صفحه 76 از 158 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1574

موضوع: ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط smh173 نمایش پست ها
    چقدر سوال!!!
    من وت اسس اسس شدم با موفقیت. برای خودم اینطوری پرکردم:
    همون ابتدایی و راهنمایی روی هم Primary School
    همون دبیرستان و پیش دانشگاهی روی هم Secondary School
    Name of highest end of schooling certificate obtained نوشتم:
    Diploma and Completion Pre-University Course

ساعات دوره در هفته رو من برای لیسانس زدم 40 ساعت. برای فوق لیسانس زدم 15 ساعت که شاید سابقه کارم که در دوره فوق لیسانسم بود رو قبول کنن. البته سابقه کارم رو قبول نکردن. اما مدرکم رو معادل فوق لیسانس اسس کردن.

Date course completed هم همون تاریخ دفاع از پایان نامه هست

Normal required working hours همون ساعات کارکردت در هفته هست دیگه. مثل نامه ای که از شرکت گرفتی پر کن. من برای خودم زدم : 44hours per week

حواست باشه: برای من سابقه ی در دوره درس خوندن رو قبول نکردن. یک سال اول بعد از فارغالتحصیلی رو هم قبول نکردن و گذاشتن پای کارآموزی.

امیدوارم موفق باشی
    ببخشید دوست عزیز شاید سوالم تکراری باشه اما ممنون میشم جواب بدین.
    من کارشناسی و کارشناسی ارشد هر د. یک رشته خوندم اما سابقه کارم بعد از دوره کارشناسی و شامل مدت زمانی که ارشد تحصیل میکردم هم میشه، به نظر شما برای اینکه کل سابقه کارم پذیرفته بشه یعنی اینکه نباید مدرک ارشدمو ارائه کنم؟؟چون مقداری از زمان سابقه کار با تحصیل ارشد همپوشانی داره؟ اگه مدرک ارشدمو ارائه کنم از سابقه کارم کم می کنن؟
    در انتظار تشکیل پرونده...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mashni نمایش پست ها
    سلام، یه تجربه موفق برای اونایی که کارمند دولت هستن و گرفتن سابقه بیمه براشون خیلی سخته، من رفتم اداره بیمه سلامت و از اونا خواستم که برای نظام مهندسی که تازه می خوام عضو بشم سابقه بیمه با ذکر محل کار بده اولش اونا گفتن که تا حالا چنین موردی نداشتن ولی با اصرار من موافقت کردن و توی سر برگ خودشون با ذکر محل کار این نامه رو دادن و من اونو به اسسمنت دادم و ازم پذیرفتن (با وجود اینکه عنوان نامه به جای دیگه بودش) وبرای گرفتن شرح وظایف با رئیس ادارم صحبت کردم و اون در یه سربرگ اداره با مهر شخصی و آدرس و ایمیل و امضاش اونارو به همراه سابقه کارم نوشت و اسسمنت هم ازم پذیرفت
    ببخشید من درست متوجه نشدم یعنی برای سابقه عضویت در نظام مهندسی رفتین و سابقه بیمه گرفتین؟؟ یعنی عضویت نظام مهندسی رو هم به عنوان سابقه کار ارائه کردین و قبول کردن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Barana66 نمایش پست ها
    من کارشناسی و کارشناسی ارشد هر د. یک رشته خوندم اما سابقه کارم بعد از دوره کارشناسی و شامل مدت زمانی که ارشد تحصیل میکردم هم میشه، به نظر شما برای اینکه کل سابقه کارم پذیرفته بشه یعنی اینکه نباید مدرک ارشدمو ارائه کنم؟؟چون مقداری از زمان سابقه کار با تحصیل ارشد همپوشانی داره؟ اگه مدرک ارشدمو ارائه کنم از سابقه کارم کم می کنن؟
    برای من رشته ارشدم خیلی با رشته لیسانسم متفاوت بود و من برای شغل مرتبط با رشته ارشدم اقدام کردم و سابقه ای که در دوره درس خوندنم داشتم رو ازم قبول نکردن.
    همون طور که میبینید شرایط ما باهم متقاوته. اما اگر نظر شخصی من رو بخواید:
    اگر دانشگاه لیسانستون جزو دانشگاه های خوب هست و مطمپن هستید که لیسانستون رو معادل لیسانس قبول خواهند کرد- پیشنهاد میکنم با همون مدرک لیسانس اقدام کنید که روزه شک دار نگرفته باشید. امتیاز لیسانس و ارشد هم که مشابه است.

