صفحه 30 از 175 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394080130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 1745

موضوع: روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Bzaad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال داشتم و واقعا ممنون می شم از راهنماییتون
    نامه اپرووال ویزای من دوشنبه این هفته اومد و از من خواسته بود که پاسپورتم رو بفرستم سنگاپور برای صدور ویزا (مالزی زندگی می کنم). متاسفانه من الان پاسپورتم پیش خودم نیست و دست اداره مهاجرت مالزی برای تمدید ویزای کاری و این پروسه هم ممکنه یک تا دو ماه طول بکشه. سوالم این بود که آیا ددلاینی وجود داره برای تحویل دادن پاسپورتتون بعد از این که ویزا اپروو می شه یا خیر؟ خیلی می ترسم بینش فاصله بیوفته این ها بگن دوباره از اول اقدام کن.
    پیشاپیش از کمکتون تشکر می کنم.
    سلام دوست عزیز

اولین ددلاین شما تاریخ شروع دوره است که تو نامه آفرت زده برات. از اونجایی که ممکن (میگم شاید ممکن باشه) دانشگاه در جریان اپروو ویزات قرار گرفته باشه پس قریب به یقین با دیفر کردن دوباره دگه موافقت نمیکنن.
    دومین ددلاین تاریخی به نام "first entry before". این تاریخ رو بعضی ویزا های دوستان صادر شده و میشه. مثلا دوست من که 3 روز پیش ویزاش اپروو شد این تاریخ رو داره ولی ویزای من نداره!!! منظور ازش این است که شما باید قبل اون تاریخ وارد نیوزیلند بشی و الا ویزات باطل میشه و باید دوباره اپلای کنی. فک میکنم این تاریخ با تاریخ شروع دوره در ارتباط باشه چون آفیسر از دوست من پرسیده که تاریخ شروع دورت کی و کی میخای بری. برا همین برا ایشون 1 آگوست رو بعنوان first entry before در نظر گرفته که همین تاریخ هم تاریخ شروع دوره ایشونه. البته اینم بگم که آفیسر برا ایشون 1 بازه زمانی از 1 جولای تا 1 آگوست در نظر گرفته یعنی اینکه باید حتما در این محدوده زمانی وارد نیوزیلند بشن. در حالی که در مورد ویزای من هیچ چیز خاصی در مورد این مسائل قید نشده.
    بنظر من اولین کار اینه که از آفیسر راجب first entry before جویا بشی که آیا ویزات این تاریخ رو داره یا نه؟ اگ نداشت باید فقط حواست به تاریخ شروع دورت جمع باشه ولی اگ داشت سریعا باید راه حلی پیدا کنی.

در آخر هم، بنظرم ضرب العجل خاصی برای تحویل گرفتن لیبل نیس ولی من در این مورد از آفیسر خودم سوال کرده بودم. زمانی که ویزای من اپروو شد تعطیلات عید بود و من در سفر بودم. ایشون به من گفت که این انتظار وجود داره که تا 1 ماه بعد از اپروو ویزا برا لیبل اقدام کنی ولی اگ واقعا مشکل داری و نمیتونی ظرف 1 ماه پاس رو تحویل بدی به دبی (از ایران اقدام کرده بودم، مدارکم ولینگتون بررسی شد ولی لیبل رو دبی صادر کرد) با اون مرکز تماس بگیر (ترجیحا ایمیل) و بهشون اطلاع بده که دیرتر پاسو تحویل میدی. پس بنظر من اول موارد بالا رو جویا شو و بعدش با مرکز سنگاپور با ایمیل تماس بگیر اگ لازم شد.

