صفحه 32 از 158 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414282132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 1574

موضوع: ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط rafiii نمایش پست ها
    سلام دوستان.یه سوال داشتم.جواب اسس فقط در یک صفحه و یک ایمیل میاد؟منظورم اینه که ما جواب اسس رو برای مدارک گرفتیم .چون متن نامه فقط مدارک دانشگاهی را نام برده .آیا برای سابقه کار بایستی منتظر ایمیل دیگری باشیم؟
    واقعا عجیبه!!! مدارک من توسط وت اسس، اسس شد و جوابش تو یک نامه 3 صفحه بود. کار و تحصیل یک جا. البته تاکیدمیکنم که برای من وت اسس سازمان اسس کننده بوده. بهشون میل بزنید - خیلی خوب جوابگو هستند ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ammoj850 نمایش پست ها
    بچه ها چجوری عکس برای اسس مدرک باید تایید بشه؟ یعنی اسکن عکس به تنهایی کافی نیست؟ کجا ببرم عکسمو تایید کنه؟
    برای وت اسس، یک عکس اسکن شده یا فایل عکس دیجیتال کافیه و نیازی به هیچ تاییدی نیست ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    من پستهای قدیمی رو خوندم دیدم بعضی ها نوشتن که مدرک معماری ایران اسس نمیشه اما کسی جواب قطعی نداده بود و حتی دوستان پاسخ پیام خصوصی رو هم نداده بودن.
    بهرحال من امروز رفتم و از یه وکیل مهاجرت مشاوره گرفتم ... بهم گفتن که معماری ها باید 2 سال سابقه کار در استرالیا داشته باشن تا مدرکشون اسس بشه!!! بهمین علت باید از طریق سابقه کار عمران اقدام کنن و همونطور که شما گفتید سازمان اسس کننده
    vetassess هست برای این کار.
    علاوه بر اون در مشاوره به من گفتن که این سازمان حتما به سابقه بیمه حین کار نیاز داره ! ولی چون من بیمه نبودم گفتن میشه از بیمه پدرم استفاده کنم و بگم مثلا خودم بیمه رد میکردم .... آیا درسته؟
    سوالم اینه که با این اوصاف آیا من خودم به تنهایی و بدون کمک وکیل میتونم کارهام رو انجام بدم؟ یا پروسه ش خیلی پیچیده ست ؟؟؟!!
    مخصوصا کسانیکه از طریق vetassess اقدام کردن ممنون میشم راهنمایی کیند.

در ضمن، به من گفتن پروسه کار از ابتدا تا زمانی که ویزا بیاد زیر 2 سال طول میکشه، درسته؟!!! نرمالش همین قدر هست یا اگه خودم اقدام کنم سریعتر خواهد بود؟
    دوست عزیز من توسط وت اسس، اسس شدم. 1.5 سال از 8 سال سابقه کارم رو بیمه نداشتم. در واقع تو شرکتی کار میکنم که بیمه برای نیروهاش رد نمیکنه. فقط نامه شرکتی رو برای مدارک اشتغالم فرستادم و خوشبختانه مورد قبول واقع شد.
    در کل اگر وقت داشته باشید که صفحات این سایت و سایت های دولتی مهاجرت خود استرالیا رو بخونید و البته کارتون گیر خاصی نداشته باشه (نکته مشکوکی) خودتون میتونید اقدام کنید. من خودم اقدام کردم و تا این مرحله همه چی اکی بوده.
    در مورد طول مدت پروسه مهاجرت، اگر کلیه مدارکتون ترجمه شده و آماده باشه و معطل مدرک آیلتس نخواید بشید، برای ویزای 190 یا 489 حدود 1.5 تا 2 سال حداقل طول میکشه. مطمئنا اگر وکیل خوب و پیگیری باشه، شاید یه کوچولو کارتون زودتر هم انجام بشه. چون ممکنه شما یک مدرک رو اونجور که اونها میخوان آماده نکنید که باعث میشه بهتون ایمیل بزنن که فلان مدرکتون رو تصحیح کنید و دوباره بفرستید که خودش زمان بره. ولی وکیل ها عموما میدونن چی بفرستن دقیقا. در کل اگر وقت کافی برای تحقیق و مطالعه بزارید، این مشکل هم پیش نخواهد آمد ...

Junior Member

یعنی یک سال اول از سابقه کار را اگر بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی باشه قبول نمی کنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط smh173 نمایش پست ها
    دوستان من لازم دیدم تجربیات اندکم در مورد وت اسس رو اینجا با شما در میان بزارم شاید بدرد کسی بخوره.

---در مرحله اول فرستادن مدارکم آفیسرم گیج بازی در آورده بود و هی می گفت مدرک شناسنامه ات تایید شده نیست. برعکس من هم ترجمه تایید شده شناسنامه ام رو فرستاده بودم هم پاسپورتم رو. در صورتی که یکی از اونها کافیه. با کلی ایمیل بازی بعد از 2 هفته فهمیدن که اشتباه می کردن. پیشنهاد میکنم یا شناسنامه ترجمه شده را بفرستید یا پاسپورت رو، نه هر دو تا رو. چون گیج بازی در میارن.

--- برای سابقه بیمه هم رقتم تو یکی از کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی و یک پرینت گرفتم ازشون از سابقه بیمم. گفتم خودشون مهرش کنن. یکم اذیت کردن اما مهر زدن. مهر کارگزاری، نه مهر اصلی بیمه. همونو دادم ترجمه. اما وزارت خارجه تایید نکرد. گفتن باید امضا هم داشته باشه. اصلا مهم نیست کی امضا کنه!!!!!!!!!!!! با امضا که فرستادیمش، تایید شد.

