صفحه 251 از 252 نخستنخست ... 151201241242243244245246247248249250251252 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,501 تا 2,510 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Koorosh9091 نمایش پست ها
    برای اسکالرشیپ کامل حتما نمره زبان رو اموزش میخواد

با توجه به رشته:

overall 6.5 no less than 6.0 for each skill

ممنون. استاد یک نامه زده به ادمیشن آفیس که با من دو ساله در حال مکاتبه بوده و حتی اینترویو هم داشتیم و از این طریق تایید کرده که من سطح زبانم خوبه. اونها هم گفتن مدارک منو بررسی میکنن و به طور رسمی نظر ایشون رو میگیرن و مدنظر قرار میدن.
    حالا نمیدونم اسکالرشیپ هم همین ادمیشن آفیس میده یا جاش فرق داره؟!

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ayatolahi نمایش پست ها
    ممنون. استاد یک نامه زده به ادمیشن آفیس که با من دو ساله در حال مکاتبه بوده و حتی اینترویو هم داشتیم و از این طریق تایید کرده که من سطح زبانم خوبه. اونها هم گفتن مدارک منو بررسی میکنن و به طور رسمی نظر ایشون رو میگیرن و مدنظر قرار میدن.
    حالا نمیدونم اسکالرشیپ هم همین ادمیشن آفیس میده یا جاش فرق داره؟!

بله، اسکالرشیپ رو ادمیشن آفیس میده.
    خب بهتر بود توی این دو سال نمره زبان رو میگرفتی.
    حتی تو نامه‌ی رسمی که دانشگاه برای شروع تحصیل صادر میکنه (CoE) که سفارت میخواد، نمره زبان applicant رو میزنه.
    موقع درخواست ویزا هم خود سفارت جداگانه در مورد مدرک زبان سوال میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

بله، اسکالرشیپ رو ادمیشن آفیس میده.
    خب بهتر بود توی این دو سال نمره زبان رو میگرفتی.
    حتی تو نامه‌ی رسمی که دانشگاه برای شروع تحصیل صادر میکنه (CoE) که سفارت میخواد، نمره زبان applicant رو میزنه.
    موقع درخواست ویزا هم خود سفارت جداگانه در مورد مدرک زبان سوال میکنه.

ممنون از پاسختون. حقیقتا من سرباز بودم تازه دو هفته است که سربازیم تموم شده نمیتونستم برای زبان بخونم. هر بار که شروع میکردم باز اینقدر فشار سربازی زیاد بود یا ماموریت بود و غیره، که وسطش ول میکردم.
    استاد رو در جریان پروسه سربازی اجباری ایران گذاشتم.
    تا حالا چندین بار پیگیری کرده از ادمیشن آفیس که منو به خاطر مدرک زبان رجکت نکنن و گفته من باهاش اینترویو کردم و دائما ایمیل میزدیم و ارتباط داشتیم سطح زبانش عالیه. اونا هم گفتن این موارد مد نظر قرار میدن. (فکر کنم سه الی چهار بار تماس گرفته و همین حدود ایمیل زده بهشون).
    حتی نحوه امتیازدهی دانشگاه رو رفته پرسیده از ادمیشن آفیس و بهم گفت تو جزو 1% برتر میشه امتیازت به خاطر معدل، مقالات زیادت و سابقه کارت.
    منم تازه شروع کردم به خوندن زبان ولی نمیدونم میتونم برسم یا نه. نتایج دانشگاه آخر اکتبر میاد و من دو ماه وقت دارم برای آزمون. هرچند دارم برای تحویل به سفارت خودمو آماده میکنم و استاد گفت اصلا نگران دانشگاه نباش. حتی گفت با توجه به وضعیت کرونا که استرالیا مرزها رو بسته و محدودیت شدید داره تو میتونی دیرتر برای ویزا اقدام کنی چون مرز ها به هر حال بسته است و تو نمیتونی فعلا بیای.

حالا نظر شما چیه؟ میتونم به حرفای استاد اعتماد کنم؟ هیچ تجربه ای از استرالیا و دانشگاهاش ندارم ممنون میشم اگر لطف کنین و راهنماییم کنین.

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ayatolahi نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. حقیقتا من سرباز بودم تازه دو هفته است که سربازیم تموم شده نمیتونستم برای زبان بخونم. هر بار که شروع میکردم باز اینقدر فشار سربازی زیاد بود یا ماموریت بود و غیره، که وسطش ول میکردم.
    استاد رو در جریان پروسه سربازی اجباری ایران گذاشتم.
    تا حالا چندین بار پیگیری کرده از ادمیشن آفیس که منو به خاطر مدرک زبان رجکت نکنن و گفته من باهاش اینترویو کردم و دائما ایمیل میزدیم و ارتباط داشتیم سطح زبانش عالیه. اونا هم گفتن این موارد مد نظر قرار میدن. (فکر کنم سه الی چهار بار تماس گرفته و همین حدود ایمیل زده بهشون).
    حتی نحوه امتیازدهی دانشگاه رو رفته پرسیده از ادمیشن آفیس و بهم گفت تو جزو 1% برتر میشه امتیازت به خاطر معدل، مقالات زیادت و سابقه کارت.
    منم تازه شروع کردم به خوندن زبان ولی نمیدونم میتونم برسم یا نه. نتایج دانشگاه آخر اکتبر میاد و من دو ماه وقت دارم برای آزمون. هرچند دارم برای تحویل به سفارت خودمو آماده میکنم و استاد گفت اصلا نگران دانشگاه نباش. حتی گفت با توجه به وضعیت کرونا که استرالیا مرزها رو بسته و محدودیت شدید داره تو میتونی دیرتر برای ویزا اقدام کنی چون مرز ها به هر حال بسته است و تو نمیتونی فعلا بیای.