ببخشید من درست متوجه نشدم یعنی برای سابقه عضویت در نظام مهندسی رفتین و سابقه بیمه گرفتین؟؟ یعنی عضویت نظام مهندسی رو هم به عنوان سابقه کار ارائه کردین و قبول کردن؟
    نه دوست عزیز. منظور ایشون اینه که نامه ای که از شرکتتون میگیرید (حتی شرکت های دولتی مثلا اگر در بیمه سلامت مشغول به کار هستید) میتونید تو عنوان نامه- نامه به ارگانی داخلی مثل نظام مهندسی باشه و اداره مهاجرت قبول میکنن این چنین نامه ای رو. گاهی شرکت ها مخصوصا شرکت های دولتی نامه برای مهاجرت نمیدن و اگر هم بدن اخراجتون میکنن. این دوستمون این کامنت رو گذاشته که راه حلی جلوی پای این افراد گذاشته باشه.

Junior Member

Thumbs up پاسخ : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط smh173 نمایش پست ها
    نه دوست عزیز. منظور ایشون اینه که نامه ای که از شرکتتون میگیرید (حتی شرکت های دولتی مثلا اگر در بیمه سلامت مشغول به کار هستید) میتونید تو عنوان نامه- نامه به ارگانی داخلی مثل نظام مهندسی باشه و اداره مهاجرت قبول میکنن این چنین نامه ای رو. گاهی شرکت ها مخصوصا شرکت های دولتی نامه برای مهاجرت نمیدن و اگر هم بدن اخراجتون میکنن. این دوستمون این کامنت رو گذاشته که راه حلی جلوی پای این افراد گذاشته باشه.
    درسته من بعدش متوجه شدم منظورشونو.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زمين شناسي اقتصادي، شهيد بهشتي

بله دقيقا در سايت Vetassess گفته که سابقه کار بعد از فارغ التحصيلي رو فقط قبول ميکنند(براي شغلهاي گروه هاي A و E). بهتر هست ريسک نکنيد و با ليسانس اقدام کنيد چون اگه سابقه کاري کم بشه امتياز مون هم کم ميشه. امتياز ليسانس و فوق ليسانس هردو 15 امتياز هست. من خودم هم ارشدم رو ارائه ندادم و با ليسانس اقدام کردم. البته هنوز نتيجه نيومده. اينم لينکش https://www.vetassess.com.au/skills-...-an-occupation

The skill level for employment is considered to be post-qualification if the employment follows a qualification which is assessed at the required educational level for the nominated occupation. For Groups A and E, the employment must be post-qualification. In some cases (Groups B, C, D and F occupations only), applicants may have worked in their occupation before gaining the required qualification. For VETASSESS assessment Groups B, C, D and F pre-qualification employment may be considered

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط portofino نمایش پست ها
    بله دقيقا در سايت Vetassess گفته که سابقه کار بعد از فارغ التحصيلي رو فقط قبول ميکنند(براي شغلهاي گروه هاي A و E). بهتر هست ريسک نکنيد و با ليسانس اقدام کنيد چون اگه سابقه کاري کم بشه امتياز مون هم کم ميشه. امتياز ليسانس و فوق ليسانس هردو 15 امتياز هست. من خودم هم ارشدم رو ارائه ندادم و با ليسانس اقدام کردم. البته هنوز نتيجه نيومده. اينم لينکش https://www.vetassess.com.au/skills-...-an-occupation

The skill level for employment is considered to be post-qualification if the employment follows a qualification which is assessed at the required educational level for the nominated occupation. For Groups A and E, the employment must be post-qualification. In some cases (Groups B, C, D and F occupations only), applicants may have worked in their occupation before gaining the required qualification. For VETASSESS assessment Groups B, C, D and F pre-qualification employment may be considered

