صفحه 58 از 62 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 612

موضوع: نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : نکات کلی برای پذیرش دکترا در بیزنس اسکول های آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط MP9 نمایش پست ها
    بله ببخشید فراموش کردم. برای MBA میخوام اقدام کنم یا مستر finance هفت سال پیش آیلتس گرفتم 8 آکادمیک الان دوباره میتونم بدم. تافل هم بالای 110 حداقل. البته تافل ندارم و درگیر این هستم که این یکی دو هفته آینده امتحان رو بدم و اقدام کنم یا بزارم برای سال های بعد چون میزان رقابتی بودن رزومه رو نمیدونم و نمیتونم حدس بزنم حداقل tuition waiver برای MBA رو میتونم بگیرم یا خیر. سپاس
    اگه پست های من رو خونده باشین میبینین که مکرر عرض کردم معمولا دانشگاه های خوب برای MBA بورس نمیدن. اگر هم بدن خیلی خیلی محدود هست. مثلا راتمن سالی که من درس میخوندم از بین 350 تا دانشجو فقط به 2 نفر اسکالرشیپ کامل داد (هزینه تحصیل رو کاور کرد ولی هزینه زندگی رو باز باید خودتون بدین)
    اگر هم دانشگاه های متوسط و سطح پایین برین - اصلا ارزش وقت و عمر رو نداره. رشته MBA حتما باید تو دانشگاه خوب خونده بشه که کانکشن های کاری خوب توش بزنین و برین سر کار. اینجوری نیست که گوشه خونه بشینین و بگین من خودم درس رو میخونم و خودم رو میرسونم! همه چیز برند هست.
    من دوستانی داشتم که دانشگاه های معمولی تو آمریکا MBA خوندن و دست از پا دراز تر برگشتن ایران یا دنبال دکتری بودن.

میتونین مستر فاینانس پذیرش بگیرین و شاید بورس هم بدن ولی باید شهر رو یکمی ببرین دور و جاهای پرت... مثلا دانشگاه ساسکاچوان
    نمیدونم دانشگاه کنکوردیا چطوریه... معمولا با ایرانی ها خیلی خوب هست و کلی دانشجو دکتری ایرانی داره. اونو چک کنین ببینین بورس به مستر فاینانس میده؟ MBA هم داره...

من جای شما باشم دنبال رشته های یکمی کوآنت تر میرم که شانس پذیرشم رو بالاتر ببرم
    مثلا
    Quantitative Finance
    Mathematical Finance
    Financial Engineering
    باید وقت بذارین و یه چرخی تو لینک امضا من بزنین و ببینین کدوم دانشگاه ها ت وکانادا این رشته ها رو دارن و کدوم ها بورس میدن. یادمه مک مستر داشت
    دانشگاه واترلو هم داره که خیلی پروگرم خوب و سنگینی هست...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA at University of Science and Culture

سلام ممنون میشم اطلاعاتم رو ببینید و اگه میتونید راهنمایی بکتید من رو
    لیسانس حسابداری دانشگاه (غیرانتفاعی) معدل 18.80
    ارشد MBA گرایش استراتژی دانشگاه (غیرانتفاعی) معدل 17.35
    IELTS آکادمیک نمره اورآل 7.5
    GRE General وربال 151 کوانت 168 در مجموع 319 و رایتینگ 4
    3 سال در کارگزاری های بورسی معتبر ایران مشغول به کار بودم
    یک مقاله هم در حوزه مرتبط به ارشدم از روی پایان نامه دارم استخراج میکنم برای ISI

قصدم بعد از اتمام مقاله، شروع به اپلای برای دانشگاه های متوسط رو به بالای امریکای شمالی تو حوزه مدیریت استراتژیک برای مقطع دکتری هستش
    پیشنهاد خاصی دارین؟

