نقل قول نوشته اصلی توسط Ashking نمایش پست ها
دوستان سلام. به نظرتون بهتر نیست یه گروه توی تلگرام درست کنیم ک سریعتر بتونیم جواب بگیریم از همدیگه؟ من چنتا سوال دارم ممنون میشم با تجربه تر ها کمکم کنن.

1. با انتخاب fast track چه مدت طول میکشه اسس؟ با فرض عدم وجود مشکل مدارک
2. سابقه کار حین تحصیل در مقطع ارشد چجوری محاسبه میشه . توی بوکلت خوندم که 20 ساعت در هفته یعنی فول تایم. من 5 سال از سوابق بیمه ایم همزمان با ارشد بوده.
3. ایا اصلا نیاز هست که ارشد رو برای اسس ارائه بدم؟ لیسانس آزاد پروفشنال اسس میشه؟
4. سوابق بدون بیمه دقیقا چه مدارکی غیر از گواهی اشتغال به کار شرکت نیاز هست که بفرستیم براشون؟
5. دوستانی که به مرحله لاج رسیدن : اصلا آیا نیاز هست که سوابق شغلی رو بدیم به EA با توجه به اینکه صراحتا توی بوکلت ذکر شده که تصمیم نهایی با کیس آفیسر هست.
6. سوابق بیمه رو باید به صورت رسمی از اداره بیمه بگیریم و ترجمه کنییم؟

ببخشید خیلی سوال دارم که هنوز مونده. ممنون
سلام
پاسخ ها:
1- Fast Track تو 5 روز کاری اسسورتون مشخص میشه و بررسی شروع میشه. حالا چقدر طول بکشه بستگی به مدارکتون داره. ممکنه تا 3 هفته یا یک ماه هم طول بکشه (البته به ندرت)
2- سابقه کاری حین تحصیل برای Engineers Australia:
aware that only work experience gained after completion of the qualification supporting your nominated occupation will be recognised. Work experience gained prior to or during your studies will not be assessed as relevant.
این شرایط برای سازمان های مختلف متفاوت هست. مثلا سیاست ACS با EA متفاوته.

3- لیسانس و فوق لیسانس امتیاز یکسان دارند به شرط اینکه دانشگاه لیسانس معتبر باشه. من شنیدم که دانشگاه های آزاد تهران معتبرند ولی خوذم رفرنسی ندیدم براش
4- رفرنس از کارفرما (با توضیحاتی که تو booklet اومده) بعلاوه

Documents issued by the related government agency or any other organisation not related to your employer, such as:
Social Security/Social Insurance Report
OR
Income Tax/Payroll Tax report
OR
Superfund Contribution Statement
OR
Provident Fund Statement/Retirement contribution reports
OR
Work permit
NOTE: Company name must be stated on each document

6- به هر حال اگر بخواید بفرستید باید ترجمه شده بفرستید و برای ترجمه تو دارالترجمه ها باید رسمی از اداره بیمه گرفته باشید.

برای سوال 5 نطری ندارم. چون به قول خودتون صراحتا توی بوکلت ذکر شده که تصمیم نهایی با کیس آفیسر هست