صفحه 114 از 252 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124164214 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    دانشگاه کارشناسی : آزاد اصفهان
    معدل کارشناسی : 16.05 از 20
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: معماری
    دانشگاه کارشناسی ارشد : پلی تکنیک میلان، ایتالیا
    معدل کارشناسی ارشد : 106 از 110
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مهندسی معماری
    تعداد مقالات : ندارم
    سابقه کار: 4-5 سال مرتبط اما بدون بیمه!
    سابقه دریافت بورس : دوره ارشدم از دانشگاه ایتالیا اسکالرشیپ گرفتم.
    تالیف و یا ترجمه کتاب : -
    نمره زبان انگلیسی: فعلا ندارم
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: چه دانشگاهی در استرالیا شانس دارم؟ آیا برای دکترا امکان پذیرش با فاند هست؟
    اسکلارشیپ مد نظرتون : نیازمند به دریافت فاند هر چه بیشتر بهتر!

کلا شرایطم برای پذیرش از استرالیا چطوره؟ برای مشتر دوم اگر اقدام کنم احتمال فاند بیشتره یا برای دکترا؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    با سلام،
    اولین نکته ای که حتما باید مدنظر داشته باشید داشتن نمره ی زبان هست، چون اگر پذیرش هم بگیرید کاندیشنال خواهد بود، نکته ی بعدی این هست که در استرالیا داشتن مقاله ISI در گرفتن بورس بسیار مهم هست، از اونجایی که شما مقاله ای ندارید فکر می کنم شانستون کم باشه برای بورس، باز هم سایر دوستان باتجربه راهنمائی کنند، در مورد معدلهاتون و دانشگاه مقاطع قبلی وضعیت خوبی دارید گرچه شاید دانشگاه کارشناسیتون ضریب تاثیر کمی داشته باشه براتون، اما معدل کارشناسی و ارشد و دانشگاه ارشدتون می تونند اونو پوشش بدند. به نظر من اگر برای دکترا اقدام کنید شانس بهتری برای فاند خواهید داشت مشروط بر قوی کردن رزومه تون در زمینه مقالات،برای ارشد تا جایی که بنده میدونم بعیده فاند گرفتن از استرالیا، البته مطمئن نیستم، اگر غیر از این هست لطفا دوستان راهنمایی کنند.
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط alin1219 نمایش پست ها
    کارشناسی مهندسی برق مخابرات غیرانتفاعی سجاد معدل 18/50شاگرد اول بین ورودیها
    آیلتس6/5
    مقاله ای هم ندارم
    قطعا فول فاند مناسبتره اما تا سالی20تا30تومن میتونم هزینه کنم
    واسه مستر
    رنک دانشگاه اصلا مهم نیست واسم ولی فقط تو ملبورن باشه
    یک جوانمرد پیدا شه جواب بده ممنونش میشم
    سلام دوست عزیز
    معدل خیلییی خوبی دارید
    نمره زبانتون هم خوبه
    به اساتیددشون پیام بدید باید راضی شون کنید که شما رو قبول کنند
    کلا شانس در فرایند اپلای خیلی موثره بودن بهتر از شما رد شدن و بدتر از شما که قبول شدن
    باید به دانشگاه و استاد ثابت کنید که شما شایستگی بالایی دارید
    سعی کنید سمت اساتیدی برید که پروزه کارشناسیتون بهشون نزدیکه
    برای بورس هم هست ولی برای ارشد محدودتره که خیلی رقابتیه در فرایند اپلای درخواست برای بورس هم میدید
    به اساتید بگید که به بورس نیاز دارید
    امیدوارم موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    میشه بفرمایید آیا دانشگاهی هست که خود استاد (طبقگفته دوستان) پروپوزال داشته باشه و بنده فقط تکمیل ترش کنم؟ و چه جوری باید این موضوع مطرح کنم؟
    میشه در مورد وضعیت رزومم تو استرالیا بفرمایید؟ من در حوزه بانکداری و مالی رفتاری بیشتر کار کردم.
    ممنون
    (بیشتر مد نظرم شهرهای بزرگ و معروف و دانشگاههاشون هستش)
    سلام
    معمولا استادها پروپوزال ندارند، در رشته های مهندسی پروژه دارند و انهایی هم که گرنت دارند، خودشون بهتون می گویند که در مورد چه چیزی باید پروپوزال بنویسید اما اینکه به شما پروپوزال اماده بدهند نه. من فقط یک مورد دیدم که استاد برای دانشجو پروپوزال را نوشت ان هم به این علت که تازه کار بود و بدجوری نیاز داشت یک دانشجو بگیرد که بتواند از سوپروایزر 2 به 1 تبدیل بشه. با اینجور استادها هم تجربه به من نشون داده که نباید کار کرد چون دانشجو را فدای اهداف و پیشرفت خودشون می کنند. این افا هم درحال دزدی کار دانشجو مچش را گرفتند و از دانشگاه مجبور شد که برود.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام
    در جواب پیامتون اگر منظور تون شرابط زیر هست؛ شانستون خوبه به شرط اینکه پایان نامه داشته باشید. خیلی از دانشگاهها رسما اعلام می کنند که درصدی از نمره فوف لیسانس باید پایان نامه باشه. شما پایان نامه نداشتید برای دانشگاههای خیلی خوب مثل ملبورن و سیدنی و موناش یه مشکل بر می خورید. روی مقاله تون می تونیدمانور بدید و چون این دانشگاهها اپلیکیشن فی ندارند به نظر من برای همشون اپلای کنید. گفته بودید هدفتون ملبورن و سیدنی هست، در این شهرهای دانشگاههای متوسط هم وجود داره مثل RMIT و Western sydney . حتما همه دانشگاههای این دو شهر اپلای کنید. چون نمره جی ار ایی دارید و غیر از دانشگاه ملبورن که احباریه برای باقی یک امتیاز مثبت به حساب میاد. مورد دیگه اینکه شما اول باید یک استاد پیدا کنید. برای پیدا کردن استاد هم زمینه کاری مهمه. اولین قدم اینه که برید سایت دانشگاهها به استادها ایمیل بدید و رزومتون رو براشون بفرستید. معمولا همراه ایمیل یک پرپوزال 1 صفحه ایی هم می نویسند. برای اینکه شانستون بره بالا، اول ببینید استادها در دانشگاه مورد نظرتون روی چه موضوعی کار می کنند و در مورد همون موضوع ها یک پروپوزال کوتاه بنویسید و همراه رزومه براشون بفرستید. وقتی استاد را پیدا کردید برای دانشگاه اپلای کنید.
    فقط یک نکته مهم اینه که برای 7-8 تا استاد در یک اسکول به طور همزمان ایمیل نزنید، اینجا استادها با هم حرف می زنند و می دونیم که یک نفر برای چند تا همزمان ایمیل فرستاد و اینجور دانشجوها را نمی گیریم چون می گیم هدفش فقط امدن هست و خود درس نیست.

