صفحه 152 از 252 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

Junior Member shima0810 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

دانشگاه کارشناسی : شهید عباسپور
    معدل کارشناسی : 16.65
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مهندسی مکانیک
    دانشگاه کارشناسی ارشد : شهید بهشتی
    معدل کارشناسی ارشد : 17.5
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مهندسی مکانیک
    تعداد مقالات : 2 داخلی
    سابقه کار: ندارم
    سابقه دریافت بورس : ندارم
    تالیف و یا ترجمه کتاب : -
    نمره زبان انگلیسی: 7.5 آیلتس
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: فرقی نداره، فاند برام مهمه
    اسکلارشیپ مد نظرتون :فول فاند
    Nothing is IMPOSSIBLE, even the word itself says that I'M POSSIBLE

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba1361 نمایش پست ها
    دوست من. من استرالیا درس خوندم. دیکین. باید پروژه بسیار خاص باشه و استاد هم خیلی معروف و ئاقعا یه نفر رو بخواد. شما اگر میدونستید چه معدلها و شرایطی میرن NSW یا ملبورن یا کویینزلند این حرفو نمیزدید. در ضمن بحث ناامیدی نیست. استرالیا پولی نیست و هرجایی میشه اپلای کرد بحث سرمایه گذاری فکری رو جاهایی هست که امیدی بهش نیست وگرنه اگر استادی پیدا بشه حتما باید اپلای کرد. مراحل پذیرش اینطوریه: پروپوزال شما میره به ادمیشن آفیس و اگر حداقلها رو داشتید میره پیش Coordinator دانشکده که اتفاقا یکی از اساتید اونجاست. اون رتبه بندی میکنه بر اساس آیتمهای مختلف مخصوصا از لحاظ اهمیت پروژه، فاند استاد، سیاستهای کلان دانشگاه، اصرار استاد و غیره. بعد این رتبه بندی میره به بخش بررسی تحریم. بعد پذیرش میدن. درنهایت برای اسکالرشیپ ارسال میشه.
    خب unsw هم کسی رو سراغ دارم که با معدل 12 کارشناسی رفته و البته ناگفته نماند تعداد مقالاتش زیاد بوده و نمره زبانش بالا. من میگم ما که از موضوعات همه دوستان خبر نداریم که رو چه موضوعی کار کردن، یکی هست که به واسطه فیلدی که کار کرده و مقالاتی که داده نظر یه استاد رو جلب کرده، اینجوریم نیست که هرکی رفته ملبورن یا unsw هم معدل کارشناسی هم ارشد هم تعداد مقالات هم نمره زبان هم honor هاش تاپ بوده باشه، یکی بوده معدل کارشناسیش خیلی بد بوده ولی با بقیه جبران کرده یا یکی ارشدش 15 بوده و کارشناسیش خوب بوده... حالا نمیدونم شاید این موارد نادر باشن چون من استرالیا نرفتم و تو دانشگاهاش نبودم من از هم دانشگاهیا و اقوام که پذیرش گرفتن دیدم که خیلی هم تاپ نبودن مثلا نمره زبان 6.5 معدل 16 یا 15 در یکی از مقاطع، ولی رفتن دانشگاه تاپ

دوستان سلام،

من برای ترم اول 2017 از دو دانشگاه استرالیا بورس دریافت کردم. هر چند فعلا از طریق استاد راهنماهای متفاوت به صورت غیر رسمی بهم اطلاع داده شده و جواب آفیشال رو دو هفته دیگه می گیرم. هر دو بورس شامل مبلغ حدود 26000 دلار سالیانه است و از اینکه هر دو یا هر کدوم از این دو، بیمه رو هم شامل میشن اطلاعی ندارم هنوز. (چون دقیقا نمی دونم هنوز کدوم schoraship رو گرفتم).
    دانشگاه اول University of Queensland هست. کاری که قراره انجام بدم کمی از تخصص اصلیم خارجه، وقت بیشتری باید بزارم اما از نظر چاپ مقاله output بهتری داره. شهر هم که Brisbane
    دانشگاه دوم La Trobe هست. پروژه ای مرتبط با تخصصم، زمان کمتری برای ریسرچ باید گذاشته بشه و output کمتری خواهد داشت (اما نه اونقدرها کم به نسبت دانشگاه اول).
    خیلی خوشحال میشم اگر بتونین من رو تو این انتخاب کمک کنید، شما اگر بودید کدوم رو انتخاب می کردین؟
    ویرایش توسط ehsansanai : October 26th, 2016 در ساعت 08:41 AM

