صفحه 229 از 252 نخستنخست ... 129179219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,281 تا 2,290 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

سلام دوست عزیز

من شما را نمیشناسم و طبیعتا نمیتوانم در مورد محتوی نامه های شما نظری بدهم ولی یکی از مشکلاتی که در خیلی از نامه های دانشجویان به چشم می اید این است که در یک نامه چند خطی و در اولین اقدام از استاد خواسته میشود فرد را به عنوان دانشجوی دکتری بپذیرند. به نظر من این دست نامه ها به شکل مشخص بیان نمیکند که چرا دانشجو این استاد را انتخاب کرده اند و نامه به طور مشخص و دقیق برنامه و هدف پژوهشی را بیان نمیکند. در خیلی موارد هم دانشجو یک متن یکسان را برای همه اساتید میفرستد که اینهم از دید من کار پر ایرادی است.

اگر به حدود ۲۰ استاد نوشته اید و پاسخ دریافت نشده پیشنهاد میکنم متن ایملتان را تغییر بدهید و اصلاح بفرمایید. توضیح بیشتری د رمورد نوع کار دکتری که میخواهید انجام بدهید بنویسید و به طور دقیق و مستدل و روشن بفرمایید چرا این استاد را انتخاب کرده اید و همین اینکه چرا این استاد باید شما را انتخاب کنند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    رشته های مهندسی زمان اپلای اکثرن (شاید همه) نیاز به معرفی استاد دارن که شما باهاش قراره کار کنید. مثلن موقع اپلای ازتون میخوان که pdf یه ایمیل از استاد که شما رو میخواد رو اتچ کنید و بعد اپلای هم از اون استاد نظر میپرسن. پس پیدا کردن استاد بنظر ضروری میرسه و قدم اول هست.
    اما نا امید نشید، این قضیه کمابیش برا همهوجود داره . ادامه بدید و دست و از تلاش بر ندارید. استادا سرشون خیلی شلوغه و جواب ندادن ها رو دلیل بر عدم علاقه ندونید. به قسمت تماس با اساتید مراجعه کنید تا شاید ایمیل اول رو بتونید طوری بنویسید که جواب مثبت بگیرید.
    حوزه کاری تون رو هم محدود به علاقه مندی فعلی نکنید و اساتید با علاقه مندی هایی که یه مقدار با حوزه کاری تون اختلاف دارند رو از نظر نندازید..
    نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم جوابم رو بدید
    من حقیقتا مدتها هست دنبال استاد میگردم. رشتم مهندسی مواد است. منتها هیچ کدام از اساتید جواب ایمیل نمیدهند. با توجه به اینکه ددلاین اسکولارشیپ نزدیک است آیا منتظر جواب اساتید بمانم؟
    آیا حتما برای اپلای دانشگاههای استرالیا باید استاد داشت؟
    یا اینکه اگر استادی پیدا نکردم اپلای کنم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    رشته های مهندسی زمان اپلای اکثرن (شاید همه) نیاز به معرفی استاد دارن که شما باهاش قراره کار کنید. مثلن موقع اپلای ازتون میخوان که pdf یه ایمیل از استاد که شما رو میخواد رو اتچ کنید و بعد اپلای هم از اون استاد نظر میپرسن. پس پیدا کردن استاد بنظر ضروری میرسه و قدم اول هست.
    اما نا امید نشید، این قضیه کمابیش برا همهوجود داره . ادامه بدید و دست و از تلاش بر ندارید. استادا سرشون خیلی شلوغه و جواب ندادن ها رو دلیل بر عدم علاقه ندونید. به قسمت تماس با اساتید مراجعه کنید تا شاید ایمیل اول رو بتونید طوری بنویسید که جواب مثبت بگیرید.
    حوزه کاری تون رو هم محدود به علاقه مندی فعلی نکنید و اساتید با علاقه مندی هایی که یه مقدار با حوزه کاری تون اختلاف دارند رو از نظر نندازید..
    دوست عزیز. در واقع این وقتی که برای بچه ها میذارید قابل ستایش هست ممنون از جوابتون
    اینجور که میفرمایید اگر زمینه کاری استاد فرق کنه اونوقت اونجا مشکلی نمیاد چون ما هیچ پیش زمینه ای نداریم؟
    سوال دیگر اینکه من کارشناسی ناپیوسته خوندم و کاردانی قبلش بودم. آیا برای اپلای دانشگاههای استرالیا نیاز هست کاردانی رو هم ترجمه کنم یا اینکه فقط ارشد رو ازمون میخوان برای اپلای؟
    ممنونم بینهایت از محبتتون دوست عزیزم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من شما را نمیشناسم و طبیعتا نمیتوانم در مورد محتوی نامه های شما نظری بدهم ولی یکی از مشکلاتی که در خیلی از نامه های دانشجویان به چشم می اید این است که در یک نامه چند خطی و در اولین اقدام از استاد خواسته میشود فرد را به عنوان دانشجوی دکتری بپذیرند. به نظر من این دست نامه ها به شکل مشخص بیان نمیکند که چرا دانشجو این استاد را انتخاب کرده اند و نامه به طور مشخص و دقیق برنامه و هدف پژوهشی را بیان نمیکند. در خیلی موارد هم دانشجو یک متن یکسان را برای همه اساتید میفرستد که اینهم از دید من کار پر ایرادی است.