موفق باشید

دانشگاه کارشناسی :علوم اقتصادی-مدیریت مالی -3.67/4-17.15/20
    دانشگاه کارشناسی ارشد :علامه طباطبایی -مدیریت مالی (اموزش محور- بی پایان نامه- رتبه 120 مدیریت مالی)-3.39/4- 15.92/20
    تعداد مقالات :1 دونه انگلیسی با ایمپکت 1.6 (تک نویسنده) مقالم خیلی خیلی خوبه و در سطح بچه های پنسیلوانیا و کمبریج و ...، در واقع تویه همچین ژورنالی با یه همچین نویسندگانی چاپ شده منهتا تکی ! =) در حوزه مالی رفتاری
    سابقه کار: 3 سال مشاور سرمایه گذاری خصوصی در بورس تهران
    نمره زبان انگلیسی: تافل 94= R26/L24/S22/w22
    نمره (400)AW3/ GRE= Q159(750)/ V146
    24 سالم هست
    تمام نمرههای ریاضی/آمار/درسای تخصصی مالی رو بالای 18 و اکثر 19 شدم."

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    در جواب پیامتون اگر منظور تون شرابط زیر هست؛ شانستون خوبه به شرط اینکه پایان نامه داشته باشید. خیلی از دانشگاهها رسما اعلام می کنند که درصدی از نمره فوف لیسانس باید پایان نامه باشه. شما پایان نامه نداشتید برای دانشگاههای خیلی خوب مثل ملبورن و سیدنی و موناش یه مشکل بر می خورید. روی مقاله تون می تونیدمانور بدید و چون این دانشگاهها اپلیکیشن فی ندارند به نظر من برای همشون اپلای کنید. گفته بودید هدفتون ملبورن و سیدنی هست، در این شهرهای دانشگاههای متوسط هم وجود داره مثل RMIT و Western sydney . حتما همه دانشگاههای این دو شهر اپلای کنید. چون نمره جی ار ایی دارید و غیر از دانشگاه ملبورن که احباریه برای باقی یک امتیاز مثبت به حساب میاد. مورد دیگه اینکه شما اول باید یک استاد پیدا کنید. برای پیدا کردن استاد هم زمینه کاری مهمه. اولین قدم اینه که برید سایت دانشگاهها به استادها ایمیل بدید و رزومتون رو براشون بفرستید. معمولا همراه ایمیل یک پرپوزال 1 صفحه ایی هم می نویسند. برای اینکه شانستون بره بالا، اول ببینید استادها در دانشگاه مورد نظرتون روی چه موضوعی کار می کنند و در مورد همون موضوع ها یک پروپوزال کوتاه بنویسید و همراه رزومه براشون بفرستید. وقتی استاد را پیدا کردید برای دانشگاه اپلای کنید.
    فقط یک نکته مهم اینه که برای 7-8 تا استاد در یک اسکول به طور همزمان ایمیل نزنید، اینجا استادها با هم حرف می زنند و می دونیم که یک نفر برای چند تا همزمان ایمیل فرستاد و اینجور دانشجوها را نمی گیریم چون می گیم هدفش فقط امدن هست و خود درس نیست.

