صفحه 66 از 158 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1574

موضوع: ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mash2m نمایش پست ها
    نمره آیلتس اسس شما ربطی به نمره ای که به اداره مهاجرت ارائه میدید نداره. هنگام پر کردن EOI آیلتس جدیدتون رو ارائه میدید و امتیاز لازم رو میگیرید.
    ممنون از پاسختون
    برای اسس شدن حتما ایلتس لازم است؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavashelc نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    برای اسس شدن حتما ایلتس لازم است؟
    بستگی به موسسه اسس کننده داره ، مثلا engineer australia ازتون آیلتس 6 تو هر اسکیل میخواد ولی vetasses مدرک آیلتس یا زبان نمیخواد.

سلام به دوستان گرامي
    جواب اسسمنت من چند روز پيش آماده شد، برخي از تجربيات براتون مينويسم اميدوارم براي آيندگان مفيد باشه.( دوستاني كه قراره از EA ارزيابي مهندسي شن البته! )
    مراحل كلي كه من طی کردم اينگونه بود:

1. آزمون IELTS
    2. نوشتن سه تا اپيزود كاري مرتبط به فارسي و ترجمه اونها ( دقيقا مطابق فرمت Booklet در سايت Engineer Australia )
    3.همزمان با نوشتن اپيزودهاي كاري تهيه مدارك و ترجمه آنها مثل مدارك دانشگاهي، ريز نمرات، گواهي سابقه كاري با شرح وظايف.
    4. تهيه CPD و CV
    5. تهيه Summary Statement بر اساس اپيزودهاي كاري
    6. ساخت حساب كاربري در سايت EA و آپلود مدارك و پرداخت جهت انجام اسسمنت.
    اما ذكر چند نكته كه بنظرم بسسييييار از چند مرحله بالا مفيد تره!!!

• دوستان گرامي حتما Booklet راهنماي اسسمنت كه در سايت Engineer Australia قرار داده شده با دقت بخونن.
    • پيشنهاد اكيد ميكنم كه پيش از تهيه CDRها يك نگاه اجمالي برروي موارد مورد ارزيابي در بخش Summary Statement بندازين كه اشراف كلي روي مواردي كه بايد داخل متن بنويسين داشته باشين. توجه كنين كه از شما انتظار ميره كه پس از تهيه CDR ها موارد اشاره شده در Summary Statement را آدرس دهي كنين. با توجه به اينكه Competency Element ها به نسبت گذشته تغيير داشته و به نظر من نسبت به پيش از سال 2012 پيچيده تر شده خوووب مطالعش كنين. كمي گيج كنندست به نظر من!!! توجه داشته باشين كه اكثر نمونه Summary هاي موجود در اينترنت با فرمت قبل سال 2012 است. به نظر من يكي از سخت ترين بخشها همين تهيه Summary Statement بود كه بنده 1 ماهي درگيرش بودم!!! لينك زير ميتونه كمكتون كنه در زمينه ارائه مثال براي هر بخش :
    • https://www.linkedin.com/company/cdr-sample
    • بنده صرفا مدارك دانشگاهي را با مهر دادگستري و وزارت خارجه فرستادم و بقيه همه با مهر ناتي بود. استفاده از مهر ناتي ميتونه تو كاهش هزينه ها كمك كنه
    • از اونجايي كه محل فعلي سابقه كار من دولتي هست نتونستم نامه سابقه كار با شرح وظيفه بگيرم. پس يه نامه جدا از منابع انساني گرفتم كه سابه كاريم نشون بده و چنتا از ابلاغيه هاي شخصيم را بعنوان شرح كار ترجمه كردم كه مقبول افتاد و EA اشكالي وارد نكرد. ( براي دوستاني كه مثل بنده در دستگاه دولتي كار ميكنن و پوستشون ميكنن كه بخوان يك خط نامه بنويسن و اصولا با شرح وظيفه دادن مشكل دارن)
    • بنده در زمان آپلود مدارك از سرويس Fast Track هم استفاده كردم. 24th Feb واريز وجه انجام دادم 1th March اسسسمنت به حالت In-Progress در آمد و 9th March جواب اسسمنت برام ايميل شد.
    • توجه داشته باشين كه من فقط براي ارزيابي مدارك مهندسيم اقدام كردم و زمان بندي بالا در اين خصوص معتبره ، احتمالا اگر براي ارزيابي سابقه كار هم درخواست داده باشين طولاني­تر بشه( تنها حدس بنده است!! )
    • در خصوص دارالترجمه براي مهر ناتي، من از آبيز شعبه انقلاب استفاده كردم و براي ترجمه مدارك دانشگاهي از دارالترجمه دانشجو راضي هم بودم و مشكل خاصي پيش نيومد.

در حال حاضر هم منتظر Invitation هستم با مجموع امتياز 60.

