صفحه 45 از 252 نخستنخست ... 35363738394041424344454647484950515253545595145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رادیولوژی علوم پزشکی شهرکرد

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

سلام من لیسانس رادیولوژی خوندم دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و معدلم هم متاسفانه 14 هست و مقاله هم ندارم و زبان هم در حال خوندن هستم و ولی امتحان ندادم هنوز ( پیش خودتون میگین این چقدر افتضاحه )))))
    بنده قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو دارم در خارج از کشور اول فکرم فرانسه بود چون تحصیل رایگان هست ولی بعد از ماه ها مطالعه زبان فرانسه به این نتیجه رسیدم که نمیتونم با این زبان کنار بیام و نظرم تغییر کرد به کشور استرالیا و کانادا چون کلا اروپا بعد از اتمام تحصیل اقامت نمیدن
    من با هزینه زندگی در این دو کشور میتونم کنار بیام و تقبل کنم ولی هزینه تحصیل رو نه.
    فکر میکنم راه چاره این باشه که بتونم استاد دانشگاه رو متقاعد کنم که بنده ارزش این رو دارم که بدون شهریه بپذیرنم؛ ولی میدونم کار سختی هست و مستلزم بالا بودن رزومه هست
    به نظر شما داشتن مقاله چقدر میتونه در این زمینه به من کمک کنه ؟
    تعدادی از دوستان گفتن که اگه بتونی مقاله های اون استاد رو پیدا کنی و نقد کنی و نظر بدی و سوال کنی در موردشون تاثیر داره یا اینکه تحقیق کنی موضوع مورد علاقش چیه و یه مقاله یا پروژه رو شروع کنی و وسطای کار بهش گزارش بدی که مایل هستم این پروژه رو با شما ادامه بدم چون شما در این زمینه فعالیت داشتین و این کارها ممکنه استاد مورد نظر رو مجاب کنه از شما حمایت کنه.
    زمینه مورد علاقه من رادیوبیولوژی هست ولی اگه رشته بیولوژی هم بهم پذیرش بدن هم دوست دارم به خصوص سلولی حتی با ژنتیک هم فکر کنم بتونم کنار بیام ولی کلا رشته ای که بتونم از پسش بر بیام رو حاضرم دنبال کنم.
    حالا میخواستم بدونم چقدر شانس برای اینکار دارم آیا شدنی هست یا نه ؟ امیدم به کدوم کشور باشه استرالیا یا کانادا ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer-Azad University

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی برق- قدرت _ آزاد تهران جنوب_ 14.03

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی انرژي - آزاد علوم تحقيقات _ 17.55

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس: 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI)
    سه مقاله آی اس آی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    انرژي، دکترا

با توجه به روزمه ذكر شده براي فول فاند كجاها شانس دارم؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

من متوجه نشدم منظور شما چی هست از جملتون! سوال کردید یا !
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasembaabaei نمایش پست ها
    تمام بورس،فاندی که با اون بشه هزینه های دانشگاه و زندگی رو پوشش داد

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

با سلام
    ایلتس 6.5 هم کفایت میکنه
    معدل ارشد و دانشگاه های که بودید خوبن.. اما بدون ISI با معدل لیسانس کم شانستون هم کمه.. حداقل 2 تا ISI نیاز دارید... غیر ISI امتیاز کمی میدن و کنفرانس... دست گرمی به حساب میاد!
    نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    سلام دوستان

دانشگاه کارشناسی : دانشگاه تهران
    معدل کارشناسی : 15.23
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسی معدن
    دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران
    معدل کارشناسی ارشد :17.54
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : کارآفرینی
    تعداد مقالات : 1 عدد ژورنال2015 ( IJ-ARBSS که در لیست ABDC و JCRنیست) و یک عدد کنفرانس2011
    سابقه کار: 2سال دز زمینه ی بازرگانی و فروش
    سابقه دریافت بورس : نداشتم
    تالیف و یا ترجمه کتاب :نداشتم
    نمره زبان انگلیسی: در حال حاضر در سطح آیلتس 7 هستم اما میتونم 7.5 هم بیارم
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: رشته» مدیریت (بازرگانی و کارآفرینی) - دانشگاه خاصی مدنظرم نیست اما ملاک اصلی واسم فول فاند هست
    اسکلارشیپ مد نظرتون : فول فاند- فاندی که با اون بشه هزینه های دانشگاه و زندگی رو پوشش داد