موفق باشید

دانشگاه کارشناسی :علوم اقتصادی-مدیریت مالی -3.67/4-17.15/20
    دانشگاه کارشناسی ارشد :علامه طباطبایی -مدیریت مالی (اموزش محور- بی پایان نامه- رتبه 120 مدیریت مالی)-3.39/4- 15.92/20
    تعداد مقالات :1 دونه انگلیسی با ایمپکت 1.6 (تک نویسنده) مقالم خیلی خیلی خوبه و در سطح بچه های پنسیلوانیا و کمبریج و ...، در واقع تویه همچین ژورنالی با یه همچین نویسندگانی چاپ شده منهتا تکی ! =) در حوزه مالی رفتاری
    سابقه کار: 3 سال مشاور سرمایه گذاری خصوصی در بورس تهران
    نمره زبان انگلیسی: تافل 94= R26/L24/S22/w22
    نمره (400)AW3/ GRE= Q159(750)/ V146
    24 سالم هست
    تمام نمرههای ریاضی/آمار/درسای تخصصی مالی رو بالای 18 و اکثر 19 شدم."

ممنونم ازتون
    من روی بانکداری و مالی رفتاری (که مقاله دارم) کار کردم.
    میشه مثلا روی مدیریت ثروت یا مدیریت ریسک به استاد پروپوزال بدم؟ منظورم اینه که بی ربط باشه به کار قبلیم قبولم نمیکنن؟
    بعد اینکه اون پروپوزال یه صفحه ایه رو به همه استادا بفرستم یا هر استادی یه پروپوزال؟
    آخرم اینکه اون پروپوزال یه صفحه ایه بسه برای اپلای یا قبل اپلای باید کامل کامل شه بعد اپلای کنم؟؟
    یه سوال من مثلا همون RMIT رو دیدم انگار توصیه نامه نمیخاست درسته؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    ممنونم ازتون
    من روی بانکداری و مالی رفتاری (که مقاله دارم) کار کردم.
    میشه مثلا روی مدیریت ثروت یا مدیریت ریسک به استاد پروپوزال بدم؟ منظورم اینه که بی ربط باشه به کار قبلیم قبولم نمیکنن؟
    بعد اینکه اون پروپوزال یه صفحه ایه رو به همه استادا بفرستم یا هر استادی یه پروپوزال؟
    آخرم اینکه اون پروپوزال یه صفحه ایه بسه برای اپلای یا قبل اپلای باید کامل کامل شه بعد اپلای کنم؟؟
    یه سوال من مثلا همون RMIT رو دیدم انگار توصیه نامه نمیخاست درسته؟
    نه پروپوزال یک صفحه ایی کافی نیست. اون فقط برای جلب نظر استاد هست. معمولا استاد که اکی بده می گه اون رو کامل کنید و راهنمایی می کنه. من در مورد رشته های مدیریتی صحبت می کنم نه مهندسی چون زمینه کاری خودم هست و شما هم در business school می خواهید اپلای کنید. پروپوزالهای اپلای معمولا 4-5 صفحه هستند. کامل ، کامل هم نباید باشه اما سر و ته قصه باید معلوم باشه و سواد شما رو نشون بده. موضوع، problem statement و methodology را تاحدی دانشجو می نویسد. یک مدل ریسک مربوط به مباحث حسایداری هست. شما می تونید در مورد هر موضوع مشابه ایی مطلب بنویسید اما یک نکته واقعا مهمه و اون هم اینه که چه رشته ایی می خواهید بخونید که مرتبط به مدرک فوق لیسانس شما باشه و بعدا بتونید استاد دانشگاه بشوید. رشته شما هم رشته سوپروایزر اصلیتون تعیین می کنه چون main supervios و دانشجو باید از یک اسکول باشند. پس حواستون باشه. من افرادی را دیدم که بخاطر موضوع مورد علاقه رفتند استاد از یک اسکول بی ربط به فوق لیسانسشون گرفتند و استاد هم چون در مورد اون موضوع کار میکرده به انها پذیرش داده است. الان هم دکتری گرفتند اما چون دکتری وفوق لیسانسشون به هم نمی خوره نمی تونند کار پیدا کنند. چون برای استاد شدن می گن چی بلدی درس بدی و نگاه می کنند که زمانی که لیسانس و فوق لیسانس بودی چی خوندی. حواستون به این باشه. شما banking اگر خونید ، banking and finacne یک رشته هست و این رو بخونید. نرید حسابداری و یا economy بخونید.