سلام و وقت بخیر
    من کارشناسی حسابداری با معدل 16/5 از دانشگاه تهران دارم.
    قصد اپلای برای مستر داشتم در کانادا برای بیزنس اسکول هر رشته ای که بشه غیر MBA مثل فایننس ،مارکتینگ و منجمنت اما با دیدن شهریه ها منصرف شدم و توانایی پرداخت رو نداشتم.
    چه رشته ای رو بهتره برای ارشد بخونم تا بتونم با فاند دکتری بیام؟
    قطعا توفل 100 و gre 320+ رو داخل برنامه خودم قرار میدم و معدل کارشناسی هم اون قدری پایین نیست
    دانشگاه سراسری مازندران میخوام ادامه تحصیل بدم.
    و دغدغه اصلی من برای این انتخاب مورد زیر هستش :
    خیلی بازخورد های مثبتی نگرفتم که دکتری بیزنس اسکول ها فایده داره یا نه اگر هدف جذب شدن به بازار کار باشه
    ینی مثل خیلی رشته های دیگه مثلا کامپیوتر به اون شکل نیست که راحت تر جذب صنعت و بازار کار بشی، فقط به پوزیشن های آکادمیک دانشگاهی محدود میشی.
    چون خیلی از رشته های فنی با دکتری هم راحت میتونن وارد دپارتمان های R&D بشن
    همچنان بحث ریسرچ و پروژه ها داغ هستن و احتیاج دارن
    اما مثلا دکتری بازاریابی و حسابداری و.... نمیدونم چه افقی رو میشه براش متصور شد.
    ینی ارزش داره که من تلاش چن برابری کنم و دوباره درس بخونم و برا دکتری بیام؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohaarami نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم اطلاعاتم رو ببینید و اگه میتونید راهنمایی بکتید من رو
    لیسانس حسابداری دانشگاه (غیرانتفاعی) معدل 18.80
    ارشد MBA گرایش استراتژی دانشگاه (غیرانتفاعی) معدل 17.35
    IELTS آکادمیک نمره اورآل 7.5
    GRE General وربال 151 کوانت 168 در مجموع 319 و رایتینگ 4
    3 سال در کارگزاری های بورسی معتبر ایران مشغول به کار بودم
    یک مقاله هم در حوزه مرتبط به ارشدم از روی پایان نامه دارم استخراج میکنم برای ISI

قصدم بعد از اتمام مقاله، شروع به اپلای برای دانشگاه های متوسط رو به بالای امریکای شمالی تو حوزه مدیریت استراتژیک برای مقطع دکتری هستش
    پیشنهاد خاصی دارین؟
    خیلی رزومه خوبی دارین و شانس خوبی برای پذیرش دارین.

چندتا نکته یادتون نره: دانشگاه های خیلی مطرح و خوش نام احتمالا رزومه شما رو رد بکنن چون نمره جی آر ای شما برابر با 670 جیمت هست و یکمی براشون کمه.
    نمیگم صد در صد رد میکنن چون مینیمم خیلی از این دانشگاه ها 650 هست وقاعدتا رزومه شما بررسی میشه ولی شانس اونقدر ها زیاد نیست.
    منظورم دانشگاه تورنتو - UBC و مک گیل هست.
    بقیه دانشگاه های کانادا باید رزومه شما رو خیلی جدی بگیرن و شانس دارین برای پذیرش.
    من پیشنهاد میکنم جایی اپلای کنین که شهر درست حسابی باشه که بتونین زندگی هم بکنین. بالاخره 4 تا 6 سال از عمر شماس.
    لذا مونترال - تورنتو و ونکوور جاهای خوبی برای اپلای هستن => دانشگاه یورک - دانشگاه سایمون فریزر و...
    باز بستگی داره ممکنه بگین من شهر بزرگ و ... برام مهم نیست و فقط چون تو دانشگاه هستم تنها دانشگاه باید خوب باشه. اونوقت احتمالا دانشگاه آلبرتا و... هم خوب باشن

آمریکا اینقدر بزرگه و آپشن زیاد هست که به نظرم بستگی به خودتون داره کجا دوست دارین باشین و کدوم استاد حوزه تحقیقی شما رو کاور میکنه.
    من باشم دانشگاه های خوب تگزاس و کالیفرنیا رو جدی تر بررسی میکنم.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA at University of Science and Culture

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    خیلی رزومه خوبی دارین و شانس خوبی برای پذیرش دارین.