Junior Member

جناب ehsansanai تبریک عرض میکنم. نتیجه بورستون رو استادتون بهتون اعلام کردن؟
    به نظر من از لحاظ رنکینگ Queensland خیلی بهتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsansanai نمایش پست ها
    دوستان سلام،

من برای ترم اول 2017 از دو دانشگاه استرالیا بورس دریافت کردم. هر چند فعلا از طریق استاد راهنماهای متفاوت به صورت غیر رسمی بهم اطلاع داده شده و جواب آفیشال رو دو هفته دیگه می گیرم. هر دو بورس شامل مبلغ حدود 26000 دلار سالیانه است و از اینکه هر دو یا هر کدوم از این دو، بیمه رو هم شامل میشن اطلاعی ندارم هنوز. (چون دقیقا نمی دونم هنوز کدوم schoraship رو گرفتم).
    دانشگاه اول University of Queensland هست. کاری که قراره انجام بدم کمی از تخصص اصلیم خارجه، وقت بیشتری باید بزارم اما از نظر چاپ مقاله output بهتری داره. شهر هم که Brisbane
    دانشگاه دوم La Trobe هست. پروژه ای مرتبط با تخصصم، زمان کمتری برای ریسرچ باید گذاشته بشه و output کمتری خواهد داشت (اما نه اونقدرها کم به نسبت دانشگاه اول).
    خیلی خوشحال میشم اگر بتونین من رو تو این انتخاب کمک کنید، شما اگر بودید کدوم رو انتخاب می کردین؟
    اول اینکه واقعاً تبریک میگم. ایشالا به طور رسمی هم بشنوید.
    اما درباره موضوعی که مطرح کردید نظر من اینه که دکترا کلاً چهار ساله اما بعد از دکتراست که زندگی حرفه ای شما تازه شروع میشه. هر جوری که به این قضیه نگاه کنی آینده Queensland بهتره. دانشگاه خیلی خیلی سرتریه و جزء گروه 8 هست، خودتون میگید output بهتری هم خواهید داشت. بخواید برگردید ایران هم مطمئن باشید Queensland درس خونده باشید خیلی راحت هیأت علمی میشید. بعدشم شما اونجا کار دیگه ای که ندارید فقط باید پژوهش کنید. بنابراین فکر نکنم زیاد تخصص نداشتن چندان نگران کننده باشه. به اندازه کافی وقت دارید. من خودم اگه قرار بود مثلاً بین Queensland و Melbourne یا UNSW انتخاب کنم شک میکردم. توی اینجا مثل مورد شما که به نظرم اصلاً جای شک نیست.

Junior Member

دوستان کسی هست که از دانشگاه های Sydney و UNSW جواب اسکلارشیپ رسمی گرفته باشه؟ ممنونم

Junior Member

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
    رشته مورد نظر: مهندسی شیمی یا مهندسی محیط زیست

معدل ارشد:15.42
    رشته ارشد:
    مهندسی شیمی-گرایش پیشرفته
    دانشگاه ارشد:دانشگاه شیراز
    معدل لیسانس:16.97
    رشته لیسانس:
    مهندسی شیمی-گرایش صنایع غذایی
    دانشگاه لیسانس:دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت
    مدرک زبان انگلیسی:آیلتس 6.5
    مدرک زبان آلمانی:ندارم
    مقالات خارجی:3 مقاله منتشر شده و 1 مقاله under review
    سابقه کار: 13 ماه در یک شرکت دانش بنیان (کار مطابق با رشته همراه با بیمه)

با سلام خدمت دوستان
    در کدام یک از دانشگاه های استرالیا شانس گرفتن پذیرش با فاند دارم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