--- من 1.5 سال سابقه بدون بیمه داشتم که با همون نامه شرکت مورد قبول واقع شد.

--- در مرحله اسس (وت اسس) نیازی به مدرک آیلتس نیست.

---بگذریم بریم سر اصل مطلب، یعنی سابقه کاری:

من لیسانس فیزیک و فوق لیسانس ژئوفیزیک هستم. با 8 سال سابقه کاری در ژئوفیزیک، اما 6.4 سال آن مورد قبول واقع شد. اما چرا:
    1) هفت ماه از سابقه کارم با درس خوندنم همپوشانی داشت. بهشونه ایمل زدم و گفتم که فول تایم کار میکردم و باید قبول می شد. اما در جواب گفتن:
    234412 Geophysicist is a Group A occupation and for all Group A occupations, only employment after the completion of a highly relevant qualification may be considered. According to your qualification documents, the Master Degree (which was assessed as the qualification that is highly relevant) was completed in February 2008. Therefore the duration from June 2007 to February 2008 is pre-qualification and cannot be considered.

2) یک سال اول سابقه کارم بعد از فارغ التحصیلی رو هم قبول نکردن. ایمیل زدم و گفتم چرا؟ اون ها هم جواب دادن:
    The first year of post qualification employment, which is from February 2008 to February 2009 for your case, is used to calculate the qualifying period for you to meet the skill level of the nominated occupation. This is in line with our assessment guidelines to include a date deemed skilled in all 2015 assessments. More information on the qualifying period and date deemed skilled can be found on the VETASSESS website http://www.vetassess.com.au/Skills-A...-an-Occupation (under Key Terms for Employment Assessment Criteria). There is therefore no error on your outcome letter with regards to the durations assessed according to the published assessment guidelines.

----------------------------------------
    بهترین سایت برای گرفتن اطلاعات اولیه: www.anzscosearch.com
    پیشنهاد میکنم که یک اکانت توش بسازید تا اجازه دسترسی به کلیه اطلاعاتشو بهتون بده. مثل میانگین حقوق افراد شاغل رشته شما در استرالیا، یا شرایط اولیه هر ایالت برای رشته شما. همونطور که میدونید شرایط ایالت ها متفاوته. مثلا امکان داره یک ایالت برای یک رشته ایلتس 6 بخواهد و ایالتی دیگر برای همون رشته حداقل آیلتس 7. تمامی لینکهای لازم رو هم تو هر قسمت می تونید پیدا کنید.

امیدوارم بدرد کسی بخوره.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Babk نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان مدرک لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد 10 امتیاز محسوب میشه یا 15 امتیاز؟ خیلی حرف های ضد و نقیض در این باره شنیدم، کسی میتونه دقیقا راهنمایی کنه؟
    سلام، بهترین راه اینه که به یکی از وکیل ها زنگ بزنی اونا لیست درجه بندی دانشگاه ها رو دارن و میتونن بهت بگن چند امتیاز میگیری.

نقل قول نوشته اصلی توسط aminmds نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام نامه سابقه کار بگیرم ولی نمیدونم شرح وظایفی که لازم هست برای proffesionl engineer در رشته مهندسی عمران را از کجا پیدا کنم. اگر ممکنه راهنمایی کنید؟
    با تشکر
    سلام، فکر میکنم سایت زیر کمکت میکنه. در ضمن تو اینترنت سرچ کنی خیلی شرح وظایف گیرت میاد.
    http://www.abs.gov.au/AUSSTATS/abs@....6?opendocument

نقل قول نوشته اصلی توسط homane نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشید. اگر ممکن هست راهنمایی نمایید
    بنده از Engineers Australia مدارم ارزیابی شد و الان مدرکم معادل مدرک آنها شده. حالا میخوام برای skilled worker اقدام کنم برای ویزا. میشه بگید باید چیکار کنم؟ از کجا باید شروع کنم؟
    سلام، در سایت زیر یا همون Expression of interest (EOI ) یه اکانت میسازید و منتظر میشید تا دعوت نامتون بیاد.

https://skillselect.gov.au/SKILLSELE.../PreReg/Start/

Junior Member

سلام - من در نامه جواب اسسم از مثلا 10 سالی که برای سابقه کار ادعا کرده بودم 8 سال را پذیرفته اند. حالا در پر کردن EOI باید همان ادعای قبلی که برای سازمان اسس کننده کرده بودم (یعنی 10 سال) را دوباره بنویسم یا 8 سالی که تایید توسط سازمان شده را؟ واقعیت این است کل آن دوره را کار کرده ام ولی سازمان تایید کننده دو سال را قبول نکرد. حالا باید کدام را ادعا کنم و تاریخ ها را شامل کل دوره 10 ساله بنویسم یا از تاریخی که سازمان اسسور تایید کرده؟
    Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

اگر دو تا مدرک غیر مرتبط داشته باشیم...
    مثلا یک لیسانس و یک فوق لیسانس...میشه هر کدوم و جداگانه اسس کرد؟آیا امتیاز برای هر کدوم جداگانه محسوب میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    اگر دو تا مدرک غیر مرتبط داشته باشیم...
    مثلا یک لیسانس و یک فوق لیسانس...میشه هر کدوم و جداگانه اسس کرد؟آیا امتیاز برای هر کدوم جداگانه محسوب میشه؟
    سلام - امتیاز لسانس با فوق لیسانس هر دو یکی است (15 امتیاز). لذا اگر نیازی به فوق لیسانس غیر مرتبط نداری با همان لیسانس اسس کن. برای کل درجه علمی فرد یکبار امتیاز می دهند و برای هر کدام جداگانه امتیازی داده نمی شود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)