صفحه 151 از 252 نخستنخست ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161201251 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

رزومتون خوبه و چون معدلتون هم بالاست اگر مقالات ارشدتون هم ISI بشه و 5-6 تا ISI داشته باشید احتمال گرفتن پذیرش از G8 رو دارید. از بقیه هم که بالای 90 درصده احتمال پذیرشتون. با توجه به اینکه استرالیا اپلای رایگان هست از همین حالا شروع کنید به تلاش برای پیدا کردن استاد در همه دانشگاهها. تو رشته شما باید به احتمال زیاد خودتون موضوع رو تعریف کنید و در نتیجه سعی کنید بسیار بسیار قوی پروپوزال بنویسید. مباحث اقتصاد صنعتی تا جایی که میدونم (طبق حرف دوستم) بسیار مورد توجهشون هست. ببینید دانشگاهها یه سری سرفصلها دارند که در اون راستا پروپوزالی اگر تعریف شود امتیاز بالایی میگیرد. اگر استادی جواب مثبت داد در خصوص این گونه پروژه ها بپرسید. حتی برخی موضوعات شماره پروژه تعریف شده دانشگاهی دارند که رد آن صورت بسیار امتیاز بالایی در پذیرش دارند

نقل قول نوشته اصلی توسط m_k16716 نمایش پست ها
    با سلام به نظرتون من برای کدوم دانشگاه ها و چقدر شانس دارم
    دانشگاه کارشناسی : فردوسی
    معدل کارشناسی : 17.84
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: اقتصاد بازرگانی
    دانشگاه کارشناسی ارشد : Marmara University (استانبول ترکیه)
    معدل کارشناسی ارشد : بدون پایان نامه 3.09 از 4
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : اقتصاد بین الملل (در حال نوشتن پایان نامه)
    تعداد مقالات : کارشناسی (دو تا علمی پژوهشی، دو تا ای اس ای و یک مقاله غیر ای اس ای که در emerald چاپ شده) ارشد (دو تا مقاله که احتمالا تا دو یا سه ماه دیگه تموم میشه)
    سابقه کار: 0
    سابقه دریافت بورس : بورس دولتی ترکیه برای ارشد
    تالیف و یا ترجمه کتاب : زمان لیسانس یک مورد
    نمره زبان انگلیسی: دسامبر آزمون آیلتس میدم احتمالا بین 6 تا 6.5
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: اقتصاد
    اسکلارشیپ مد نظرتون : فول فاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

وقت بخیر.
    دانشگاه کارشناسی :دانشگاه آزاد پرند
    معدل کارشناسی : ۱۵.8۳
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: کامپیوتر - نرم افزار
    دانشگاه کارشناسی ارشد : --
    معدل کارشناسی ارشد : --
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : --
    تعداد مقالات :--
    سابقه کار: ۲ سال
    سابقه دریافت بورس :----
    تالیف و یا ترجمه کتاب :----
    نمره زبان انگلیسی: تافل ۱۰۰
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: دانشگاه های خوب استرالیا - آمریکا - آلمان - ایتالیا
    اسکلارشیپ مد نظرتون : اصلا نمیدونم،فکر می کنم بستگی به دانشگاه داره. نظر شما چیه؟
    در ضمن من ۴ مدرک برنامه نویسی از مجتمع فنی تهران با نمرات بالای 90 از 100 دارم.
    دوستان عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید شانسم چقدر هست؟؟ ممنون

Junior Member

دوستان سلام،
    در فرم اپلیکیشن (admission) دانشگاه استرالیا در مورد ویزا سوال کردن. یکی‌ از سوالات اینه:
    آیا شما یا همسرتون تا حالا از یه کشور غیر استرالیای ریجکت شدین، یا نه؟
    متاسفانه همسرم چند ماهه پیش، ریجکت شد. هر چی‌ پرس و جو کردیم جوابی‌ ندادند. حالا به نظرتون آیا رو پذیرش گرفتنم تاثیر میذاره؟؟؟؟

پذیرش یا ویزا؟ پذیرش خیر. روی ویزا هم بستگی داره. بهتره اگر در پاسپورتشون ذکر نشده شما هم فراموشش کنید اما اگر اومده دلیل الکی نیارید تا ازتون بپرسن. در هرحال اگر بتونید ذکر نکنید بهتره

