صفحه 19 از 175 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1745

موضوع: روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط sephora نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    همسر من برای ویزای دانشجویی اپلیکشنش دوم مارس لادج شد در سنگاپور چون ما مالزی هستیم و از مالزی اقدام کردیم . ۱۷ مارس از یک آفیسر در تایلند ایمیل دریافت کردیم که فرم اطلاعات اضافه رو خواسته بود و یک هفته بعدش ایمیل داد که مدارکمون رو برای پروسه فرستاده نیوزیلند. هرچقدر ازش پرسیدم چقدر طول میکش این پروسه جواب درست نداد و گفت آفیسر جدید از نیوزیلند باهاتون تماس میگیره . رشتهٔ شوهرم مهندسی‌ مکانیک هست و برای دکترا اقدام کرده، می‌خواستم ببینم کسی‌ اینجا هست که تجربه داشته باشه که اگر از خارج از ایران اقدام کنیم چقدر طول میکشه پروسهٔ ویزا ؟ ،، من اوایل فکر می‌کردم ۱۰ روز کاری طول میکشه ولی‌ بعد که مطالعه کردم این سایت رو و میبینم که چقدر برای همه طول کشیده ترسیدم ، چون ما برنامه ریزیمون رو روی حد اکثر یک ماه کرده بودیم و الان خیلی‌ نگرانیم ، خیلی‌ محبت می‌کنید اگر تجربیاتتون رو تقسیم کنید ، و اینک8ه خیلی‌‌ها در اینجا نوشته بودند که از دبی بهشون ایمیل میزنند و میگند که مدارک رو فرستادن IPB ولی‌ به ما فقط گفتند که مدارکمون به نیوزیلند فرستاده خواهد شد ،
    IPB نام واحدی در اداره مهاجرت نیوزلند در ولینگتون هست که معمولاً پرونده دانشجویی کشورهای خاصی از جمله ایرانی ها که می خواهند در رشته های خاصی که مهندسی مکانیک هم مشمول آن هست بررسی می کند. بهتر است تقریباً مطمئن باشید که کار بررسی پرونده شما بیشتر از یک ماه طول می کشد خودتان را برای حداکثر 8 ماه انتظار آماده کنید. حرص نخورید خیلی هم با ایمیل زدن به مسئول پرونده ای که ممکن است ظرف یک ماه دیگر از شما مدارک تکمیلی بخواهد درخواست تسریع ندهید چون که فایده ای تقریباً ندارد. خیلی هم فرقی ندارد که از کجا برای ویزا اقدام کرده اید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Raahnamaaee نمایش پست ها
    IPB نام واحدی در اداره مهاجرت نیوزلند در ولینگتون هست که معمولاً پرونده دانشجویی کشورهای خاصی از جمله ایرانی ها که می خواهند در رشته های خاصی که مهندسی مکانیک هم مشمول آن هست بررسی می کند. بهتر است تقریباً مطمئن باشید که کار بررسی پرونده شما بیشتر از یک ماه طول می کشد خودتان را برای حداکثر 8 ماه انتظار آماده کنید. حرص نخورید خیلی هم با ایمیل زدن به مسئول پرونده ای که ممکن است ظرف یک ماه دیگر از شما مدارک تکمیلی بخواهد درخواست تسریع ندهید چون که فایده ای تقریباً ندارد. خیلی هم فرقی ندارد که از کجا برای ویزا اقدام کرده اید

اگر قرار هست انقدر طول بکشه پس چرا از ما اصل پاسپورت رو خواستند ، و حتا اصل پاسپرتمون رو فردا میفرستند نیوزلند ، تاحالا کسی‌ اصل پاسپرتشو فرستاده ؟