اگر به حدود ۲۰ استاد نوشته اید و پاسخ دریافت نشده پیشنهاد میکنم متن ایملتان را تغییر بدهید و اصلاح بفرمایید. توضیح بیشتری د رمورد نوع کار دکتری که میخواهید انجام بدهید بنویسید و به طور دقیق و مستدل و روشن بفرمایید چرا این استاد را انتخاب کرده اید و همین اینکه چرا این استاد باید شما را انتخاب کنند.

پایدار باشید
    خیلی به نکته خوبی اشاره کردید دوست عزیز. ممنونم ازینکه تجربتون رو در اختیارم قرار دادید
    والا من در اول ایمیل اشاره میکنم به خلاصه ای از رزومه خودم(در حد چند خط). بعد میگم که فلان مقاله شما رو که قبلش خوندم دوست داشتم و این فیلد را دوست دارم تحت سوپروایزری شما در مقطع دکترا ادامه دهم. این شیوه بنظرتون خیلی باید اصلاح شه؟
    ممنون میشم نظراتتون رو بفرمایید

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد دوست عزیز

دوستان روشهای متعددی را امتحان کرده اند و جواب گرفته اند.

آنچه که تجربه من است این است که در ایمیل های اول از استاد نباید خواست دانشجو را بیذیرند. پیشنهاد من این است که شروع متن این باشد که به استاد گفته شود در حال بررسی برای یک دوره دکتری در دانشگاه ایشان هستید و بعد چند خطی در مورد فکرتان برای پروژه توضیح کلی میدهید.

از استا دخواسته میشود نظرشان را در مورد اینکه این پروژه امکان اجرا در دانشگاه ایشان دارد یا نه را بگویند. وقتی استادی پاسخ دادند با توجه به پاسخ ایشان مکاتبه و مکاتبات بعدی ادامه پیدا میکند تا به نتیجه برسد.

این چند خط خیلی کلیدی هستند و برای هر استاد با توجه به سابقه کارهای استادها متفاوتند. باید خیلی همراستا با کارهای استاد یا دپارتمان ایشان یا دستکم دانشکده مربوط باشد. باید بتوانید به صراحت به یکی دو مقاله از کارها اشاره کنید و بگویید چطور این مقاله ها / پروژه ها به فکر شما مربوط هستند . ضمنا شما حتما از قبل باید یک / ۲ یا ۳ صفحه با شرح بیشتر در واقع پروپورال کاملتری داشته باشید که اگر سوال شد بتوانید انرا برای استاد بفرستید یا تکمیل کنید.

بعضی مواقع استاد شما را به همکار دیگری معرفی میکنند و میگویند فلانی به این کار نزدیک تر است. بعضی اوقات فرصت دارند و خودشان سوال میکنند و بررسی میکنند. بعضی هم از اصل البته جواب نمیدهند.

نکته این است که ایمیل جنریک در واقع نباید فرستاد. ایمیلهای کلی و گروهی و دسته ای نباید نوشت . اولین سوالی که برای استاد ایجاد میشود این است که چرا این داشجو به ایشان نامه نوشته و اگر پاسخ این سوال در متن شما کاملا روشن و شفاف نباشد احتمال اینکه پاسخ ندهند زیاد است.

اگر میبینید تعداد زیادی از اساتید پاسخ نمیدهند باید متن و استراترژی مکاتبه را عوض کرد و از مسیر دیگری فتح باب کرد.

