صفحه 61 از 252 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

Member mohamadmohsen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MECHENG, Ph. D., The University of Adelaide, since Oct, 2015 in Ozland

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

خب میشه تا حدودی بهشون اعتماد کرد. باید ببینید مشکلی نباشه توی مقررات. من خودم مهندسی شیمی هستم و دکتری مکانیک پذیرش گرفتم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط oversea92 نمایش پست ها
    ممنون وست عزیز
    استادی از انشگاه rmit گفتن که تمام تلاشش میکنه رامو بورس بگیره دپیوتی دانشکده هست رشته نورولوژی
    آیا به حرفشون میشه اعتماد کرد؟
    QUOTE=mohamadmohsen;2018202]طبق مقررات استرالیا هم نامی رشته در مقطع لیسانس ارشد و بعضا دکتری لازمه در صورتی که بخواید نرولوژی بخونید نیاز به Express of interest , SOP علمی فوق العاده دارید. چرا نرولوژی؟ چرا جانوری نه؟ علت و انگیزه؟ هدف از نرولوژی تو استرالیاو... درست مثل اینکه یه افیسر جلوتون نشسته و دارید واسه اون توضیح میدید و باید قانعش کنید تا برگتونو امضا کنه.
    از نظر وضعیت شما با توجه به کیفیت متوسط مقالات شانس شما برای کوییزلند پایین هست. من اصلا توصیه نمیکنم به کوییزلند فکر کنید چون رقابت اونجا بسیار شدید هست. البته شانستونو امتحان کنید ولی کلا بیشتر توان خودتون رو بزارید روی غیر جی هشت ها. شانس خواهید برای این دانشگاه ها ، علت توصیه من هم این هستش که دانشگاه های ارشد و لیسانس شما از رده متوسط هستند و این مسئله به انضمام ایمپکت پایین مقالات شانس شما رو کم میکنه برای جی 8. اما در غیر ج هشت ها به علت تعدد دانشگاه ها شانس شما بیشتر هست. ضمنا ایلتس حتما از شرایط لازم هست برای پذیرش، حداقل 6.5 برای ورود به راند بورس، و حداقل 6 برای ویزا. کلا پیشنهاد میکنم برای 7 تلاش کنی. سری هم به دپارتمان رشته خودتون بزنید ببینید با 6.5 کارتون راه می افته یا نه.
    [/QUOTE]
    If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

دوست عزیز معدل ارشد شما خوبه. ایلتس رو امتحان بده. اگر مقالت در ژورنالی مثل membrane science یا desalination ویا applied energy باشه و اسمتون اسم اول یا ستاره دار ، شانستون خیلی میره بالا. جی 8 هارو بجز سیدنی همه اپلای کن. غیر جی هشت هم همینطور. با توجه به اینکه membrane کلا اینترست بیشتر دانشگاه هاست و اگه فرض کنیم شما غشا گازی کار کرده باشید، من به شما دانشگاه ANU رو پیشنهاد میکنم. در وهله دوم کوییزلند و در نهایت هم ملبورن (البته گرفتن پذیرش از ملبورن بخاطر معدل لیسانس یکم ناممکنه). ملبورن water treatment چند تاگروه قوی داره. دانشگاه های رنک بالای 300 اپلای نکن چون واقعا حیفه و رزومتون حروم میشه. newcastle هم چندتا گروه داره که بیشتر رو ultrafilteration و reverse osmosis کار میکنند و واقعا قوی هستند. مشکل اصلی شما معدل لیسانستونه که فکر کنم بتونید با نامه نگاری کاور کنید. ملبورن رو بعید میدونم قبول کنه چون معدل محوره . سیدنی رو هم بیخیال شو که اصلا بهت پذیرش نمیده بخاطر معدل لیسانست. GRE هم واسه استرالیا اضافیه. واسه کانادا (بعضی دانشگاه ها) و امریکا لازمت میشه. اگه به fouling scale formation and silt formation علاقه داری در غشا، دانشگاه فلیندرز هم هست که کلا روی فولینک کار میکنه و من مطمئنم به راحتی پذیرش میگیرید. hope to see you soon in Aussie-land

.

