صفحه 62 از 252 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

سلام، اگر سوالم رو در قسمت اشتباهی مطرح کردم، عذر میخوام واقعا گیج شدم

من دیپلم هتلداری در ایران گرفتم، کاردانی و کارشناسی هم جهانگردی خوندم تو علمی کاربردی، معدلم هم به اون صورت بالا نیست و دور و بره 13 هست البته هنوز 3 ترم کارشناسی پیش رو دارم و انشاءالله معدلم رو میرسونم به 15

با مسئول جذب دانشجویان خارجی دانشگاه تیلورز مالزی صحبت کردم و مدارکم رو فرستادم، گفته مشکلی نیست و ماه آینده قراره یه سر برم مالزی تا حضوری هم ببینم شرایط رو؛ اگر انشاءالله مسترم رو اونجا تموم کردم، میتونم به فول فاند در مقطع دکترا در استرالیا و در همین رشته جهانگردی یا رشته های مرتبط با اون امید داشته باشم؟ و اصولا آیا برای رشته های ما بحث فاند، یا اسکالرشیپ یا بورس مطرح است؟ (با آیلتس 6.5 یا 7)

ممنون میشم یکی از دوستان که اطلاعات کاملی داره جوابم رو بده

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط - سال 2015

اینکه مستر مالزی باشید خوب هست اما چیزی که هست اینه که معدل مستر را بالای 18 نگه دارید... مقاله هم حتما بدید که معدل لیسانس شما کاور بشه..
    بورس های استرالیا هم فول فاند هست و پارشیال نمیدن به ما ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jouya_72 نمایش پست ها
    سلام، اگر سوالم رو در قسمت اشتباهی مطرح کردم، عذر میخوام واقعا گیج شدم

من دیپلم هتلداری در ایران گرفتم، کاردانی و کارشناسی هم جهانگردی خوندم تو علمی کاربردی، معدلم هم به اون صورت بالا نیست و دور و بره 13 هست البته هنوز 3 ترم کارشناسی پیش رو دارم و انشاءالله معدلم رو میرسونم به 15

با مسئول جذب دانشجویان خارجی دانشگاه تیلورز مالزی صحبت کردم و مدارکم رو فرستادم، گفته مشکلی نیست و ماه آینده قراره یه سر برم مالزی تا حضوری هم ببینم شرایط رو؛ اگر انشاءالله مسترم رو اونجا تموم کردم، میتونم به فول فاند در مقطع دکترا در استرالیا و در همین رشته جهانگردی یا رشته های مرتبط با اون امید داشته باشم؟ و اصولا آیا برای رشته های ما بحث فاند، یا اسکالرشیپ یا بورس مطرح است؟ (با آیلتس 6.5 یا 7)

ممنون میشم یکی از دوستان که اطلاعات کاملی داره جوابم رو بده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadmohsen نمایش پست ها
    دوست عزیز معدل ارشد شما خوبه. ایلتس رو امتحان بده. اگر مقالت در ژورنالی مثل membrane science یا desalination ویا applied energy باشه و اسمتون اسم اول یا ستاره دار ، شانستون خیلی میره بالا. جی 8 هارو بجز سیدنی همه اپلای کن. غیر جی هشت هم همینطور. با توجه به اینکه membrane کلا اینترست بیشتر دانشگاه هاست و اگه فرض کنیم شما غشا گازی کار کرده باشید، من به شما دانشگاه ANU رو پیشنهاد میکنم. در وهله دوم کوییزلند و در نهایت هم ملبورن (البته گرفتن پذیرش از ملبورن بخاطر معدل لیسانس یکم ناممکنه). ملبورن water treatment چند تاگروه قوی داره. دانشگاه های رنک بالای 300 اپلای نکن چون واقعا حیفه و رزومتون حروم میشه. newcastle هم چندتا گروه داره که بیشتر رو ultrafilteration و reverse osmosis کار میکنند و واقعا قوی هستند. مشکل اصلی شما معدل لیسانستونه که فکر کنم بتونید با نامه نگاری کاور کنید. ملبورن رو بعید میدونم قبول کنه چون معدل محوره . سیدنی رو هم بیخیال شو که اصلا بهت پذیرش نمیده بخاطر معدل لیسانست. GRE هم واسه استرالیا اضافیه. واسه کانادا (بعضی دانشگاه ها) و امریکا لازمت میشه. اگه به fouling scale formation and silt formation علاقه داری در غشا، دانشگاه فلیندرز هم هست که کلا روی فولینک کار میکنه و من مطمئنم به راحتی پذیرش میگیرید. hope to see you soon in Aussie-land

.

