صفحه 230 از 252 نخستنخست ... 130180220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,291 تا 2,300 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم ازینکه وقتتون رو بمن اختصاص دادید
    در واقع تا اونجایی که استنباط کردم EOI فکر کنم همون SOP است که میخوان بدونن چه هدف و چشم اندازی دارید.
    من یک پروژه پژوهشی در دانشگاه برای شرکت گاز شهرستان انجام دادم با استاد راهنما. بنظرتون این برا ویزا و پذیرش مشکل ساز میشه یا حذفش کنم از رزومم؟
    والا من استادم گفته پروپوزال بنویس. هر ماده ای بخوام برای استفاده توی اون پیل خورشیدی بنویسم تو اینترنت نوشته جز ماده های تحریمی. بنظرتون حتی نانومواد استفاده برای بهبود سلول خورشیدی هم میتونه مشکل ساز بشه یا من زیادی نگران هستم؟ چون این مساله خیلی اعصابمو خورد کرده
    خواهش میکنم.
    حقیقتش مطمئن نیستم ولی کار با شرکت گاز طبیعتا نباید مشکلی داشته باشه اما الان متاسفانه بخاطر تحریم صنعت نفت و گاز توصیه میکنم اگه امکان داره اون پروژه را وارد رزومه نکنین. حواستون باشه هر چیزی الان بنویسین در زمان اقدام برای ویزا هم مد نظر قرار داده میشه بنابراین با دقت رزومه را آماده کنین. والا تقریبا همه چیز کاربرد دوگانه داره تو آین رشته ها. تا اونجاکه امکان داره از این موارد پرهیز کنین اما اینجوریا هم نیست که هر چیزی دیگه باعث رد شدن پرونده باشه( حواستون باشه دانشگاه کاری با تحریم نداره عموما از الان باید پروژه ای آماده کرد که در زمان اقدام برای ویزا مشکلی پیش نیاره). ولی سلولهای خورشیدی گمونم مشکلی نداره اگرچه حتما سکیوریتی چک میخوری در زمان ویزا(مواردی در صفحات قبل هست) ولی معمولا مشکلی بوجود نمیاد.
    موید باشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alicivil141 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خوشحال میشم دوستان شانس بنده رو برای اسکالرشیپ دانشگا های استرالیا ارزیابی کنند.
    به نظر شما تا چه رنکی از دانشگاه ها شانس دارم اسکالرشیپ برنده بشم؟
    1. کارشناسی-معدل-دانشگاه:

مهندسی عمران- 16.18- دانشگاه سیستان و بلوچستان
    2. ارشد- معدل- دانشگاه: مهندسی عمران-سازه-17.87-دانشگاه سیستان و بلوچستان
    3. مدرک زبان: 6.5 آیلتس
    4. دانشجوی استعداد درخشان
    5. مقاله: 4 مورد ISI چاپ شده باایمپکت های 4.04و 3.5و 3.55و 1.42 و همچنین یک مقاله isi اکسپت شده با ایمپکت 1.27 (دو تا از این مقالات نفر اول؛ یکی نفر دوم؛ یکی نفر سوم و یکی هم نفر چهارم)
    2 تامقاله کنفرانسی داخلی (یکی به زبان انگلیسی و یکی هم فارسی)
    6. داوری مقالات در مجلات بین المللی (بدون ایمپکت)
    7. فاند و دانشگاه مد نظر: فول فاند دانشگاه های الف و ب

خیلی ممنون...
    سلام
    هم معدلهاتون نسبتا مناسبه و هم مقالات خوبی دارین. از الان بگردین دنبال استاد و باهاش تماس بگیرین. استرالیا بدون استاد اصلا نمیتونین برای حتی پذیرش هم اقدام کنین چه برسه به فاند. منظورتون از دانشگاه‌های الف و ب متوجه نشدم ولی حتما از جی ۸ شروع کنین و سایر دانشگاه‌های غیر از جی ۸ هم مد نظر داشته باشین. دنبال استادی بگردین که زمینه کاریش با مقالات و تز ارشدتون شبیه باشه که این فاکتور در پذیرش خیلی مهمه.
    موید باشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    سلام میشه شانس منو هم بگید؟ تا حالا برای یک جا اپلای کردم و در مرحله EOI هست. میخواستم ببینم برای هر کدام از دانشگاه های استرالیا شانس فول فاند دارم؟

