صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 70

موضوع: اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    , I ran University of Science and Technology , Electrical Engineer

پیش فرض پاسخ : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط anahita_55 نمایش پست ها
    من مهندس برق قدرت از دانشگاه شیرازم ... با امتیاز 130 eoi رو submit کردم. و هنوز در انتظارم .در در ipenz هم رجیستر شدم ( فقط ارسال مدارک با مهر ناتی کافی بود بعلاوه هزینه مربوطه ) و مدرکم رو قبول کردن. با ewrb هم در تماس بودم ... تا اونجا که من متوجه شدم ewrb برای مواردی است که شغل مربوطه مستقیما مرتبط با کار نصب یا راه اندازی تجهیزات باشه ... برای عضویت در ewrb باید یه سری دوره ها رو در خصوص ایمنی در کار بگذرونید . و امتحانهای مربوطه را بگذرونید. من در این مرحله به رجیستر شدن در IPENZ بسنده کردم.
    اگر بخواهید می تونم متن مکاتباتم با EWRB رو براتون بفرستم .
    یک سوال هم داشتم ... از زمان submit و پرداخت هزینه چه مدت در انتظار بودید ؟ من بعد از 5 ماه هنوز هیچ پاسخی نگرفتم ... طبیعیه ؟ من یه بار ریسابمیت کردم بعد از اتمام رجیستر شدن در ipenz آیا مشکلی پیش خواهد اومد ؟!!
    سلام
    پرونده ما کمتر از 2 هفته از pool بیرون اومد. معمولا امتیاز 140 به بالا ظرف 2 هفته از pool بیرون کشیده میشه. ولی برای امتیازهای 140 کمتر، الویت میشه با کسایی که بتونن job offer بگیرن یه قسمت آماری داره سایت اداره مهاجرت برای اینکه ببینید وضعیت امتیازهای که تا حالا از pool بیرون اومدن چه جوره. ولی کلا راجع به زمان بیرون اومدن از pool برای امتیاز کمتر از 140 چیز دقیقی نمیشه گفت، چون ممکنه الویتها طوری باشه که اصلا از pool بیرون نیاید.

والا راجع به ریسابمیت کردن نمی دونم چی بگم. چون چنین تجربه ای نداشتم.

در مورد ewrb فکر کنم ایشالا از pool که بیرون بیاید به دردسرش گرفتار بشید. چون احتمالا اگه رجیستر نکنید در بهترین حالت تا اینجایی که من فهمیدم فقط job search visa میدن که برید نیوزیلند و رجیستر کنید و ویزاتون دیفر میشه تا ظرف 12 ماه اگه بتونید کار پیدا کنید.
    دقیقا منم به همین مشکل خوردم که prescribed electrical work که براش باید رجیستر کرد مربوط به مهندسین برقی میشه که میخوان کار الکتریشن یا لاین مکانیک انجام بدن، چون تماما نصب، اجرا و تست هست و طراحی مهندسی توش جایی نداره.

ضمنا برای ما که تجربه کار تکنسینی نداریم ظاهرا کار با دوره ایمنی حل نمیشه چون شرطش اینه که بتونی سه سال سابقه یا 6000 ساعت سابقه اون کارها رو بیاری با شرح کامل.

من که فعلا گیر کردم چی کار باید بکنم برای گذر از این مرحله چون به نظر میرسه رجیستریشن ewrb بدرد ما نخوره و یا اصلا سابقه امون رو قبول نکنن.