سلام

آقا من واقعا ممنوووونم از پاسخ مفصلی که دادید.
    خیلی ممنون.
    جسارتا چند سوال دیگه دارم :

مقاله بنده در membrane science هست. مقاله دوم رو هم در همین ژورنال سابمیت کردم. دقیقا هم روی fouling و membrane bioreactor کار کردم. راستش بهترین گزینه برام UNSW هست که یه گروه بسیار قوی داره و کاملا مرتبط با کار بنده. با توجه به معدلم شانسی برای این دانشگاه دارم؟

اینکه معدل سه سال آخر کارشناسی (البته از 5 سال) حدود 15.55 هست فایده ای داره؟ این نوع موارد رو باید در نامه به استاد ذکر کنم؟

پروپوزال نوشتن برای اساتید استرالیا چی هست؟ اول باید ایمیل به استاد بزنم و رزومه ام رو بدم بعد اگر استاد اوکی داد پروپوزال بنویسم؟ این پروپوزال چقدر باید جزئی باشه؟

این G8 چی هست؟ شرایط خاصی برای ایرانیا داره؟

باز هم ممنون از وقتی که گذاشتید.
    بی نهاید سپاسگزارم.
    شاد و سلامت باشید.

Junior Member

ا عرض سلام وخسته نباشید
    شانس من با این رزومه برای فول فاند در دانشگاه های تاپ استرالیا چطوره؟
    کارشناسی عمران از دانشگاه سراسری با معدل 14.70(متاسفانه)
    ارشد عمران محیط زیست دانشگاه تهران با معدل 18.65
    (3.5 GRE (Verbal158/Quantitative165/Writng
    Ielts 8
    2 مقاله ISI در journal معتبر با 4.5=IF و 5.5
    3 ریکام از 3 استاد تمام دانشکاه تهران
    فول فاند همه هزینه هامو پوشش میده؟

Member mohamadmohsen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MECHENG, Ph. D., The University of Adelaide, since Oct, 2015 in Ozland

ببینید معدل لیسانس شما واقعا کمه ولی با توجه به معدل ارشد شما من فکر میکنم اگر بخواهیم به صورت weighted در نظر بگیریم ضعفش پوشانده میشه. ایمپکت مقالتون هم خوبه و مقاله سابمیتتون هم میتونه نکته مثبت باشه در روند پذیرش. دانشگاه نیوسات ولز هم معدل محور هست و من تاجایی که یادم میاد قبل از اینکه تصمیم بگیرم دکتری مکانیک بخونم ، تو گروه مهندسی شیمی یه گروه بود که روی غشا استات و همچنین مباحث مربوط به permeability و separation by membrane کار میکرد. ببینید کلا غشا به دلیل innovative بودن مورد توجه دانشگاه هاست. همونجور که خودتون بهتر میدونید برای جدا کردن اتانول از متانول اگه بخواد با برج تقطیر انجام بشه هزینه ای معادل با 3000000$ لازمه ولی با استفاده از غشا هزینه به کمتر از 200000$ کاهش پیدا میکنه. این دیدگاه اقتصادی باعث میشه دانشگاه ها نسبت به دانشجوهایی که روی غشا کار میکنند انعطاف نشون بدن. پیشنهاد من به شما اینه که روی asymptotic model و مباحث مربوط به particulate و crystalization fouling کار کنید که خودشون معضل بزرگی هستند.
    نحوه کار: اول از توی قسمت ریسرج وارد لینک اکسپرت یا ریسرجر ها میشید و از اونجا استادتونو پیدا میکنید. بعدش بهش ایمیل میزنید و فایل سی وی خودتونو براش ایمیل میکنید و در متن ایمیل هم زمینه کاری مشترکتون رو بیان میکنید. بعضی ها پروپوزال رو هم همزمان میفرستن که من توصیه نمیکنم اینکارو بکنید. بزارید ببینید اون استاد اصلا مزه دهنش چیه. شاید خودش یکی اماده داشت داد بهتون و شما اسمتو بالاش نوشتی و فرستادی رفت.
    پروپوزال باید کلی - جزیی باشه شامل مقدمه و literature review ، متودولوژی، نتایج احتمالی، contribution to the existing knowledge و گانت چارت و گاهی هم نمودار زمانی انجام کار، به همراه چند تا رفرنس. توی پروپوزال کلماتی که حساسیت بر انگیز هستند رو استفاده نکن. همون فایل autonomous sanction که تو سایت هست رو بخونی میاد دستت. کل پروپوزال 2-3 صفحه و برای بعضی دانشگاه ها 5-6 صفحه میشه.
    جی هشت شامل هشت دانشگاه science leader که رنک جهانیشون معمولا زیر 100 هست میشه که ادلاید، سیدنی، ملبورن، کوییزلند، دانشگاه ملی، دانشگاه استرالیای غربی، موناش و نیوسوت ولز. بقیه دانشگاه های استرالیا غیر جی 8 هستن . هیچ کدوم هم هیچ شرایط خاصی برای ایرانی ها ندارند. نکته اخر: سعی کن استاد خوبی پیدا کنی. گاهی اساتید در فلیندرز بهتر از سیدنی روی یک موضوع کار میکنند. به رنکینک توجه نکن. ضمنا بدترین دانشگاه توی استرالیا از دانشگاه ازاد واحد افتابه آباد در ایران قطعا بهتر هستش. در استرالیا دانشگاه ها مثل علف هرز از توی زمین سبز نمیشن بیان بیرون و همشون دارای science contribution و سهم تولید علم هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط batimhr نمایش پست ها
    سلام

