صفحه 2 از 98 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 976

موضوع: شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط

سلام دوستان
    یک سوال در مورد بیمه و گواهی سابقه کار
    من ۲ سال + ۱.۵ سال + ۹ ماه را یک شرکت نرم افزاری برام بیمه رد کرده است.
    اما فقط همان ۲ سال اول اون شرکت کار کردم. نامه گواهی سابقه کار مفصل دارم
    ۱.۵ سال بعد را استرالیا به عنوان مهندس نرم افزار کار کردم.
    و ۹ ماه بعد را آمدم ایران و توی یک شرکت نرم افزاری دیگه (دولتی) توی ایران کار کردم ولی این شرکت جدید بیمه نکرد منو اوایلش ،‌در نتیجه بیمه ام را همچنان همان شرکت اول رد کرد تا اول عید امسال که بیمه ام از شرکت جدید دولتی رد شد.
    حالا سوال من اینه که به کیس آفیسر عزیز چی بگم که قبول کنه که توی ایران میشه آدم یه جا (شرکت دولتی جدیده ) تمام وقت کار کنه ولی ۹ ماه اولش هنوز بیمه اش نکنند و بیمه اش از شرکت نرم افزاری قدیمیه رد بیشه !!!‌ و هم چنین موقعی که استرالیا بودم بیمه ام همچنان ایران رد می شد.

به این فکر افتادم که توی نامه گواهی بیمه دست ببرم و سابقه بیمه واسه اون ۱.۵ سال استرالیا و ۹ ماه اول را حذف کنم که بی خود شبهه واسه کیس آفیسر ایجاد نشه و لی بعدش دیدم این جوری ممکنه یه جوری دیگه بفهمه و بدتر بشه.

پیشنهاد شما چیه راستشو بگم یا نامه را عوض کنم
    در ضمن کلمه عبور استعلام آنلاین بیمه تامین اجتماعی را عوض کردم که نتونن راحت ببینند.

با تشکر از راهنماییتان

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    کار در حین لیسانس حتی پاره وقت هم تلقی نمیشه؟
    اساسا چیزی به نام کار پاره وقت جزء سوابق کاری محسوب نمیشه حتی اگر بعد از لیسانس باشه.

Junior Member

سلام دوستان
    به توجه به شرایطم چندتا سوال داشتم. من در حال حاضر در مالزی دانشجوی دکترای هنرهستم. به زودی متاهل میشم. نامزدم اینجا در حال کار و تحصیل در مقطع دکتراست. شرایط نامزدم به این شرح:

• Bachelor of Science, Computer Hardware Engineering
    • Master of Science, Communication And Network Engineering
    • Second semester of Doctor Of Philosophy, Computer And Embedded System Engineering

2 years’ work experience as Researcher and Software Engineer in an international company in Malaysia (one year not included because of work visa)
    Since 2014, he is working as Senior Software Engineer in a governmental centre in Malaysia. His contract is until the mid of 2016.

• IETLS Academic - Band Score: 7.0
    • Age 31

ایشان از لحاظ علمی موقعیت خوبی دارند جایی هم که مشغول به کار هستند یک مرکز تحقیقاتی در مالزی هست. ما اینجا شرایط زندگی خوبی داریم ولی هیچ فایده ای ندارد چون مالزی اقامت دائم به ما نمی دهد. اینجا برای مشاوره به یک شرکت مهاجرتی رفتیم، گفت شرایطتون مناسب است اما توصیه کرد که برای اطمینان بیشتر بهتر که سابقه کاریتون به 4 سال برسونید و ترجیحا از یک شرکت باشد.
    به نظر شما دوستانی که تجربه دارید بهتر است که به کار و تحصیل در اینجا ادامه بدیم و 2سال دیگر برای ویزای اقامت دائم اقدام کنیم یا نامزدم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا اقدام کند و بعد بقیه مراحل را طی کنیم؟ از لحاظ مالی ادامه تحصیل در استرالیا بدون گرفتن کمک هزینه کامل خیلی خیلی دشوار است. لطفا راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به توجه به شرایطم چندتا سوال داشتم. من در حال حاضر در مالزی دانشجوی دکترای هنرهستم. به زودی متاهل میشم. نامزدم اینجا در حال کار و تحصیل در مقطع دکتراست. شرایط نامزدم به این شرح:

• Bachelor of Science, Computer Hardware Engineering
    • Master of Science, Communication And Network Engineering
    • Second semester of Doctor Of Philosophy, Computer And Embedded System Engineering

2 years’ work experience as Researcher and Software Engineer in an international company in Malaysia (one year not included because of work visa)
    Since 2014, he is working as Senior Software Engineer in a governmental centre in Malaysia. His contract is until the mid of 2016.

