صفحه 17 از 175 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1745

موضوع: روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

از بچه ها واسه پیام هاشون ممنونم.
    آفیسر من Christopher Vermeulen بود که ادم خوبیه.
    دو تا مورد از تجربه خودم رو در ادامه نوشتم، شاید به درد اونایی که هنوز مدارکشونو نفرستادن بخوره، هرچند که اصلا نمیشه این تجارب رو معیار و ملاک قرار داد و یا حتی از اونها نتیجه گیری قطعی کرد.

ویزای من طی مدت 85 روز اپروو شد. توی یکی از پستا، یکی از کاربرا اشاره کرده بود که مدارکتونو حتما دسته بندی کنید و کتگوری شده به پست تحویل بدید. من دقیقا این کار رو کردم و واسه هر دسته از مدارکم، یک پوشه دکمه دار جدا تهیه کردم و روی پوشه هم محتویات پوشه که روی یک کاغذ به اندازه کف دست پرینت شده بود، چسبوندم. روی هر کدوم از این لیست ها هم ددلاین بورسیه و پذیرشم رو نوشتم تا شاید با توجه به اینکه ددلاین تا اول ماه مارس بود، بتونم افیسر رو تحت تاثیر قرار بدم که مدارکم رو سریعتر بررسی کنه. البته این احتمال هم وجود داشت که مدارک قبل از رسیدن به دست افیسر، ار درون اون پاکتها بیرون بیاد و پاکتها به دست افیسر نرسه.

بعدا وقتی آفیسر بهم ایمیل زد و گفت که مدارکمو داره بررسی میکنه، خودش اشاره کرده بود که با توجه به اینکه ددلاین من نزدیکه، سعی میکنه مدارکمو سریعتر بررسی کنه. هرچند، ممنکه نامه پذیرش و بورس رو دیده و به واسطه اون، متوجه ددلاین نزدیک من شده و پوشه ها و برچسیهای روشون تاثیری نداشتن.

یک کار دیگه هم که کردم این بود که در پروپوزالم، سعی کردم که نشون بدم موضوع تحقیق من در کشاورزی کاربرد داره و در نامه مربوط به بعد از تحصیل، اشاره کردم که چون در شهر من وضعیت کشاورزی خوبه ولی هنوز روشهای سنتی داره اجرا میشه، من قصد دارم که برگردم به شهرم و از چیزایی که طی تحصیل یاد گرفتم، در بهبود کارایی کشاورزی شهرم استفاده کنم. با توجه به اینکه چندتا از بچه ها گفته بودن واسه آفیسر و بررسی کنندگان مدارک، مهمه که اموخته های من در نیوزلند، کاربرد نظامی نداشته باشه، امیدوار بودم که این کار در منحرف کردن ذهن اونا تاثیر داشته باشه.

در مورد سابقه کاری، با توجه به اینکه چندسال حق التدریس در دانشگاه ها کار کرده بودم و مدرک مناسبی واسه اثبات این ادعا نداشتم، در فرم ها گفتم که این مدت خصوصی تدریس کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Raha_228 نمایش پست ها
    تبریک میگم برای ویزا

آیا شما مدارکتون فرستاده شده بود ولینگتون یا دبی بررسی شده؟

ممنون
    ممنونم
    من مدارکو فرستادم واسه دبی که خودشون دو سه روز بعد ایمیل زدن و گفتن که مدارک رو فرستادن واسه ولینگتون

Junior Member

لطفا دوستانی که لیبل ویزاشون اومده راهنمایی کنن:

الان که ویزای من اپروو شده آیا ضرورتی داره که من سریعا پاسمو تحویل سفارت تهران بدم یا نه عجله زیادی برا این کار نیس؟

مشکل من الان اینه که آیا باید همین هفته و تا قبل تعطیلات عید پاس رو تحویل سفارت تهران بدم یا نه میتونم بعد از تعطیلات هم بفرستم پاس رو و مشکلی پیش نمیاد؟ کیس آفیسر فقط گفته که as soon as possible پاس رو بفرست به دبی و هیچ تاریخ دقیقی قید نکرده.

سوال دوم اینکه کسی اطلاع داره که ساعات کاری سفارت در تهران در تعطیلات عید به چه صورت؟ چه روزهایی تعطیل هستن؟

نکته سوم اینکه در صفحات قبل این فروم موضوعی رو دیده بودم که بعضی دوستان گفته بودن که در ویزاشون قید شده که باید حتما تا قبل از 1 تاریخ مشخص وارد نیوزیلند بشید و الا ویزا باطل میشه بعد از اون تاریخ. در چه صورت میشه مطلع شد که ویزای من هم این شرط رو داره یا نه؟ کیس آفیسر در اپرووال لتر و ایمیلش چیزی راجب این موضوع نگفته. آیا این موضوع رو سفارت دبی مشخص میکنه یا کیس آفیسر. بهش ایمیل زدم ولی هنوز جوابی نداده.