نقل قول نوشته اصلی توسط sam57 نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    در فرم اپلیکیشن (admission) دانشگاه استرالیا در مورد ویزا سوال کردن. یکی‌ از سوالات اینه:
    آیا شما یا همسرتون تا حالا از یه کشور غیر استرالیای ریجکت شدین، یا نه؟
    متاسفانه همسرم چند ماهه پیش، ریجکت شد. هر چی‌ پرس و جو کردیم جوابی‌ ندادند. حالا به نظرتون آیا رو پذیرش گرفتنم تاثیر میذاره؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba1361 نمایش پست ها
    پذیرش یا ویزا؟ پذیرش خیر. روی ویزا هم بستگی داره. بهتره اگر در پاسپورتشون ذکر نشده شما هم فراموشش کنید اما اگر اومده دلیل الکی نیارید تا ازتون بپرسن. در هرحال اگر بتونید ذکر نکنید بهتره
    پذیرش، تو اولین صفحه پذیرش این اطلاعات رو خواستند. هنوز آفر نگرفتم که برم سراغ ویزا

پذیرش، تو اولین صفحه پذیرش این اطلاعات رو خواستند. هنوز آفر نگرفتم که برم سراغ ویزا

سلام بر شما

اصلا اون روشی که دوستمون گفتن رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم.

ببینید، بعضی دانشگاهها حساسیت بیشتری دارن که ویزای اپلیکنت هاشون رد نشه. به همین خاطر بررسی های ابتدایی رو خودشون انجام میدن و اگر احتمال رد شدن ویزا زیاد باشه، آفر و بورس رو نمیدن. پس اگر این داستان رو بپذیریم، میتونه روی پذیرش شما هم تاثیر داشته باشه.

اگر بخوایم واقع گرایانه به موضوع نگاه کنیم، ریجکتی شما میتونه یک امتیاز منفی باشه براتون اما یقینا یک آیتم وتویی ( فقط با این قضیه ویزاتون رد شه) نیست. علتش هم اینه که ریجکت شدن ویزا در دنیا ( مخصوصا در مورد اپلیکنتهایی از کشورهای جهان سوم) کاملا طبیعی و مرسوم هست که همونها میتونن و تونستن ویزای کشورهای دیگه ای رو بگیرن.

پس بحث ریجکتی شما در قبل، به صورت تک آیتم نمیتونه موجب رد شدن ویزای شما در استرالیا بشه.

اما با فرض اینکه اینطور باشه. یعنی مطمئن باشید که اگر عنوان کنید به شما آفر و بورس تعلق نمیگیره. چه کنیم؟

قطعا توصیه میکنم که در کمال صداقت، عنوان کنید. یادتون باشه که اگر اینکار رو نکنید، ممکنه تا مدتهای زیادی استرس این داستان رو داشته باشید که به نظر من اصلا ارزششو نداره.

یادمون باشه که بار کج به منزل نمیرسه ( منظورم کلی هست و خدای نکرده قصد جسارت ندارم). رفتن به استرالیا و تحصیل مقصد و منزل نیست، تازه شروع یک راه بلند از زندگیتونه.

به سطرهای بالا صرفا به دیده نظرات یک دوست نگاه کنید و با ایده های خودتون تحلیل کنید.

شاد باشید و دلارام

زیاد با شما موافق نیستم. دانشگاهها فقط و فقط در مورد مواردی چون کلیت پروژه بررسی انجام میدهند. DFAT هم مسئول بررسی پروژه ها از لحاظ تحریم و مسائل کلی رزومه مثل مقالات، دانشگاه قبلی، افراد همکار در مقاله و بقیه موارد است و کاری به ویزای ریجکت شده یا نشده شما ندارد. تا اینجا به دانشگاه مربوط است با همکاری DFAT. اگر اسکالرشیپ گرفتید (نه فقط پذیرش) این به این معناست که پروژه درسی شما، سابقه تحصیلی شما و همکاران مقالات شما مشکلی ندارد و اداره مهاجرت به سراغ چک امنیتی میرود. لذا اصلا در این مرحله یعنی پذیرش و بورس از شما نمیپرسند که ویزا تا حالا ریجکت شدید یا نه!!!
    اما در مرحله اخذ ویزا باز بستگی به این دارد که اینها سیستم یکپارچه داشته باشند یا خیر. در مورد شنگن یا ویزای آمریکا کانادا و استرالیا خب به نوعی به هم متصل است و لیستهای سیاه آنها و موارد امنیتی آنها مشترک است و احتمالا خبردار شدنشان از هم زیاد است اما شما قرار نیست دروغ بگوششد. اگر فقط برای ویزای کنفرانس بوده و تازه ذکر کردند که مدارک شما ناقص بوده یا مجاب نشدند یا حرفهایی از این دست خب میتونید ذکر کنید که ویزای من نیومده اما اگر خودتان میدانید به دلایل دیگر بوده بهتره اگر در پاس شما ذکر نشده شما هم نگویید. در ضمن ویزای همراه حساسیت خیلی پایینی دارد و تنها در موارد حاد ممکن است مشکل ساز شود