نقل قول نوشته اصلی توسط batimhr نمایش پست ها
    1. لیسانس مهندسی شیمی - دانشگاه امیرکبیر - معدل 14.30
    2. فوق لیسانس مهندسی شیمی - دانشگاه شریف - معدل 18.03 (نفر اول رشته/گرایش - با گواهی رتبه اولی)
    3. آیلتس اواخر مردادماه میدم (اما 6.5 رو میارم)
    4. GRE ندادم. (بعید می دونم نمره بالایی در وربال بگیرم)
    5. یک مقاله ISI با IF = 5.5 و یک مقاله دیگر سابمیت شده به همین ژورنال - سه مقاله کنفرانس بین المللی (همگی انگلیسی ولی در ایران)
    6. ندارم.
    7. شرایط خاصی برای دانشگاه ندارم. صرفا فول فاند باشد.
    8. غشا - تصفیه آب - جداسازی گاز
    9. فرقی ندارد.
    10. ...
    If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

Junior Member

دانشگاه کارشناسی : دانشگاه غیر انتفاعی آمل
    معدل کارشناسی : 17.6
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: برق قدرت
    دانشگاه کارشناسی ارشد : سراسری بوعلی همدان
    معدل کارشناسی ارشد : 17.6
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : برق قدرت
    تعداد مقالات :4 تا کنفرانس IEEE و دو تا ISI در حال داوری با شانس چاپ بالا
    سابقه کار: سابقه ی 7 سال تدریس زبان انگلیسی
    سابقه دریافت بورس : خیر
    تالیف و یا ترجمه کتاب : خیر
    نمره زبان انگلیسی: تافل آی بی تی 100 به بالا
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: دکتری ترجیحا ملبورن یا سیدنی یا اطرافشون
    اسکلارشیپ مد نظرتون : فاند و RA یا TA

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd Chemistry-UNSW

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadmohsen نمایش پست ها
    طبق مقررات استرالیا هم نامی رشته در مقطع لیسانس ارشد و بعضا دکتری لازمه در صورتی که بخواید نرولوژی بخونید نیاز به Express of interest , SOP علمی فوق العاده دارید. چرا نرولوژی؟ چرا جانوری نه؟ علت و انگیزه؟ هدف از نرولوژی تو استرالیاو... درست مثل اینکه یه افیسر جلوتون نشسته و دارید واسه اون توضیح میدید و باید قانعش کنید تا برگتونو امضا کنه.
    از نظر وضعیت شما با توجه به کیفیت متوسط مقالات شانس شما برای کوییزلند پایین هست. من اصلا توصیه نمیکنم به کوییزلند فکر کنید چون رقابت اونجا بسیار شدید هست. البته شانستونو امتحان کنید ولی کلا بیشتر توان خودتون رو بزارید روی غیر جی هشت ها. شانس خواهید برای این دانشگاه ها ، علت توصیه من هم این هستش که دانشگاه های ارشد و لیسانس شما از رده متوسط هستند و این مسئله به انضمام ایمپکت پایین مقالات شانس شما رو کم میکنه برای جی 8. اما در غیر ج هشت ها به علت تعدد دانشگاه ها شانس شما بیشتر هست. ضمنا ایلتس حتما از شرایط لازم هست برای پذیرش، حداقل 6.5 برای ورود به راند بورس، و حداقل 6 برای ویزا. کلا پیشنهاد میکنم برای 7 تلاش کنی. سری هم به دپارتمان رشته خودتون بزنید ببینید با 6.5 کارتون راه می افته یا نه.
    البته من رشته ی لیسانس و ارشدم مواد بوده و رشته دکتری که دارم می رم شیمی هست. اصلا دانشکده ها هم متفاوتند. اگر می خواستم مواد یا مهندسی شیمی برم باید دانشکده مهندسی اقدام می کردم اما اینجا دانشکده علوم اقدام کردم. دوستان دیگه ایی هم داشتم که این طور بودند. هر چند نزدیکی مواد و شیمی به نظر می رسته خیلی بیشتر از نزدیکی نورولوژی و جانوری باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط oversea92 نمایش پست ها
    ممنون وست عزیز
    استادی از انشگاه rmit گفتن که تمام تلاشش میکنه رامو بورس بگیره دپیوتی دانشکده هست رشته نورولوژی
    آیا به حرفشون میشه اعتماد کرد؟
    QUOTE=mohamadmohsen;2018202]طبق مقررات استرالیا هم نامی رشته در مقطع لیسانس ارشد و بعضا دکتری لازمه در صورتی که بخواید نرولوژی بخونید نیاز به Express of interest , SOP علمی فوق العاده دارید. چرا نرولوژی؟ چرا جانوری نه؟ علت و انگیزه؟ هدف از نرولوژی تو استرالیاو... درست مثل اینکه یه افیسر جلوتون نشسته و دارید واسه اون توضیح میدید و باید قانعش کنید تا برگتونو امضا کنه.
    [/QUOTE]

جناب بیژن خان آلردی گفتن، من هم راجع به خودم بگم. من اساسا رشتم ریاضی بود الان بورس گرفتم از دانشکده برق و علوم کامپیوتر! شما
    اسم و ینا رو ولش کن. فقط باید نشون بدی بکگراوند کافی درسی و توان تحقیقاتی در اون رشته ای که میخوای بری رو داری.
    Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