آقا من واقعا ممنوووونم از پاسخ مفصلی که دادید.
    خیلی ممنون.
    جسارتا چند سوال دیگه دارم :

مقاله بنده در membrane science هست. مقاله دوم رو هم در همین ژورنال سابمیت کردم. دقیقا هم روی fouling و membrane bioreactor کار کردم. راستش بهترین گزینه برام UNSW هست که یه گروه بسیار قوی داره و کاملا مرتبط با کار بنده. با توجه به معدلم شانسی برای این دانشگاه دارم؟

اینکه معدل سه سال آخر کارشناسی (البته از 5 سال) حدود 15.55 هست فایده ای داره؟ این نوع موارد رو باید در نامه به استاد ذکر کنم؟

پروپوزال نوشتن برای اساتید استرالیا چی هست؟ اول باید ایمیل به استاد بزنم و رزومه ام رو بدم بعد اگر استاد اوکی داد پروپوزال بنویسم؟ این پروپوزال چقدر باید جزئی باشه؟

این G8 چی هست؟ شرایط خاصی برای ایرانیا داره؟

باز هم ممنون از وقتی که گذاشتید.
    بی نهاید سپاسگزارم.
    شاد و سلامت باشید.
    If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

رشته و دانشگاه

GRE که لازم ندارید.
    معدل لیسانس کم هستش اما با توجه به مقالاتی که دارید اگر اسم اول باشید و نویسنده اصلی شانستون متوسط رو به بالاست. دانشگاه ارشدتون هم خوبه و نمره منفی نمیگیرید. در جی هشت شانستون رو امتحان کنید. اما در غیر جی هشت من به شما قول میدم بورس میشید . فقط ایمیل بزنید استاد پیدا کنید و اپلای کنید. ریکام ها هم به دردتون نمیخوره . چون از دانشگاه از طریق ایمیل اکادمیک با استادتون تماس میگیرند. بهتره با استید صحبت کنید تا متن اماده داشته باشند و در فرم ارسالی کپی کنند. اگه میخواید ریکام هارو ارسال کنید ببرید پیش agent های رسمی دانشگاه های استرالیا و بگید براتون سرتیفیکیت کنند و بعد اپلود کنید موقع اپلی. سرتیفیکت هم یه مهر میزنند و حدود بیس تومن بابت سه تاش پول میدید.
    در کل شانستون متوسط رو به بالا برای جی 8 (بجز ملبورن سیدنی و تا حدودی NSw و برای جی 8 ها بالاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط navidomran نمایش پست ها
    ا عرض سلام وخسته نباشید
    شانس من با این رزومه برای فول فاند در دانشگاه های تاپ استرالیا چطوره؟
    کارشناسی عمران از دانشگاه سراسری با معدل 14.70(متاسفانه)
    ارشد عمران محیط زیست دانشگاه تهران با معدل 18.65
    (3.5 GRE (Verbal158/Quantitative165/Writng
    Ielts 8
    2 مقاله ISI در journal معتبر با 4.5=IF و 5.5
    3 ریکام از 3 استاد تمام دانشکاه تهران
    فول فاند همه هزینه هامو پوشش میده؟
    If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