1- کاردانی الکترونیک از آموزشکده فنی معدل 14.13
    کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه غیرانتفاعی 16.07
    2- ارشد مهندسی برق قدرت از دولتی شهرستان (دانشگاه بدی نیست) معدل 18.45 و شاگرد اول
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها IELTS 7
    L=8 - R=7.5 - S= 6 - W=6
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها کوانت 160 وربال 142 رایتینگ 3.5
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    یک مقاله ISI اشپرینگر ایمپکت 2.848
    یک مقاله علمی پژوهشی
    یک مقاله بین المللی (نمایه مستر ژورنال لیست)
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    دو مقاله به زبان انگلیسی (یکیش در یکی از معتبرترین کنفرانس های آمریکا هست)
    5 مقاله به زبان فارسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا - مهندسی برق
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) رتبه 1 ورودی ارشد - مقاله برتر کنفرانس - کارهای پژوهشی زیاد - دانشجوی برتر پژوهشگر دانشگاه
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) فاند کامل
    سلام
    معدلهاتون بد نیست(خصوصا ارشدتون که مناسبه و حتما گواهی شاگرد اولی از دانشگاه بگیرین و ترجمه کنین).برای استرالیا نیاز به جی ار ای نیست(کمااینکه با ۳۰۲ برای امریکا شانسی ندارین. اگه هدفتون امریکا هست حتما مجددا امتحان بدین و بالای ۳۲۰ بیارین، شما که رشتتون برق هم هست دیگه باید کوانت کامل بیارین). نمره اورال زبانتون خوبه ولی رایتینگ شاید مشکل ساز بشه چون عموما بالای ۶.۵ میخان. یک مقاله متاسفانه برای دانشگاه‌های مقاله محور مثل موناش اصلا خوب نیست ولی دانشگاه‌های غیر از جی ۸ حتما امتحان کنین و با اساتید در ارتباط باشین. البته این به این معنا نیست که برای دانشگاه‌های جی ۸ شانسی ندارین؛ همه چیز به این بستگی داره در زمانیکه شما اپلای کردین چه کسایی دیگه هم اپلای کردن و شما دارین با کیا برای گرفتن پذیرش و اسکالرشیپ رقابت میکنین، بنابراین ناامید نشین چون همیشه شانس هست. مقام المپیادتون حتما پون مثبتی هست. بد نیست ارتباط با اساتید شروع کنین و در صورت تمایل اونها میتونین پروسه اپلای شروع کنین.
    موید باشین

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Smm1990 نمایش پست ها
    خواهش میکنم.
    حقیقتش مطمئن نیستم ولی کار با شرکت گاز طبیعتا نباید مشکلی داشته باشه اما الان متاسفانه بخاطر تحریم صنعت نفت و گاز توصیه میکنم اگه امکان داره اون پروژه را وارد رزومه نکنین. حواستون باشه هر چیزی الان بنویسین در زمان اقدام برای ویزا هم مد نظر قرار داده میشه بنابراین با دقت رزومه را آماده کنین. والا تقریبا همه چیز کاربرد دوگانه داره تو آین رشته ها. تا اونجاکه امکان داره از این موارد پرهیز کنین اما اینجوریا هم نیست که هر چیزی دیگه باعث رد شدن پرونده باشه( حواستون باشه دانشگاه کاری با تحریم نداره عموما از الان باید پروژه ای آماده کرد که در زمان اقدام برای ویزا مشکلی پیش نیاره). ولی سلولهای خورشیدی گمونم مشکلی نداره اگرچه حتما سکیوریتی چک میخوری در زمان ویزا(مواردی در صفحات قبل هست) ولی معمولا مشکلی بوجود نمیاد.
    موید باشین
    ممنون از وقت ارزشمندتون
    من میخوام به توصیه شما عمل کنم و اون پروژه پژوهشی رو از رزومم حذف کنم. فقط دو تا سوال در این مورد:
    1- با توجه به اینکه برا استادها این رزومه رو فرستادم، الان مشکلی پیش نمیاد اون مورد رو در ورژن جدید حذف کنم؟ بعبارتی استاد بعدا نمیگه چرا یهو رزومت تغییر کرد؟
    2- اگر بعدها و بعد ازینکه ویزا صادر شد مقاله ای از این پروژه پژوهشی بیرون آمد(چون با استاد کار کردم) مساله ساز نمیشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - سازه