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

سلام
    پس شما هم به دلیل نداشتن بیمه بی خیال گرفتن امتیاز شدید...درسته؟
    I spring over the spring with the spring in the spring

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    پس شما هم به دلیل نداشتن بیمه بی خیال گرفتن امتیاز شدید...درسته؟
    خير دوست گرامي.
    بنده 5 سال سابقه كار claim كردم كه البته حدود 7 سال سابقه دارم و بيمه هم دارم.
    براي امتياز سابقه كار لزوما نيازي نيست كه EA سابقه كار شمارو اسس كنه. optional هست ميتونين درخواست بدين ميتونين ندين.

موفق باشي

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz1984 نمایش پست ها
    خير دوست گرامي.
    بنده 5 سال سابقه كار claim كردم كه البته حدود 7 سال سابقه دارم و بيمه هم دارم.
    براي امتياز سابقه كار لزوما نيازي نيست كه EA سابقه كار شمارو اسس كنه. optional هست ميتونين درخواست بدين ميتونين ندين.

موفق باشي
    .سلام و ممنون از پاسختونیعنی میشه بدون بیمه (البته شما که بیمه دارید برای من که ندارم) در سایت مهاجرت برای دریافت امتیاز سابقه کار اقدام کرد.....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زمين شناسي اقتصادي، شهيد بهشتي

نقل قول نوشته اصلی توسط sanal نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخام هزینه اسسمنت رو واریز کنم ولی نمیدونم چطور؟یعنی اگه از طریق صرافی بخام واریز کنم میشه وارد سایت و اونا مستقیما اونجا واریز کنن یا باید شماره حساب و ... بگیرم از EA؟ چجوری باید درخواست شماره حساب کنم چون یه بار ایمیل زدم گفتن با مسترکارت اینا واریز کن و مثل اینکه متوجه منظورم نشدن.
    ممنون میشم سریعتر راهنمایی کنین
    براتون يک پيغام شخصي فرستادم . براي پرداخت من خودم دوبار از خدمات اين سايت استفاده نمودم.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    .سلام و ممنون از پاسختونیعنی میشه بدون بیمه (البته شما که بیمه دارید برای من که ندارم) در سایت مهاجرت برای دریافت امتیاز سابقه کار اقدام کرد.....
    چه سازمان اسس کننده سوابق کار شما رو ارزیابی کنه و چه نکنه، آفیسر پرونده شما تو اداره مهاجرت در مورد سوابق کار شما نظر میده . بنابراین شما حتما اگر مدارک معتبر دارید ( نامه از شرکت، قرارداد کاری، فیش حقوقی و...) هنگام ثبت eoi درخواست سابقه کارتون رو بدید. امکان داره آفیسر پرونده ازتون بیمه نخواد. در ضمن توی این مرحله است که امکان داره چک محل کار بشید.
    ولی اگر امتیازتون بدون این سابقه کار زیر 60 میشه یه خورده کار ریسکیه، چون اگه ازتون قبول نکنن پروندتون رد میشه و پولتون میره.
    همونجور که دوستمون هم گفتن ارزیابی سوابق کار توسط ادارات اسس کننده آپشناله.

Junior Member

سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید، من با ایلتس ۶ امتیازم به ۵۵ میرسه و میتونم برای ۱۹۰ اقدام کنم، ولی با یه وکیل که مشورت کردم گفتن درسته که امتیازت رسیده ولی باید ایلتس ایچ اسکیل ۷ بیاری وگرنه احتمال پذیرشت خیلی کمه، میخواستم بدونم حرفشون درسته؟ خب وقتی امتیازم رسیدت چرا باید ۷۷۷۷ بیارم؟ رشته من هم مهندسی صنایع هست

نقل قول نوشته اصلی توسط mash2m نمایش پست ها
    چه سازمان اسس کننده سوابق کار شما رو ارزیابی کنه و چه نکنه، آفیسر پرونده شما تو اداره مهاجرت در مورد سوابق کار شما نظر میده . بنابراین شما حتما اگر مدارک معتبر دارید ( نامه از شرکت، قرارداد کاری، فیش حقوقی و...) هنگام ثبت eoi درخواست سابقه کارتون رو بدید. امکان داره آفیسر پرونده ازتون بیمه نخواد. در ضمن توی این مرحله است که امکان داره چک محل کار بشید.
    ولی اگر امتیازتون بدون این سابقه کار زیر 60 میشه یه خورده کار ریسکیه، چون اگه ازتون قبول نکنن پروندتون رد میشه و پولتون میره.
    همونجور که دوستمون هم گفتن ارزیابی سوابق کار توسط ادارات اسس کننده آپشناله.
    سلام و سپاس بیکران به دلیل پاسختون
    والا بدون سابقه کار 55 امتیاز دارم
    برای 190 درخواست دادم
    ناتی می خواهم بدهم
    پس با این شرایط می فرمایید ریسک هست چون بیمه ندارم اقدام کنم و درخواست امتیاز کار بدهم
    رشته عمران و EA مدارک منو بررسی کرده است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)