Junior Member

GRE که لازم ندارید.
    معدل لیسانس کم هستش اما با توجه به مقالاتی که دارید اگر اسم اول باشید و نویسنده اصلی شانستون متوسط رو به بالاست. دانشگاه ارشدتون هم خوبه و نمره منفی نمیگیرید. در جی هشت شانستون رو امتحان کنید. اما در غیر جی هشت من به شما قول میدم بورس میشید . فقط ایمیل بزنید استاد پیدا کنید و اپلای کنید. ریکام ها هم به دردتون نمیخوره . چون از دانشگاه از طریق ایمیل اکادمیک با استادتون تماس میگیرند. بهتره با استید صحبت کنید تا متن اماده داشته باشند و در فرم ارسالی کپی کنند. اگه میخواید ریکام هارو ارسال کنید ببرید پیش agent های رسمی دانشگاه های استرالیا و بگید براتون سرتیفیکیت کنند و بعد اپلود کنید موقع اپلی. سرتیفیکت هم یه مهر میزنند و حدود بیس تومن بابت سه تاش پول میدید.
    در کل شانستون متوسط رو به بالا برای جی 8 (بجز ملبورن سیدنی و تا حدودی NSw و برای جی 8 ها بالاست.
    با تشکر از راهنماییتون.امیدوارم جسارت نشه اما من نمی دوتم جی 8 چیه و اینکه من فقط universiy of melbourn رو می شناسم شانسی دارم فول فاند؟هزینه هامو کامل پوشش میده فول فاند؟

رشته و دانشگاه

دوست عزیز جی 8 مجموعه ای از 8 دانشگاه برتر در استرالیاست (شامل ملبورن، کوییزلند موناش سیدنی ، دانشگاه ملی، استرالیای غربی ادلاید). فول فاند در صورتی که مجرد باشید هزینه های شما را به طور کامل پوشش میده و شهریه دانشگاه را نیز حذف میکند. بله قطعا از غیر جی هشت شانس دارید اما جی 8 خب شانستون متوسط هست. توصیه من به شما غیر ج 8 هست اگه میخواید حتما سال دیگه در سرزمین اوزی ها باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط navidomran نمایش پست ها
    با تشکر از راهنماییتون.امیدوارم جسارت نشه اما من نمی دوتم جی 8 چیه و اینکه من فقط universiy of melbourn رو می شناسم شانسی دارم فول فاند؟هزینه هامو کامل پوشش میده فول فاند؟

رشته و دانشگاه

بورس شما شامل 25869 دلار +گاهی اوقات بیمه یا پول هواپیما یا accomodation خواهد بود. منظور من از بورس همون فول فاند هست. چون بدون فول فاند نمیشه رفت استرالیا.
    دوست عزیز جی 8 مجموعه ای از 8 دانشگاه برتر در استرالیاست (شامل ملبورن، کوییزلند موناش سیدنی ، دانشگاه ملی، استرالیای غربی ادلاید). فول فاند در صورتی که مجرد باشید هزینه های شما را به طور کامل پوشش میده و شهریه دانشگاه را نیز حذف میکند. بله قطعا از غیر جی هشت شانس دارید اما جی 8 خب شانستون متوسط هست. توصیه من به شما غیر ج 8 هست اگه میخواید حتما سال دیگه در سرزمین اوزی ها باشید.

Junior Member

الان پست قبلی رو دیدم فهمیدم چیه جی 8.اما من رنک دانشگاه واسم مهمه.چه جوری می تونم شانسمو توی ملبورن بالا ببرم؟معدل ارشد و ایلتس 8 جبرانش نمی کنه؟راستی application fee دارن همه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)