صفحه 23 از 158 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1574

موضوع: ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Sang نمایش پست ها
    سلام -
    1- آره این دو پروسه های جداگانه ای هستند. اول شما مدرک و سابقه تان اسس می شود و پس از آن بسته به سازمان اسس کننده ممکن است تا 3 سال این اسس تان وقت دارد تا برای هر کدام از ویزاهای فوق اقدام کنید.
    2- مهندسین غیر کامپیوتر هم باید ببینند سازمان اسس کننده شان کدام است. پس از اینکه فهمیدید توسط کدام سازمان باید اسس بشید حالا می توانید از سایت آن سازمان ببینید آیا مدرک زبان برای اسس می خواهد یا نه؟ برخی می خواهند و برخی نمی خواهند.
    3- سابقه کار بعد از اسس و امتیاز امتحان فارسی ناتی را می توانید در پروسه اقدام برای ویزا وارد کنید و نگران این نباشید. و برای این کار اسس دوباره نمی خواهد.
    موفق باشید
    ممنون از جوابت دوست عزیز
    من رشته برق هستم و گویا موقع اسسمنت اونا مدرک زبان رو اول کار میخوان.
    من دو تا سوال دیگه هم داشتم:
    1-آیا میشه همزمان واسه دو تا ویزا اقدام کرد: مثلا 190 و 489؟
    2-ایا میشه ویزای 190 رو برای چند تا ایالت اپلای کرد تا شاید یکیش مورد قبول واقع بشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi136 نمایش پست ها
    ممنون از جوابت دوست عزیز
    من رشته برق هستم و گویا موقع اسسمنت اونا مدرک زبان رو اول کار میخوان.
    من دو تا سوال دیگه هم داشتم:
    1-آیا میشه همزمان واسه دو تا ویزا اقدام کرد: مثلا 190 و 489؟
    2-ایا میشه ویزای 190 رو برای چند تا ایالت اپلای کرد تا شاید یکیش مورد قبول واقع بشه؟
    سلام مجدد- خواهش می کنم.
    1- ویزای 489 که ویزای اقامت نیست و قطعا اگر امتیازات به 190 می رسه نباید برای 489 اقدام کنی. به چند دلیل : اولا چون مزایای ویزای 190 را در موارد درمانی و غیره نداره و دوما باید در مناطق روستایی تری زندگی کنی که کار پیدا کردن در آنجاها سخت تر خواهد شد و مشکلات دیگر و سوما بعد طی دوره ای زندگی در آن منطقه خاص و حتی بعد از داشتن مدتی سابقه کار در آن منطقه تازه می توانی برای اقاممت اقدام کنی.
    2- در سایت EOI که می خواهی انتخاب کنی یا باید همه ایالت ها را بزنی که در این صورت ایالت ها با شما تماس می گیرند هر کدام که بخواهد و بعد شما می توانی قبول یا رد کنی و هر کدام را قبول کردی برای آن اقدام می کنی. در این حالت ممکن است برخی ایالت ها کمتر سراغ شما بیایند. حالت دوم این است که شما هنگام پر کردن یک ایالت خاص را می زنی و اگر شرایط آن را که قبلا هم مطالعه کردی داشته باشی باهات تماس می گیرند و شما هم قبول می کنی. برخی ایالت ها اگر فقط یک ایالت آنها را بزنید در سایت شون نوشته که سریعتر پرونده را بررسی می کنن. در این مورد به نظرم شما سایت خود تک تک ایالت ها را ببینید اگر رشته تان را می خواهند و شما شرایط آنها از نظر زبان و مالی و غیره را دارید با تحقیق بیشتر یک ایالت انتخاب کنید بهتر است.
    پیروز باشید

سلام به همه ی دوستان
    یه راهنمایی می خواستم از دوستانی که حضور دارند.
    می خواستم بدونم که توی ارزیابی مدارک اگر مدرک موقت دانشگاه رو واسشون ارسال کنم ایرادی داره یا باید حتما مدرک اصلی ارسال بشه؟
    چون من وام دارم و تا تسویه نشدن وامم مدرک اصلی رو بهم تحویل نمیدن.و من هم دست و بالم خالیه فعلا و نمی تونم تسویه کنم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinheydarn نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    یه راهنمایی می خواستم از دوستانی که حضور دارند.
    می خواستم بدونم که توی ارزیابی مدارک اگر مدرک موقت دانشگاه رو واسشون ارسال کنم ایرادی داره یا باید حتما مدرک اصلی ارسال بشه؟
    چون من وام دارم و تا تسویه نشدن وامم مدرک اصلی رو بهم تحویل نمیدن.و من هم دست و بالم خالیه فعلا و نمی تونم تسویه کنم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    مدرک موقت دانشگاه قابل ترجمه و مهر و تایید نیست و در نتیجه شما نمیتونید اونرو استفاده کنید من هم برای اقدام برای ویزا مجبور شدم بدهی خودم رو پرداخت کنم و مدرکم رو آزاد کردم