Junior Member

معدل ارشد شما کاملا متوسط هست و در راند بورس شما رو کمی عقب میندازه. البته من نمیدونم که در رشته شما ایمپکت چهار جز ایمپکت متوسط یا خوب محسوب میشع یا نه. اینکه اسم شما اول و ستاره دار باشه در مقالات، تعداد نویسنده های مقاله خیلی موثر هست در تعیین پذیرش.اما از نظر من اگر شما نویسنده اصلی باشید ضعف معدل پوشش داده میشه و شما برای جی 8 ها شانس خواهید. داشت. جی 8 رو که مطمئنم بورس میشید. خصوصا گریفیث، فلیندرز و دانشگاه تکنولوژی سیدنی. تنها نگرانی شما معدل هست که در صورتی که مقالات شما top-ranked journal پابلیش شده باشه فکر میکنم بتونه پوشش بده. دانشگاه هاتون هم شناخته شده هستند. بنابراین کلا شانس خوبی برای شما متصور هستم. اپلای کنید و مطمئن باشید حتما بورس و پذیرش میگیرید از یکی از دانشگاه های با رنک زیر 400 حتی شاید جی 8.
    بسیار بسیار متشکرم

واسه اینکه ریسک کارتون بیاد پایین پیشنهاد من اروپاست و کانادا که اصلا رو قضیه دکتری دوم حساس نیستند. ضمنا ضعف دانشگاه هاتون تو اروپا خیلی واسشون مهم نیست. پیشنهاد من به شما اتریش، المان و در اسیا مالزی است. برای هر سه تا شانس بورس دارید خصوصا برای مالزی بورس Bright spark که حتما به شما تعلق میگیره. بعدش میتونید از اونجا برای postdoc اپلای کنید که امتیازات ویژه ای براتون خواهد داشت.

جناب محمد عزیز با عرض سلام و وقت بخیر و سپاس بابت پاسخ دقیق جنابعالی

با عرض معذرت چند سوال دیگه هم از خدمتتان داشتم....

در صورت اقدام برای اروپا یا مالزی یعنی مشکلی برای اخذ ویزا با توجه به دکتری دوم و تاهل پیش نمی آید؟
    ایا بعد از ورود به استرالیا مثلا از طریق مهاجرت هم نمیتوان به گرفتن فاند برای دکتری دوم حساب باز کرد؟
    با توجه به اطلاعات خوب جنابعالی، خودتان با توجه به جمیع شرایط بنده احتمال گرفتن فاند کامل را برای کدام کشور بیشتر میدانید (البته تحصیل به زبان انگلیسی)؟
    و اما سوال آخر اینکه در همین انجمن یکی از دوستان میگفتند که در صورتی که شما فقط پذیرش برای دکتری دوم داشته باشید قطعا افسر ویزای شما رو رد میکنه، اما اگر فاند گرفته باشید مخصوصا در گرایشی متفاوت امکان تایید ویزای شما بالاتر میره، میخواستم بدونم همین طوره؟
    ویرایش توسط pournikdast : June 30th, 2015 در ساعت 04:15 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط pournikdast نمایش پست ها

در صورت اقدام برای اروپا یا مالزی یعنی مشکلی برای اخذ ویزا با توجه به دکتری دوم و تاهل پیش نمی آید؟
    ایا بعد از ورود به استرالیا مثلا از طریق مهاجرت هم نمیتوان به گرفتن فاند برای دکتری دوم حساب باز کرد؟
    با توجه به اطلاعات خوب جنابعالی، خودتان با توجه به جمیع شرایط بنده احتمال گرفتن فاند کامل را برای کدام کشور بیشتر میدانید (البته تحصیل به زبان انگلیسی)؟
    و اما سوال آخر اینکه در همین انجمن یکی از دوستان میگفتند که در صورتی که شما فقط پذیرش برای دکتری دوم داشته باشید قطعا افسر ویزای شما رو رد میکنه، اما اگر فاند گرفته باشید مخصوصا در گرایشی متفاوت امکان تایید ویزای شما بالاتر میره، میخواستم بدونم همین طوره؟
    سلام
    دوست خوب بنظر من نیازی نیست دکتری اول خود را ارایه دهید با مدرک لیسانس و ارشد خود اپلای کنید بنظر من کافی هست
    در ضمن مقالاتی که در حین دکتری به اسم دانشجوی دکتری چاپ کردید را ذکر نکنید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

