سلام دوست عزیز

نکته من دقیقا پاسخ سوالهای شما نیست ولی چون احساس میکنم که سخت کوش و توانا هستید به نظرم رسید همفکری کنم.

از دید من پذیرش برای دکتری در بیزنس را باید یک پروسه طولانی و پر فراز و نشیب و از این جهت مستلزم برنامه ریزی دقیق ببینید. نداشتن مقاله یا سابقه پژوهش عملی بزرگ مثل یک پایان نامه مساله ای است که حتما باید جبران شود و فقدانشان احتمال دریافت پذیرش و به خصوص فاند را حتی برای دانشکده های متوسط خیلی کم میکند. بنابراین پیشنهاد میکنم روی این مساله برنامه ریزی بفرمایید و این کاستی را برطرف بفرمایید. دلیل هم این است که دکتری در واقع یعنی تعیین مسیر شغلی برای کارهای دانشگاهی. اساتید و دانشگاهها میخواهند کسانی را بگیرند که علاوه بر توانایی تحلیل و کار علمی توان انتشار بالا داشته باشد و داشتن مقاله و کار منتظر شده میتواندیکی از نشانه های این توانایی تلقی شود.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazanin_Banoo نمایش پست ها
سلام

من لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 19.33 دارم
و ارشد MBA شریف گرایش سیستم های اطلاعاتی با معدل 17.94

علاقه دارم برای دکتری اپلای کنم منتها بزرگترین مشکلی که دارم اینه که من دوره ارشد پایان نامه نداشتم و اموزش محور بودم. ایا این مورد خیلی تاثیر داره روی پذیرش گرفتن یا نگرفتن؟ چون مقاله هم چیزی ندارم

اگر بتونم نمره تافل بالای 100 و حی آر ای خوبی بگیرم، نمیتونه نبود پایان نامه رو جبران کنه؟

و اینکه روی چه گرایش هایی از مدیریت تمرکز کنم شانس فاند گرفتنم بالاتر میره با این شرایط؟ ممنون میشم راهنمایی کنید