و در آخر، آیا همچنان سفارت تهران تنها 2شنبه ها پاس هارو تحویل میگیره برا لیبل و تنها هم 2شنبه هفته بعدش پاس رو بهمراه ویزا تحویل میده؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    osmaina University in chemical engineering

سلام

ویزا اپرود

دکترا مهندسی شیمی دانشگاه کنتربری بدون بورسیه

۲۸ august ارسال مدارک به دبی
    هفته بعد دریافت نامه از سفارت دبی و اینکه مدارک به ویلینگتون ارسال شده
    26 نوامبر تعیین افیسر بعد از ۳ ماه
    ۱۲ مارس تایید ویزا ولی باز گفته ادمیشن با تاریخ جدید بفرست

افیسر CHRIS VERMEULEN ظاهرا افیسر خوبیه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    osmaina University in chemical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط SaeedEyvazi نمایش پست ها
    از دوستان کسی هست که نهاد انجام خدمت سربازیشان (ارتش- نیروی انتظامی و ....) و طول مدت خدمت سربازیشان برای اداره مهاجرت مورد سوال بوده/شده باشد؟

دوستان اگر تجربه ای در این زمینه دارید مرا هم در جریان بذارید.

ممنون
    بنده در نیروی انتظامی خدمت کردم و ۲ ماه کسر خدمت بنا به منطقه محروم و مدرک لیسانس کم شد . هیج سوال خواصی از من نپرسید . ترجمه کردم و در فرمی که داده بودن به انگلیسی درجه و قسمتی که خدمت کردم نوشتم. همین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asad_karim نمایش پست ها
    سلام

ویزا اپرود

دکترا مهندسی شیمی دانشگاه کنتربری بدون بورسیه

۲۸ august ارسال مدارک به دبی
    هفته بعد دریافت نامه از سفارت دبی و اینکه مدارک به ویلینگتون ارسال شده
    26 نوامبر تعیین افیسر بعد از ۳ ماه
    ۱۲ مارس تایید ویزا ولی باز گفته ادمیشن با تاریخ جدید بفرست

افیسر CHRIS VERMEULEN ظاهرا افیسر خوبیه

سلام تبریک میگم.

آره موافقم. واقعا Vermeulen آفیسر خوبیه نسبتا. شما چهارمین نفری که در این فروم اخیرا مدارکت توسط ایشون داشته بررسی میشده تا جایی که اطلاع دارم.

فقط چیزی که هنوز برای من معماست اینکه چرا ipb در قبال مدارک و اپلیکنتهای متفاوت رفتار متفاوتی داره. مثلا من که دکترای ریاضی 105 روزه اومد. دوست دگه در این فروم دکترای کامپیوتر 85 روزه اومد و شما دکترای شیمی و بیشتر از 6 ماه انتظار کشیدین در حالی که مدارک هر 3نفرمون توسط 1 آفیسر بررسی شده!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ABABIL1985 نمایش پست ها
    سلام تبریک میگم.

آره موافقم. واقعا Vermeulen آفیسر خوبیه نسبتا. شما چهارمین نفری که در این فروم اخیرا مدارکت توسط ایشون داشته بررسی میشده تا جایی که اطلاع دارم.

فقط چیزی که هنوز برای من معماست اینکه چرا ipb در قبال مدارک و اپلیکنتهای متفاوت رفتار متفاوتی داره. مثلا من که دکترای ریاضی 105 روزه اومد. دوست دگه در این فروم دکترای کامپیوتر 85 روزه اومد و شما دکترای شیمی و بیشتر از 6 ماه انتظار کشیدین در حالی که مدارک هر 3نفرمون توسط 1 آفیسر بررسی شده!!!!!!
    احتمالا به خاطر متفاوت بودن زمان اکسترنال وریفیکیشن که دست آفیسر نیست.
    مهرداد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a_arghavani نمایش پست ها
    از بچه ها واسه پیام هاشون ممنونم.
    آفیسر من Christopher Vermeulen بود که ادم خوبیه.
    دو تا مورد از تجربه خودم رو در ادامه نوشتم، شاید به درد اونایی که هنوز مدارکشونو نفرستادن بخوره، هرچند که اصلا نمیشه این تجارب رو معیار و ملاک قرار داد و یا حتی از اونها نتیجه گیری قطعی کرد.

ویزای من طی مدت 85 روز اپروو شد. توی یکی از پستا، یکی از کاربرا اشاره کرده بود که مدارکتونو حتما دسته بندی کنید و کتگوری شده به پست تحویل بدید. من دقیقا این کار رو کردم و واسه هر دسته از مدارکم، یک پوشه دکمه دار جدا تهیه کردم و روی پوشه هم محتویات پوشه که روی یک کاغذ به اندازه کف دست پرینت شده بود، چسبوندم. روی هر کدوم از این لیست ها هم ددلاین بورسیه و پذیرشم رو نوشتم تا شاید با توجه به اینکه ددلاین تا اول ماه مارس بود، بتونم افیسر رو تحت تاثیر قرار بدم که مدارکم رو سریعتر بررسی کنه. البته این احتمال هم وجود داشت که مدارک قبل از رسیدن به دست افیسر، ار درون اون پاکتها بیرون بیاد و پاکتها به دست افیسر نرسه.