حالا نظر شما چیه؟ میتونم به حرفای استاد اعتماد کنم؟ هیچ تجربه ای از استرالیا و دانشگاهاش ندارم ممنون میشم اگر لطف کنین و راهنماییم کنین.
    شروع PhD معمولاً March 1 هست. در شرایط عادی در صورتی که ویزا نیاد دانشگاه دوسه بار تا یک تاریخ مشخص دیفر می کنه (مثلاً June 30 برای بعضی جاها) که اسکالرشیپ تا اون تاریخ معتبر هست. بعد از اون زمان ممکنه بازم دیفر کنند با توجه به نیامدن ویزا، ولی قانوناً تا همون تاریخ مشخص اعتبار داره. اگر زمان بیشتری طول بکشه و بازهم ویزا نیاد و استاد موافق باشه از آموزش میخوان که برای سال بعد دوباره اون applicant رو تو راند اسکالرشیپ با بقیه افراد بررسی کنند تا اگر ببره همچنان بتونه بیاد.

اینا برای شرایط عادی بود، در شرایط فعلی و بسته شدن مرزها اطلاع دقیقی از ویزاهای دانشجویی (subclass 500) ندارم. سایت اداره مهاجرت (department of home affairs) توضیحات کامل و آپدیت ها رو در مورد ویزاها میذاره

به هر حال اگر تصمیم جدی داری زبان رو سریع تر بگیر چون برای استرالیا و تقریباً هرجا که اسکالرشیپ و رقابتی در کار باشه یکی از فاکتورهای مهمه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

شروع PhD معمولاً March 1 هست. در شرایط عادی در صورتی که ویزا نیاد دانشگاه دوسه بار تا یک تاریخ مشخص دیفر می کنه (مثلاً June 30 برای بعضی جاها) که اسکالرشیپ تا اون تاریخ معتبر هست. بعد از اون زمان ممکنه بازم دیفر کنند با توجه به نیامدن ویزا، ولی قانوناً تا همون تاریخ مشخص اعتبار داره. اگر زمان بیشتری طول بکشه و بازهم ویزا نیاد و استاد موافق باشه از آموزش میخوان که برای سال بعد دوباره اون applicant رو تو راند اسکالرشیپ با بقیه افراد بررسی کنند تا اگر ببره همچنان بتونه بیاد.

اینا برای شرایط عادی بود، در شرایط فعلی و بسته شدن مرزها اطلاع دقیقی از ویزاهای دانشجویی (subclass 500) ندارم. سایت اداره مهاجرت (department of home affairs) توضیحات کامل و آپدیت ها رو در مورد ویزاها میذاره

به هر حال اگر تصمیم جدی داری زبان رو سریع تر بگیر چون برای استرالیا و تقریباً هرجا که اسکالرشیپ و رقابتی در کار باشه یکی از فاکتورهای مهمه

دستت درد نکنه بابت راهنماییت. من این دو هفته رو شروع کردم به زبان خوندن، پایه زبانم قویه ولی میترسم آزمون بدم خراب بشه سرخورده بشم. کمتر از دو ماه هم مونده به اعلام نتایج اگر همونطور که میگی 1 مارچ شروع میشه ترم جدید که عالیه، اگر بتونم پذیرش رو بدون مدرک زبان بگیرم، برای سفارت خودمو آماده میکنمو تا آخر دسامبر آزمون میدم و مدرک زبان واسه سفارت میفرستم. امیدوارم دانشگاه به مدرک زبان در حال حاضر ایرادی نگیره هرچند استاد گفت من چند بار باهاشون صحبت کردم. حتی interview رو به پیشنهاد ادمیشن آفیس استاد باهام انجام داد. به استاد گفتن مدرک زبان نداره، اوکی دو سالم با هم مکاتبه کردین خوبه ولی برو باهاش اینترویو کن ببین چطوریه. سر حرف ادمیشن افیس من اینترویو کردم باهاش و گفت excellent هستی بهشون میگم زبانت خوبه.