نقل قول نوشته اصلی توسط Smm1990 نمایش پست ها
    سلام
    هم معدلهاتون نسبتا مناسبه و هم مقالات خوبی دارین. از الان بگردین دنبال استاد و باهاش تماس بگیرین. استرالیا بدون استاد اصلا نمیتونین برای حتی پذیرش هم اقدام کنین چه برسه به فاند. منظورتون از دانشگاه‌های الف و ب متوجه نشدم ولی حتما از جی ۸ شروع کنین و سایر دانشگاه‌های غیر از جی ۸ هم مد نظر داشته باشین. دنبال استادی بگردین که زمینه کاریش با مقالات و تز ارشدتون شبیه باشه که این فاکتور در پذیرش خیلی مهمه.
    موید باشین

خیلی ممنون از راهنمایی تون
    منظورم از دانشگاه های الف و ب، رتبه بندی وزارت علوم ایران بود
    نمره زبانم فقط حداقل دانشگاه هست (6.5) ممکنه در رقابت با سایر داوطلبان به خاطر نمره زبان کم بیارم؟ (ارزش مقاله و معدل بیشتر هست یا نمره زبان. در کل از لحاظ اهمیت کدوم ارجحیت دارند برای اسکالرشیپ استرالیا)

ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید
    Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم شرایط من و همسرم را برای پذیرش در دانشگاه های استرالیا بررسی بفرمایید، آیا شانسی برای پذیرش با فاند داریم ؟ به نظرتون کدام دانشگاه ها را اقدام کنیم بهتره؟ ممنونم از راهنماییتون
    دانشگاه کارشناسی : شریف

معدل کارشناسی : 15.37
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: عمران
    دانشگاه کارشناسی ارشد : امیرکبیر
    معدل کارشناسی ارشد : 17.07
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : آب و سازه هیدرولیکی
    تعداد مقالات : ندارم
    سابقه کار: خدودا 4 سال، 2 سال مسئول آزمایشگاه در دانشگاه و 2 سال کار در شرکت عمرانی
    سابقه دریافت بورس : -
    تالیف و یا ترجمه کتاب :-
    نمره زبان انگلیسی: آزمون ندادم ولی در حد 6.5 رو مطمئنم هستم
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: رشته های مربوط به آب، محیط زیست و سیالات و cfd
    اسکلارشیپ مد نظرتون : فاند کامل
    در حال حاضر دانشجوی دکتری تربیت مدرس
    و شرایط همسرم:
    دانشگاه کارشناسی : آزاد
    معدل کارشناسی : 15.5
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: برق
    دانشگاه کارشناسی ارشد : سیستان و بلوچستان
    معدل کارشناسی ارشد :
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مخابرات
    تعداد مقالات : یک isi و یک کنفرانسی
    سابقه کار: خدودا 6 سال، حدودا 4 سال از آن را در شرکت های مخابراتی و اپراتورهای موبایل بوده
    نمره زبان انگلیسی: آزمون ندادم ولی در حد 6 رو مطمئنم
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: رشته های مخابرات، وایرلس، مخابرات سلولی
    در حال حاضر دانشجوی دکتری صنعتی شیراز
    ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

شما دانشگاه خاصی را مشخص نکرده اید با اینحال به شکل کلی دانشگاههای استرالیایی برای پذیرش دکتری و اختصاص فاند روی مقاله های دانشجوی متقاضی تاکید زیادی میکنند و کیفیت و تعداد انها برایشان مهم و کلیدی است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط pu2000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم شرایط من و همسرم را برای پذیرش در دانشگاه های استرالیا بررسی بفرمایید، آیا شانسی برای پذیرش با فاند داریم ؟ به نظرتون کدام دانشگاه ها را اقدام کنیم بهتره؟ ممنونم از راهنماییتون
    دانشگاه کارشناسی : شریف

