صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 348

موضوع: اسپانسر ایالتی برای اخذ اقامت استرالیا (در سیستم SkillSelect)

Junior Member

Lightbulb اسپانسر ایالتی برای اخذ اقامت استرالیا (در سیستم SkillSelect)

یکی از راه‌ها برای کامل کردن امتیاز مورد نیاز سیستم SkillSelect برای اخذ اقامت دایم، گرفتن اسپانسرشیپ از یک ایالت در استرالیا است که ۵ امتیاز به ارمغان میاره و گرفتن دعوت‌نامه رو گارانتی می‌کنه.

برای اطلاع از این‌که کلا سیستم SkillSelect چیه و امتیازها چه طورین و دعوتنامه یعنی چی تاپیک شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم ( Skilled Select 2012 ) و مسائل مرتبط رو بخونین.

با توجه به گستردگی بحث اسپانسرشیپ ایالتی و اما و اگه‌های فراوانش تصمیم گرفتیم یه تاپیک جدا رو بهش اختصاص بدیم.
    لازم به ذکره که اسپانسرشیپ ایالتی برای ویزای ۴۸۹ که یک ویزای موقت هست هم کاربرد داره.

شرایط ایالت‌ها برای اسپانسر شدن
    برای گرفتن ۵ امتیاز (و در برخی موارد ۱۰ امتیاز) اسپانسرشیپ ایالتی باید از طریق خود اون ایالت اقدام کنین.
    هر ایالت شرایط خودش رو برای قبول شما به عنوان اسپانسر داره. همینطور مراحل و هزینه‌های خودش رو. و ممکنه حتی مجبورتون کنه مراحل خاصی رو برای گرفتن ویزا طی کنین.

اما یک‌سری موارد برای همه‌شون مشترکه:

• باید حتما رشته‌تون مشخص باشه و Assess شده باشین.
    • رشته‌تون باید توی لیست رشته‌های موردنیاز اون ایالت باشه. هر ایالت لیست جدا با شرایط عجیب‌غریب جدا داره.
      • توی بعضی موارد سابقه‌ی کار موردنیازه.
      • توی بعضی موارد نامه‌ی پیشنهاد کار مورد نیازه.

• بعد از گرفتن ویزا شما متعهدین که دو سال اول ورودتون به استرالیا توی اون ایالت زندگی کنین.

در ادامه سایت هر ایالت که مخصوص این‌کاره به همراه لیست رشته‌ها و شرایط خاص اون ایالت رو میاریم. دقت کنین که این اطلاعات در تاریخ نگارش این متن (مرداد ۹۲) استخراج شده و ممکنه بخشی یا همش تغییر کنه.

ایالت ویکتوریا (ملبورن)
    لیست رشته‌ها - با توجه به رشته یک یا چند سابقه‌ی کار مورد نیاز است.
    نامه‌ی پیشنهاد کار از یک کارفرما - در رشته‌ی مرتبط و به صورت دایم
    هزینه: ندارد

نیوسات‌ولز (سیدنی)
    ویزای دایم (۱۹۰)
    لیست رشته‌ها
    هزینه: ۳۰۰ دلار

وسترن استرالیا (پرث)
    ۵ امتیاز برای ویزای دایم (۱۹۰)
    ۱۰ امتیاز برای ویزای ۴۸۹
    لیست رشته‌ها
    نامه‌ی پیشنهاد کار برای حداقل یک سال

ساوت استرالیا (آدلاید)
    لیست رشته‌ها - حداقل یک‌سال سابقه‌ی کار در ۳ سال گذشته - بعضی رشته‌ها سابقه‌ی کار بیشتری نیاز دارند. (رشته‌های خارج لیست هم تحت شرایط خاص پذیرفته می‌شن)
    مراحل:‌ ابتدا EOI رو برای ۱۹۰ یا ۴۸۹ پر می‌کنین. اونجا فقط ساوت‌استرالیا رو انتخاب می‌کنین. بعد برای اسپانسرشیب اقدام می‌کنین. بعد از تایید ایالت براتون دعوتنامه می‌یاد.

کویینزلند (بریزبین)
    لیست رشته‌ها برای ویزای دایم (۱۹۰) و برای ویزای ۴۸۹- شرایط زبان و سابقه‌ی کار برای بعضی رشته‌ها وجود دارد.