چندتا نکته یادتون نره: دانشگاه های خیلی مطرح و خوش نام احتمالا رزومه شما رو رد بکنن چون نمره جی آر ای شما برابر با 670 جیمت هست و یکمی براشون کمه.
    نمیگم صد در صد رد میکنن چون مینیمم خیلی از این دانشگاه ها 650 هست وقاعدتا رزومه شما بررسی میشه ولی شانس اونقدر ها زیاد نیست.
    منظورم دانشگاه تورنتو - UBC و مک گیل هست.
    بقیه دانشگاه های کانادا باید رزومه شما رو خیلی جدی بگیرن و شانس دارین برای پذیرش.
    من پیشنهاد میکنم جایی اپلای کنین که شهر درست حسابی باشه که بتونین زندگی هم بکنین. بالاخره 4 تا 6 سال از عمر شماس.
    لذا مونترال - تورنتو و ونکوور جاهای خوبی برای اپلای هستن => دانشگاه یورک - دانشگاه سایمون فریزر و...
    باز بستگی داره ممکنه بگین من شهر بزرگ و ... برام مهم نیست و فقط چون تو دانشگاه هستم تنها دانشگاه باید خوب باشه. اونوقت احتمالا دانشگاه آلبرتا و... هم خوب باشن

آمریکا اینقدر بزرگه و آپشن زیاد هست که به نظرم بستگی به خودتون داره کجا دوست دارین باشین و کدوم استاد حوزه تحقیقی شما رو کاور میکنه.
    من باشم دانشگاه های خوب تگزاس و کالیفرنیا رو جدی تر بررسی میکنم.

خیلی ممنونم از مشاوره خوب و روحیه بخش شما

فقط یه سوال. این موضوع که گفتین شانس خوبی برای پذیرش دارم، آیا منظورتون پذیرش با فاند هستش؟
    چون قصدم فقط رفتن با فانده و در غیر اینصورت توانایی رفتن رو نخواهم داشت.

با توجه به این نکته که فاند برام حیاتیه آیا نظری دارین برای تقویت رزومه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohaarami نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از مشاوره خوب و روحیه بخش شما

فقط یه سوال. این موضوع که گفتین شانس خوبی برای پذیرش دارم، آیا منظورتون پذیرش با فاند هستش؟
    چون قصدم فقط رفتن با فانده و در غیر اینصورت توانایی رفتن رو نخواهم داشت.

با توجه به این نکته که فاند برام حیاتیه آیا نظری دارین برای تقویت رزومه؟
    یه سرچی تو این گروه بکنین - خیلی این سوالها قبلا پاسخ داده شده.
    تقریبا تمام دوره های درست حسابی دکتری تو آمریکا و کانادا فاند کامل دارن. یعنی دانشگاه هزینه زندگی شما رو هم میده (در حد بخور و نمیر)

تو هر دانشکده بیزنس استادی رو پیدا کنین که تو حوزه تحقیقاتی شما کار میکنه. ببینین جواب ایمیل میده؟ اگه میده بهش بگین میخواین یه جلسه کوتاه اسکایپ باهاش داشته باشین و تو اون جلسه از خودتون براش بگین و سعی کنین متقاعدش کنین که خیلی مناسب فیلد تحقیقاتی مورد نظرتون هستین. شاید اون استاد براتون تلاش کرد. معمولا دانشکده های بیزنس روال متقاوتی از بقیه دانشکده ها دارن. پذیرش ها رو کمیته یا تیم پذیرش میده و اساتید خیلی قدرتی ندارن ولی باز ارزش داره باهاشون گفتگو کنین و نظر و راهنماییشون رو بگیرین.
    1. این پست برای شروع