معدل کارشناسی : 15.37
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: عمران
    دانشگاه کارشناسی ارشد : امیرکبیر
    معدل کارشناسی ارشد : 17.07
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : آب و سازه هیدرولیکی
    تعداد مقالات : ندارم
    سابقه کار: خدودا 4 سال، 2 سال مسئول آزمایشگاه در دانشگاه و 2 سال کار در شرکت عمرانی
    نمره زبان انگلیسی: آزمون ندادم ولی در حد 6.5 رو مطمئنم هستم
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: رشته های مربوط به آب، محیط زیست و سیالات و cfd
    در حال حاضر دانشجوی دکتری تربیت مدرس
    و شرایط همسرم:
    دانشگاه کارشناسی : آزاد
    معدل کارشناسی : 15.5
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: برق
    دانشگاه کارشناسی ارشد : سیستان و بلوچستان
    معدل کارشناسی ارشد :
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مخابرات
    تعداد مقالات : یک isi و یک کنفرانسی
    سابقه کار: خدودا 6 سال، حدودا 4 سال از آن را در شرکت های مخابراتی و اپراتورهای موبایل بوده
    نمره زبان انگلیسی: آزمون ندادم ولی در حد 6 رو مطمئنم
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: رشته های مخابرات، وایرلس، مخابرات سلولی
    در حال حاضر دانشجوی دکتری صنعتی شیراز
    ویرایش توسط susighton : September 1st, 2019 در ساعت 10:55 AM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    ممنون از وقت ارزشمندتون
    من میخوام به توصیه شما عمل کنم و اون پروژه پژوهشی رو از رزومم حذف کنم. فقط دو تا سوال در این مورد:
    1- با توجه به اینکه برا استادها این رزومه رو فرستادم، الان مشکلی پیش نمیاد اون مورد رو در ورژن جدید حذف کنم؟ بعبارتی استاد بعدا نمیگه چرا یهو رزومت تغییر کرد؟
    2- اگر بعدها و بعد ازینکه ویزا صادر شد مقاله ای از این پروژه پژوهشی بیرون آمد(چون با استاد کار کردم) مساله ساز نمیشه؟
    خواهش میکنم
    فکر نمیکنم استاد مجدد رزومه را چک کنه. ولی بهتره چون قبلا براشون فرستادین دیگه حذف نکنین. کلا مدارکی که برای اپلای میفرستی خیلی مهمه چون اگه پذیرش بگیرین دقیقا همون مدارک باید برای سفارت بفرستین.
    اون مهم نیست چون میتونین اصلا اون مقاله را وارد رزومتون نکنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alicivil141 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی تون
    منظورم از دانشگاه های الف و ب، رتبه بندی وزارت علوم ایران بود
    نمره زبانم فقط حداقل دانشگاه هست (6.5) ممکنه در رقابت با سایر داوطلبان به خاطر نمره زبان کم بیارم؟ (ارزش مقاله و معدل بیشتر هست یا نمره زبان. در کل از لحاظ اهمیت کدوم ارجحیت دارند برای اسکالرشیپ استرالیا)

ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید
    کلا زبان در فرایند پذیرش مهم نیست و فقط یک فاکتور هست که باید حداقل مد نظر دانشگاه داشته باشین. من اینو مستقیما از چند مسئول آموزش دانشگاه‌های مختلف که در یک نمایشگاه بودن سوال کردم. بنابراین اگه حداقل داشته باشین خود نمره وزنی برای پذیرش نداره. در استرالیا تعداد و کیفیت مقالات خیلی خیلی مهمه و همینطور معدل. طبیعتا سابقه تحقیقاتی و توصیه نامه ها هم در مرحله بعد اهمیت قرار دارن. ولی حتما نمره رایتینگ چک کنین چون علاوه بر اورال که باید حداقل داشته باشه، هر اسکیل هم باید حداقل داشته باشین.
    موید باشین

سلام به همه دوستان
    36 ساله هستم
    لیسانس شیمی محض با معدل 14.85 دانشگاه دولتی
    فوق لیسانس شیمی معدنی با معدل 18.25 دانشگاه دولتی ﴿فارغ التحصیلی 1389﴾
    دانشجوی ممتاز فوق لیسانس ورودی
    یه مقاله isi‌ با ضریب 2.37
    یک کنفرانس داخلی
    نمره زبان هم آیلتس 6.5 رو میارم

از سال 1390 تا کنون مشغول به کار غیر مرتبط
    میخواستم ببینم شرایط اخذ پذیرش یا بورسیه از دانشگاه های استرالیا را دارم؟ اگر بورسیه نمی شه کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد می دید که هزینه اش هم کمتره با توجه به داشتن خانواده 3 نفره.
    ممنون از راهنمایتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)