دوباره سلام
    من الان متوجه شدم گروه A و B و ... چی هستند.
    الان من نگاه کردم، دیدم رشته منم توی گروه A هست و کار من همزمان با ارشدم بوده. باید چکار کنم؟ الان توی مالزی دارم دکترا میخونم، میتونم با لیسانس اقدام کنم؟ اگه ازم بپرسن توی مالزی چکار میکنم چی بگم؟ و اینکه من واسه ارشدم شبانه (نوبت دوم) درس خوندم و توی ریزنمراتم نوشته که شبانه بودم، و توی ترجمه نوشته "Course: evening (2nd turn) s" بازم تاثیری داره یا نه؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_an نمایش پست ها
    دوباره سلام
    من الان متوجه شدم گروه A و B و ... چی هستند.
    الان من نگاه کردم، دیدم رشته منم توی گروه A هست و کار من همزمان با ارشدم بوده. باید چکار کنم؟ الان توی مالزی دارم دکترا میخونم، میتونم با لیسانس اقدام کنم؟ اگه ازم بپرسن توی مالزی چکار میکنم چی بگم؟ و اینکه من واسه ارشدم شبانه (نوبت دوم) درس خوندم و توی ریزنمراتم نوشته که شبانه بودم، و توی ترجمه نوشته "Course: evening (2nd turn) s" بازم تاثیری داره یا نه؟ ممنون
    فکر نکنم کسی ازتون بپرسه تو مالزی دارید چه کار میکنید. البته این نظر منه.
    اما در مورد شبانه بودنتون. جدیدا دیگه تو مدارک دانشگاهی ذکر نمیکنن که شخص شبانه بوده. من خودم ارشدم رو شبانه دانشگاه تهران خوندم. الان رفتم مدرکم رو چک کردم. تو دانشنامه که ننوشته نوبت دوم. اما تو ریز نمراتم اشاره کرده که نوبت دوم خوندم. جالب اینجاست که تو ترجمه رسمی این مورد ذکر نشده و دادگستری و وزارت خارجه هم مهر زدن!!! شاید شما هم اگر شرایطتتون شبیه منه- ترجمه مدرکتون رو عوض کنید که خیالتون راحت باشه. هرچند که به نظر من مشکلی پیش نمیاد و براشون مهم نیست که شبانه بودید یا نه.
    مدرک ارشد من معادل ارشد اسس شده است.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashking نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اماده ی ارسال مدارک برای اسس هستم و چند سوال برام پیش اومده
    1-با توجه به اینکه تصمیم گیرنده نهایی کیس آفیسر هست به نظرتون سوابق کاریمو ارسال کنم برای اسس یا نه. من 6 سال بیمه دارم و 3 سال بدون بیمه+ ساپورتینگ داکیومنت. اصلا مزیت اسس سوابق چی هست؟ تازه زمان کمتری هم طول میکشه جواب اسس
    2-برای سوابق بدون بیمه حتما باید پرینت بانک داد؟ چون من حقوقم به صورت نقدی بوده. و با توجه به این قضیه ارائه فیش حقوقی منطقی هست؟ چون فیش حقوقی هم نداشتیم ولی میخواستم بگم شرکت برام صادر کنه. میخوام بدونم شرکتهایی هستند که فیش حقوقی بدن ولی حقوق رو به حساب شخص واریز نکنن و نقدی بدن؟
    در مورد سوال دومتون. شما باید هرچی میتونید مدرک نشان بده کارمیکردید رو بهشون بدید. من خودم حقوقم رو نقدی میگیرم. بیمه هم نیستم. وت اسس فقط با نامه شرکت سابقه کارم رو قبول کرد. البته این رو هم بگم که شرکتی که من توش کار میکنم دفتر اصلیش تو استرالیاست. اما من تو دفتر تهران مشغولم.
    پیشنهاد میکنم پرینت انگلیسی حسابتون- فیش حقوقی- قرارداد- نامه شرکت رو براشون بفرستید. هرچی کامل تر بهتر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی اکتشاف معدن/ صنعتی امیرکبیر

سلام دوستان
    من کارشناس ارشد رشته مهندسی معدن هستم و قصد دارم به همراه همسرم با ویزای 476 که بتازگی دریافت کردم به استرالیا مهاجرت کنیم. من در یک شرکت معدنی- عمرانی 2 سال و در زمینه آزمایشگاه مکانیک خاک و بتن 1 سال سابقه کار دارم و هم اکنون نیز کارشناس QC در یکی از شرکتهای تولید کننده مواد شیمیایی پرژه های عمرانی هستم. با توجه به اینکه رشته مهندسی معدن از اول ماه جولای از لیست SOL حذف خواهد شد برای اسس مدارک تحصیلیمون و گرفتن امتیاز همسر دچار مشکل شدم. در ادامه سوالاتی در مورد 2 راه حل احتمالی مطرح کردم تا با کمک شما بتونم راه حل نهایی رو پیدا کنم
    1- آیا من می توانم به واسطه سابقه کارم در رشته ژئوتکنیک اسس بشم؟ در این حالت آیا این درسته که اگر همسرم در رشته مهندسی معدن اسسمت بگیرن چون هر دومون در یک Occupation list (SOL) نیستیم، نمیتونیم برای ویزای 189، 5 امتیاز رو داشته باشیم.
    2- با توجه به اینکه رشته مهندسی معدن واحدهای مشرک فراوانی با رشته زمین شناسی (Geology) داره و رشته mining engineering نیز در لیست CSOL وجود داره آیا امکانش هست که به عنوان یک Geologist در سازمان Vetassess اسس بشم و برای ویزای 190 اقدام کنم؟
    آیا به نظر شما راهکار دیگری وجود داره؟
    از توجه شما ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)