صفحه 23 از 175 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1745

موضوع: روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

[QUOTE=asad_karim;1936898][QUOTE=SaeedEyvazi;1932860]
    نقل قول نوشته اصلی توسط rohani نمایش پست ها
    دنيل ديگه اونجا كار نميكنه. منم بعد از ١٠ ماه كه افيسرم اون بود الان يه إيميل از يه افيسر جديد گرفتم كه اون رو پروندم كار ميكنه![/QUO

ممنون از پاسختان
    من هم بیش از 9 ماه هست که منتظر ویزام هستم. آقای دنیل آفیسرم بود. از اداره مهاجرت پرسیدم گفتند که آفیسر جدیدم متیو آنفورد هست. شما و یا دوستان اطلاع دارند که روش کار ایشون چطور هست؟ آیا باز هم مثل دنیل ا ف ت ض ا ح هست!!؟؟[/

QUOTE]

افیسر من هم عوض شد بعد از ۸ ماه در ایمیلی که بهش زده بودم گفته بود باید با سفارت تماس بگیرم ولیگنتون . افیسر جدید شد همین اقای متیو . با یه ایمیل که کار من شد و اپرو ویزا رو فرستاد البته ویزای من اماده بود بهم گفته بود که برم تاریخشو تمدید کنم .

خدا رو شکر ( ۵ روز قبلش رفتم سفارت ۲۰ یورو گرفتن و بعد از اون ) دیروز لیبل ویزا از دبی امد و روی پاس خورد

ایشالله برای باقی هم بیاد .

من تا قبل از می (may ) احتمالا ۲۹ عازم کرایس چرچ هستم دوستان اگه کسی تو این تاریخ می ره اططلاع بده شاید همسفر بودیم.

دوست عزیز واقعا تبریک میگم بهت. در مورد کیس شما واقعا جای تبریک بسیار داره که بعد از چندین ماه سرانجام خبر خوش دریافت کردی.
    فقط 1سوال. بنظر خودت چی عاملی باعث شد که پروسه ویزا شما اینقد کشدار بشه؟ مثلا آیا پروپوزال شما خیلی حساس و سوال برانگیز بود؟ یا آیا شما در سوابقت موردی داشتی که برای اونا جای ابهام داشت مثلا اینکه در گذشته بسیج فعال بودی برای مدتی؟ و یا هرچیز دگه.

با آرزوی موفقیت های چشمگیر برای شما در نیوزیلند

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط credit نمایش پست ها
    شما درست میگویید. ولی در اینجا خواسته شده که به دلایل بازگشت خانوادگی ، اقتصادی و ... اشاره شود و مدارکی برای آنها ارائه شود. منظور من چگونگی ارائه این مدارک بود، نه خود نامه. در واقع، همیشه دوستان به نامه ای اشاره می کنند که باید در آن دلایلی برای برگشت گفته شود ولی جایی ندیدم کسی اشاره ای به ارائه مدارک کند. آیا کسی به غیر از نامه چنین مدارکی ارائه کرده است؟
    ما فقط یک نامه نوشتیم و دلایلی از قبیل تک پسر بودن همسرم، سن پدر و مادرم و کم جمعیت بودن خانواده ارائه دادیم بدون هیچ مدرکی. البته ترجمه شناسنامه و فرم 1200 (که در مورد خواهر و برادر و پدر و مادر میپرسه) خودشون مدارکی برای ادعاهامون بودن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    osmaina University in chemical engineering

ببین از زمانی که پرونده رو فر ستادم تا موقعی که افیسر مشخص شد ۳ ماه طول کشید بدون هیچ دلیلی . به نظرم بیشتر به خاطر کمبود افیسر باشه یا افیسر مخصوص این نوع پرونده ها (در مورد پرونده های می گم که می ره ویلینگنون ) .

بعد از اون مدت یعنی ۵ ماه باقی مانده کمیش به خاطر تهیه دوباره مدارک مثلا از من یه مدیکال جدید خواست اخه من از هند گرفته بودم و افیسر گفت دکترت مورد تایید نیست ( که در ابتدا در وب سایت به عنوان دکتر مورد تایید بودش. بگذریم ) خوده این ۱۵ روز وقت گرفت با پستش که میشه ۱۹ روز.