موفق باشی
    ویرایش توسط ABABIL1985 : May 28th, 2015 در ساعت 07:54 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ABABIL1985 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اولین ددلاین شما تاریخ شروع دوره است که تو نامه آفرت زده برات. از اونجایی که ممکن (میگم شاید ممکن باشه) دانشگاه در جریان اپروو ویزات قرار گرفته باشه پس قریب به یقین با دیفر کردن دوباره دگه موافقت نمیکنن.
    دومین ددلاین تاریخی به نام "first entry before". این تاریخ رو بعضی ویزا های دوستان صادر شده و میشه. مثلا دوست من که 3 روز پیش ویزاش اپروو شد این تاریخ رو داره ولی ویزای من نداره!!! منظور ازش این است که شما باید قبل اون تاریخ وارد نیوزیلند بشی و الا ویزات باطل میشه و باید دوباره اپلای کنی. فک میکنم این تاریخ با تاریخ شروع دوره در ارتباط باشه چون آفیسر از دوست من پرسیده که تاریخ شروع دورت کی و کی میخای بری. برا همین برا ایشون 1 آگوست رو بعنوان first entry before در نظر گرفته که همین تاریخ هم تاریخ شروع دوره ایشونه. البته اینم بگم که آفیسر برا ایشون 1 بازه زمانی از 1 جولای تا 1 آگوست در نظر گرفته یعنی اینکه باید حتما در این محدوده زمانی وارد نیوزیلند بشن. در حالی که در مورد ویزای من هیچ چیز خاصی در مورد این مسائل قید نشده.
    بنظر من اولین کار اینه که از آفیسر راجب first entry before جویا بشی که آیا ویزات این تاریخ رو داره یا نه؟ اگ نداشت باید فقط حواست به تاریخ شروع دورت جمع باشه ولی اگ داشت سریعا باید راه حلی پیدا کنی.

در آخر هم، بنظرم ضرب العجل خاصی برای تحویل گرفتن لیبل نیس ولی من در این مورد از آفیسر خودم سوال کرده بودم. زمانی که ویزای من اپروو شد تعطیلات عید بود و من در سفر بودم. ایشون به من گفت که این انتظار وجود داره که تا 1 ماه بعد از اپروو ویزا برا لیبل اقدام کنی ولی اگ واقعا مشکل داری و نمیتونی ظرف 1 ماه پاس رو تحویل بدی به دبی (از ایران اقدام کرده بودم، مدارکم ولینگتون بررسی شد ولی لیبل رو دبی صادر کرد) با اون مرکز تماس بگیر (ترجیحا ایمیل) و بهشون اطلاع بده که دیرتر پاسو تحویل میدی. پس بنظر من اول موارد بالا رو جویا شو و بعدش با مرکز سنگاپور با ایمیل تماس بگیر اگ لازم شد.

موفق باشی
    بسیار ممنون از راهنماییتون.
    من ایمیل زدم به سنگاپور که آیا ددلاینی وجود داره یا نه، به من جواب دادن که باید با افسر پرونده ات تماس بگیری. من هم دوباره ایمیل زدم به افسر پرونده و شرایط رو توضیح دادم و ایشون هم جواب زیر رو داد:
    No deadline in submitting your passport. We just need to issue the visa to allow you to travel to New Zealand before your course starts.
    بعد با دانشگاه تماس گرفتم و پرسیدم که تا چه زمانی می تونم بدون دیفر کردن کورس رو شروع کنم. اون ها جواب دادن که تا شش ماه از تاریخی که تو آفرت زده تاریخ شروع دوره هست می تونی شروع کنی. که البته از تاریخ شروعی که برای من زدن یک ماه گذشته و من تا 5 ماه دیگه بدون دیفر کردن می تونم شروع کنم. امیدوارم چون phd تاریخ شروعش هر ماهی از سال می تونه باشه افسر پرونده گیر نده. به هر حال من بهش ایمیل زدم و شرایط رو توضیح دادم و گفتم که به محض اینکه پاسپورتم رو گرفتم سابمیت می کنم که اون هم چیزی نگفت. متاسفانه شرایط زمانی خیلی پیچیده شده برای من.
    به هر حال بسیار سپاسگذارم از راهنمایی کاملتون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics-amirkabir