نقل قول نوشته اصلی توسط ALINIKPOOR نمایش پست ها
    سلام بر شما

اصلا اون روشی که دوستمون گفتن رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم.

ببینید، بعضی دانشگاهها حساسیت بیشتری دارن که ویزای اپلیکنت هاشون رد نشه. به همین خاطر بررسی های ابتدایی رو خودشون انجام میدن و اگر احتمال رد شدن ویزا زیاد باشه، آفر و بورس رو نمیدن. پس اگر این داستان رو بپذیریم، میتونه روی پذیرش شما هم تاثیر داشته باشه.

اگر بخوایم واقع گرایانه به موضوع نگاه کنیم، ریجکتی شما میتونه یک امتیاز منفی باشه براتون اما یقینا یک آیتم وتویی ( فقط با این قضیه ویزاتون رد شه) نیست. علتش هم اینه که ریجکت شدن ویزا در دنیا ( مخصوصا در مورد اپلیکنتهایی از کشورهای جهان سوم) کاملا طبیعی و مرسوم هست که همونها میتونن و تونستن ویزای کشورهای دیگه ای رو بگیرن.

پس بحث ریجکتی شما در قبل، به صورت تک آیتم نمیتونه موجب رد شدن ویزای شما در استرالیا بشه.

اما با فرض اینکه اینطور باشه. یعنی مطمئن باشید که اگر عنوان کنید به شما آفر و بورس تعلق نمیگیره. چه کنیم؟

قطعا توصیه میکنم که در کمال صداقت، عنوان کنید. یادتون باشه که اگر اینکار رو نکنید، ممکنه تا مدتهای زیادی استرس این داستان رو داشته باشید که به نظر من اصلا ارزششو نداره.

یادمون باشه که بار کج به منزل نمیرسه ( منظورم کلی هست و خدای نکرده قصد جسارت ندارم). رفتن به استرالیا و تحصیل مقصد و منزل نیست، تازه شروع یک راه بلند از زندگیتونه.

به سطرهای بالا صرفا به دیده نظرات یک دوست نگاه کنید و با ایده های خودتون تحلیل کنید.

شاد باشید و دلارام

Junior Member

مرسی‌ دوستان جواب دقیق رو پیدا کردم.
    سلامت باشید.
    می‌شه یه راهنمایی در مورد اینا بکنید,
    که چطور تهیه کنم؟

Overview of the program or course structure studied

Outline of the program or course structure studied

مرسی‌ دوستان جواب دقیق رو پیدا کردم.
    سلامت باشید.
    می‌شه یه راهنمایی در مورد اینا بکنید,
    که چطور تهیه کنم؟

Overview of the program or course structure studied

Outline of the program or course structure studied

باسلام

امکانش هست که جوابی رو که بش رسیدین رو بگید؟ فکر میکنم به عنوان یک تجربه و جمع بندی از دیدگاهی جدید، کمک کننده باشه.

پاینده و پیروز باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ALINIKPOOR نمایش پست ها
    باسلام

امکانش هست که جوابی رو که بش رسیدین رو بگید؟ فکر میکنم به عنوان یک تجربه و جمع بندی از دیدگاهی جدید، کمک کننده باشه.

پاینده و پیروز باشید

حتما دوست عزیز
    خوب سوال اونها همونطور که نوشتم این بود:
    have you and/or your spouse refused...?
    و
    have you and/ or your spouse revoked...?

و در نامه‌ای که از سفارت دریافت کردیم، ۳ گزینه داشت. refused, revoked, annulled
    که در برگه ما annulled تیک زده شده بود. پس جواب من به اون سوال No خواهد بود.

برا شفاف سازی و تاکید بگم، این سوال در اپلیکیشن دانشگاه بود، نه در فرم ویزا.
    ممنون از کمک دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)