• IETLS Academic - Band Score: 7.0
    • Age 31

ایشان از لحاظ علمی موقعیت خوبی دارند جایی هم که مشغول به کار هستند یک مرکز تحقیقاتی در مالزی هست. ما اینجا شرایط زندگی خوبی داریم ولی هیچ فایده ای ندارد چون مالزی اقامت دائم به ما نمی دهد. اینجا برای مشاوره به یک شرکت مهاجرتی رفتیم، گفت شرایطتون مناسب است اما توصیه کرد که برای اطمینان بیشتر بهتر که سابقه کاریتون به 4 سال برسونید و ترجیحا از یک شرکت باشد.
    به نظر شما دوستانی که تجربه دارید بهتر است که به کار و تحصیل در اینجا ادامه بدیم و 2سال دیگر برای ویزای اقامت دائم اقدام کنیم یا نامزدم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا اقدام کند و بعد بقیه مراحل را طی کنیم؟ از لحاظ مالی ادامه تحصیل در استرالیا بدون گرفتن کمک هزینه کامل خیلی خیلی دشوار است. لطفا راهنمایی کنید.
    امتیاز هایی که همسرتون میارن به این صورته (نحوه امتیازبندی رو اینجا ببینین):
    زبان: 10 امتیاز (با فرض اینکه ایشون در هر چهار اسکیل حداقل نمره 7 رو گرفتن)
    فوق لیسانس: 15 امتیاز

مجموع امتیازهای ایشون 55 هست. شما با همین امتیاز هم میتونین برای ویزای 190 اقدام کنین اما باید اسپانسر ایالتی بگیرین و باید ببینین کدوم ایالت رشته همسرتون رو نیاز داره. اگر هم بتونین 5 امتیاز دیگه به دست بیارین (از طریق امتحان مترجمی NAATI و یا اینکه شما بتونین 5 امتیاز مربوط به partner skill رو بگیرین) میتونین مستقیما برای ویزای 189 اقدام کنین و نیازی به اسپانسر ایالتی هم نخواهید داشت.

اگر قصد مهاجرت و زندگی در استرالیا رو دارین، من اکیدا توصیه میکنم هر چه سریعتر کارای مربوط به مهاجرت رو شروع کنین (که اولین قدمش Assessment مدارک تحصیلی همسرتون هست). چون قوانین درحال تغییر هستن و ممکنه سال دیگه شما امتیاز لازم رو به دست نیارین.

سلام
    چند تا سوال دارم اگر کسی میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه
    1. کجا میتونم امتیازمو واسه skilled select حساب کنم؟ اگر لینکی دارید برام بذارید.
    2. آیا واسه مهاجرت استرالیا سابقه بیمه الزامیه یا نه؟
    3. بعد از اینکه مرحله Assessment رو میگذرونیم تضمینی هست که انتخاب بشیم یا اینکه مثل express entry کانادا فقط امتیازای خیلی بالا رو invite می کنن.
    4. معمولا پروسه مهاجرت استرالیا به طور متوسط چقدر طول می کشه؟
    5. به نظر شما چقدر میشه به این وکیلای رجیستر شده اطمینان کرد؟
    Keep your eyes on the stars and your feet on the ground