Junior Member

با سلام
    سفارت نیوزلند به هیچ وجه من الوجوه نمره آزمون تافل برای زبان قبول نمیکنه؟ و اصلاً نمره زبان رو در چه مرحله ای از پروسه ویزای skilled employment میخواد؟ من تافل iBT با نمره 95 دارم و امتیاز بالای 100 رو هم دارم، حتماً باید IELST بدم؟

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sang نمایش پست ها
    سلام - اگر از دانشگاه اوکلند پذیرش دکتری و از همین دانشگاه یا جای دیگری هم بورسیه برای آن دوره بگیریم آیا پس از فارغ التحصیلی بورسیه پرداختی و این دوره 3-4 ساله را جزو کار در نیوزیلند حساب می کنند برای اقامت و در امتیازات اقامت دائم می شه رویش حساب باز کرد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mannan نمایش پست ها
    خير نميشه.........
    سلام میشه بفرمایید بعد از گذروندن دوره دکتری که 4 سال هست..باید حتما برگردیم ایران؟ در اون دوره 4 ساله نمیشه برای اقامت اقدام کرد؟ چه مدت بعد از تحصیل باید خارج شد از نیوزیلند؟؟؟
    I spring over the spring with the spring in the spring

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه آکلند

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام میشه بفرمایید بعد از گذروندن دوره دکتری که 4 سال هست..باید حتما برگردیم ایران؟ در اون دوره 4 ساله نمیشه برای اقامت اقدام کرد؟ چه مدت بعد از تحصیل باید خارج شد از نیوزیلند؟؟؟
    یکی از دوستان یه بورس یکساله داشت که با اون تونسته اقامت بگیره ولی من از جزییاتش خبر ندارم
    یکسال پس از فارغ التحصیلی اجازه میدن تو کشور بمونید و دنبال کار بگردید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. in Computer Engineering

من فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی دارم و 2 سال هم سابقه کار با بیمه و 30 سال سن. می خواستم ببینم برای Skilled Migrant Category حائز شرایط هستم یا خیر؟ امتیاز من به چقدر می رسد؟ چون دانشگاهم جزو دانشگاه های مورد تایید اداره مهاجرت نیوزلند هست، 50 امتیاز جداگانه از مدرک فوق لیسانس دریافت می کنم؟

با سپاس

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

دوستان دانشجویان دکتری بعد از فراغت از تحصیل چه مراحلی رو باید طی بکنند برای اقامت؟ اوضاع کار چطور هست؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    دوستان دانشجویان دکتری بعد از فراغت از تحصیل چه مراحلی رو باید طی بکنند برای اقامت؟ اوضاع کار چطور هست؟
    ممنون
    بعد از فارغ التحصیلی، به شما ویزای کاری موقتی می دهند تا کار پیدا کنید که اگر کار متناسب با شرایطتان پیدا کردید به احتمالا زیاد امتیاز لازم را برای درخواست اقامت به دست می آورید
    اوضاع کار هم خیلی بسته به رشته و اینا دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط majid3612 نمایش پست ها
    من فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی دارم و 2 سال هم سابقه کار با بیمه و 30 سال سن. می خواستم ببینم برای Skilled Migrant Category حائز شرایط هستم یا خیر؟ امتیاز من به چقدر می رسد؟ چون دانشگاهم جزو دانشگاه های مورد تایید اداره مهاجرت نیوزلند هست، 50 امتیاز جداگانه از مدرک فوق لیسانس دریافت می کنم؟

با سپاس
    آیا شما از طریق محاسبه گر امتیاز در وب سایت اداره مهاجرت، امتیازتان را حساب کردید؟
    روی امتیاز زیر 140 اصلاً برای گرفتن ویزای اقامت حساب نکنید مگر اینکه از یک شرکت نیوزلندی پیشنهاد کاری معتبر داشته باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. in Computer Engineering

با سلام و وقت بخیر

در خصوص پر کردن فرم EOI سوال داشتم. من در قسمت اول یعنی Identity مشخصاتم رو نوشته ام اما هنوز complete نشده است. می خواستم ببینم چه اطلاعاتی را باید پر کنم تا این قسمت کامل گردد؟ با اینکه فیلدهای قرمز رنگ را پر کرده ام و اسم مستعار یا نام دیگری ندارم و بنابراین فیلدهای Given Name 2 , 3 را خالی گذاشته ام...

Junior Member

سلام پست قبلیتونو پیدا نکردم
    لطفا آدرسشو بذارید
    چون مطالب قبلی آرشیو شده فکر کنم یه سری پستها گم شدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)