صفحه 116 از 158 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1574

موضوع: ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط rasi296 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یه سوالی دارم: من الان استرالیا در حال خوندن PhD در رشته مواد هستم. الان شرایط گرفتن PR رو ندارم چون امتیازام کمه. ولی چون مدرک آیلسم تا دو ماه دیگه منقضی میشه میخوام که مدارک لیسانسو فوق لیسانسم رو ارزیابی کنم چون شنیدم که واسه ارزیابیش حتما باید مدرک زبان باشه. حالا دوتا سوال دارم: 1. اگر مدارکمو ارزیابی کنم تا چند ماه یا سال وقت دارم که واسه PR اقدام کنم؟ 2. میتونم الان اقدام نکنم و بزارم یکی دو سال دیگه با مدرک زبان NAATI اقدام کنم؟
    گیج شدم از بس جواب ضدو نقیض شنیدم. یکی میگه با NAATI بعدا میتونی یکی میگه واسه ارزیابی مدرک NAATI قبول نیست. یکی میگه مدرک اعتبار مدرک ارزیابی شدت یک ساله یکی میگه چند ساله.
    لطفا دوستان با تجربه کمک کنن.
    من یک جواب طولانی برای شما نوشتم. ولی وقتی سابمیت کردم، پیام داد که سایت رفته توی Maintenance!

توی این فایل میتونید اطلاعات مربوط به زبان رو ببینید. EA فقط آیلتس و تافل قبول میکنه.
    امتحان ناتی فقط میتونه ۵ امتیاز از ۶۰ امتیاز موردنیاز برای PR رو به شما بده و ارتباطی با EA و اسس مدارک نداره. محاسبه امتیازات.

شما به هر حال باید برای PR یک امتحان زبان دیگر بدید. اطلاعات مربوط به نمره زبان موردنیاز رو اینجا ببینید.
    پیشنهاد من اینه که قبل از اتمام دکتری، برای PR اقدام کنید.
    با فرض اینکه سن شما زیر ۳۲ هست، اگر خیلی تمایل دارید که از الان با مدرک زبان فعلی مدارک رو اسس کنید، پیشنهاد من اینه:

نوشتن CDR و اسس مدارک توسط EA ... امتحان زبان ... مدرک نااتی (اگر معادل ۸ زبان نگرفتین و ۵ امتیاز نیاز دارید)... سابمیت EOI ... لاج application

ولی چون به هر حال باید یک امتحان زبان دیگر بدید، این هم یک راهه:

امتحان زبان... مدرک نااتی (اگر معادل ۸ زبان نگرفتین و ۵ امتیاز نیاز دارید)... نوشتن CDR و اسس مدارک توسط EA ... سابمیت EOI ... لاج application

نوشتن CDR حداقل ۲ هفته زمان میبره. و نتیجه اون دوهفته ای یا ۴ ماهه اعلام میشه (بسته به هزینه ای که میدید)
    نتیجه آزمون نااتی حداقل ۱ ماه طول میکشه اعلام بشه.
    اعتبار اسس مدرک توسط EA نمیدونم چقدر هست. میتونید ایمیل بزنید و بپرسید. ولی فکر نمیکنم تا پایان دوره دکتری اونقدر زمان طول بکشه که باطل بشه...

موفق باشید.

Junior Member Persia_Boy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. ...

مدت زمان اعتبار ارزیابی
    درخواست به روز رسانی و ارزیابی جدید

ضمن تایید فرمایشات دوست گرامی در ارسال قبل با توجه به سوالات مکرر و شبهات و اظهارنظرهای مختلف در این رابطه و به جهت کمک به تصمیم گیری مخاطبین لازم میدانم در خصوص مدت زمان انقضاء نتایج ارزیابی خدمت کاربران گرامی یاد آور شوم ارزیابی مدارک به طور ذاتی هیچگونه زمان انقضائی ندارد:

The assessment letter has no expiry date. However, we are aware that the Department of Immigration and Border Protection validity policy may vary from this. As such, if the Department of Immigration and Border Protection requests an updated letter, please contact Engineers Australia for instructions

شرایطی که ممکن است ارزیابی جدید از سوی خودتان یا اداره مهاجرت استرالیا درخواست شود که بسیار نادر هستند:

Insufficient employment stated on the outcome letter within the last five years; or Assessment criteria have changed; or Applicant wants to add more qualifications/employment for assessment

پس اگر

1. در پنج سال اخیر هنگام اقدام به مهاجرت مدارک کافی(جهت قانع شدن officer) برای استخدام بودن خود دارید
    2. سابقه کار جدیدی به مدارک شما اضافه نشده است
    3. در زمان اقدام و بررسی مدارک شما در اداره مهاجرت قانون مربوط به ارزیابی مدارک تغییر خاصی نکرد

نگران باطل شدن ارزیابی مدارک خود نباشید.

پیروز باشید
    کار نیکو کردن از پر کردن است

سلام دوستان,من ترمه آخره برق مخابراته تهران جنوبم,دانشگاهم سکشن 1 هه,معدلم الان 13.40 هه,قدیم ها گویا معدل زیره 14 بود کاردانی ارزیابی میشد,گویا الان شرطه معدل نیست,به نظرتون بازم ای شرط میتونه برگرده؟استرسه معدل دارم که واسه نیم نمره 5 امتیاز کم بشه ازم! (((( میتونم 1 ترم بیشتر بمونم و ترمیم بردارم و از 14 ردش کنم معدل رو / دومین سوالم هم اینه که واسه اسسمنت و مرحله ی بعدش نیازی به حداقل سابقه ی کاره؟؟؟مثلا 1 سال یا 2 سال؟ (چه واسه 190 چه 189) زیره 3 سال امتیاز نداره و من بدونه سابقه ی کار به 55-60 امتیاز میرسم ولی یه سری میگن یه حداقل سابقه میخواد یه سری میگن نه نمیخواد!نهاده مربوطه هم مهندسیه استرالیاست نه ACS ,من روی سایتشون چیزی نتونستم پیدا کنم

سلام دوستان.
    سوال من در مورد ارزشیابی مدرک مهندسی معماری از دانشگاههای ایران به منظور مهاحرت به استرالیا هست.
    من یه نگاهی به وبسایت AACA (ارگانی که مسیول ارزشیابی مدارک معماری هست) زدم و اطلاعاتش رو خوندم. ولی بک نکته ی مبهم خیلی مهم واسم باقی موند. توی لیستهای مربوط به ارزشیابی مدارک (Stage 1: Provisional) نوشته که:
    An accredited academic qualification in Architecture typically requires a minimum of 5 years/10 semesters full-time coursework and involves the satisfactory completion of 7 prescribed core areas of study: Design Studies and Design Integration
    Documentation and Technical Studies
    History and Theory Studies
    Practice and Project Management,
    Implementation and User Studies
    Environmental Studies
    Communication Studies
    Elective Studies
    سوالی که من دارم این هست: آیا برای اینکه مدرک لیسانس مهندسی معملری که از ایران گرفتیم رو ارزشیابی کنیم، حتما باید فوق لیسانی داشته باشیم یا اینکه همون لیسانس رو به تنهایی میشه ارزشیتبی کرد. توی متن بالا خیلی مبهم صحیت کرده و گفته مدرکتون باید معمولا معادل تحصیل یه دوره ی پنج ساله باشه در حالی که دوره ی تحصیلات لیسانی در ایران فقط 4 ساله هست. ار زرقس هم من میدونم که دوره ی نخصیلات لیسانس معماری در استرالیا 3 ساله هست و اگر لیسانس و فوق لیسانس به صورت پیوسته بخونیم، اونوقت مجموعا پنج سال میشه. آیا از دوستان کسی هست که خودش مدرک لیسانس معماریش (بدون فوق لیسانی) رو ارزشیابی کرده باشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

اینم لینکی که متن بالا رو توش نوشته:
    http://www.aaca.org.au/wp-content/up...illable-v2.pdf