۲ بار نامه ساپورت مالی که فقط در اون نامه ذکر شده چقدر پول تو خساب هست . ازم خواست که مجبور شدم بفرستم اینم کلی وقت گرفت ( ابتدا یه پرینت حساب ارایه دادم برای اقامت ۱ ساله همون جور که گفته بودن ) دفه بعد هیچی نگفت باز گفت گردش مالی ۶ ماه اخیر بفرست . دفعه بعدش گفت که باید یه نامه ارایه کنم که هزینه ۳ سال دانشگاه و زندگی رو پوشش بده و یه مدرک بازم روش بزارم که این پول های حساب از کجا میاد ) ( باید بگم من پولو برای ۶ ماه تو حساب نزاشتم ولی براش تو ضیح دادم که پدرم تاجره و همیشه پول میاد و گردش مالیش بالا ه . دفعه اخری مبلغ بالا گذاشتم 80000 دلار نیوزیلند که قبول کرد )

پاسپورتم تاریخش رو به انقضا بود دوباره مجبور شدم برم پاس جدید بگیرم ( ۸ ماه وقت داشت گفتش که برو پاس جدید بگیر تا بهت ویزای ۱ ساله بدیم )

در ضمن بسیج هم نداشتم ولی فوق رو در هند خونده بودم .رشته رشته حساسیه درسته . رشته مهندسی شیمی ولی پروپوزال زیست محیطی هست .

در کل اینجور که از باقیه بچه شنیدم مهندسی ها بیشتر طول میکشه تا یه رشته ای مثل زبان

اینار رو نوشتم که این مطلب و بگم اگه همه مدارک کامل اماده باشه مسلما زودتر میشه ولی فکر نکنم زیر ۶ ماه بشه .

[QUOTE=ABABIL1985;1939790][QUOTE=asad_karim;1936898]
    نقل قول نوشته اصلی توسط SaeedEyvazi نمایش پست ها

دوست عزیز واقعا تبریک میگم بهت. در مورد کیس شما واقعا جای تبریک بسیار داره که بعد از چندین ماه سرانجام خبر خوش دریافت کردی.
    فقط 1سوال. بنظر خودت چی عاملی باعث شد که پروسه ویزا شما اینقد کشدار بشه؟ مثلا آیا پروپوزال شما خیلی حساس و سوال برانگیز بود؟ یا آیا شما در سوابقت موردی داشتی که برای اونا جای ابهام داشت مثلا اینکه در گذشته بسیج فعال بودی برای مدتی؟ و یا هرچیز دگه.

با آرزوی موفقیت های چشمگیر برای شما در نیوزیلند

Junior Member

به نظر من دلیلش بیشتر بی قانونی اداره مهاجرت نیوزیلند هست، ویزای دانشجویی که 6 ماه طول بکشه به چه دردی می خوره، عمر ماها رو دارند تلف می کنند، من اگر می دونستم اینقدر طول می کشه عمرا واسه نیوزیلند اقدام می کردم.
    [QUOTE=asad_karim;1940046]ببین از زمانی که پرونده رو فر ستادم تا موقعی که افیسر مشخص شد ۳ ماه طول کشید بدون هیچ دلیلی . به نظرم بیشتر به خاطر کمبود افیسر باشه یا افیسر مخصوص این نوع پرونده ها (در مورد پرونده های می گم که می ره ویلینگنون ) .

بعد از اون مدت یعنی ۵ ماه باقی مانده کمیش به خاطر تهیه دوباره مدارک مثلا از من یه مدیکال جدید خواست اخه من از هند گرفته بودم و افیسر گفت دکترت مورد تایید نیست ( که در ابتدا در وب سایت به عنوان دکتر مورد تایید بودش. بگذریم ) خوده این ۱۵ روز وقت گرفت با پستش که میشه ۱۹ روز.

۲ بار نامه ساپورت مالی که فقط در اون نامه ذکر شده چقدر پول تو خساب هست . ازم خواست که مجبور شدم بفرستم اینم کلی وقت گرفت ( ابتدا یه پرینت حساب ارایه دادم برای اقامت ۱ ساله همون جور که گفته بودن ) دفه بعد هیچی نگفت باز گفت گردش مالی ۶ ماه اخیر بفرست . دفعه بعدش گفت که باید یه نامه ارایه کنم که هزینه ۳ سال دانشگاه و زندگی رو پوشش بده و یه مدرک بازم روش بزارم که این پول های حساب از کجا میاد ) ( باید بگم من پولو برای ۶ ماه تو حساب نزاشتم ولی براش تو ضیح دادم که پدرم تاجره و همیشه پول میاد و گردش مالیش بالا ه . دفعه اخری مبلغ بالا گذاشتم 80000 دلار نیوزیلند که قبول کرد )

پاسپورتم تاریخش رو به انقضا بود دوباره مجبور شدم برم پاس جدید بگیرم ( ۸ ماه وقت داشت گفتش که برو پاس جدید بگیر تا بهت ویزای ۱ ساله بدیم )

در ضمن بسیج هم نداشتم ولی فوق رو در هند خونده بودم .رشته رشته حساسیه درسته . رشته مهندسی شیمی ولی پروپوزال زیست محیطی هست .