همین موارد فعلا بهم دلگرمی میده که بتونم پذیرش یا حتی پذیرش موقت رو بگیرم تا مدرک زبان رو بهشون برسونم....
    خیلی ممنونم ازت بابت مشاوره و راهنماییت اگر سوالی پیش اومد یا کارم خدا بخواد و درست بشه، بازم مزاحمت میشم که برای موارد دیگه ازت مشورت بگیرم البته اگر وقت داشتی....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical eng

دانشگاه کارشناسی : الزهرا (دولتی تهران)
    معدل کارشناسی : 18
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مهندسی مکانیک
    دانشگاه کارشناسی ارشد : -
    معدل کارشناسی ارشد : -
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : -
    تعداد مقالات : -
    سابقه کار: -
    سابقه دریافت بورس : -
    تالیف و یا ترجمه کتاب : -
    نمره زبان انگلیسی: 7 ایلتس
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: فرقی ندارد
    اسکلارشیپ مد نظرتون : full - partial

سلام دوستان. من دانشجوی کارشناسی ترم6 با معدل ذکر شده هستم و قصد دارم بلافاصله پس از فارغ التحصیلی مهاجرت کنم، بنابراین برای دریافت پذیرش مشروط باید همین ترم مکاتبه با اساتید را شروع کنم. تا جایی که خوندم متوجه شدم دریافت بورسیه مقطع ارشد برای استرالیا به ندرت اتفاق میفته. میخواستم بدونم با شرایط و نمراتی که دارم حتی برای partial fund هم شانسی ندارم؟ ضمنا اگر کشور دیگه‌ای هست که در مقطع ارشد فول فاند میکنه ممنون میشم پیشنهاد بدید چون از نظر مالی حتما به فاند+کار دانشجویی متکی هستم. سپاس.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtab2680 نمایش پست ها
    دانشگاه کارشناسی : الزهرا (دولتی تهران)
    معدل کارشناسی : 18
    دانشگاه کارشناسی ارشد : -
    معدل کارشناسی ارشد : -
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : -
    تعداد مقالات : -
    نمره زبان انگلیسی: 7 ایلتس
    اسکلارشیپ مد نظرتون : full - partial

سلام دوستان. من دانشجوی کارشناسی ترم6 با معدل ذکر شده هستم و قصد دارم بلافاصله پس از فارغ التحصیلی مهاجرت کنم، بنابراین برای دریافت پذیرش مشروط باید همین ترم مکاتبه با اساتید را شروع کنم. تا جایی که خوندم متوجه شدم دریافت بورسیه مقطع ارشد برای استرالیا به ندرت اتفاق میفته. میخواستم بدونم با شرایط و نمراتی که دارم حتی برای partial fund هم شانسی ندارم؟ ضمنا اگر کشور دیگه‌ای هست که در مقطع ارشد فول فاند میکنه ممنون میشم پیشنهاد بدید چون از نظر مالی حتما به فاند+کار دانشجویی متکی هستم. سپاس.
    گرفتن فاند در مقطع ارشد سخت هست
    آلمان رو به شما پیشنهاد می کنم دانشگاه های آلمان هزینه دانشگاه ندارند بنابراین حداقل مشکل شهریه ندارید و کار گرفتن هم در این کشور آسان هست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

دانشگاه کارشناسی : دانشگاه زنجان
    معدل کارشناسی : 17.11
    دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران
    معدل کارشناسی ارشد : 16.86
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مهندسی مکانیک
    تعداد مقالات : دو مقاله ISI هر دو Q1 یکی با ایمپکت 4 و یکی ایمپکت 3.2 و هر دو به عنوان اسم اول
    سابقه کار: بدون سابقه
    نمره زبان انگلیسی: هنوز آزمون زبان ندادم و در حال آماده شدنم
    اسکلارشیپ مد نظرتون : فول فاند

ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.a. social science - ut

دانشگاه کارشناسی : دانشگاه تهران
    معدل کارشناسی : ۱۷:۴۵( رنک B)
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: علوم اجتماعی
    دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران(استریت)
    معدل کارشناسی ارشد : ۱۸:۳۴ (رنکA)
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : علوم اجتماعی
    تعداد مقالات : ۲تا کنفرانس داخلی ولی پایان نامه ام ازش یک خارجی خوب درمیاد (هنوز دفاع نکردم)
    نمره زبان انگلیسی: تافل ۱۰۲
    دانشگاه ها و رشته های مور نظر: کویینزلند و ملبورن چون اساتیدشون با استادهام ارتباط خوبی دارن
    اسکالرشیپ مورد نظر: فول فاند

سلام دوستان برای مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا بااین روزمه چقدر شانس پذیرش فول فاند دارم ؟ و لزوماً چه دانشگاهی؟
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق-قدرت-دانشگاه محمد باقر ساری(کارشناسی ناپیوسته )- 16.35
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی برق گرایش الکترونیک قدرت وماشین های الکتریکی -دانشگاه صنعتی کرمانشاه- 19.04 (شاگرد اول)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    هنوز امتحان ندادم

4- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    4 تا مقاله ISI
    دوتا در مجله IET Power Electronics با ایمپکت 2.62 و دوتا درieee transaction industrial electronic با ایمپکت 8.2

5 - تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده

6- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکتری برق الکترونیک قدرت

7- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:
    استرالیا

8- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    فاند کامل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)