سلام دوستان، کسایی که سی دی آرشون رو توی ماه اخیر فرستادن جوابشون اومده آیا؟ برای من از 26 دسامبر هنوز نیومده، کسی می دونه چند روز تعطیلاتشون بوده؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط challenge نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سوال من در مورد ارزشیابی مدرک مهندسی معماری از دانشگاههای ایران به منظور مهاحرت به استرالیا هست.
    من یه نگاهی به وبسایت AACA (ارگانی که مسیول ارزشیابی مدارک معماری هست) زدم و اطلاعاتش رو خوندم. ولی بک نکته ی مبهم خیلی مهم واسم باقی موند. توی لیستهای مربوط به ارزشیابی مدارک (Stage 1: Provisional) نوشته که:
    An accredited academic qualification in Architecture typically requires a minimum of 5 years/10 semesters full-time coursework and involves the satisfactory completion of 7 prescribed core areas of study: Design Studies and Design Integration
    Documentation and Technical Studies
    History and Theory Studies
    Practice and Project Management,
    Implementation and User Studies
    Environmental Studies
    Communication Studies
    Elective Studies
    سوالی که من دارم این هست: آیا برای اینکه مدرک لیسانس مهندسی معملری که از ایران گرفتیم رو ارزشیابی کنیم، حتما باید فوق لیسانی داشته باشیم یا اینکه همون لیسانس رو به تنهایی میشه ارزشیتبی کرد. توی متن بالا خیلی مبهم صحیت کرده و گفته مدرکتون باید معمولا معادل تحصیل یه دوره ی پنج ساله باشه در حالی که دوره ی تحصیلات لیسانی در ایران فقط 4 ساله هست. ار زرقس هم من میدونم که دوره ی نخصیلات لیسانس معماری در استرالیا 3 ساله هست و اگر لیسانس و فوق لیسانس به صورت پیوسته بخونیم، اونوقت مجموعا پنج سال میشه. آیا از دوستان کسی هست که خودش مدرک لیسانس معماریش (بدون فوق لیسانی) رو ارزشیابی کرده باشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    یکی از دوستان من مدرک لیسانس معماری رو با vetassess ارزشیابی کردن براش و کد 312111: Architectural Draftsperson

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط donyadorosti نمایش پست ها
    سلام دوستان، کسایی که سی دی آرشون رو توی ماه اخیر فرستادن جوابشون اومده آیا؟ برای من از 26 دسامبر هنوز نیومده، کسی می دونه چند روز تعطیلاتشون بوده؟
    درخواست بررسی سریع کرده بودید که هنوز نیومده؟

مرسی از جوابتون.
    من لیست SOL رو چک کردم.
    کد 312111: Architectural Draftsperson توی این لیست نیست و بنابراین حتی اگر با VETASSESS با این رشته اسس کنم بازم به درد مهاجرت (سابکلاس 189) نمیخوره. البته ممکنه به درد سابکلاس 190 واسه بعضی ایالتها بخوره. نمیدونین این دوستتون چه سابکلاسی واسه ویزا میخواستن اقدام کنن و چه ایلتی میخواستن برن؟
    https://www.border.gov.au/Trav/Work/...ions-lists/SOL

نقل قول نوشته اصلی توسط mash2m نمایش پست ها
    یکی از دوستان من مدرک لیسانس معماری رو با vetassess ارزشیابی کردن براش و کد 312111: Architectural Draftsperson

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط challenge نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون.
    من لیست SOL رو چک کردم.
    کد 312111: Architectural Draftsperson توی این لیست نیست و بنابراین حتی اگر با VETASSESS با این رشته اسس کنم بازم به درد مهاجرت (سابکلاس 189) نمیخوره. البته ممکنه به درد سابکلاس 190 واسه بعضی ایالتها بخوره. نمیدونین این دوستتون چه سابکلاسی واسه ویزا میخواستن اقدام کنن و چه ایلتی میخواستن برن؟
    https://www.border.gov.au/Trav/Work/...ions-lists/SOL
    راستش الان اینقدر شرایط سخت شده که بچه ها فقط میخوان برن و به سابکلاسش توجه نمیکنن چه بسا برای بعضی رشته ها با 190 راحت تر بشه رفت که تفاوت خاصی هم با 189 نمیکنه به غیر از اینکه 2 سال باید تو اون ایالت باشی. ایشون چون رشتش رو فقط همین جا اسس میکرد گرفت و حالا باید اسپانسری بگیره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)