صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 70

موضوع: اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-Structure

پیش فرض پاسخ : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mannan نمایش پست ها
    باید پنج سال از اقامت بگذره
    دوست من ممنونم از پاسختون.
    سوال آخر اینکه برای اقامت دائم بنا به این صفحه، فقط نیاز هست که دو سال در این کشور زندگی کرده باشیم؟
    ممنونم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_y نمایش پست ها
    دوست من ممنونم از پاسختون.
    سوال آخر اینکه برای اقامت دائم بنا به این صفحه، فقط نیاز هست که دو سال در این کشور زندگی کرده باشیم؟
    ممنونم
    خیر شما وقتی که اقامت گرفتید، ذو سال بعد به شرط اینکه سالی 9 ماه در این کشور باشید اقامتتون دائم یا permanent میشه و دو سال و نه ماه بعد باز به همون شرط 9 ماه در هر سال، پاس میگیرید. برای گرفتن اقامت هم باید امتیاز مربوطه رو بیارید بر طبق این لینک https://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/

Junior Member

سلام - اگر از دانشگاه اوکلند پذیرش دکتری و از همین دانشگاه یا جای دیگری هم بورسیه برای آن دوره بگیریم آیا پس از فارغ التحصیلی بورسیه پرداختی و این دوره 3-4 ساله را جزو کار در نیوزیلند حساب می کنند برای اقامت و در امتیازات اقامت دائم می شه رویش حساب باز کرد؟
    Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sang نمایش پست ها
    سلام - اگر از دانشگاه اوکلند پذیرش دکتری و از همین دانشگاه یا جای دیگری هم بورسیه برای آن دوره بگیریم آیا پس از فارغ التحصیلی بورسیه پرداختی و این دوره 3-4 ساله را جزو کار در نیوزیلند حساب می کنند برای اقامت و در امتیازات اقامت دائم می شه رویش حساب باز کرد؟

سلام دوستان.من به هردر میزنم بادربسته مواجه میشم برای ویزای سیلورفرن لیسانس دارم اما این لیسانس برای استرالیا ،معادل کاردانی حساب شد حالا اگه توی قرعه کشی سیلورفرن انتخاب بشم بعد لیسانسمو بفرستم معادل کاردانی حساب بشه یعنی بهم ویزانمیدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    , I ran University of Science and Technology , Electrical Engineer

سلام دوستان

من آگوست 2013 با امتیاز 160 از pool انتخاب شدم و اکتبر 2013 لاج کردم. از اون زمان آفیسر مدارک مختلفی رو درخواست که ارسال کردم و نهایتا دعوت به مصاحبه شدیم و همچنان در انتظار بودیم چون آفیسر هنوز جواب سکیویتی چک رو دریافت نکرده بود هفته گذشته آفیسر ایمیل زده که علی رغم اینکه جواب سکیوریتی چک اومده ولی شما برای امتیاز 160 eligible نبودی.امتیاز work experience و bonus point work experince qualification رو محاسبه نکرده.
    من فوق لیسانس برق از دانشگاه علم و صنعت دارم که جز لیست qualification های exempt from assessment بوده.
    درحال حاضر افیسر از من خواسته برای دریافت بونوس پوینت ها از IPENZ نامه بگیرم که academic requirment for registering as chartered prfesshinal engineer رو دارم. حالا سوالم اینه که من با توجه به اینکه نامه اسس از engineers australia رو به عنوان professional engineer دارم به نظرتون می تونم چنین نامه ای از IPENZ بگیرم. مدارکی که میخواد آیا سخته و هزینه اش چقدره ؟ الان برای اون ایمیلی که خودشون برای membership در IPENZ دادن ایمیل زدم و منتظرم ببینم چه مدارکی باید بفرستم. کسی تجربه ای داره؟

ضمنا من وقتی اقدام کردم رشته ام نیاز به رجیستر نداشت ولی 3 ماه بعد از اینکه لاج کردم برای electrical engineer رجیستر در EWRB اضافه شده. و حالا افیسر تو این ایمیلش گفته بعد از اینکه از IPENZ نامه گرفتم در EWRB رجیستر کنم. می خواستم ببیتم مگه چنین چیزی ممکنه ؟ مگه ما نباید قوانین تا زمانی که application no. بگیریم قوانین شامل حالمون بشه و بعد از اون اگه قوانین عوض بشه دیگه شامل حال ما نمیشه؟
    حال اگه من موفق نشم با آفیسر چونه بزتم آیا کسی تجربه رجیستر داشته در EWRB. تا اونجایی که من تو سایتش رفتم باید یک سری دوره بگذرونی که برای من که تو ایرانم نمیدونم این چطوری امکان پذیره؟ به نظر نمیاد افیسر سنگ نشدنی انداخته؟