Junior Member

دوست عزیز، رشته تحصیلی من به عنوان partner در partner skill وجود دارد ولی متاسفانه سوابق کاری من با بیمه نمی باشد. اگر که من مدرک امتحان مترجمی NAATI را داشته باشم کمکی به گرفتن امتیاز میکند؟
    سوال دوم، زبان فارسی به عنوان زبان مادری هبچ امتیازی شامل حالش نمی شود؟ ممنون از پاسخ گویی تان.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer1393 نمایش پست ها
    سلام
    چند تا سوال دارم اگر کسی میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه
    1. کجا میتونم امتیازمو واسه skilled select حساب کنم؟ اگر لینکی دارید برام بذارید.
    2. آیا واسه مهاجرت استرالیا سابقه بیمه الزامیه یا نه؟
    3. بعد از اینکه مرحله Assessment رو میگذرونیم تضمینی هست که انتخاب بشیم یا اینکه مثل express entry کانادا فقط امتیازای خیلی بالا رو invite می کنن.
    4. معمولا پروسه مهاجرت استرالیا به طور متوسط چقدر طول می کشه؟
    5. به نظر شما چقدر میشه به این وکیلای رجیستر شده اطمینان کرد؟
    1- در اینجا، در قسمت Points Test و زیر عنوان How points are awarded.
    2- مستحبه اما واجب نیست.
    3- بعد از Assessment باید EOI یا همون Expression of Interest رو سابمیت کنین و منتظر دعوتنامه بشین. تا حالا که برای همه کسایی که حتی حداقل امتیاز رو دارن ظرف کمتر از یک ماه دعوتنامه اومده.
    4- از زمان شروع فرآیند Assessment تا گرنت ویزا بین یک سال و نیم تا دو سال.
    5- متأسفانه تجربه ای با این وکلا ندارم. اما هر کس که ادعا میکنه وکیل رجیستر شده هست می بایست مشخصاتش در سایت MARA موجود باشه.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh نمایش پست ها
    دوست عزیز، رشته تحصیلی من به عنوان partner در partner skill وجود دارد ولی متاسفانه سوابق کاری من با بیمه نمی باشد. اگر که من مدرک امتحان مترجمی NAATI را داشته باشم کمکی به گرفتن امتیاز میکند؟
    سوال دوم، زبان فارسی به عنوان زبان مادری هبچ امتیازی شامل حالش نمی شود؟ ممنون از پاسخ گویی تان.
    لزومی نداره که شما سابقه کار داشته باشین. همین که مدارک تحصیلی در رشته ای داشته باشین که
    had nominated an occupation on the same skilled occupation list as your nominated occupation
    کفایت میکنه. البته این مدارک تحصیلیتون باید Assess بشه.

اینکه شما امتحان NAATI داده باشین کمکی نمیکنه. خود Main Applicant باید این امتحان رو داده باشه.

از سال 2012 که قوانین تغییر کرد، صرف داشتن زبان فارسی به عنوان زبان مادری امتیازی نداره و برای گرفتن امتیاز زبان مادری باید امتحان NAATI بدین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical eng

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    1- در اینجا، در قسمت Points Test و زیر عنوان How points are awarded.
    2- مستحبه اما واجب نیست.
    3- بعد از Assessment باید EOI یا همون Expression of Interest رو سابمیت کنین و منتظر دعوتنامه بشین. تا حالا که برای همه کسایی که حتی حداقل امتیاز رو دارن ظرف کمتر از یک ماه دعوتنامه اومده.
    4- از زمان شروع فرآیند Assessment تا گرنت ویزا بین یک سال و نیم تا دو سال.
    5- متأسفانه تجربه ای با این وکلا ندارم. اما هر کس که ادعا میکنه وکیل رجیستر شده هست می بایست مشخصاتش در سایت MARA موجود باشه.
    مطمئنید انقدر طول میکشه؟ من شنیده بودم ویزای 189 حدود 6 ماه تا 1 سال طول میکشه.
    ویرایش توسط MehranVB : February 13th, 2015 در ساعت 12:25 PM

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranVB نمایش پست ها
    مطمئنید انقدر طول میکشه؟ من شنیده بودم ویزای 189 حدود 6 ماه تا 1 سال طول میکشه.
    من بر اساس شنیده ها، تجربیات بچه های این فروم و همینطور فروم migranthelp و همچنین تجربیات دوستان و آشنایان این مدت میانگین رو به طور تخمینی گفتم. به علاوه اینکه این مدتی که عرض کردم شامل Assessment هم میشه که خودش حدود شش ماه زمان میبره.

کسانی هم بودند که از زمان لاج درخواست ویزا تا زمان صدور ویزاشون 3-4 ماه بیشتر طول نکشیده اما این افراد معمولا خانم های مجرد هستند که گویا چک امنیتی ندارند یا حداقل چک امنیتیشون خیلی مختصر هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)