ممنون میشم منو راهنمایی کنید دوستان

پیروز باشید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

از خود استاد بپرسید بهتر هست... اما احتمال بالا این همون هزینه زندگی هست و شهریه هم ویو میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط pedram1987 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من دو هفتهٔ پیش واسه یه اسکلرشیپ مصاحبه اسکایپ دادم، امروز برام ایمیل اومد که شما قبول شدین و حالا باید اپلای‌ کنین، میزان بورس رو نوشته ۲۵ هزار دلار، اما نمیدونم آیا شهریه رو هم شامل می‌شه یا نه؟ کسی‌ میدونه این نوع بورس که از طریق سایت دانشگاه اعلام می‌شه هزینه شهریه رو باید جدا پرداخت یا اینکه دیگه همچین چیزی نیست؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

به این دوستمون و دوستان دیگه که برای استرالیا میخوان درخواست بدن و اینجا ما نا امیدشون میکنیم راه های جایگزین را بپبشنهاد میکنم ....

اگر هدفت فقط استرالیا هست از طریق ویزای تحصیلی درخواست نده چون شانس بورست خیلی کمه.. برو دنبال ویزای کاری

اگر هدفت مستر از یک کشور دیگه و دکتری بورس شدن با رزومه قوی از کشور استرالیا هست با توجه به اینکه فرانسه خوندی میتونی ایالت کبک کانادا و بخش فرانسوی زبان بلژیک درخواست بدید و مستر با هزینه شخصی بری چون هزینه مستر استرالیا هم زیاد میشه.... سالی 25000 هزارتا فقط میشه هزینه زندگی..
    برای بلژیک دانشگاه Liege را میتونی درخواست بدی... دانشگاه خوبی هست و مردمش هم فرانسه حرف میزنند قسمت جنوب این کشور.... بعد با رزومه قوی اگر خواستی درخواست بده برای استرالیا... البته فکر کنم برای ارشد مدرک زبان ایلتس میخواد ...
    المان هم میتونی حساب کنی روش ... هزینه زندگی حدود 700 یورو و اکثر دانشگاه هاش هم شهریه ندارن .... پول را باید بلوکه کنی در حساب... بلژیک هم شهریه یا ندارن یا ناچیز هست
    فنلاند هم شهریه نمیگیرن ازت
    تو اینا همه المان بهتره و بعد از تحصیل میتونی بمونی حدود 1 سال
    این داستان قشنگی هم که میگی شدنی هست چون من اجراش کردم برای اروپا... اما مستلزم این هست که رزومه قوی داشته باشید که استاد تمایل به کار کردن با شمارو داشته باشه و صرف علاقه مندی نباشه.... مثلا من خودم مقاله را کلا اماده کردم و دادم استاد فقط ریوایز زد....
    یک استاد ایرانی در استرالیا هم یک بار بهم اوکی داد و گفت برو رو این موضوع از اول کار کن... اما چون میدونستم از صفر تا صد اون کار توی مدت کوتاهی جواب نمیده و طرف منفعت طلب هست میخواد بیگاری بکشه و شانس بورس هم ندارم با اون استاد که پارسال 3 تا دانشجو از 10 تا رو گرفته بوده... گول نخوردم و با کس دیگه درخواست دادم برای اون دانشگاه... حواستون به دلگرمی های الکی هم باشه! که ازتون سو استفاده نشه... رشته های پزشکی انگلیس خیلی قوی هست کلا (من دوتا ژورنال ISI دیدم با ایمپکت فکتور 50 و 54 کف کردم!)و شاید حرف اول را در بیومانیک و رشته های شاخه های دیگه پزشکی بزنه اما خیلی گرون هست.... سالی 20/000 هزار پوند حداقل هزینش هست برای دکتری در مجموع.... ایتالیا هم دانشگاه میلان خوبه و پذیرش هم میدن و حتی بورس پارشیال در بعضی موارد اما خوب به فکر موندن نبایدباشی ولی برای رزومه و ویزای راحت خوبه!
    میایم این ور اسیای شرقی... مالزی راحت پذیرش میده و خیلی دوستان هم رفتن University of Malaya و برای دکتری هم از استرالیا بورس شدن .. ... مدرک زبان هم فکر نمیکنم بخواد...

اتریش هم فرانسه صحبت میکنند و 2 یا 3 دانشگاه هم فکر میکنم داره...

