صفحه 29 از 175 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383979129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 1745

موضوع: روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط makanzamani نمایش پست ها
    ABABIL1985
    عزیز
    ممنون از راهنماییتون
    منظورم از ریسک این بود که کسی که بخاد گیر کلیرنس بشه حوب صاف میره سراغ امریکا دیگه که منم حتما میرم
    منتها بستگی به کشور داره مثلا استرالیا با اینکه غیر مستقیم از اف بی ای کمک میگیره
    نازو نوزش بیشتره خیلیم زیاد
    ازون منظر گفتم
    البته هم احساس و برداشت خودم از اطرافیان و ذوستانم بوده
    بازم ممنون
    دوست عزیز از قدیم گفتن صلاح ملک خویش خسروان دانند. والا منم 1.5 سال پیش ارادت خاصی به امریکا داشتم ولی خب چون برام فاند و اسکالرشیپ مهمترین موضوع بود نتونستم شرایط فول فاند اونجا پیدا کنم. برای من مهمترین مسئله گرفتن بورسیه از 1کشور native English بود که خداروشکر نیوزیلند قسمت من شد و الان کاملا از شرایط ایجاد شده راضیم چون شهری که در نیوزیلند میخام برم به مراتب از خیلی از شهرهایی که اون زمان در امریکا دنبالشون بودم برا زندگی بهتره حداقل در مورد خودم میگم. این نظر شخصی من چون شما فارغ از اینکه 3-4 سال قرار درس بخونی، 3-4 سال باید در اون شهر زندگی کنی و با مردمش لینک بشی.

برات آرزوی موفقیت میکنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-Structural Engineering, University OF Auckland

سلام دوستان

امشب خبر موافقت ویزای دانشجویی ام را گرفتم. دوستانی که منتظر جواب اپلیکیشنشون هستند امیدوارم به زودی خبر موافقت ویزاشون را دریافت بکنند.

رشته: دکترای عمران-سازه --- دانشگاه اوکلند
    فاند: بله
    ارسال مدارک به دبی: 4 مرداد سال 93 (29 جولای2013)
    شروع اکسترنال وریفیکیشن: 9 اردیبهشت سال 94 (29 آپریل 2014)
    موافقت ویزا : 4 خرداد 94 (25می 2014)
    کل زمان پروسه: تقریبا 10 ماه
    --- 3 بار مدارک به ولینگتون پست کردم. همچنین آفیسرم قبلا دنیل بود که 3 ماه قبل متیو آفیسرم شد.
    ویرایش توسط SaeedEyvazi : May 25th, 2015 در ساعت 04:14 AM

Junior Member

سلام به همه
    همین الان ایمیل اپرووال ویزام رو گرفتم
    مدارک 4 می به سنگاپور رسید، 10 می یه ایمیل از تایلند گرفتم که فرم 1200 رو به همراه رزومه و statement of topic پروپوزالم خواسته بود.
    13 می ایمیل کردم و 14 هم پست کردم مدارک رو به تایلند
    امروز یعنی 25 می هم ایمیل اپرووال اومد.
    کل پروسه 21 روز طول کشید که برام واقعا عجیب بود چون با توجه به تجربه دوستان دست کم رو شیش ماه حساب می کردم.
    رشته فوق: نرم افزار،
    پذیرش: computer science دانشگاه اوکلند بدون فاند.
    البته من شش ساله که مالزی زندگی می کنم و لیسانس و فوقم رو از اینجا گرفتم. شاید این دلیلش بوده باشه که زود اومد اپرووال.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics-amirkabir

سلام به دوستان گرامی
    من از دانشگاه Massey برای دره دکتری پذیرش با فاند سالی 25000 دلار از استاد گرفتم. میخواستم در مورد گرفتن ویزا یه سری سوال بپرسم.