Junior Member

اگر قرار هست انقدر طول بکشه پس چرا از ما اصل پاسپورت رو خواستند ، و حتا اصل پاسپرتمون رو فردا میفرستند نیوزلند ، تاحالا کسی‌ اصل پاسپرتشو فرستاده ؟
    سلام. سال نو شما مبارک.
    حقیقتش هیچ برنامه زمانی خاصی نمیشه تعریف کرد. مدارک اکثر ایرانی ها در ipb بررسی میشه به جز موارد کمی که بسته به پروپوزال، رزومه و سوابق کاری و تحصیلی در همون سفارت اولیه بررسی میشن و ویزا از همونجا صادر میشه. اینکه ایمیلی دریافت نکردین راجع به ارسال مدارک به ipb اصلا جای نگرانی نیس چون برای خود من و خیلی های دگه همین اتفاق افتاده. بهرحال به نظر من شما زمان بیشتری از 1 ماه نیاز دارین و پیشنهاد من اینه که برنامه ریزیتونو برای بیشتر از 1 ماه قرار بدید. این موضوع تا حدی به این بستگی داره که آیا اسکالرشیپ دارین یا نه؟ اگ نه، زمان انتظار شدیدا زیاد میشه متاسفانه. در مرد خودم 1 ماه پس از دریافت ایمیل از ولینگتون ویزام اپروو شده و 2 ماه بعد از لادج مدارکم در دبی از آفیسر ایمیل دریافت کردم.

در مورد پاس بهتر بود که تحویل نمیدادین ولی خب من از قوانین سفارتهای سنگاپور و تایلند اطلاعی ندارم. در مورد کشورهای دگه فرستادن پاس طبیعی هستش ولی سفارت تهران و دبی از ایرانی ها پاس تحویل نمیگیره. شاید بهمین دلیل از شما پاس رو گرفتن چون اطلاع نداشتن که نباید پاس رو بدین. اگ هنوز پاستون رو ارسال نکردن مراجعه کنین و پاس رو بگیرید. شما حداقل تا تماس آفیسر مربوطه از ولینگتون کار خاصی نمیتونین انجام بدین.

موفق باشید

Junior Member

تو فرم 1012 سكشن D جمله زير رو نوشته :
    Police certificates must be less than six months old when you submit them to Immigration New Zealand.

به نظرم منظورش اينه كه سوء پيشينه حداكثر براي 6 ماه قبل بايد باشه در حاليكه تو فروم ميگن حداكثر براي يك ماه قبل بايد باشه. بالاخره كدوم درسته ؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز

دو سوال دارم که شاید کمی پیش پا افتاده باشند:
    1. آیا مدارکی که فارسی هستند مثل کارت ملی و عدم سوء پیشینه و ... را باید ترجمه کنیم و ترجمه شده اش را ارسال کنیم؟
    2. در مورد پرداخت وجه بررسی مدارک هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم چون من به مستر یا ویزا کارت و ... دسترسی ندارم. به نظر شما چه روشی مناسب تر است؟

با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط credit نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

دو سوال دارم که شاید کمی پیش پا افتاده باشند:
    1. آیا مدارکی که فارسی هستند مثل کارت ملی و عدم سوء پیشینه و ... را باید ترجمه کنیم و ترجمه شده اش را ارسال کنیم؟
    2. در مورد پرداخت وجه بررسی مدارک هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم چون من به مستر یا ویزا کارت و ... دسترسی ندارم. به نظر شما چه روشی مناسب تر است؟

با تشکر
    1- كارت ملي ، شناسنامه و سوء پيشينه رو بايد ترجمه و تاييد بكنيد.
    2- وجهي كه بابت ويزا مي پردازيد 195 يورو هست كه بايد بصورت نقدي به سفارت تهران پرداخت بشه و فيش اون داخل مدارك باشه. 15 يورو هم بايد براي كپي برابر اصل پاسپورت مي پردازيد. اگه بخواهيد ساير مدارك رو هم برابر اصل كنيد بايستي بابت هر مدرك 5 يورو بپردازيد البته سفارت مداركي رو تاييد مي كنه كه مهر وزارت خارجه داشته باشن. در ضمن سفارت مدرك آيلتس رو برابر اصل نمي كنه و بايد به دارالترجمه بگيد كه برابر اصلش كنه.
    بطور كلي بايستي كليه مبالغ فوق رو بصورت نقدي به سفارت تهران بپردازيد و فيش دريافت كنيد.