سنگاپور هم دوتا دانشگاه رنک زیر 30 داره که خیلی خوبن و حدود 2000 دلار ماه هم بورس میدن برای دکتری اما خیلی رقابتی هست و مصاحبه هم داره...
    اگر دیگه هیچ جا بهت پذیرش ندادن ..... برو دنبال دانشگاه EMU قبرس... دانشگاه مدیترانه شرقی ... انلاین درخواست پذیرش بده... بدون مدرک زبان هم پذیرش میده کمتر از یک ماه.... همون جا دور همی یک ازمون تعیین سطح زبان هم ازت میگیرن و اگر خوب بودی فکر کنم از 100 نمره 60 به بالا... درست را شروع میکنی در غیر این صورت دوره زبان میدن بهت... بعد از اونجا اگر خوب کار کنی هر کشوری میتونی بری برای دکتری (رنکش هم حدود 1000 بود).... با معدل 14 هم برای ارشد بورس میدن به شما... بورسش هم اینطوری هست که نصف شهریه را ویو میکنند و هزینه زندگی با خودته... این دانشگاه خوراک رزومه های متوسط و ضعیف تر هست!
    برزیل هم بورس میده به ارشد ها اما خوب باید رزومه خوبی داشته باشید و ترجیحا در حد کنفرانس و 5 تا دانشگاه خوب داره
    اینایی که گفتم پل هایی هست که شاید به درد شما و کسانی که برای ارشد نمیتونند بورس بشن از استرالیا امریکا و کانادا خوب باشه... اروپا ضمن تحصیل حدود 10 ساعت در هفته هم میشه کار کرد عموما! نرید پولتون را بدید به این موسسات که براتون پذیرش خشک و خالی بگیرن و یه چند میلیونی کاسب شن.... استرالیا راحت بدون دردسر با هزینه شخصی پذیرش میده... و خودتون میتونید انجام بدید

شرمنده دیگه این پست خیلی ترکیبی شده اما خوبه که دوستان یک دید هم از استرالیا نسبت به کشور های دیگه پیدا میکنند... فقط از ماداگاسکار و جزایر قناری صحبتی نکردیم! موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط abjam نمایش پست ها
    سلام من لیسانس رادیولوژی خوندم دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و معدلم هم متاسفانه 14 هست و مقاله هم ندارم و زبان هم در حال خوندن هستم و ولی امتحان ندادم هنوز ( پیش خودتون میگین این چقدر افتضاحه )))))
    بنده قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو دارم در خارج از کشور اول فکرم فرانسه بود چون تحصیل رایگان هست ولی بعد از ماه ها مطالعه زبان فرانسه به این نتیجه رسیدم که نمیتونم با این زبان کنار بیام و نظرم تغییر کرد به کشور استرالیا و کانادا چون کلا اروپا بعد از اتمام تحصیل اقامت نمیدن
    من با هزینه زندگی در این دو کشور میتونم کنار بیام و تقبل کنم ولی هزینه تحصیل رو نه.
    فکر میکنم راه چاره این باشه که بتونم استاد دانشگاه رو متقاعد کنم که بنده ارزش این رو دارم که بدون شهریه بپذیرنم؛ ولی میدونم کار سختی هست و مستلزم بالا بودن رزومه هست
    به نظر شما داشتن مقاله چقدر میتونه در این زمینه به من کمک کنه ؟
    تعدادی از دوستان گفتن که اگه بتونی مقاله های اون استاد رو پیدا کنی و نقد کنی و نظر بدی و سوال کنی در موردشون تاثیر داره یا اینکه تحقیق کنی موضوع مورد علاقش چیه و یه مقاله یا پروژه رو شروع کنی و وسطای کار بهش گزارش بدی که مایل هستم این پروژه رو با شما ادامه بدم چون شما در این زمینه فعالیت داشتین و این کارها ممکنه استاد مورد نظر رو مجاب کنه از شما حمایت کنه.
    زمینه مورد علاقه من رادیوبیولوژی هست ولی اگه رشته بیولوژی هم بهم پذیرش بدن هم دوست دارم به خصوص سلولی حتی با ژنتیک هم فکر کنم بتونم کنار بیام ولی کلا رشته ای که بتونم از پسش بر بیام رو حاضرم دنبال کنم.
    حالا میخواستم بدونم چقدر شانس برای اینکار دارم آیا شدنی هست یا نه ؟ امیدم به کدوم کشور باشه استرالیا یا کانادا ؟
    ویرایش توسط hamed_golden7 : April 18th, 2015 در ساعت 11:08 AM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