HTH

خیلی به نکته خوبی اشاره کردید دوست عزیز. ممنونم ازینکه تجربتون رو در اختیارم قرار دادید
    والا من در اول ایمیل اشاره میکنم به خلاصه ای از رزومه خودم(در حد چند خط). بعد میگم که فلان مقاله شما رو که قبلش خوندم دوست داشتم و این فیلد را دوست دارم تحت سوپروایزری شما در مقطع دکترا ادامه دهم. این شیوه بنظرتون خیلی باید اصلاح شه؟
    ممنون میشم نظراتتون رو بفرمایید
    ویرایش توسط susighton : August 26th, 2019 در ساعت 12:15 AM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

دوست عزیز. در واقع این وقتی که برای بچه ها میذارید قابل ستایش هست ممنون از جوابتون
    اینجور که میفرمایید اگر زمینه کاری استاد فرق کنه اونوقت اونجا مشکلی نمیاد چون ما هیچ پیش زمینه ای نداریم؟
    سوال دیگر اینکه من کارشناسی ناپیوسته خوندم و کاردانی قبلش بودم. آیا برای اپلای دانشگاههای استرالیا نیاز هست کاردانی رو هم ترجمه کنم یا اینکه فقط ارشد رو ازمون میخوان برای اپلای؟
    ممنونم بینهایت از محبتتون دوست عزیزم
    1- بنظر کاملن شخصی، زمینه کاری مختلف ایرادی نداره، مشکلی هم پیش نمیاد و مهمترین نکته اینه که شما وقتی تشریف بیارید استرالیا اگه از موضوع یا استاد رضایت نداشتید براحتی میتونید تغییر بدید. پس از الان نگران این مسائل نباشید.
    اگه رزومه تون عالی هست و از پذیرش اطمینان دارید اونوقت بحثش فرق میکنه و میتونید دنبال استادی بگردید که به زمینه کاری شما نزدیک هست.

2- ترجمه کارشناسی که لازم هست، و به احتمال بسیار قوی کاردانی هم نیازه.

Senior Member Sha7ab آواتار ها

سلام میشه شانس منو هم بگید؟ تا حالا برای یک جا اپلای کردم و در مرحله EOI هست. میخواستم ببینم برای هر کدام از دانشگاه های استرالیا شانس فول فاند دارم؟

1- کاردانی الکترونیک از آموزشکده فنی معدل 14.13
    کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه غیرانتفاعی 16.07
    2- ارشد مهندسی برق قدرت از دولتی شهرستان (دانشگاه بدی نیست) معدل 18.45 و شاگرد اول
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها IELTS 7
    L=8 - R=7.5 - S= 6 - W=6
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها کوانت 160 وربال 142 رایتینگ 3.5
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    یک مقاله ISI اشپرینگر ایمپکت 2.848
    یک مقاله علمی پژوهشی
    یک مقاله بین المللی (نمایه مستر ژورنال لیست)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    دو مقاله به زبان انگلیسی (یکیش در یکی از معتبرترین کنفرانس های آمریکا هست)
    5 مقاله به زبان فارسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا - مهندسی برق
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) رتبه 1 ورودی ارشد - مقاله برتر کنفرانس - کارهای پژوهشی زیاد - دانشجوی برتر پژوهشگر دانشگاه
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) فاند کامل
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - سازه

سلام دوستان
    خوشحال میشم دوستان شانس بنده رو برای اسکالرشیپ دانشگا های استرالیا ارزیابی کنند.
    به نظر شما تا چه رنکی از دانشگاه ها شانس دارم اسکالرشیپ برنده بشم؟
    1. کارشناسی-معدل-دانشگاه:

مهندسی عمران- 16.18- دانشگاه سیستان و بلوچستان
    2. ارشد- معدل- دانشگاه: مهندسی عمران-سازه-17.87-دانشگاه سیستان و بلوچستان
    3. مدرک زبان: 6.5 آیلتس
    4. دانشجوی استعداد درخشان
    5. مقاله: 4 مورد ISI چاپ شده باایمپکت های 4.04و 3.5و 3.55و 1.42 و همچنین یک مقاله isi اکسپت شده با ایمپکت 1.27 (دو تا از این مقالات نفر اول؛ یکی نفر دوم؛ یکی نفر سوم و یکی هم نفر چهارم)
    2 تامقاله کنفرانسی داخلی (یکی به زبان انگلیسی و یکی هم فارسی)
    6. داوری مقالات در مجلات بین المللی (بدون ایمپکت)
    7. فاند و دانشگاه مد نظر: فول فاند دانشگاه های الف و ب

خیلی ممنون...