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    همسر من برای ویزای دانشجویی اپلیکشنش دوم مارس لادج شد در سنگاپور چون ما مالزی هستیم و از مالزی اقدام کردیم . ۱۷ مارس از یک آفیسر در تایلند ایمیل دریافت کردیم که فرم اطلاعات اضافه رو خواسته بود و یک هفته بعدش ایمیل داد که مدارکمون رو برای پروسه فرستاده نیوزیلند. هرچقدر ازش پرسیدم چقدر طول میکش این پروسه جواب درست نداد و گفت آفیسر جدید از نیوزیلند باهاتون تماس میگیره . رشتهٔ شوهرم مهندسی‌ مکانیک هست و برای دکترا اقدام کرده، می‌خواستم ببینم کسی‌ اینجا هست که تجربه داشته باشه که اگر از خارج از ایران اقدام کنیم چقدر طول میکشه پروسهٔ ویزا ؟ ،، من اوایل فکر می‌کردم ۱۰ روز کاری طول میکشه ولی‌ بعد که مطالعه کردم این سایت رو و میبینم که چقدر برای همه طول کشیده ترسیدم ، چون ما برنامه ریزیمون رو روی حد اکثر یک ماه کرده بودیم و الان خیلی‌ نگرانیم ، خیلی‌ محبت می‌کنید اگر تجربیاتتون رو تقسیم کنید ، و اینکه خیلی‌‌ها در اینجا نوشته بودند که از دبی بهشون ایمیل میزنند و میگند که مدارک رو فرستادن IPB ولی‌ به ما فقط گفتند که مدارکمون به نیوزیلند فرستاده خواهد شد ،
    سلام
    من هم مالزی هستم و قصد دارم که این هفته یا هفته آینده پرونده ام رو بفرستم سنگاپور. COMPUTER SCIENCE دکترا از دانشگاه AUCKLAND پذیرش گرفتم. با توجه به چیزهایی چه چند وقته داشتم می خوندم اینجا و جاهای دیگه، برای رشته های مهندسی نیوزلند خیلی منتطقیه که رو حدود بین 3 تا 9 ماه زمان انتظار حساب کنید. البته من دقیقا از شرایط شما با خبر نیستم. اما یکی از همکلاسی های سابق من یک ماهه برای همین رشته COMPUTER SCIENCE از دانشگاه WAIKATO ویزا گرفت و رفت. اما کس دیگه ای رو می شناسم که 6 ماه ویزاش طول کشید. کلا خیلی شانسیه. اما کفه ترازو مخصوصا برای رشته های مهندسی به سمت حداقل سه ماه و حداکثر تا یک سال سنگینی می کنه.
    راستی یک سوال داشتم که ممنون می شم اگر جواب بدید... شما مدارکتون رو طبق APPLICATION CHECKLIST سفارت در سنگاپور فرستادید یا دوبی؟
    سپاس گذارم.

Junior Member

با سلام
    ما اصلن نمی دونستیم که ایرانی ها برای دوبی میفرستند . در نت سرچ کردیم که چه جوری باید ویزا بگیریم که گفته بود باید بفرستیم سنگاپور. جالب اینجاست که من بیش از 10 بار کلن با سنگاپور چه قبل ار فرستادن مدارک چه بعدش تماس داشتم و قبلش چند بار با تاکید ازشون پرسیدم که چند وقت طول میکشه و با کمال اطمینان جواب دادند 10 تا 15 روزه کاری . به هیچ عنوان تا قبل از هفته پیش که ایمیل از آفیسر در بانکوک دریافت کردم که مدارکمون فرستاده شده برای نیوزلند نمیدونستم برای ایرانی ها وضعیت ویزاش به این شکل هست . چون یک آشنا اینجا سراغ داشتیم که ما مرطب باهاش تماس داشتیم و برای دکترای اقتصاد در دانشگاه آکلند بدون بورسیه اقدام کرده بود و با اینکه چند بار باهاش تماس گرفتند و زمانت مالی خاستند و اون در روزه آخر جور کرد 3 هفته ای ویزاش اومد . ایرانی هم بود . این بود که با این شواهد اصلن انتظار چنین وضعی رو نداشتم .
    و اما جواب سوالتون : بعله ما دقیقن طبق چک لیست سنگاپور مدارک رو دسته بندی کردیم .

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه آکلند

دوستان ۳ ماه از ارسال مدارک من به IPB میگذره هنوز افسر پرونده مشخص نشده. کلا کسی هم جوابگو ایمیل ها نیست. تلفن هم که میزنیم میگن در حال بررسیه. در مجموع روند بررسی IPB به یه کشور پیشرفته نمیخوره واسه مغولستان مدارک فرستاده بودیم تا الان جوابمون رو داده بودن- رشته مهندسی صنایع- پذیرش دکتری دانشگاه آکلند

Junior Member

شما آیا بورسیه دارین و هزینه ماهیانتون رو دانشگاه پرداخت میکنه ؟اگر بورسیه باشید نباید انقدر طول بکشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)