در کل اینجور که از باقیه بچه شنیدم مهندسی ها بیشتر طول میکشه تا یه رشته ای مثل زبان

اینار رو نوشتم که این مطلب و بگم اگه همه مدارک کامل اماده باشه مسلما زودتر میشه ولی فکر نکنم زیر ۶ ماه بشه .

[QUOTE=ABABIL1985;1939790]

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-Structural Engineering, University OF Auckland

[QUOTE=Raha_228;1940319][QUOTE=asad_karim;1940046]ببین از زمانی که پرونده رو فر ستادم تا موقعی که افیسر مشخص شد ۳ ماه طول کشید بدون هیچ دلیلی . به نظرم بیشتر به خاطر کمبود افیسر باشه یا افیسر مخصوص این نوع پرونده ها (در مورد پرونده های می گم که می ره ویلینگنون ) .

نقل قول نوشته اصلی توسط ABABIL1985 نمایش پست ها

به نظر من دلیلش بیشتر بی قانونی اداره مهاجرت نیوزیلند هست، ویزای دانشجویی که 6 ماه طول بکشه به چه دردی می خوره، عمر ماها رو دارند تلف می کنند، من اگر می دونستم اینقدر طول می کشه عمرا واسه نیوزیلند اقدام می کردم.
    دقیقا - من هم افسوس موقعیت های از دست داده ام بخاطر نیوزلند هست. اگر میدونستم که 10 ماه بایستی تا حالا منتظر باشم (هنوز بررسی اولیه ویزا تمام نشده است) و 4 بار هم کلی مدارک بفرستم که تا حالا از کسی تو این فروم نخواسته اند- هیچ وقت به یک کشور شوتینگ کانتری با یک بازار شغلی نه چندان مطمئن در قیاس با کانادا-استرالیا امریکا اقدام نمی کردم. گزینه های از کشورهای دیگر که ویزاشون به مراتب زودتر از نیوزیلند صادر میشد را بخاطر رنکینگ و استاد اوکلند ول کردم وگرنه تا کنون تقریبا به انتهای سال اول دکترام رسید بودم. الان هم دل و دماغی برای امتحان دوباره تافل نمونده وگرنه قیدش را می زدم.

[QUOTE=SaeedEyvazi;1940912][QUOTE=Raha_228;1940319]
    نقل قول نوشته اصلی توسط asad_karim نمایش پست ها
    ببین از زمانی که پرونده رو فر ستادم تا موقعی که افیسر مشخص شد ۳ ماه طول کشید بدون هیچ دلیلی . به نظرم بیشتر به خاطر کمبود افیسر باشه یا افیسر مخصوص این نوع پرونده ها (در مورد پرونده های می گم که می ره ویلینگنون ) .

دقیقا - من هم افسوس موقعیت های از دست داده ام بخاطر نیوزلند هست. اگر میدونستم که 10 ماه بایستی تا حالا منتظر باشم (هنوز بررسی اولیه ویزا تمام نشده است) و 4 بار هم کلی مدارک بفرستم که تا حالا از کسی تو این فروم نخواسته اند- هیچ وقت به یک کشور شوتینگ کانتری با یک بازار شغلی نه چندان مطمئن در قیاس با کانادا-استرالیا امریکا اقدام نمی کردم. گزینه های از کشورهای دیگر که ویزاشون به مراتب زودتر از نیوزیلند صادر میشد را بخاطر رنکینگ و استاد اوکلند ول کردم وگرنه تا کنون تقریبا به انتهای سال اول دکترام رسید بودم. الان هم دل و دماغی برای امتحان دوباره تافل نمونده وگرنه قیدش را می زدم.
    همان سال 2011 که ما تقاضای ویزا دادیم هم توی این فروم بچه ها تذکر می دادند که ویزا ممکن است 8 ماه طول بکشد ولی از آنجا که ما فکر می کردیم که حتماً مورد ما فرق می کند و بقیه حتماً مشکل دار بودند امیدوار بودیم که دو سه ماهه بیاید؛ بعد از آن هم در این فروم به کثرت دیده شده بود که ویزاهایی که به ولینگتون فرستاده می شود ممکن است طولانی بشود. بنابراین آیندگان که این پست را می خوانند بدانند که اگر واقعاً موقعیت های بهتر از نیوزلند دارند بدانند که ویزایشان ممکن است تا یکسال هم طول بکشد (مورد دیده ام که می گویم) اگر هم موقعیت بهتر ندارند و یا مصر به رفتن به نیوزلند هستند، صبور باشند و زندگی را به روال طبیعی اش ادامه بدهند.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه آکلند