رشته و دانشگاه

سلام دوستان عزیزم. یک موقعیت اورژانسی برام پیش اومده با توجه به اینکه سه روز بیشتر تا ددلاین ارسال EOI بیشتر نمونده ممنون میشم جوابمو بدید:
    1- من دو تا استاد در QUT و RMIT بهم توصیه کردند که اپلای کن. تو سایت دانشگاهها نوشته که ابتدا باید EOI ارسال بشه. اصلا EOI چی هست؟ همون پروپوزاله؟ چطور باید نوشته بشه؟
    2- تو فروم خوندم بعضیها گفتند باید موقع اسکولارشیپ نامه تمکن بانکی ارائه بدیم. این تا چه حد درسته؟
    3- من با دو مقاله ایمپکت 4 و معدل ارشد 16.60 و کارشناسی 14 شانسی برا برنده شدن اسکولارشیپ دارم؟
    4- آیا مدرک کاردانی هم نیاز هم ترجمه بشه برا این دانشگاهها؟
    تو رو خدا جوابم بدید ممنونم از وقتتون

Junior Member

سلام دوستان عزیزم. یک موقعیت اورژانسی برام پیش اومده با توجه به اینکه سه روز بیشتر تا ددلاین ارسال EOI بیشتر نمونده ممنون میشم جوابمو بدید:
    1- من دو تا استاد در QUT و RMIT بهم توصیه کردند که اپلای کن. تو سایت دانشگاهها نوشته که ابتدا باید EOI ارسال بشه. اصلا EOI چی هست؟ همون پروپوزاله؟ چطور باید نوشته بشه؟
    2- تو فروم خوندم بعضیها گفتند باید موقع اسکولارشیپ نامه تمکن بانکی ارائه بدیم. این تا چه حد درسته؟
    3- من با دو مقاله ایمپکت 4 و معدل ارشد 16.60 و کارشناسی 14 شانسی برا برنده شدن اسکولارشیپ دارم؟
    4- آیا مدرک کاردانی هم نیاز هم ترجمه بشه برا این دانشگاهها؟
    تو رو خدا جوابم بدید ممنونم از وقتتون
    سلام
    ۱) مخفف کلمه expression of interests هست. خیر پروپوزال نیست. حقیقتش فرمت هر دانشگاه متفاوته، اما عموما حدودا یک صفحه که با توجه به زمینه کاری خودتون و استاد مد نظرتون نوشته میشه.
    ۲) خیر موقع اقدام برای اسکالرشیپ اصلا نیاز به تمکن نیست. تمکن دوستانی ارایه میدن مه دارن برای ویزا اقدام میکنن و اسکالرشیپ ندارن تا هزینه های تحصیل و اقامتشون پوشش بده.
    ۳) حقیقتش معدلهاتون زیاد جالب نیست ولی از اونجاییکه دانشگاه مجموعه ای از عوامل در نظر میگره حتما شانس دارین. پس اقدام کنین تا بعدا پشیمون نشین.
    ۴) قطعا تمام مدارک تحصیلی با ترجمه نیاز دارین. میت،نین ترجمه رسمی با مهر دادگستری کنین و یا ناتی( من شخصا ناتی پیشنهاد میکنم چون هم سریعتر و هم ارزونتر)
    موید باشین

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Smm1990 نمایش پست ها
    سلام
    ۱) مخفف کلمه expression of interests هست. خیر پروپوزال نیست. حقیقتش فرمت هر دانشگاه متفاوته، اما عموما حدودا یک صفحه که با توجه به زمینه کاری خودتون و استاد مد نظرتون نوشته میشه.
    ۲) خیر موقع اقدام برای اسکالرشیپ اصلا نیاز به تمکن نیست. تمکن دوستانی ارایه میدن مه دارن برای ویزا اقدام میکنن و اسکالرشیپ ندارن تا هزینه های تحصیل و اقامتشون پوشش بده.
    ۳) حقیقتش معدلهاتون زیاد جالب نیست ولی از اونجاییکه دانشگاه مجموعه ای از عوامل در نظر میگره حتما شانس دارین. پس اقدام کنین تا بعدا پشیمون نشین.
    ۴) قطعا تمام مدارک تحصیلی با ترجمه نیاز دارین. میت،نین ترجمه رسمی با مهر دادگستری کنین و یا ناتی( من شخصا ناتی پیشنهاد میکنم چون هم سریعتر و هم ارزونتر)
    موید باشین
    خیلی ممنونم ازینکه وقتتون رو بمن اختصاص دادید
    در واقع تا اونجایی که استنباط کردم EOI فکر کنم همون SOP است که میخوان بدونن چه هدف و چشم اندازی دارید.
    من یک پروژه پژوهشی در دانشگاه برای شرکت گاز شهرستان انجام دادم با استاد راهنما. بنظرتون این برا ویزا و پذیرش مشکل ساز میشه یا حذفش کنم از رزومم؟
    والا من استادم گفته پروپوزال بنویس. هر ماده ای بخوام برای استفاده توی اون پیل خورشیدی بنویسم تو اینترنت نوشته جز ماده های تحریمی. بنظرتون حتی نانومواد استفاده برای بهبود سلول خورشیدی هم میتونه مشکل ساز بشه یا من زیادی نگران هستم؟ چون این مساله خیلی اعصابمو خورد کرده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)