عذر میخوام سوال من هم امکانش هست تا آخر هفته بعد لطف کنید و پاسخ بدین.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher19 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    من کارشناسی حسابداری با معدل 16/5 از دانشگاه تهران دارم.
    قصد اپلای برای مستر داشتم در کانادا برای بیزنس اسکول هر رشته ای که بشه غیر MBA مثل فایننس ،مارکتینگ و منجمنت اما با دیدن شهریه ها منصرف شدم و توانایی پرداخت رو نداشتم.
    چه رشته ای رو بهتره برای ارشد بخونم تا بتونم با فاند دکتری بیام؟
    قطعا توفل 100 و gre 320+ رو داخل برنامه خودم قرار میدم و معدل کارشناسی هم اون قدری پایین نیست
    دانشگاه سراسری مازندران میخوام ادامه تحصیل بدم.
    و دغدغه اصلی من برای این انتخاب مورد زیر هستش :
    خیلی بازخورد های مثبتی نگرفتم که دکتری بیزنس اسکول ها فایده داره یا نه اگر هدف جذب شدن به بازار کار باشه
    ینی مثل خیلی رشته های دیگه مثلا کامپیوتر به اون شکل نیست که راحت تر جذب صنعت و بازار کار بشی، فقط به پوزیشن های آکادمیک دانشگاهی محدود میشی.
    چون خیلی از رشته های فنی با دکتری هم راحت میتونن وارد دپارتمان های R&D بشن
    همچنان بحث ریسرچ و پروژه ها داغ هستن و احتیاج دارن
    اما مثلا دکتری بازاریابی و حسابداری و.... نمیدونم چه افقی رو میشه براش متصور شد.
    ینی ارزش داره که من تلاش چن برابری کنم و دوباره درس بخونم و برا دکتری بیام؟
    پاسخ دادن به این تیپ سوال ها خیلی سخته. یکم چون شما زیاد برنامه مشخص ندارین جواب دقیق نمیشه داد.
    مستر فاینانس و مارکتینگ و منجمنت سه تا چیز مختلفن و باید خیلی تحقیق بکنین ببینین کجا میشه پذیرش گرفت. در کل پذیرش مستر با فاند تو شاخه های مدیریت خیلی ساده نیست. یا باید نمره جیمت غیرعادی بالا باشه و معدل هم فوق العاده یا باید دانشگاه رو پرت و پلا اپلای کنین (ساسکاچوان و...)
    آینده دکتری غالبا تدریس هست. اگه شما میخواین وارد بازار کار بشین مستر هم زیادیه!
    بازار کار کامپیوتر با هیچ رشته دیگه ای قابل مقایسه نیست. الان بازار کارش عالیه.
    من واقعیتش دکتری نخوندم و نمیدونم دقیقا چه افقی میشه متصور بود.
    یه چیزی هم بگم، شما همیشه تو زندگیت برای هدفت تلاش کن.
    اگه هدفت مهاجرت کردن هست همه انرژی رو اونوری بذار...
    اگه هدفت دکتری خوندن و عالم شدن هست، همه انرژی رو روی اون متمرکز کن...
    1. این پست برای شروع

با سلام و احترام

-من کارشناسی مهندسی با معدل 16/5 گرفتم و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با معدل 18/19 (دانشگاه سراسری)
    -جیمت یا جی ار ای ندارم
    - نمره زبان فعلا و در حال حاضز 6 آکاذمیک دارم و در حال آموزش به صورت خودخوان، برای نمره بالاتر هستم
    - مقاله خارجی ندارم
    - یک ریسرچ پروپزال 14 صفحه ای نوشتم به انگلیسی با یه موضوع جدید و رعایت استاندارد های لازم
    - گپ تحصیلی 3 و نیم سال

برای دکتری مدیریت با فول فاند، خودم امیدی ندارم چه برای کانادا و چه هر کشور دیگه ای
    ولی دوست داشتم تحلیل شما رو هم در این مورد و میزان شانسم بدونم؟

و سوال بعدی این هست، خیلی اصراری ندارم که لزوما دکتری مدیریت بگیرم. اتفاقا به رشته های دیگه که تا حدی هم میتونه مرتبط باشه هم خیلی علاقه دارم مثل ارتباطات ، روانشناسی سازمانی ، رفتار شناسی و غیره.