دوستان لطفا کمک کنید، افسر پرونده به خانمم ایمیل زده و موارد زیر رو خواسته:
    Evidence of living together for last year, such as invoices/receipts for utility payments, bank accounts etc.
    موضوع اینه که ما هنوز نامزد هستیم و بقولی خونه خودمون نرفتیم ولی واسه این مورد ما کپی کارت ملی دو نفر رو فرستاده بودیم که کد پستی دو نفر مشترکه حالا موندم چیکار کنم؟
    Please also provide evidence of funds as per Immigration Instructions WF4.1 (d) Applicants must have NZ$4,200 available for their maintenance during the period of stay in New Zealand.Please provide evidence of funds covering the last three months.
    واسه این موضوع هم خوب من بورس هستم به مبلغ 25000 دلار در سال خیلی از دوستان هم در همین فروم گفته بودن همون بورس پوشش میده حالا اینو باید چیکارش بکنم؟
    یک دنیا ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hmoghadam نمایش پست ها
    دوستان لطفا کمک کنید، افسر پرونده به خانمم ایمیل زده و موارد زیر رو خواسته:
    Evidence of living together for last year, such as invoices/receipts for utility payments, bank accounts etc.
    موضوع اینه که ما هنوز نامزد هستیم و بقولی خونه خودمون نرفتیم ولی واسه این مورد ما کپی کارت ملی دو نفر رو فرستاده بودیم که کد پستی دو نفر مشترکه حالا موندم چیکار کنم؟
    Please also provide evidence of funds as per Immigration Instructions WF4.1 (d) Applicants must have NZ$4,200 available for their maintenance during the period of stay in New Zealand.Please provide evidence of funds covering the last three months.
    واسه این موضوع هم خوب من بورس هستم به مبلغ 25000 دلار در سال خیلی از دوستان هم در همین فروم گفته بودن همون بورس پوشش میده حالا اینو باید چیکارش بکنم؟
    یک دنیا ممنون
    می تونید برید حساب مشترک باز کنید و مبلغ پولیو که می خواد توش بریزید و براش مانده حساب بفرستید که در واقع هر دو مورد رو کاور کرده باشید. راستش من با اینکه اسکلارشیپ داشتم این 13000 دلار که در واقع هزینه زندگی همراه هست رو هم با مدارک فرستادم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه آکلند

نقل قول نوشته اصلی توسط mannan نمایش پست ها
    می تونید برید حساب مشترک باز کنید و مبلغ پولیو که می خواد توش بریزید و براش مانده حساب بفرستید که در واقع هر دو مورد رو کاور کرده باشید. راستش من با اینکه اسکلارشیپ داشتم این 13000 دلار که در واقع هزینه زندگی همراه هست رو هم با مدارک فرستادم.
    دوستان در این پست منو اینجوری راهنمایی کردن. حالا من مجددا واسش توضیح دادم که فکر می کردیم این 25000 میتونه 4200 تا رو پوشش بده و امیدوارم که افسر قانع بشه ولی اگه قانع نشه واقعا واسم مشکل ایجاد میشه چون تهیه کردن این مقدار پول در یه بازه زمانی کوتاه واقعا کار سختیه

نقل قول نوشته اصلی توسط hmoghadam نمایش پست ها
    دوستان در این پست منو اینجوری راهنمایی کردن. حالا من مجددا واسش توضیح دادم که فکر می کردیم این 25000 میتونه 4200 تا رو پوشش بده و امیدوارم که افسر قانع بشه ولی اگه قانع نشه واقعا واسم مشکل ایجاد میشه چون تهیه کردن این مقدار پول در یه بازه زمانی کوتاه واقعا کار سختیه
    شما نامه بورس رو جزء مدارک اثبات مالی برای همسرتون فرستادین؟ به همراه فیش حقوقی؟

اگه اینطوره که خیلی عجیبه...واقعا نظرات افیسرا فرق میکنه...چون برای ما هیچ مشکلی از این لحاظ ایجاد نشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)