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

سلام دوستان

کسی از افزایش هزینه اسسمنت تو Eng Australia خبر داره؟
    مثل اینکه قرار بود از اول آگوست زیاد بشه؟
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

Junior Member

سلام دوستان برای چک محل مار در زمان اسسمنت زنگ میزنند یا حضوری میان؟چقدر معمولا برای جواب اسسمنت از وتاسس چقدر طول می‌کشه؟

سلام دوستان
    2 سوال:
    1.استرالیا مدرک لیسانس دانشگاه های سکشن 2 رو دیپلم اسس میکنه ولی کاردانی سکشن 2 رو چی اسس میکنه؟
    2.اگر اونم همون دیپلم اسس میشه بهتر نیست بچه های هنرستانی که کاردانی به کارشناسی گرفتن فقط همون فوق دیپلم رو اسس کنن و بجای 5 امتیاز اختلافش با لیسانس با سابقه کار جبرانش کنن؟
    چون فکر میکنم سابقه کار رو از تاریخ اخذ آخرین مدرک حساب میکنن نه لزوماً از لیسانس.

نمیدونم این موضوع رو جای مناسبی مطرح میکنم یا نه؟
    تو قسمت point test قسمتی هست به عنوان :
    An award or qualification recognised by the assessing authority in the assessment of the skilled occupation
    که 10 امتیاز رو براش در نظر گرفتن در توضیحات این قسمت اینجور اومده:

You can receive 10 points for any other qualification or award which is recognised as suitable for your nominated occupation in your skills assessment by the relevant assessing authority.

برای رشتهء من qualification at least at AQF Certificate IV level in a highly relevant field. (312212 civil engineering technician) , نیاز هست
    حالا سوال من اینه که دوستان چه اطلاعات دیگه ای از این موضوع دارن
    آیا حتما باید این مدرک هم اسس بشه؟ ویژگی های این مدارک چیه؟ آیا میتوان دیپلم های آموزشگاه هایی مثل جهاد دانشگاهی یا مجتمع فنی در صورتی که مورد تایید وزارت علوم باشه استفاده کرد؟

Junior Member

سلام دوستان.
    من و خانمم قصد دارریم برای 189 اقدام کنیم و خانمم که مهندس شیمی(گرایش پالایش پتروشیمی گاز) از دانشگاه سراسری هست و 5 سال سابقه کار داره که 2 سال و نه ماه اون توی یه شرکت کار مرتبط با مهندسی شیمی و 2 سال سه ماه اون توی یه شرکت طراحی مهندسی بخش پایپینگ (Layout design engineer-طراحی با نرم افزار PDMS) بوده قراره اپلیکنت اصلی باشه. هر دومون هم 28 سالمونه و من هم قراره 5 امتیاز به عنوان پارتنر کمک کنم.
    سوال من اینه که سابقه پایپینگ خانمم related or closely related به مهندسی شیمی (کد 233111) محسوب میشه و امتیاز 5 سال برای ما محاسبه میشه یا نه؟
    طبق تعریف ANZSCO کار ایشون بیشتر به مهندسی مکانیک میخوره و occupation مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی هم توی unit group مشترک نیستند. ممنون میشم منو راهنمایی کنید

Junior Member

دوستان کسی جواب سوالم رو نمیدونه

من سال 90 ارشدم رو تموم کردم. ولی چون سابقه کارم از 89 میخوام با لیسانس اقدام کنم. سال فارغ التحصیلی لیسانسم 1385 بوده. سوالم اینه که
    چون هنرستانی بودم و مدارک کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دارم، احتمالش هست که bachelor اسس نشم؟

واقعا نمیدونم چه کنم
    چون میخوام ایالتی اقدام کنم میترسم که به فوق لیسانسم نیاز بشه
    از طرفی 1 سال از سابقه کارم با فوق لیسانسم همزمان بوده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)