1 ) دانشگاه بدون مدرک زبان پذیرش من رو صادر کرده. آیا برای سفارت نمره زبان لازم هست ( با توجه به اینکه در هیچ فرمی از فرم های سفارت مدرک زبان نبود)؟
    2) ترجمه شناسنامه و کارت پایان خدمت نیاز هست یا نه ( با توجه به اینکه در هیچ فرمی از فرم های سفارت به این دو مدرک اشاره نشده بود)؟
    3) مدارک مربوط به گواهی پزشکی باید همزمان با سایر مدارک ارسال بشه یا اینکه بعد از اینکه officer پرونده مشخص شد باید ارسال بشه؟
    4) استاد من گفته که تا اول آگوست میخواد کارش رو شروع کنه آیا این شانس وجود داره که ویزای من و خانمم تا اون موقع حاضر بشه؟ آیا قید شدن تاریخ شروع پروژه توی روند ویزا تاثیر داره یا خیر؟
    ممنون میشم اگه تجربیاتتون رو در اختیارم بگذارید

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه آکلند

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadj نمایش پست ها
    سلام به دوستان گرامی
    من از دانشگاه Massey برای دره دکتری پذیرش با فاند سالی 25000 دلار از استاد گرفتم. میخواستم در مورد گرفتن ویزا یه سری سوال بپرسم.

1 ) دانشگاه بدون مدرک زبان پذیرش من رو صادر کرده. آیا برای سفارت نمره زبان لازم هست ( با توجه به اینکه در هیچ فرمی از فرم های سفارت مدرک زبان نبود)؟
    2) ترجمه شناسنامه و کارت پایان خدمت نیاز هست یا نه ( با توجه به اینکه در هیچ فرمی از فرم های سفارت به این دو مدرک اشاره نشده بود)؟
    3) مدارک مربوط به گواهی پزشکی باید همزمان با سایر مدارک ارسال بشه یا اینکه بعد از اینکه officer پرونده مشخص شد باید ارسال بشه؟
    4) استاد من گفته که تا اول آگوست میخواد کارش رو شروع کنه آیا این شانس وجود داره که ویزای من و خانمم تا اون موقع حاضر بشه؟ آیا قید شدن تاریخ شروع پروژه توی روند ویزا تاثیر داره یا خیر؟
    1) اگه مدرک زبان نداشته باشید افسر به راحتی میتونه ریجکت کنه و من شنیدم که پذیرش های مشروط رو کلا ریجکت میکنن
    2) بله لازمه شما حتی باید سند ازدواج و حساب مشترک و کد پستی یکسان پشت کارت ملی و یه قراردادی که شما و خانمتون باهم امضاش زده باشید رو هم ترجمه و ارسال کنید
    3) گویا پروسه اینترنتی شده ولی در کل مدارک همه باید باهم ارسال بشه
    4) اگه رشته اتون مهندسیه یا رشته حساسیه بعید میدونم به آگوست برسید. تاریخ شروع پروژه هیچ تاثیری در روند ویزا نداره

Junior Member

سلام به دوستان گرامی

سلام دوست عزیز

1. اگ تو نامه آفرت که دانشگاه صادر کرده کاندیشن برا زبان داری، برا ویزا اقدام نکن الان چون رجیکت میشه. اول کاندیشن آفر رو بردار. ولی اگ دانشگاه بدون مدرک زبان بهت آفر داده و تو نامه صادره کاندیشنی برا زبان تعیین نکرده با اطمینان تقریبا 99% میتونم بهت بگم نیاز نیس مدرک زبان بگیری و بفرستی. چون یکی از دوستان خودم مدرک زبان نداشت و 4 ماه پیش برا ویزا اقدام کرد و دیروز هم ویزاش اپروو شد خداروشکر. البته دوباره بگم که دانشگاه بدون مدرک زبان به ایشون آفر داده بود و تو نامه آفر ایشون هم هیچ کاندیشنی برا زبان قید نکرده بودن. اون 1% هم برا این گذاشتم چون کلا پروسه ویزا به سلیقه آفیسر شدیدا وابستس یعنی ممکن آفیسر در مورد شخص شما از شما مدرک بخاد. کاری که دوست من کرد این بود که مدارکشو برا ویزا فرستاد بدون مدرک زبان و بعد برا آیلتس آماده شد و 1 ماه پیش مدرکشو گرفت که اگ 1% آفیسر ازش مدرک زبان خاست بتونه ارائه کنه. چون شما از زمان ارسال مدارکت تا دریافت اولین ایمیل آفیسر حدود 2-3 ماه وقت داری. البته اینو بگم که من با این فرض دارم پیش میرم که شما قراره مدارکتو پست کنی (نه آنلاین) و اینکه رشته و پروپوزال شما حساس حساب میشه و باید ولینگتون بررسی بشه نه دبی.