نورترن استرالیا (داروین)
    لیست رشته‌ها - کسانی که در خود ایالت هستند و می‌توانند نشان دهند که آینده‌ی کاری خوبی دارند نیازی به حضور در لیست ندارند.
    سند تامین مالی از ۳۵هزار دلار به بالا مورد نیازه.
    تعهد: ۲ سال کار در رشته‌ی مرتبط

پایتخت استرالیا (کانبرا)
    فقط ویزای دایم (۱۹۰) دارد.
    اگر داخل استرالیا هستید باید در کانبرا باشد و سابقه‌ی کار حداقل سه ماه در رشته‌ی مرتبط داشته باشید.
    لیست رشته‌ها (آخر آگوست ۲۰۱۳ عوض می‌شه). برخی رشته‌ها لازم است که در حال حاضر در کانبرا مشغول کار باشند.
    هزینه: دارد.
    مراحل: اول اسپانسرشیپ رو می‌گیرید. بعد EOI ثبت‌نام می‌کنین. بعد کد EOI رو ایمیل می‌کنین و دعوتنامه می‌گیرین.

تاسمانی (هوبارت)
    ویزای دایم (۱۹۰):
    لیست رشته‌ها - همراه با پنج‌سال سابقه‌ی کار مرتبط

از دوستان می‌خوایم که هر تجربه‌ای در این مورد دارن به اشتراک بزارن. چه کسایی که امتیاز اسپانسرشیپ ایالتی رو گرفتن. چه کسایی که تازه اقدام کردن براش.

همگی موفق باشید.
    A l e x a r

پیش فرض پاسخ : اسپانسر ایالتی برای اخذ اقامت استرالیا (در سیستم SkillSelect)

نقل قول نوشته اصلی توسط alexar نمایش پست ها
    ی

وسترن استرالیا (پرث)
    ۵ امتیاز برای ویزای دایم (۱۹۰)
    ۱۰ امتیاز برای ویزای ۴۸۹
    لیست رشته‌ها
    نامه‌ی پیشنهاد کار برای حداقل یک سال
    وسترن جاب آفر نیاز ندارد. از همین لینک خودت ببین. اون جاب آفر برای کسانی هست که از استرالیا مدرکشون رو گرفتن. هرینه اش هم 220 دلار هستکه البته من پیداش نکردم ولی تقریبا مطمئنم که همین 200 دلاره. هرچقدر گشتم لینک معتبر هزینه اش رو پیدا نکردم. به نقل از دوستانی که اپلای کردن میگم.
    ویرایش توسط vahabr1987 : August 9th, 2013 در ساعت 10:56 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahabr1987 نمایش پست ها
    وسترن جاب آفر نیاز ندارد. از همین لینک خودت ببین. اون جاب آفر برای کسانی هست که از استرالیا مدرکشون رو گرفتن. هرینه اش هم 220 دلار هستکه البته من پیداش نکردم ولی تقریبا مطمئنم که همین 200 دلاره. هرچقدر گشتم لینک معتبر هزینه اش رو پیدا نکردم. به نقل از دوستانی که اپلای کردن میگم.
    ممنون وهاب جان، توی پست اول هم اصلاح می‌کنم.

سوالی که برای خودم هست اینه که کدوم یکی از ایالت‌ها هستند که برای درخواست‌های از داخل خاک استرالیا امتیاز ویژه‌ای دارند؟ منظورم اینه که آیا کسی که توی خاک استرالیا هست نسبت به کسی که از ایران اقدام می‌کنه مزیت خاصی داره؟

حالا این مزیت می‌تونه کلا امکان گرفتن اسپانسرشیپ، یا هزینه و زمان بررسی باشه.
    A l e x a r

نقل قول نوشته اصلی توسط alexar نمایش پست ها
    ممنون وهاب جان، توی پست اول هم اصلاح می‌کنم.

سوالی که برای خودم هست اینه که کدوم یکی از ایالت‌ها هستند که برای درخواست‌های از داخل خاک استرالیا امتیاز ویژه‌ای دارند؟ منظورم اینه که آیا کسی که توی خاک استرالیا هست نسبت به کسی که از ایران اقدام می‌کنه مزیت خاصی داره؟

حالا این مزیت می‌تونه کلا امکان گرفتن اسپانسرشیپ، یا هزینه و زمان بررسی باشه.
    هیچ کدام مزیتی ندارند. درخواست رو شما میدی و به علاوه هزینه. البته آدلایدیا آدمای فعالتری هستن و کارت رو زودتر راه میندازن. بر عکس بقیه اشون که خیلی تنبل هستند

Junior Member

سلام.