کسی می تونه راهنمایی کنه؟ که آیا می ارزه ادامه بدم یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Mechanical Eng - Tehan UNI

امکان ارسال پیغام خصوصی به شما به علت پر بودن صندوقتان وجود ندارد برای همین اینجا پاسخ را می گذارم .
    حتما ادامه بدید . اول با ایمیل از افیسر وقت بخواهید . دوم ایمیل به NZQA بزنید و بگویید توسط جامعه مهندسین استرالیا مدرکتون ارزیابی شده . و اگر هزینش مهم نیست به همراه مدرک تحصیلی - ریز سابقه کار - شرح کار تایید شده در هر محل کار به همراه تاییدیه استرالیا را برای NZQA برای اسس به صورت شورت ترک بفرستید . سوم نامه کتبی بزنید و بحث عطف به ما سبق شدن EWRB را اعلام کنید . نترسید موارد زیادی را دیده ام که حرفشون را عوض کرده اند . در انتها برای IPENZ هم اقدام کنید . زمانگیر و پیچیده است ولی کوتاه نیایید و حتما از افسرتان وقت بگیرید .
    من کسی را ندیده ام که تجربه رجیستر در EWRB را داشته باشد . شاید در سایت ENZ.org بتوانید افراد مشابه را پیدا کنید . معمولا قوانین بعد از لاجمنت عطف به ما سبق نمی شوند . لذا توصیه می کنم حتما مودبانه و کتبی اعلام کنید و کلیم نمایید .ضمنا از سایر دوستان هم پرس و جو می کنم و اگر نتیجه ای گرفتم به شما اعلام می کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Mechanical Eng - Tehan UNI

ضمنا من لیست LTSSL رو چک کردم . درخصوص بوناس در آخرین ریوژین که مال جون 2014 هست . شرط عضویت در انجمن or هست نه and !

یعنی اگر ارزیابی ipenz رو انجام ندهید نیاز به عضویت است . در لینک زیر ببینید :

http://skillshortages.immigration.go...014-08-06-.pdf

سلام دوستان.
    من حدودا 5 ماهه که eoi رو به submit کردم و هزینه رو هم پرداخت کردم . من مطابق با point indicator امتیاز 130 دارم . تا این لحظه هیچ فیدبکی نداشتم . وقتی application رو به صورت انلاین چک می کنم status ام submitted هست و payment هم انجام شده. چطور می تونم پیگیری کنم که در چه مرحله ایی هستم ؟ تا اونجا که من می دونم زمان پاسخگویی حداکثر 6 ماهه و در غیر اینصورت باید دوباره submit کنی و هزینه رو بپردازی ... سوال اولم اینه که چطور پرونده ام رو پیگیری کنم . هیچ ادرس ایمیلی نداده ... سوال دوم : ایا داشتن وکیل در این مرحله می تونه کمکم کنه ... و در اینصورت کسی وکیل خوب می شناسه ؟

من مهندس برق قدرت از دانشگاه شیرازم ... با امتیاز 130 eoi رو submit کردم. و هنوز در انتظارم .در در ipenz هم رجیستر شدم ( فقط ارسال مدارک با مهر ناتی کافی بود بعلاوه هزینه مربوطه ) و مدرکم رو قبول کردن. با ewrb هم در تماس بودم ... تا اونجا که من متوجه شدم ewrb برای مواردی است که شغل مربوطه مستقیما مرتبط با کار نصب یا راه اندازی تجهیزات باشه ... برای عضویت در ewrb باید یه سری دوره ها رو در خصوص ایمنی در کار بگذرونید . و امتحانهای مربوطه را بگذرونید. من در این مرحله به رجیستر شدن در IPENZ بسنده کردم.
    اگر بخواهید می تونم متن مکاتباتم با EWRB رو براتون بفرستم .
    یک سوال هم داشتم ... از زمان submit و پرداخت هزینه چه مدت در انتظار بودید ؟ من بعد از 5 ماه هنوز هیچ پاسخی نگرفتم ... طبیعیه ؟ من یه بار ریسابمیت کردم بعد از اتمام رجیستر شدن در ipenz آیا مشکلی پیش خواهد اومد ؟!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)