2. دقیقا به هر دو نیازی و به هر دو اشاره شده تو فرما!!!

3. همزمان به همراه تمام سایر مدارک. البته بازم فرضم بر اینه که میخای پست کنی مدارکتو.

4. تاریخ شروع هیچ تاثیری نداره. من خودم 1 بار مجبور به دیفر کردن تاریخ شروع شدم. بنظرم جدیدا حدود 3-5 ماه برا پروسه ویزا نیاز هست اینو طبق ویزاهایی که اخیرا صادر شده میگم. ولی خب مورد هم داشتیم که 3 هفته ایی ویزا اومده (دبی بررسی شده بوده و رشته حقوق بین الملل) و متاسفانه مورد دگه هم داشتیم که 11 ماه طول کشیده!!! بسته به رشتت داره ولی اگ مدارکت قرار باشه در ولینگتون بررسی بشه شدیدا بعید میدونم به 1 آگوست برسی. بهتر از الان راه حلی پیدا کنی مثلا تاریخ شروع رو به تعویق بندازی.

موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics-amirkabir

دوستان گرامی ممنون از راهنماییتون
    من نامه پذیرشم مشروط نیست و رشته ام توی دانشکده fundamental science است. موضوع پروژه ام Modelling, Inference and Prediction for Dynamic Traffic Models . به نظر شما این جزو رشته های حساس میشه یا نه؟
    در مورد هزینه بررسی پزشکی اطلاعاتی دارید ( برای دو نفر) و اینکه کلا روند انجامش به چه صورتی هستش؟ آیا فرم خاصی رو باید با خودمون ببریم بیمارستان؟
    همچنین از اینکه گفتین مدارک رو آنلاین میشه فرستاد منظورتون چی بود؟
    باز هم سپاس بابت راهنمایی های مفیدتان

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه آکلند

من نامه پذیرشم مشروط نیست و رشته ام توی دانشکده fundamental science است. موضوع پروژه ام Modelling, Inference and Prediction for Dynamic Traffic Models . به نظر شما این جزو رشته های حساس میشه یا نه؟
    در مورد هزینه بررسی پزشکی اطلاعاتی دارید ( برای دو نفر) و اینکه کلا روند انجامش به چه صورتی هستش؟ آیا فرم خاصی رو باید با خودمون ببریم بیمارستان؟
    1. نمیدونم شاید سفارتشون تو ایران بتونه کمکتون کنه
    ۲. نفری فکر کنم ۶۵۰ بود جدیدا رو نمیدونم خیر فرم خاصی یاز نیست آنلاین شده
    ۳. به وب سایت مهاجرت مراجعه کنید و پروسه تشکیل پرونده آنلاین شده

Junior Member

دوست عزیز پس نیازی به مدرک زبان نداری ولو اینکه شاید 1% آفیسر در آینده ازت بخاد که مدرک ارائه بدی که البته خیلی بعید میدونم. راجب اینکه رشتت حساس یا نه هیچکس نمیتونه نظر قطعی بده چون هیچ منبع رسمی براش نیس فقط اینکه طبق تجارب دوستان تمام رشته های مهندسی و علوم پایه میره ولینگتون برا بررسی.

راجب پروسه آنلاین هیچ تجربه ایی ندارم ولی بهترین راهنما کارمند سفارت میتونه باشه

با آرزوی موفقیت برای شما

Junior Member

سلام دوستان
    یک سوال داشتم و واقعا ممنون می شم از راهنماییتون
    نامه اپرووال ویزای من دوشنبه این هفته اومد و از من خواسته بود که پاسپورتم رو بفرستم سنگاپور برای صدور ویزا (مالزی زندگی می کنم). متاسفانه من الان پاسپورتم پیش خودم نیست و دست اداره مهاجرت مالزی برای تمدید ویزای کاری و این پروسه هم ممکنه یک تا دو ماه طول بکشه. سوالم این بود که آیا ددلاینی وجود داره برای تحویل دادن پاسپورتتون بعد از این که ویزا اپروو می شه یا خیر؟ خیلی می ترسم بینش فاصله بیوفته این ها بگن دوباره از اول اقدام کن.
    پیشاپیش از کمکتون تشکر می کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)