من مهندسی مکانیک خوندم و بیشتر از پنج سال سابقه با بیمه در به عنوان کارشناس تاسیسات در شرکتهای ساختمانی دارم.
    اسم رشته من تو لیست مربوط به ملبورن وجود داره
    من بدون اسپانسر 65 امتیاز دارم(البته با فرض آیلتس 7) :

سن : متولد فروردین 61 ( پس کمتر از 32 سال هستم ) 30 امتیاز
    مدرک : لیسانس 15 امتیاز
    آیلتس ( با توجه به اینکه در زمینه اسپانسر نوشته که حداقل 7 می خوان و فرض بر اینکه می تونم 7 رو بگیرم ) 10 امتیاز
    سابقه کار ( بین 5 تا 8 سال) 10 امتیاز

واسه اطمینان می خوام از اسپانسر هم استفاده کنم.
    سوال من از دوستان با تجربه اینه:

مراحل گام به گام برای اقدام به درخواست ویزا چیه؟
    منظورم اینه اولین قدم باید چیکار کنم؟ باید جایی فرم پر کنم؟ یا باید مدارک اماده کنم ؟ مدارک چه چیزهایی هستن؟

من هنوز واسه آیلتس اقدام نکردم ، میشه در حین انجام گام های بالا به دنبال کسب نمره آیلتس هم بود؟

دوستان لطفا به صورت گام و گام توضیح رو بدن، ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع بازار كار در شهرهاي مختلف استراليا و مسائل مرتبط

سلام میخواستم بدونم که وقتی یه ایالت مثل استرالیای جنو بی اسپانسر شیپ یک رشته رو با آیلتس 6 میده بازهم برای رجیستریشن باید آیلتس 7 ارائه داد؟ یعنی میشه ؟ به نظر میاد کمی تناقض دارد اما میخواستم بدونم آیا مثلا انجمن روانشناسی استرالیا هم برای این موضوع با eoaهماهنگی دارد؟اگر مفهوم بود لطفا جواب بدید ممنون

Junior Member

بازهم درود .ميشه لطفا منو راهنمايي كنيد همونطور كه گفتم همسرمن اسپانسر شيپ آدلايد رو براي روانشناسي گرفته با ويزاي 190 اقدام كرديم. نمره آيلتتس 6 رو اعلام كرده بودند ايشون 6.5 گرفتن(t0tal7) حالا براي رجيستريشن شغلي انجمن رواشناسان استراليا شرط آيلتس 7 روگذاشته .باتوجه به اينكه خود south austalia گفته روانشناس با نمره 6 يخواد باز براي رجستريشن بايد 7 ارائه بشه يا فكر ميكنيد دراين خصوص هماهنگي ها به عمل اومده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azargol نمایش پست ها
    بازهم درود .ميشه لطفا منو راهنمايي كنيد همونطور كه گفتم همسرمن اسپانسر شيپ آدلايد رو براي روانشناسي گرفته با ويزاي 190 اقدام كرديم. نمره آيلتتس 6 رو اعلام كرده بودند ايشون 6.5 گرفتن(t0tal7) حالا براي رجيستريشن شغلي انجمن رواشناسان استراليا شرط آيلتس 7 روگذاشته .باتوجه به اينكه خود south austalia گفته روانشناس با نمره 6 يخواد باز براي رجستريشن بايد 7 ارائه بشه يا فكر ميكنيد دراين خصوص هماهنگي ها به عمل اومده؟
    دو تا قضیه جدا هستند، اسپانسری ربطی به اون یکی نداره،برای هر کدوم باید شرایط همون رو احراز کنین

Junior Member

سلام دوستان من سوال داشتم
    من دانشجو حسابداري هستم... 2 ترم ديگه ازدرسم مونده....ميخوام از انجمن حسابداري استراليا اسس بشم بعد از اينكه فارق التحصيل شدم
    .. ولي نميدونم دقيقا چيكار بايد كنم.. از كجا شروع كنم؟؟؟؟
    سابقه كار ميخواد؟؟ زبان چند؟
    و اينكه وقتي اسس بشي بعد از چند مدت ميشه اقامت گرفت و خانواده رو آورد؟
    و اينكه همسر من هم ميتونه با اسس شدن من بياد همزمان؟
    بعد از اينكه اسس شد از چه نوع ويزايي بايد اقدام كرد؟
    و اينكه آيا اين راه بهتره يا ز طريق سكيل ؟؟ و يا پناهنده شدن(با ويزاي توريستي بري و اونجا پاستو گم كني)؟
    و آيا اگر از دوستان ما كسي اونجا باشه ميتونه امتياز مثبت براي ما داشته باشة

ممنون ميشم اگه كسي منو راهنمايي كنه.....

Junior Member

سلام دوستان
    من یه چیزی رو هنوز متوجه نشدم.چه زمانی باید برای گرفتن اسپانسر شیپ اقدام کرد؟قبل از اینکه تشکیل پرونده آنلاین بدی تو سیستم آنلاین اسکیل سلکت یا بعد از لاج؟
    زمان اقدام برای اینکار کیه؟

صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)