معدل ارشد شما خوبه... دانشگاه های G8 شانس زیادی نداری... سعی کن باز هم مقاله بدی... اکر مقالات ایمپکت فکتور بالا داشته باشن و اول باشی شانست خوبه برای غیر جی 8
    نقل قول نوشته اصلی توسط donchicho نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی برق- قدرت _ آزاد تهران جنوب_ 14.03

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی انرژي - آزاد علوم تحقيقات _ 17.55

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس: 6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI)
    سه مقاله آی اس آی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    انرژي، دکترا

با توجه به روزمه ذكر شده براي فول فاند كجاها شانس دارم؟
    ویرایش توسط hamed_golden7 : April 18th, 2015 در ساعت 10:32 AM

Junior Member

دانشگاه کارشناسی :آزاد شهرستان
    معدل کارشناسی : 15/02
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسي پليمر
    دانشگاه کارشناسی ارشد :آزاد تهران جنوب
    معدل کارشناسی ارشد :16/87
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :مهندسي پليمر
    تعداد مقالات :1 ISI نويسنده اول- داخلي 1- كنفرانس بين المللي 2 تا
    سابقه کار: 1سال با بيمه، 4 سال بدون بيمه ولي ترجمه و تأييد امورخارجه شده
    سابقه دریافت بورس :ندارم
    تالیف و یا ترجمه کتاب :-
    نمره زبان انگلیسی: آمادگي براي ايلتس 6.5
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: فعلاً مشخص نكردم
    اسکلارشیپ مد نظرتون :25000$
    دوستان عزيز اگه ممكن بفرماييد من شانسي براي پذيرش در مقطع دكتري با فاند دارم؟
    پيشاپيش از راهنمايي شما سپاسگزارم

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

معدل هاتون متوسط هست و یک مقاله ISI دارید... شانس متوسطی دارید فقط برای غیر G8 درخواست بدید... نیوزیلند هم طرفش نرید... رشته مواد مقاله خوب میدن دوستان ... با یکی کار دشواری دارید... حداقل 2 تا دیگه اضافه کنید و دانشگاه سوینبرن هم درخواست بدید و QUT
    نقل قول نوشته اصلی توسط naderi63 نمایش پست ها
    دانشگاه کارشناسی :آزاد شهرستان
    معدل کارشناسی : 15/02
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسي پليمر
    دانشگاه کارشناسی ارشد :آزاد تهران جنوب
    معدل کارشناسی ارشد :16/87
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :مهندسي پليمر
    تعداد مقالات :1 ISI نويسنده اول- داخلي 1- كنفرانس بين المللي 2 تا
    سابقه کار: 1سال با بيمه، 4 سال بدون بيمه ولي ترجمه و تأييد امورخارجه شده
    نمره زبان انگلیسی: آمادگي براي ايلتس 6.5
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: فعلاً مشخص نكردم
    اسکلارشیپ مد نظرتون :25000$
    دوستان عزيز اگه ممكن بفرماييد من شانسي براي پذيرش در مقطع دكتري با فاند دارم؟
    پيشاپيش از راهنمايي شما سپاسگزارم

Junior Member

سلام بزرگواری کنید شانمسو رو برای دانشگاه های استرالیا چگونه تخمین می زنید؟ مثلا کدام یک از دانشگاه ها ؟ دانشگاه های بالای چه رنکی میشه پذیرش دکتری با فاند گرفت؟
    دانشگاه کارشناسی دولتی شهرستان
    معدل کارشناسی : ۱۷.۹۷/شاگرد اول
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:IT
    دانشگاه کارشناسی ارشد :دولتی شهرستان
    معدل کارشناسی ارشد :۱۸.۵۰/شاگرد اول
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :شبکه
    تعداد مقالات ۵ کنفرانس داخلی(که دوتاش بین المللی بود ولی من مقاله رو فارسی فرستادم)
    سابقه کار: 1سال مدرس حق التدریس/ شش ماه تحلیگر
    نمره زبان انگلیسی:ندارم ولی بین ۹۵ تا ۹۹ تافل

خواهان پذیریش دکتری با فاند هستم

ویرایش توسط iamalex2 : April 18th, 2015 در ساعت 12:22 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)