رشته و دانشگاه

دوست عزیز ، همونطور اقای saaaam گفتن و من هم عرض کردم، بهتره اسمی از دکتری نیارید. اصلا و ابدا. حتی اگه موفق بشید پذیرش هم بگیرید، مورد بعدی ویزاست و شما قطعا ریجکت خواهید شد. من راستش قبل از استرالیا و وقتی که تازه ازمون جامع داده بودم برای مالزی اقدام کردم. اونها هیچ مشکلی نداشتن و حتی استاد میگفت که این خیلی خوبه و من مشکلاتی که با دانشجوهای تازه وارد دارم با شما نخواهم داشت. به نظر من با توجه به اینکه فرایند سکوریتی چک در اروپا هم فعلا تشدید شده و هنوز نتیجه مذاکرات معلوم نیست، شما برای اتریش و صرفا برای دانشگاه وین اپلای کنید. برای ویزا مدرک زبان المانی نیازی نیست، ویزا دوماهه امادست، پابلیش مقاله هم از شروط فارغ التحصیلی به حساب نمی اید. ضمن اینکه در اتریش اگه دکتری نخونده باشید یا نامه پذیرش مقطع بالاتر نداشته باشید که به شما اصلا پذیرش نمی دهند. این واقعا جالبه. یعنی اینکه دکتری شما یه مزیت هستش!!! لطفا تاپیک اتریش را ببینید تا بیشتر متوجه بشید. تحصیل در اتریش انگلیسی است. اخر هفته هم میتوانید کل اروپارو با شنگن بگردید. فاند اتریش حدود 1300 یورو هست و هزینه زندگی دانشجویی 700-800 و متاهلی حدود 1100 تا . اگه خانم اشپزی کنه و از ساختمان های یونسکو برای اقامت استفاده کنید (در حد مسکن مهر خودمان!) هزینه هاتون حدود 900 تا میشه. البته زمستان ها بالای هزارتاست. قیمت انرژی بالاتر هست اونموقع. ببخشید جای این توضیحات اینجا نبود اما دوستان میتونن حذف یا منتقل کنند.

بهرحال من با اقای سم همنظر هستم. مدرک دکتری رو رو نکن. مقالاتشم همینطور. هیچکس هم راجبش ازتون نخواهد پرسید.
    ببینید در مورد استرالیا یا اینجا فاند میگیرید یا self-funded میشید. هیچ شانسی ندارید واسه دکتری دوم و فاند. از شروط بورس اینه که مدرکی معادل با دکتری نداشته باشید. مگه یه استاد پیدا کنید که از گرنتش به شما فاند بده که اونم غیر قانونیه. کلا یا اینجا بحث بورس رو تعیین تکلیف کنید یا دیگه وقتی رفتید دردسر زیادی خواهید داشت. ضمنا وجود همسر هیچ مشکلی نداره. برای المان یک مزیته و اگه اونجا بچه دار بشید یه اقامت هدیه میگیرید. در سرزمین اوزی ها هم همینطور . به شرط شناسنامه اوزی، فرزند شما استرالیایی و از پاقدم فرزندتان به شما اقامت داده خواهد شد.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

شما هر چیزی در مرحله بورس گرفتن میگید در مرحله بعدی که ویزا باشه هم بایستی بتونید ساپورت کنید حرفتون را...
    این که شما نگی چه کار میکردی و اونا هم نفهمن این مقاله مال شماست یه کم خوش بینانه هست!
    حساسیت ویزا هم روی رشته های حساس هست و خیلی از دوستان با اینکه اشاره کردن دانشجو دکتری بودن و دکتری را در ایران رها کردن ویزا گرفتن... بودن کسانی که اشاره نکردن و اونا هم ویزا گرفتن...
    برای گرفتن بورس هم کنفرانس داخلی و مجلات داخلی امتیازی نداره عملا... میتونید اصلا اونارو حذف کنید!
    کلا رشته های علوم انسانی اولویت بورس دهی دانشگاه های استرالیا نیست و اینطوری که نتایج نشون داده ...اونا بیشتر زمینه های مهندسی و پزشکی را بورس میکنند تا زمینه های علوم انسانی.. به هر صورت شما استاد پیدا کنید... ولی در اروپا و امریکا شانس پیدا کردن پوزیشن بیشتر دارید تا استرالیا
    متاهل بودن هم درصورتی که یک نفر تشریف ببره و نفر دوم ایران بمونه خودش شانس ویزارو بالا میبره! پس همیشه بد نیست این موضوع... هرچند 3 تا از دوستای خودم متاهلی رفتن با هم و ویزا هم گرفتن
    ایلتس هم بررسی کنید که 6.5 کافی هست یا خیر... با توجه به رشتتون عرض میکنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)