بعدا وقتی آفیسر بهم ایمیل زد و گفت که مدارکمو داره بررسی میکنه، خودش اشاره کرده بود که با توجه به اینکه ددلاین من نزدیکه، سعی میکنه مدارکمو سریعتر بررسی کنه. هرچند، ممنکه نامه پذیرش و بورس رو دیده و به واسطه اون، متوجه ددلاین نزدیک من شده و پوشه ها و برچسیهای روشون تاثیری نداشتن.

یک کار دیگه هم که کردم این بود که در پروپوزالم، سعی کردم که نشون بدم موضوع تحقیق من در کشاورزی کاربرد داره و در نامه مربوط به بعد از تحصیل، اشاره کردم که چون در شهر من وضعیت کشاورزی خوبه ولی هنوز روشهای سنتی داره اجرا میشه، من قصد دارم که برگردم به شهرم و از چیزایی که طی تحصیل یاد گرفتم، در بهبود کارایی کشاورزی شهرم استفاده کنم. با توجه به اینکه چندتا از بچه ها گفته بودن واسه آفیسر و بررسی کنندگان مدارک، مهمه که اموخته های من در نیوزلند، کاربرد نظامی نداشته باشه، امیدوار بودم که این کار در منحرف کردن ذهن اونا تاثیر داشته باشه.

در مورد سابقه کاری، با توجه به اینکه چندسال حق التدریس در دانشگاه ها کار کرده بودم و مدرک مناسبی واسه اثبات این ادعا نداشتم، در فرم ها گفتم که این مدت خصوصی تدریس کردم.
    یه نکته ای رو بگم. اون آفیسر خودش هم میدونه که خیلی از ماهایی که میایم اینجا دیگه برنمیگردیم و از اونجایی که کشاورزی یه شدت در نیوزیلند مهمهههه شاید آفیسر به این فکر کرده که پس موضوع کاریتون خیلی واسه این کشور مفیده و شاید همین هم یه تاثیری داشته
    به هر حال موفق باشید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ABABIL1985 نمایش پست ها
    سلام تبریک میگم.

کاملا منطقیه چون شیمی جز رشته های حساسه

Junior Member

سلام دوستان،

بررسی پرونده ی من از 3 فوریه شروع شد و دیروز ( یعنی 15 مارچ) ویزام اومد. کل پروسه 42 روز طول کشید. اسم آفیسرم Catriona Kaio بود و اصلا با هم در تماس نبودیم. فقط ایمیل زد که ویزاتون اومده و پاستون رو بدید به سفارت. چند نکته از تجربه ی خودم برای دوستانی بگم که هنوز مدارکشون رو نفرستادن. شاید کمکی باشه. چون خودم خیلی گیج بودم و نگران.

1. در یک بخشی از این سایت (مربوط به روادید دانشجویی نیوزلند)، در قسمت سوالات متداول، یک لیست آوردن از کل مدارکی که باید بفرستیم که ویزا سریع بیاد. من مدارکم رو براساس اون لیست آماده کردم و بسیار مفید بود. پیشنهاد می کنم یک نگاه بهش بندازین و همشو برای اداره مهاجرت بفرستید و فقط به مدارک اولیه ای که خودشون گفتن اکتفا نکنید. این هم لینکش هست:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...84%D9%86%D8%AF

2. من مدارکم رو دسته بندی کردم. مثلا تو پوشه های پلاستیکی جدا مدارک آموزشی، سابقه کاری، مدارک مالی، پروپوزال و غیره رو همه رو طبقه بندی کردم. روی هر یک از پوشه ها لیبل زدم و بعد از Letter of Intent یک لیست از کل مدارکم گذاشتم و بعد پوشه ها رو بر اساس اون لیست مرتب کردم و همه رو در یک پوشه ی دکمه دار گذاشتم. روی پوشه ی دکمه دار هم با کاغذ پشت چسب دار اسمم و شماره پاسپورتم رو نوشتم. به هر حال، هرچه مرتب تر باشه کارتون سریع تر انجام میشه.

3. هرجا احساس کردید به مشکلی برخوردید و نیاز به کمک دارید، از خانمی که توی سفارت نیوزلند در ایران هست کمک بگیرید. ایشون بسیار واضح صحبت می کنند و خیلی هم کمک می کنند. شماره سفارت رو هم که می دونید.

4. سعی کنید فرم های ویزاتون رو با نرم افزار Foxit Reader پر کنید و ترجیحا با یک رنگ مثل آبی تیره. اینطوری هم می تونید کلی اصلاحش کنید. هم بسیار تمیز تر خواهد بود.

برای همتون آرزوی موفقیت می کنم و سال نو هم مبارک باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)