه. اسم این مرکز VFS هست که کار ویزای چند کشور دیگه رو هم انجام میده. فقط میتونید با ایمیل نوبت بگیرید. این لینک کامل توضیح میده چطور این کار رو بکنید. http://www.vfsglobal.com/NewZealand/...pointment.html آدرسشونم هست تهران. میدان آرژانتین خیبان الوند، خیابان راشل کوری، پلاک 11.

چون بچه ها این مورد رو توضیح دادن من زیاد وارد جزئیات نمیشم و تجربه خودم رو میگم. برای رفتن به VFS حتما پرینت 3 تا ایمیل همراهتون باشه. 1- پرینت تایید Appointment که خودشون میدن 2- ایمیلی که آفیسرتون براتون فرستاده و خواسته اسکن پاسپورت رو انجام بدین. و 3-ایمیلی که اولین روز برای تایید سابمیت شدن ایمیلتون اومده همراهتون باشه. برای همین مدارک 2 بار من رو فرستادن تا خیابون بعدی پرینت بگیرم!! که کلی استرس بهم داد. در واقع میخواستن اپلیکیشن نامبر و نامه اپروو شدن ویزام از طرف افیسر رو داشته باشن برای پرونده سازی.
    نگهبان اونجا اولش بهم گفت Thank you letter رو پرینت بگیر بیار!!! که بعد کلی صحبت با کارمنداش و نشون دادن ایمیل های مختلف متوجه شدم چی میخوان.
    هر سوالی باشه در خدمتتون هستم و براتون آرزوی موفقیت دارم.

Junior Member

سلام.
    ببخشید با تاخیر مینویسم. مدتی درگیر بودم.
    تاریخ 24 ژانویه به من ایمیل دادن که ویزات اپروو شده و فقط مونده پاسپورتتو اسکن کنی. من هم وقت گرفتم برای اولین 5 شنبه بعدیش توی VFS و رفتم با 45 یورو ناقابل پاسپورتمو اسکن کردن.
    و 5 فوریه E-visa برام ایمیل شد. فکر میکنم برای بچه هایی که National security Check میره این مرحله اسکن رو نمیخواد. البته فقط نظر خودمه و در کل خیلی متفاوت عمل میکنن برای پرونده ها.
    تو پست بعدی در مورد vfs و اتفاقاتی که افتاد بیشتر توضیح میدم.
    برای من از 5 اکتبر تا 5 فوریه زمان برد. یعنی دقیقا 124 روز . یا 82 روز کاری!!!
    از صمیم قلب بهت تبریک می گم. خبر خیلی خوبی بود. و ممنون واسه به اشتراک گذاشتن. پس شما بعد از ایمیلی که زدن و گفتن بعد از14 روز کاری بهتون خبر می دن، دیگه ایمیلی دریافت نکردین تا 24 ژانویه، درسته؟
    به نظرت منم دیگه ایمیل ندم تا 3-4 هفته دیگه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed84kh نمایش پست ها
    از صمیم قلب بهت تبریک می گم. خبر خیلی خوبی بود. و ممنون واسه به اشتراک گذاشتن. پس شما بعد از ایمیلی که زدن و گفتن بعد از14 روز کاری بهتون خبر می دن، دیگه ایمیلی دریافت نکردین تا 24 ژانویه، درسته؟
    به نظرت منم دیگه ایمیل ندم تا 3-4 هفته دیگه؟
    ممنون از تبریکتون. امیدوارم هرچی زودتر ما بهتون تبریک بگیم.
    آخرین بار کی بهتون پیام دادن و دقیقا چی گفتن؟
    البته 24 ژانویه به من گفتن تو صف تخصیص افیسر هستم و هنوز بهم آفیسر تعلق نگرفته و سعی میکنیم تا 14 روز کاری بعد بهتون خبر بدیم. که بعدا هم وقتی من دوباره پیگیر شدم یکی دو روز دیگه آفیسرم میل داد که من آفیسرت شدم. فرداشتم میل داد که اپروو شد و برای اسکن برو.

Junior Member

Post پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

ممنون از تبریکتون. امیدوارم هرچی زودتر ما بهتون تبریک بگیم.
    آخرین بار کی بهتون پیام دادن و دقیقا چی گفتن؟
    البته 24 ژانویه به من گفتن تو صف تخصیص افیسر هستم و هنوز بهم آفیسر تعلق نگرفته و سعی میکنیم تا 14 روز کاری بعد بهتون خبر بدیم. که بعدا هم وقتی من دوباره پیگیر شدم یکی دو روز دیگه آفیسرم میل داد که من آفیسرت شدم. فرداشتم میل داد که اپروو شد و برای اسکن برو.
    من 29 نوامبر آنلاین اپلای کردم. 5 دسامبر گفتن که بررسی اولیه انجام شد، آدرس 5 سال اخیر زندگی رو بفرست. منم فرستادم. دیگه خبری نشد و من 4 فوریه به همون ایمیل آدرس زدم که می خوام فالو آپ کنم پروندمو. بعد از 30 دقیقه ایمیل زیر رو فرستاد

Thank you for your email.

I have checked on your application and at the moment it is sitting in our actionable queue awaiting an officer to assess it. As we have a high volume of applications our officers are busy, but will endeavour to send an update within 14 working days of being allocated

به نظرتون کی دوباره ایمیل بدم؟اصلا لازمه ایمیل بدم اگه خبری نشد؟.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)