به نظر شما این امکان وجود داره در این رشته ها، که رقابت در اون ها به نسبت مدیریت بازرگانی و بزینس اسکول ها، کمتر هست ، پذیرش با فاند بگیرم؟ ( چون حتی پایان نامه من و موضوع ریسرچ پروپزالی که نوشتم، خیلی ارتباط داره با روانشناسی شغلی و رفتاری)

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید، چون خیلی سردرگم هستم و عذاب میکشم از این وضعیتم. نه امیدی به ایران دارم و نه شانسی خوبی برای اون طرف . و دوست دارم تکلیفم مشخص بشه اگه واقعا برای اون طرف شانس زیادی ندارم، حداقل همینجا یه کاری بکنم و زمان رو از دست ندم

سپاس فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin979 نمایش پست ها
    با سلام و احترام

-من کارشناسی مهندسی با معدل 16/5 گرفتم و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با معدل 18/19 (دانشگاه سراسری)
    -جیمت یا جی ار ای ندارم
    - نمره زبان فعلا و در حال حاضز 6 آکاذمیک دارم و در حال آموزش به صورت خودخوان، برای نمره بالاتر هستم
    - مقاله خارجی ندارم
    - یک ریسرچ پروپزال 14 صفحه ای نوشتم به انگلیسی با یه موضوع جدید و رعایت استاندارد های لازم
    - گپ تحصیلی 3 و نیم سال

برای دکتری مدیریت با فول فاند، خودم امیدی ندارم چه برای کانادا و چه هر کشور دیگه ای
    ولی دوست داشتم تحلیل شما رو هم در این مورد و میزان شانسم بدونم؟

و سوال بعدی این هست، خیلی اصراری ندارم که لزوما دکتری مدیریت بگیرم. اتفاقا به رشته های دیگه که تا حدی هم میتونه مرتبط باشه هم خیلی علاقه دارم مثل ارتباطات ، روانشناسی سازمانی ، رفتار شناسی و غیره.

به نظر شما این امکان وجود داره در این رشته ها، که رقابت در اون ها به نسبت مدیریت بازرگانی و بزینس اسکول ها، کمتر هست ، پذیرش با فاند بگیرم؟ ( چون حتی پایان نامه من و موضوع ریسرچ پروپزالی که نوشتم، خیلی ارتباط داره با روانشناسی شغلی و رفتاری)

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید، چون خیلی سردرگم هستم و عذاب میکشم از این وضعیتم. نه امیدی به ایران دارم و نه شانسی خوبی برای اون طرف . و دوست دارم تکلیفم مشخص بشه اگه واقعا برای اون طرف شانس زیادی ندارم، حداقل همینجا یه کاری بکنم و زمان رو از دست ندم

سپاس فراوان
    سلام،
    در مورد شانس شما چیز زیادی نمیشه گفت، معدلها بد نیستن، نمره زبان اصلا خوب نیست که خودتون هم می دونید، نمره جیمت یا جی آر ای هم که فعلا ندارین، که حتما باید نمره خوب بگیرین. من افرادی که با این معدلهای شما و بدون مقاله وارد دکتری گرایشهای مختلف مدیریت در کانادا شدند دیدم، پس شانس دارین. خانم هم هستید که این هم توی پذیرش و بعدها کار آکادمیک گرفتن در کانادا تاثیر مثبتی ممکنه داشته باشه.
    انتخاب رشته یک مسئله شخصی هست و به علاقه و.. ربط داره، ولی اگه علاقه رو کنار بذاریم، بازار کار رشته های توی بیزینس اسکولها از اینهایی که گفتین به صورت کلی بهتره، هر چند که با گذشت زمان کار گرفتن داره سخت تر میشه، ولی بازار کار رشته هایی که توی بیزینس اسکولها هست به طور کلی بهتره، ممکنه الان به هر قیمتی از ایران رفتن فکر کنید، ولی وقت فارغ التحصیلی حتما خیلی به اینکه انتخاب بهتری ای کاش می کردنید فکر خواهید کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)