نکته اخرتون رو الان دیدم. همه دانشگاه ها تا جایی که من می دونم توضبه نامه می خواهند اگر خود اسکول هم نخواهد، scholarship افیس برای بورس می خواهد.

موفق باشید
    ویرایش توسط farveh : March 27th, 2016 در ساعت 03:55 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    معمولا استادها پروپوزال ندارند، در رشته های مهندسی پروژه دارند و انهایی هم که گرنت دارند، خودشون بهتون می گویند که در مورد چه چیزی باید پروپوزال بنویسید اما اینکه به شما پروپوزال اماده بدهند نه. من فقط یک مورد دیدم که استاد برای دانشجو پروپوزال را نوشت ان هم به این علت که تازه کار بود و بدجوری نیاز داشت یک دانشجو بگیرد که بتواند از سوپروایزر 2 به 1 تبدیل بشه. با اینجور استادها هم تجربه به من نشون داده که نباید کار کرد چون دانشجو را فدای اهداف و پیشرفت خودشون می کنند. این افا هم درحال دزدی کار دانشجو مچش را گرفتند و از دانشگاه مجبور شد که برود.
    با سلام،
    بنده با این صحبت شما که اساتید معمولا پروپوزال ندارند موافقم ولی با بقیه ی صحبتها خیر،‌بنده برای هر دو دانشگاه UQ و Griffith اساتید بهم پروپوزال آماده دادند وبنده فقط فرمتش را درست کردم و یه مقدار بسطش دادم، و چندین رفرنس بهش اضافه کردم، هر دو استاد نه تازه کار بودند( یکی از این اساتید جزء تاپ تنهای دنیاست با مقالات فراوان در ژورنالهای دارای ایمپکت بالا و نیچر) و نه گرنت داشتند، پس امکان داشتن پروپوزال توسط اساتید عالی و بدون گرنت هست ولی اینکه در مورد چه رشته هایی این احتمال وجود داره بنده اطلاع ندارم.
    موفق باشید

Junior Member mozhimeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    structural engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط OnGoHeMe نمایش پست ها
    با سلام،
    شما از لحاظ تعداد مقالات وضعیت خوبی دارید شاید معدلهاتون و دانشگاه کارشناسیتون شانس شما برای دانشگاههای گروه هشت را بیارند پائین، به هر حال برای دانشگاههای غیر گروه هشت شانس بیشتری دارید، برای دانشگاههای گروه هشت هم شانس خواهید داشت مشروط بر اینکه در راند مورد نظر شما رقبای با معدلهای بالا و از دانشگاههای تاپ کم باشند، به هر حال شما شانس پذیرش با بورس در استرالیا را خواهید داشت،دوستان با تجربه تر راهنمائی کنند لطفا.
    موفق باشید.
    خیلی ممنون از جوابتون تو این وضعیت نیاز داشتم واقعا . در مورد دانشگاه کارشناسیم البته اینو بگم که دانشگاه علم و فرهنگ تهرانه که رتبه خیلی خوبی هم می خواد برا قبولی. البته کلا معدلام پایینه خیلی مشکل ساز شده این مساله تو ذهنم. باز ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhimeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون تو این وضعیت نیاز داشتم واقعا . در مورد دانشگاه کارشناسیم البته اینو بگم که دانشگاه علم و فرهنگ تهرانه که رتبه خیلی خوبی هم می خواد برا قبولی. البته کلا معدلام پایینه خیلی مشکل ساز شده این مساله تو ذهنم. باز ممنون
    با سلام مجدد،
    خواهش می کنم انجام وظیفه بود، دقت داشته باشید که اصولا نمی شه نسخه ی کلی پیچید چون دوست بنده با معدل کارشناسی نزدیک به شما و از دانشگاه آزاد و مقالات کمتر تونسته از گروه هشت پذیرش با فاند بگیره برای دکترا، ما همه تجربیات چند ساله مون در فرآیند اپلای را به دوستان می گیم، هیچ شکی نیست که همه ی دوستان اگر محدودیت توصیه نامه ندارند برای هر تعداد دانشگاهی که دوست دارند و هر رنکی باید اپلای کنند و شانسشون را امتحان کنند، امیدوارم هر چی خیره برای همه ی دوستان پیش بیاد.
    موفق باشید

Junior Member

سلام،
    می خواستم بدونم میشه از لیسانس واسه Phd تو استرالیا اپلای کرد؟ تا حالا کسی تونسته پذیرش دکتری بدون داشتن ارشد بگیره؟
    ممنون از دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)