سلام دوستان
    یه سوال داشتم خدمتتون... من برای مدیکال با کلینیک که تماس گرفتم بهم گفتن که اول باید کد بگیرم و بعدش برم برای معاینه. چون همه چیز مدیکال به صورت آنلاین گزارش میشه. برای گرفتن این کد اول باید برم سفارت بعد مدارک رو پست کنم یا سفارت بهم کد میده؟
    سپاس فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadj نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم خدمتتون... من برای مدیکال با کلینیک که تماس گرفتم بهم گفتن که اول باید کد بگیرم و بعدش برم برای معاینه. چون همه چیز مدیکال به صورت آنلاین گزارش میشه. برای گرفتن این کد اول باید برم سفارت بعد مدارک رو پست کنم یا سفارت بهم کد میده؟
    سپاس فراوان
    سلام
    برای مدیکال کدی لازم نبود تا جایی که من می دونم. شما فقط می رید کلینیک اونجا می گید که می خوایید برای روادید تحصیلی نیوزلند اقدام کنید. بعد آزمایش ها رو که انجام بدید و این ها در نهایت یه برگه بهتون می دن که یک کد توش هست. تو اپلیکیشنتون جایی که کد رو خواسته رو وارد کنید کافیه. شما بدون پزشکی که نمی تونید اپلای کنید و تا وقتی هم که اپلای نکنید سفارت کدی بهتون نمی ده! البته این شاید پروسه کلینیک باشه. زنگ بزنید از یک کلینیک مورد تایید دیگه هم سوال کنید اگر نظر من رو می خوایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران شریف

با سلام
    دوستان من تقریبا تمام مدارک مورد نیاز و آماده کردم ولی هنوز نمیدونم که مدارک و آنلاین بفرستم یا با پست. به نظر شما که تجربه بیشتری دارین من جه کنم؟
    ادمیشن از اکلند بدون فاند. رشته عمران-محیط زیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezayazdi نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من تقریبا تمام مدارک مورد نیاز و آماده کردم ولی هنوز نمیدونم که مدارک و آنلاین بفرستم یا با پست. به نظر شما که تجربه بیشتری دارین من جه کنم؟
    ادمیشن از اکلند بدون فاند. رشته عمران-محیط زیست.
    نظر شخصی من آنلاین. به اندازه کافی این ویزا طولانی هست. حداقل انلاین زمانهای پستی کم میشن. باز تصمیم باخودتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام
    میشه بگین چطوری انلاین میفرستید. اگه امکان داره یه توضیح دقیق بدهید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران شریف

تو سیستم آنلاین خیلی از مدارکی که بچه ها گفتن ، حتی اسمی هم ازشون نیست. مثلا رسید پرداخت یک سال، یا نامه هایی مثل دلیل رفتن، دلیل برگشت و از این حرفا...
    واسه همین یکم شک کردم که چی کار کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadj نمایش پست ها
    سلام
    میشه بگین چطوری انلاین میفرستید. اگه امکان داره یه توضیح دقیق بدهید.

برو اینجا:
    https://www.immigration.govt.nz/secure/status.htm

یه حساب کاربری بساز، مدارکو آپلود کن، چند تا سوال و جواب بده، پولشو با کردیت کارت پرداخت کن و منتظر جواب باش همین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezayazdi نمایش پست ها
    برو اینجا:
    https://www.immigration.govt.nz/secure/status.htm

یه حساب کاربری بساز، مدارکو آپلود کن، چند تا سوال و جواب بده، پولشو با کردیت کارت پرداخت کن و منتظر جواب باش همین.
    دوست عزیز ممنون از پاسخت
    پس اگه کریدت کارت نداشته باشی آنلاین نمیشه فرستاد؟ یا میشه سفارت پرداخت کرد و رسید سفارت رو آپلود کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)