ببینید رشته های شیمی و مهندسی شیمی خیلی وسیعند مخصوصا وقتی پای رشته های بین رشته ای وسط میاد. لذا خیلی مطلق نمیشه در مورد اینکه G8 میتونید بگیرید یا نه نظر داد. معدل ارشد شما مرزی هست.تعداد مقالاتتون هم با فرض ISI بودن اولویت بالایی ندارد زیرا اکثرا در G8 بالای 5 تا مقاله دارند.زبان شما هم مرزی هست. لذا در شرایط عادی شانس شما در G8 کم است اما دانشگاههای دیگه شانس دارید. مگر اینکه حیطه کاری شما کاملا منطبق با کار استاد باشه. ببینید روند کار به این صورته. وقتی اپلیکنت ها همه اپلای کردند coordinator آنهایی را که حداقلهای مورد نظر دانشکده را دارند را short list می کند و برای استاد میفرستد. مثلا 5 نفر را. بعد استاد اینها را بر اساس نظر خودش بالا و پایین میکند و همین برای Grad School ارسال میشود. لذا اگراستادی یک دانشجو را بخواهد اول آن دانشجو باید وارد لیست شود. نظر استاد فقط اینجا اعمال می شود

نقل قول نوشته اصلی توسط hadis_32 نمایش پست ها
    مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
    رشته مورد نظر: مهندسی شیمی یا مهندسی محیط زیست

معدل ارشد:15.42
    رشته ارشد:
    مهندسی شیمی-گرایش پیشرفته
    دانشگاه ارشد:دانشگاه شیراز
    معدل لیسانس:16.97
    رشته لیسانس:
    مهندسی شیمی-گرایش صنایع غذایی
    دانشگاه لیسانس:دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت
    مدرک زبان انگلیسی:آیلتس 6.5
    مدرک زبان آلمانی:ندارم
    مقالات خارجی:3 مقاله منتشر شده و 1 مقاله under review
    سابقه کار: 13 ماه در یک شرکت دانش بنیان (کار مطابق با رشته همراه با بیمه)

با سلام خدمت دوستان
    در کدام یک از دانشگاه های استرالیا شانس گرفتن پذیرش با فاند دارم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط kjfsdgd نمایش پست ها
    جناب ehsansanai تبریک عرض میکنم. نتیجه بورستون رو استادتون بهتون اعلام کردن؟
    به نظر من از لحاظ رنکینگ Queensland خیلی بهتره.
    بله، استاد مستقیما ایمیل زد و گفت که به شکل unofficial بهش اطلاع داده شده.

Junior Member

سپاسگزارم از راهنماییتون.
    بله همه مفالات من ISI هستن البته یک مقاله دیگه هم دارم مینویسم که اگر این هم چاپ بشه در کل 5 تا مقاله ISI دارم.

یک سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون، اینکه تئی استرالیا پروسه پذیرش برا مقطع phd اینطور نیست که اول با استاد مکاتبه کنیم و بعد دانشگاه؟؟ چون شما گفتید که اول باید برا دانشگاه اپلای کرد و بعد دانشگاه رزومه های متقاضیان رو به اساتید مبده و بعد استاد از میان آنها انتخاب میکنه. درسته؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba1361 نمایش پست ها
    ببینید رشته های شیمی و مهندسی شیمی خیلی وسیعند مخصوصا وقتی پای رشته های بین رشته ای وسط میاد. لذا خیلی مطلق نمیشه در مورد اینکه G8 میتونید بگیرید یا نه نظر داد. معدل ارشد شما مرزی هست.تعداد مقالاتتون هم با فرض ISI بودن اولویت بالایی ندارد زیرا اکثرا در G8 بالای 5 تا مقاله دارند.زبان شما هم مرزی هست. لذا در شرایط عادی شانس شما در G8 کم است اما دانشگاههای دیگه شانس دارید. مگر اینکه حیطه کاری شما کاملا منطبق با کار استاد باشه. ببینید روند کار به این صورته. وقتی اپلیکنت ها همه اپلای کردند coordinator آنهایی را که حداقلهای مورد نظر دانشکده را دارند را short list می کند و برای استاد میفرستد. مثلا 5 نفر را. بعد استاد اینها را بر اساس نظر خودش بالا و پایین میکند و همین برای Grad School ارسال میشود. لذا اگراستادی یک دانشجو را بخواهد اول آن دانشجو باید وارد لیست شود. نظر استاد فقط اینجا اعمال می شود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)